Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Witajcie 🖐️ Jak widze jestem tu dzisiaj pierwsza :) haneczka, biedni jestescie oboje z tym Twoim misiem, ale wierze, ze niedlugo jego wszystko bedzie w porzadku! ❤️ 👄 axara, naprawde Ci wspolczuje, ze tak ciezko znosisz rozlake z krajem... Jay, Dark Elf, Bagatelka, Teresa 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axara
witajcie dobre duszyczki macie racje zawsze mozna wrocic, moja mama powtarza mi to za kazdym razem.niestety dla mnie istnieje w tym przypadku tylko one way ticket...przegwizdalam swoja wize dawno temu jak wielu polakow. mam w tej chwili wybor- albo meczyc sie tu z ukochana osoba, albo wrocic do kraju i prawdopodobnie ta osobe stracic. moj chlopak chce tu jeszcze chwile popracowac, z tym ze jeszcze nie wie jak dlugo ta chwila potrwa.ja go bardzo kocham, on wspiera mnie jak moze, nigdy mnie nie zawiodl dlatego tez nie moge wyobrazic sobie ze moglibysmy sie rozdzielic, jednoczesnie nie mam mozliwosci pogodzenia jednego z drugim.i jak tu nie zwariowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axara> rozumiem Cie az za bardzo dobrze, jestem tu z moim mezem, nie wyobrazam sobie zycia bez niego i choc chce do domu, nie pojade.. bo ani tam nie bede sobie mogla znalezc miejsca zostawiajac go tutaj ani tu wciaz nie moge sobie znalezc miejsca bez rodziny.. Roznica miedzy nami jest tylko taka, ze ja moge wrocic w kazdej chwili.. i nie sadze abym mogla swiadomie podjac taka decyzje.. Wiem, ze pewnie teraz dla Ciebie to czcze gadanie, ale bez tych bab na tym forum, moja tesknota bylaby o wiele wieksza.. wpadaj tu do nas, czasem wystarczy chetne ucho sluchacza, aby sie komus zrobilo lepiej na duszy choc pzrez chwilke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axara, no coz... ja tez bardzo ciezko znosilam rozlake z krajem i rodzina... po ponad roku pobytu we Francji nadal sa chwile, ze chcialabym stad uciec... rzucic wszystko i wrocic do domu... do rodziny... do swiata jaki zostawilam za soba... Ale staram sie maksymalnie zajmowac sobie czas, zeby nie myslec... ucze sie, maluje, gotuje wymyslne potrawy, pisze listy, duzo czytam, chodze na spacery itd. i widze, ze to daje wymierne efekty... :) Ponadto mam oparcie w moim patnerze, ktory robi wszystko, zeby odganiac ode mnie wszystkie czarne mysli :) Trzymam kciuki za Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendobry dziewczynki :-) A u mnie bylo troche inaczej. Owszem, tez tesknilam za rodzicami, rodzenstwem, przyjaciolka i znajomymi oraz kochanymi od dziecinstwa miejscami, ale najwazniejsze dla mnie w zyciu wtedy dwie osobki mialam przy sobie, tzn. meza i dwuletniego synka :-) Wiec nie bylo az tak tragicznie. Poza tym wyjechalam z kraju w czasie, kiedy zylo sie tam, moim zdaniem, jeszcze trudniej niz teraz, wiec rozkoszowalam sie prawde mowiac na codzien wszystkim tym, co zastalam tutaj.... Dla mnie wtedy calkiem innym, "nowym swiatem". Pelne roznorodnosci sklepy, w ktorych mozna bylo sobie pozwolic na takie zakupy, na jakie sie mialo ochote, brak kolejek, czyste, kolorowe miasto, ulice bez wybojow i dziur, zadnej \"bieganiny i szarpaniny\" od rana do wieczora \"za chlebem\"..., zero wulgaryzmu i chuliganstwa na ulicach, nawet w porze nocnej, a co za tym idzie, mozliwosc spedzania wolnych chwil w miescie czy poza nim do poznych godzin, bez obawy o to, ze cos sie moze stac.... Idealnie funkcjonujaca komunikacja miejska, poczta, lecznictwo, zadbane miasto z wieloma atrakcjami dla osob w kazdym wieku, duzo mozliwosci rozrywek po pracy, itd., itp. Moglabym wymienic jeszcze kilka przykladow, jednym slowem calkowita odwrotnosc tego, co znalam z kraju. A ze mialam wtedy male dziecko, to najwazniejsze bylo dla mnie wlasnie to \"zwykle, NORMALNE zycie na codzien\", o ktore w kraju bylo niestety ciezko. Dzisiaj twierdza niektorzy, ze jest jeszcze gorzej, bo wszystko bardzo drogie - to fakt, jest drogie, ale jest - dawniej prawie niczego nie bylo i nawet jak by sie mialo za co, to by sie nie kupilo.... Poza tym interesowalo mnie bardzo zycie innego narodu, ich mentalnosc, przyzwyczajenia, nowy jezyk, itd., i bardzo chcialam jak najszybciej poznac moje nowe miesjsce zamieszkania. Duzo zwiedzalismy z mezem i malym, wyprawiajac sie na dlugie spacery i wycieczki, robilismy mase zdjec, poznawalismy nowych ludzi, uczylismy sie jezyka - kazdy na wlasny sposob (on wiecej z ksiazek i slownikow, ja wiecej z rozmow oraz TV, radia, itp.). Dlatego moze nie \"myslelismy\" tak duzo o tesknocie, choc ona sama dawala sie czasem we znaki - to zrozumiale.... tylko kiedy ma sie juz wlasna rodzine, a przede wszystkim malego brzdaca, to nawet nie ma sie za bardzo kiedy tesknic.... przynajmniej nie w takim wymiarze co mloda, wolna dziewczyna... :-) Ale sie rozpisalam od rana... ;-) Ale jestem juz na nogach, bo o 8 musze byc w pracy. A wstalam dzis wyjatkowo juz o 6 ;-) Trzymajcie sie kochane i robcie wszystko, zeby za bardzo nie tesknic...... choc wiem, ze to dosc trudne.... Pozdrawiam Was cieplutko 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja - misio juz w domu :-D Ma sie juz lepiej i teraz musi tylko pomalu dojsc do siebie, o co sie bedziemy oboje starac :-) Gorace calusy i pozdrowionka dla wszystkich! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka> to, z eTwoj adruga polowa w domu to pewnie dla Ciebie duzo lepiej i latwiej,, mam nadzieje, ze juz teraz z gorki i szybko wroci do zdrowia Bylam dzis na polskim oplatku i wyszlam stamtad zdegustowana wrecz, cala dzampreza pzreksztalcila sei w licytacje tego, kto kim jest, ile zarabia i jakie ma konekcje.. zabaralam tam swojego meza i ucznia - Tomka.. normlanei zwialismy stamtad po jakims czasie..jedyna dobra strone tego, ze tam bylismy to to, ze chyba mi sie kroi druga praca hura hura;-) pozdrowienia i milej niedzieli wszystkim;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam Kogos z Frankfurtu
witam, szukam kogos z Frankfurtu,mam prosbe.....potrzebuje informacji, pomocy, jesli jest ktos z tego miasta lub bliskich okolic....prosze sie odezwac, pozniej wytlunacze o co chodzi,pozdrawiam wszystkich alexaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje kochane 🖐️ :) Wpadlam jak po ogien, tylko na chwilke niestety... tak, zeby sie z Wami przywitac :) Zmieczona jestem a jutro przede mna dlugi dzien i pobudka po piatej :-( haneczka, ciesze sie, ze Twoj misio czuje sie lepiej i ze juz masz go w domku! Zycze mu duzo, duzo zdrowka :) Jay, nie ma tego zlego, co by ba dobre nie wyszlo! Trzymam mocno kciuki, zeby udalo Ci sie zalapac druga prace :) bagatelka, pamietam... ❤️ i obiecuje, ze naskrobie cos wkrotce :) Pozdrowionka dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dzieweczki ❤️ axara - nie daj sie dobic zlym myslom 🌻 haneczka - strasznie sie ciesze, ze z Misiem wszystko idzie ku dobremu :) Na pewno Twoja opieka dada mu sil zyciowych 🌻 DaRk Elf - a jaki kremik sobie kupilas i jak to zrobilas, ze Ci dali tyle probek? Uwielbiam probki ... Ej, a te transparentne ramiaczka to Ci dzialaja ok? Bo mi one zjezdzaja (zjezdza to do regulowania dlugosci). Ja chyba wiem, co to za bulki Ty masz na mysli, niedawno one jakos wskoczyly na rynek i pokazaly sie w wielu sklepach, czy one sa takie troche podluzne? 🌻 Jay - ojojoj! Ja cos wiem o tych oplatkach polonijnych i tego typu imprezach, w ktorych udzial bierze z reguly taka starsza, bardziej zasiedziala polonia ... olaboga! Faktycznie, wiac od tego jak najdalej ... Gratuluje nowej perspektywy pracowej ... no, chyba szczescia tez chodza parami 🌻 Margot - oj bidulko, wspolczuje Ci z tymi pobudkami ... mialam tak kiedys, uff! Do milego 🌻 Z TEMATOW KULINARNYCH: Znacie dziewoje moze taka rybe co sie zwie \"zebatka patagonska\"? To jej prawdziwa nazwa, a w sklepach, czy restauracjach czesto widnieje jako chilijski okon morski (chilean sea bass). To jest normalnie chyba najlepsza ryba na swiecie, szkoda tylko, ze taka droga. Zrobilam ja wlasnie wczoraj i wyszla niczego sobie, z takim kremistym sosem oliwkowym ... mniam! Jakby ktos byl zainteresowany, to sluze przepisem ;) Pa moje Kochaniutkie i jak tylko dopadnie nas tesknota, to zaczynajmy myslec o czyms milym, np. jak tu komus zrobic przyjemnosc :) . Wiem z wlasnego doswiadczenia, ze w sumie tesknota i smutek za krajem jeszcze bardziej sie poteguja, gdy czlek zionie to tubylczych spraw nienawiscia ;) . Wiadomo, ze czasem sie czujemy na obczysnie, jak w jakiejs odrealnionej dolinie muminkow (nie zawsze na sympatycznie ;) ), ale wtedy jedynym chyba lekarstwem jest odwrocic od tych zlych rzeczy uwage i pomyslec o tych dobrych aspektach naszego zycia, ktore daja nam sile do przetrwania, koja nasze serca, przywoluja usmiech na usta ... ❤️ Zycze Wam jak najwiecej takich wlasnie dobrych mysli, np. o osobach, ktore nas kochaja i ktore my kochamy. Czasem niestety dzieli nas od nich kilka morz i rzek, ale zawsze sam fakt, ze one istnieja powinien dawac byc pocieszeniem ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa
Witajcie sloneczka🖐️..Wlasnie zaklepalam miejsca na Sylwestra i jestem juz spokojniejsza........to ze wzgledu na naszych gosci:D:D:D Axsara.....jak widzisz nie Ty jedna przezywasz rozstanie z rodzina.....kazda z nas zostawila kogos w kraju i nie wazne czy jestes na obczyznie rok czy 10 lat...........tesknota dopada zawsze ale brak zajecia powoduje ze masz wszystkiego dosyc.Osobiscie staralam sie szukac pozytywnych aspektow tego kraju i dzis po 12 latach jest mi calkiem dobrze..........co nie znaczy ze nie tesknie............czasami to wyc sie chce ale puszczam ulubione kawalki,popatrze na zdjecia przyjaciolek i.............biore sie za porzadki :D Rasizm jest kiepskim doradca,kochac tych ludzi nie musisz ale zastanow sie sama jak odbieraja nas inni??????? Haneczko ......bylismy wczoraj na granicy........Boze godzina w korku.........ale zakupy sie udaly i dzionek mile spedzony:D .....mozliwe ze za tydzien pojedziemy ponownie:D:D Bagatelko....zasiadlam tu bez sniadanka a Ty znowu cos upichcilas.............jak przytyje to Cie dopadne:D Jay......od takich imprez to trzymam sie baaaardzo daleko,pewnie po taki doswiadczeniu rowniez bedziesz obchodzila takie miejsca duzym kolem:D Derk Elf...........u Ciebie juz snieg........wiem bo wczoraj klikalam z corka wiec na swieta bedziesz miala tradycyjnie...........bialo,ciekawe czy my w europie bedziemy w czasie swiat choc troche sniegu mieli???????? Margolciu.....z tym ogniem to uwazaj:D👄 Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie 👄🖐️🌻 a na tesknote mamy siebie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa
🖐️ sloneczka..............czyzbym dzis sama z soba gadala?????????😭 Gdzie Was wszystkie wymiotlo???????Ale pech jak mam wolne(u nas swieto) to wszystkie babeczki zapracowane:P.........No wiec u nas dzis pieknie swieci sloneczko i jest przymrozek,ale ogolnie super pogoda do wybrania sie na zakupy przedswiateczne:D:D:D Haneczko ,jakie plany na dzisiaj???👄 dla Ciebie i Misia:D,wlasnie zakonczylismy dekoracje na zewnatrz domu,musisz to zobaczyc ale koniecznie wieczorem.:D:D:D 👄🌻:D dla wszystkich zapracowanych emigrantek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa
DaRk Elf,Jay.....jak sie nie myle to obie jestescie w Stanach,wiec moze spotkalyscie tam dziewczyny ktore pracuja jako opiekunki do dzieci lub slyszalyscie opinie na ten temat? Chodzi mi glownie o to,jakie obowiazki ma taka opiekunka i jak jest z czasem wolnym oraz czy ma zapewniona prywatnosc(klucz do pokoju ktory zajmuje).Interesuje mnie to jak naprawde wyglada taka praca,bo jak narazie to rzeczywistosc w jakiej znalazla sie moja corka jest......do Bani...........zeby nie napisac gorzej. Oswieccie mnie sloneczka ,jesli cos slyszalyscie na ten temat.👄🌻:D z gory dziekuje i pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka, Tereska> to trza tu bylo do mnei krzyczec,z e mam nie isc, bo to badziewie;-).. nic to, poszlam, zobaczylam, wiecej nie pojde.. tych, ktorych tam znalam w dalszym ciagu lubie i bede sie spotykac z nimi raz na ruski rok, tych ktorych nie znalam, a uslyszalam nie polubilam i jakos po mnie to splywa jak po kaczce.. Tereska> jak jest z opiekunkami do dziecka? ano to jak ktos dobrze trafi to ma dobrze, jak ktos trafi zle to ma zle neistety, ale przeceiz, jesli Twoja cora wyjechala z jakiegos biura ma prawo zmienic rodzine i moze ja zmieniac az do skutku.. Moja kolezanka zmieniala rodzine 3 razy zanim trafila dosyc dobrze, inna znajoma mowila jakie to ma ochi achy dopoki nie zlamala sobie nogi i w bardzo krotkim czasie rodzina sie jej pozbyla.. wiem, nie sa to zbyt optymistyczne rzeczy, ale zdarzaja sie.. sa natomiast i cudne rodziny.. wiem o dziewczynie, ktora rodzina ( dwoje profesorow) poslalo na studia prawnicze tutaj.. wiec roznie jest.. pozdrowienia, zmykam do pracy, jakos mi tak dzisiaj ciezko, zaraz po pracy ide do lekarza, juz nie moge glowy schylic, zatoki pewnie wypelnione swinstwem po same brzegi;-((( mam andzieje,z e to zatoki i ze zadna cholernie wstretna grypa sie do mnie nei przypaleta, wczoraj podano w TV ze pierwsze dziecko wczoraj zmarlo na grype w SC... to i pedze do lekarza hihihi milego poniedzialku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam:) Zaraz bede robic kotleciki z indyka z sosem pieczarkowym mniam:) Axara - ja jestem tutaj ponad rok i tez tak mam , sprobuj poszukac napewno w NY maja polskie restauracje polski chleb ,ja do wszystkiego sie przyzwyczailam ale bez chleba polskiego zyc nie moge ,znalazlam polskie bulki w Markecie takze jestem happy,jezeli chodzi o zakupy to mnie na razie sprawiaja przyjemnosc,( masz racje jezeli chodzi o czarnych ludzi czasami mozna naprawde spotkac dziwnych ale czasami calkiem normalnych zalezy od czlowieka)mysle ze bedzie dobrze,na poczatku bylo okropnie ,no ale nie mozna miec wszystkiego jedyny plus ja mam tutaj meza i to mnie trzyma,nie martw sie moze wszystko sie jakos ulozy pomyslnie dla Ciebie Jay- powodzenia jezeli chodzi o nowa prace Jay widze ze z Ciebie to bizneswoman:) Margot- odpocznij biedactwo i wyspij sie troche:) Bagatelka- bylam w bath body shopie i chcialam sobie kupic jakis kremik do twarzy wygladzajacy itp no i sobie zakupilam serum z bialej herbaty( ladnie pachnie) i super wygladza,juz wyprobowalam:)No i jak to kupilam to dali mi prezent w postaci probek byl tam krem pod oczy z zielonej herbaty,ziemniaczany peeling do twarzy,nawilzajacy krem do ciala z fig i serum do twarzy,( line prevention)wszystko ladnie pachnie i bardzo mi sie podoba,wyszlam stamtad happy,odwiedzilam tez Victoria Secret,mialam zamiar sobie kupic pomadke ale nie moglam sie zdecydowac czy blyszczyk czy pomadke,ale musze jeszcze tam wrocic,kupilam tez prezenty,a i bylam w tym sklepie body shop,no i wlasnie mam pytanie ktory sklep jest lepszy ten bath and body works czy body shop?bo w tym body shop wogole ludzi nie bylo a w tym drugim po prostu tlumy.Wogole jeszcze sie musze wybrac na lazenie bo nie odwiedzilam wszystkich tych sklepow bo nogi mnie zaczely bolec,ehhh lubie zakupy jakbym jeszce miala towarzyszke do tego to byloby perfect:) Jezeli chodzi o bulki to znalazlam takie jak polskie w smaku kajzerki no wiesz bulki dziabane to chyba sie nazywaly,sa pyszne:) Jezeli chodzi o transparentne ramiczka to ja je lubie szcegolnie do letnich bluzek i sukienek ,nie lubiue jak mi wystaja np biale ramiaczka,dzialaja dobrze bez problemu,ja kupilam je w takiej plastikowej torebce i tam byly trzy pary. Teresa - tak jest snieg rozmawialam z siostra maja zime,a u nas dzisiaj cieplo:)Niewiem tzn nieznam nikogo pracujacego tutaj zle z tego co slyszlam to tak jak mowi Jay trzeba miec szczescie czasami trafio sie na super rodzinke a czasami na troche gorsza ale z tego co slyszalam to trzeba miec cierpliwosc bo dzieciaki tutaj strasznie rozpieszczone sa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa
Dzieki sloneczka:D...........corka stara sie o zmiane rodziny,bo ta u ktorej jest to on austriak,ona-amerykanka i ostatnim razem mieli dziewczyne 19-to letnia wiec siedziala w domu i robila wszystko--pranie,gotowanie,sprzatanie dla calej rodziny oraz opieka (non stop )nad dziecmi.Tego samego oczekuja od corki tyle ze ona ma tam kilka kolezanek i weekendy chce tak jak one,miec wolne.A poza tym za 145$ to ona moze tylko dziecmi sie opiekowac a nie zajwaniac jak wyrobnik.Chciala podciagnac angielski,a dzis tego zaluje bo duzo wiecej mogla zarabiac w Wiedniu,nie proszac pryncypalow o zgode na dzien wolny.Mam nadzieje ze znajda jej normalna rodzine,bo ta okazala sie bardzo cwana,za niewielka oplate chca miec dom (dwu pietrowy)utrzymany w czystosci i wszystko inne z tym zwiazane. Nie sadze zeby kiedykolwiek zapragnela wyjazdu do Stanow. Nawet ostatnio,pryncypal blokuje kompa ,bo wie w jakich godzinach mozemy poklikac.To bedzie niezla szkola dla mojej corki,ale moze pozniej ,po powrocie zdecyduje sie na studia??????:D:D Ale sie rozpisalam..........👄🌻:D:D pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa
Jay...............a czy Ty bys nas posluchala??????To trzeba przezyc zeby drugi raz sie tam nie pchac.:D:D:D A sama widzialas jakie to wszystko blyskotliwe,madre i na poziomie:P Jak tylko slysze ze jakas rodaczka dosc glosno wypowiada sie np.w pociagu"jak tu brudno,",ochom i achom nie ma konca..........to uciekam jak najdalej bo pewnie jakas niedowartosciowana sprzataczka jedzie i szuka wolnych sluchaczy. Zaznaczam iz nie mam nic przeciwko sprzataczkom,mimo dyplomu sama kiedys to robilam i wiezcie mi ze zarabialam taka kase iz pracujac legalnie, nie mam nawet polowy tego.Ale kazde takie przejscie uczy nas czegos,a wiec Jay nie zaluj,to tez jakas lekcja na przyszlosc.👄 i do milego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ Jestem wykonczona, ale szczesliwa :) Wszystko wskazuje na to, ze we czwartek spotkam sie z rodaczka na pogaduszkach :) Szczecinanka w dodatku, tak ja ty, bagatelko :) bagatelka, bylam dzisiaj na malych zakupach po zajeciach :) Kupilam takie platki do kapieli o zapachu lawendowym i woreczki z lawenda... wiesz dla kogo :) ❤️ Jesli chodzi o ta zebatke patagonska - to pierwszy raz slysze o takiej rybie :( Nie wiem w ogole czy jest mozliwy jej zakup we Francji... :( Jay, zdrowka Ci zycze 👄 Dark Elf, jak robisz sosik pieczrkowy? teresa, mysle, ze Twoja corka nie powinna zwlekac ze zmiana rodziny... Jako au-pair ma swoje prawa i w zadnym wypadku nie powinna byc wykorzytywana jako tania sila robocza... Nie wiem czy sie doczytalas, ale calkiem niedawno goscilam u siebie moja kolzanke z Islandii, ktora tez przyjechala do Francji jako au-pair... Trafila na potworna rodzine, ale na szczescie udalo jej sie ja zmienic i teraz jest bardzo zadolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot- roztapiam maslo na patelni (dosc duzo) dodaje i dusze cebule i pieczarki dolewam troche wody potem rozrabiam 3 lyzki maki w pol sklanki zimnej wody wlewam to na patelnie,dodaje jeszcze kilka lyzek jogurtu naturalnego sole pieprze dodaje troche papryki w proszku i gotowe. Wlasnie skonczylam robic i usmazylam tez kotleciki z indyka do tego sosu:) Bagatelka- Czy te kosmetyki z Victoria Secret sa dobre?czy ich probowalas?Odkrylam ze mam ta firme Clinique nawet niedaleko ode mnie w Famous Barr,musze sie tam wybrac bo maja fajne szminki w fajnych odcieniach i nie drogie:) Kurde nie chce mi sie sprzatac usiadlam przed kompem i obzeram sie slodyczami:) Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik, to robisz troche inaczej ten sos, bo ja zaciagam smietana :) Ale bede miala wyprobowac tego Twojego sposobu :) Dzieki :) A porzadkami sie nie przejmuj - u mnie balagan straszny a najgorszy w kuchni, bo nie mam czasu posprzatac... Mam teraz sporo zajec a wieczorem najmniejszej ochoty na cokolwiek :( Ach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tereska> ja pomimo dyplomu wykonywalam rozniste prace, od sprzatania po prace na polu, kuchnia, gotowanie wsio wsio i szanuje wszystkich, ktorzy pracuja, ale do szlau mnei doprowadza, jak pani prawnik z Polski mowi,z e jest tu od 13 lat i wciaz walczy z proza zycia.. oczywiscie utrzymuje ja maz.. nie bede sie wypowaidala na temat kreacji tej pani ani sposobu mowienia, po prostu wiecej na takie spotkania nie pojde. Moj maz to od razu zwial, bo powiedzial,z e on pomiedzy doktorami samymi nie ma czego szukac hihihi a cora niech tam ostro walczy, nikt nie ma prawa traktowac jej jak sluzacej, firma kontrakt podpisala, to neich teraz dotrzymuje slowa.. Moja przyjaciolka tak wpadla jak sliwa w kompot w Hiszpanii, na telefon wszyskto pieknie ladnie, szkola, studia, potem sie okazalo,z ew zyciu zadnej szkoly nie bedzie, wiec moja psiapsiola, ktorej nikt w kasze nie dmucha, bo jej sie boi, spakowala walizy i tak jak stala wrocila do domu.. ale Hiszpania to nie NY.. Mam nadzieje,z e sie wszystko ulozy i bedzie dobrze i niech zwiewa od tych ludzi, bo kto to widzial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Sloneczka :) Ot, szary mam dzis dzien haniebnie, ale za to nie ma takiego strasznego mrozu, jak ostatnio ... Jednak jak sobie poczytalam Wasze wpisy, to od razu mi sie milutko, cieplutko i slonecznie zrobilo na serduchu ❤️ Sluchajcie, mam do Was ogromna prosbe: trzymajcie za mnie kciuki, bo wczoraj znalazlam w gazecie rewelacjne ogloszenie na prace biurowa w urzedzie miejskim. Wywnioskowalam z opisu, ze mam niejakie sznse ze wzgledu na doswiadczenie w takich tam biurowatych roznosciach i teraz tylko kwestia ile i jaka bede miala konkurencje i ile jest miejsc. To by bylo marzenie, bo takie prace panstwowe maja z reguly dobre swiadczenia i godziwe place, a poza tym nie pracowalabym dla jakiegos konkretnego kapitalisty ;). Och, zeby tylko sie udalo !!!!! Jay - podrzuc mi troche swojej dobrej passy ;) 🌻 DaRk Elf - kosmetyki z VS sa prawdopodobnie takie normalne, nie wiem, moze rangi Loreala, na pewno nie tzw. ekskluzywne. Sama nigdy nie probowalam jakos. Zle nie powinny byc, mysle, ze mozesz zaryzykowac ;) No, to swietnie, ze masz tam Clinique. Ja lubie ich szminki z serii Diffrent Lipstick, bo sa takie lekkie, prawie troche przejrzyste, bo nie cierpie takich mocno kryjaco-klejacych. No i cudne blyszczyki Sheer Shimmers... Ostatnio wypuscili tez nowy zapach Simply, ktory wydaje mi sie bardzo przyjemny i oryginalny, taki cieply, ale nie mdlaco-slodki. Aha, pytasz o roznice miedzy Bath&Body Works i the Body Shop. Bez porownania ten drugi jest lepszy jesli chodzi o jakosc, ale ma tez wyzsze ceny i nie ma promocji tak przyciagajacych ludzi ja B&BW. A wyobraz sobie, ze ja tez dostalam ta kosmetyczke z pilingiem pomidorowym etc. jak kupowalam tam swieczke lawendowa... Powiem Ci, ze kupuje tam czesciej, niz w The body shop, bo maja tansze rzeczy i ciagle jakies promocje, ale jak jednak jakosc nie jest ta sama, The body shop ma wszystko bardziej naturalne i nie testowane na zwierzetach. A na kosmetykach do twarzy z Bath & Body Works troche sie zawiodlam, takze teraz tylko kapielowe tam kupuje, ostatnio serie kokosowo-limonkowa. A w Victorii Secret tez dzis bylam i kupilam sobie gladki czarny stanik, na ktory od dawna mialam chrapke (jest on z rodzaju codzienno-wygodnych, nie zas wiesz jakich ;) ). Moje plastikowe ramiaczka tez byly 3 pary w plastikowej torebce, ale mi zjezdzaja :( Szkoda, ze nie mozemy razem sie wybrac na zakupy :( O, jeszcze jedno - Clinique raz na jakis czas (ze 2-3 razy w roku w danym sklepie) ma promocje pt. Bonus Time i przy zakupie za $19,50 dostajesz kosmetyczke pelna swietnych roznosci. Tylko trzeba wyczaic kiedy i dobrze trafic. Czasami to oglaszaja na stronie internetowej danego sklepu. Slinka mi leci na mysl o Twoich dzisiejszych kotlecikach, ja dzis robie pizze na gotowym spodzie, ale wlasnorecznie ja udekoruje :) biala mozzarela, krewetkami, oliwkami, filecikami anchios ... mam nadzieje, ze wyjdzie pyszna ... A na deser salatka :D z zielonej salaty. Sluchaj, znalazlam przepyszny sos salatkowy firmy Annie\'s o nazwie Shitake&Sezame Vinegrette (czy cos takiego), pierwszy gotowy sos do salatki, ktory mi smakuje i to bardzo, bo wczesniej to tylko polewalam oliwa i octem balsamicznym + przyprawki. Tak, te moje bulki to tez sa takie o smaku kajzerek, tylko w formie jajkowej :D Margot - zebatka patagonska to jest po prostu taka bardzo sniezno biala ryba, z rodzaju duzych i tlustawych, wiec po przyrzadzeniu jest taka aksamitna i wilgotna ... Oj i jescze lawendkowe rzeczy ... 👄 ... jestes przeslodziuska ❤️ Tereska - wiesz, osobiscie nie zetknelam sie z dziewczynami pracujacymi pod egida au pair, albo jakiejs innej organizacji, ale owszem, nasluchalam sie niepieknych historyjek, jak to amerykance mysla, ze glupiego dorwali, co to sie i tak ucieszy, ze ma okazje zarobic najpiekniejsze pieniadze swiata, wiec mozna na nim pojezdzic. Masz racje, za 145$ tygodniowo powinna tylko zajmowac sie dziecmi, ewentualnie moze jakies drobne porzadki, zeby po prostu nie bylo syfu, ze sie mozna przewrocic, ale na pewno weekendy powinna miec wolne. Ciekawe ile oni placa tej organizacji... Bo na taka prace ze sprzataniem, gotowaniem i opieka to przypada mysle ze 300$ tygodniowo, z tym, ze to tak jak mowie, jak ktos jest \"niezrzeszony\". I wtedy tez weekendy z reguly sa wolne. Poza tym Nowy Jork jest bardzo drogim miastem. Ale badzmy dobrej mysli, ze Coruchna znajdzie sobie milsza posadke :) Przybijam piatke za porady odnosnie znalezienia sie na obczyznie, masz calkowita racje, razem z Toba ubolewam, ze czasami wydaje sie czlowiekowi, ze rasizm jest niemal polska cecha narodowa. Gwozdz do trumny. 🌻 No to moje milusinskie spijcie slodko i jedzcie zdrowo a pysznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka- trzymam kciuki za ta prace:) A te blyszczyki z Clinique sa trwale dlugo sie trzymaja na ustach? dzieki za wszystkie porady odnosnie tych sklepow i kosmetykow:) Buziaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik - dzieki za kciuki ;) Blyszczyki z Clinique sa jak na blyszczyki w miare trwale. Ja zreszta nie lubie szminek i blyszczykow, ktore sa tak mocno zalepione na ustach, ze nie schodza przez caly dzien i tworza taka skorupke. Tylko, jakbys kupowala, to przyjrzyj sie uwaznie, bo Clinique ma 3 rodzaje blyszczykow (albo i wiecej), jedne np. sa matowe, inne taki tam, czy siakie i niektore maja troszke nieprzyjemny posmak. Clinique nie uzywa zadnych specjalnych perfum, czy ulepszen, to moze dlatego. Ale te, ktore ja uwazam za najfajniejsze to wlasnie sie nazywaja Sheer Shimmers (jest ich 5 albo 6 odcienie) i one maja jako jedyne taki bardzo delikatniusi prawie brokacik, wiec pieknie wygladaja na ustach i nie maja w ogole posmaku. Wczesniej uzywalam z reguly blyszckow Loreala Lip Pulp, no i te Clinique sa zdecydowanie bardziej trwale. Jak bedziesz miala jakies pytania odnosnie spraw kosmetycznych, to chetnie sie podziele swoimi kilkunastolenimi doswiadczeniami, a jestem maniaczka kosmetykow :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik - zobacz, tu masz link to storny internetowej Famous Barr: http://www2.shopmay.com/gifts/OnlineShopping/FB za gorze bedzie taki napis IN STORE ADVERTISMENTS i tam jak klikniesz, to wyskoczy Ci kilka broszurek, promocji itp. Byc moze tam wlasnie oglosza troche po swietach, ze Clinique ma Bonus Time i dostaniesz piekna kosmetyczke z krociem miniaturek Clinique :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka> dobra passa leci w Twoja strone;-) wlasnie wrocilam od lekarza, mam zapalenie zatok, dostalam antybiotyki i zaraz wskakuje do lozia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - zdrowiej kobiecino co sil w nogach :D a dobra passe wlasnie zlapalam i bede trzymac co sil :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay zdrowka zycze:) Bagatelka- jezeli chodzi o mnie to wrecz przeciwnie ja lubie pomadki i blyszczyki ktore sie dlugo trzymaja na ustach i nie zostawiaja sladow na szklankach,zamierzam sobie kupic ten lonlasting z clinique ,maja fajne kolorki.Kupilam sobie ostatnio MC factora lonlasting ale troche wysusza mi usta i chce sprobowac czegos innego,w VS mieli tez fajnie wygladajace pomadki ze swiecacymi drobinkami i blyszczyki,kurde szkoda ze ciebie tutaj niema ,juz widze nas razem pedzace na zakupy:)Ale byc moze niedlugo zaplanujemy jakis wypad:) Dzieki za linka:) Caluski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa
Witajcie sloneczka🖐️.............jestem wykonczona ,ta pogoda daje mi w kosc ale mam nadzieje ze to tylko brak slonca sprawia ze czuje sie troche kiepsko. Jay,Margolciu,Bagatelko👄 dzieki serdeczne ze chociaz tyle moglyscie napisac na temat au pair.....juz myslalam ze moje dziecko jest zbyt rozpieszczone lub ja przewrazliwiona.Coraz czesciej slysze wlasnie taki opinie na temat pracy opiekunek. Wlasnie corka jest w trakcie oczekiwania na nowa rodzine wiec rowniez jestem dobrej mysli:D. Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko 🖐️👄🌻:D a sobie zafunduje goraca kapiel z bombelkami :D:D:D na rozgrzanie obolalych kosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kochaniutkie :-D Dawno nie zagladalam, ale teraz bede miala wiecej czasu, bo moja polowka czuje sie juz z dnia na dzien lepiej i ja tez moge wiecej troche odetchnac... ;-) Takze zabieram sie wreszcie do nadrabiania moich strasznych zaleglosci - oczywiscie nie na raz, ale tak po troszku :-) Widze, ze Terska, moja sasiadka, tez teraz czesciej do nas zaglada - bardzo sie ciesze :-D buziaki, sloneczko 👄 bagatelko --> trzymam wszystkie kciuki za Twoja miejska posadke i mam nadzieje, ze beda mieli dla Ciebie miejsce :-) Ja tez bym wolala byc chyby na panstwowym, z tym ze tutaj to raczej nie wiele placa.... chociaz to tez zalezy gdzie. Margotko --> a co Ty taka zabiegana ostatnio?? No i zycze Ci bardzo milutkiego spotkania z rodaczka w czwartek! :-) Jayka --> za Ciebie i twoja druga prace tez bede trzymala wszystkie dwa kciuki :-D Uda sie na pewno! Taka przebojowa dziewczyna jaka Ty jestes... to po prostu musi sie udac ;-) I poprzedniczki maja racje - jak najdalej od takich \"polskich oplatkow\" z paniami magister, ktore nosza nosy w oblokach i mezowskie karty VISA w kieszeni.... :-P :-D Zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowka, trzymaj sie cieplo, inhaluj moze wywarem z rumianku i duzo pod ciepla kolderka!! :-) Dark Elf --> ja tez wole szminki i blyszczyki, ktore nie zostawiaja odcisku moich ust na szklankach... :-O Kupuje je roznych firm, ostatnio trafilam na dosc fajna i trwala marki Maybeline, Pink, taka rozowa z drobinkami - wszystkim sie bardzo podoba - kolezanki mi mowily osobiscie, a mezczyzni spogladaja po pare razy na moje usteczka z blyskiem w oku, wiec musi cos w niej byc.... ;-) Choc jesli chodzi o trwalosc to ja mam \"swoj\" sposob, wyczytany gdzies w gazecie dla kobiet, a mianowicie; najpierw szminkuje usta obwiciej, potem odciskam na husteczce higienicznej, nastepnie przypudrowuje je i na koniec jeszcze raz maluje - wtedy trzymaja sie o wiele dluzej :-) Chetnie wybralabym sie z Toba i bagatelkowa...hihi na zakupki kosmetyczne, zwlaszcza, ze ona taka \"oblatana\" w temacie jest, a ja to raczej na wielu rzeczach sie nie znam... jedynie na perfumkach, bo je bardzo lubie i od zawsze stosuje. Moze jednak kiedys nam sie to uda, w PL? kto wie... Tereska --> z checia obejrze Twoja swiatecznie wystrojone choinki w ogrodku, ale musimy sie jakos konkretnie umowic. Wiem, ze Ty tez ostatnio dosyc zalatana jestes, ja tez jeszcze troszke, bo sporo spraw mam do nadrobienia (chocby lekarze, kilka sprawunkow, pare spraw urzedowych), ale mysle, ze sie niebawem zdzwonimy i umowimy :-D I fajnie, ze cora zmienia te cwana rodzinke... miejmy nadzieje, ze za drugim razem trafi dobrze i bedzie miala duzo wolnego i milych, \"normalnych\" ludzi obok siebie! Trzymam rowniez kciuki za mala :-) Przeslij jej ode mnie przez gg duzegooo, soczystego buziaka!! 👄 U nas bylo wczoraj swieto \"Maria Empfängnis\", ale sklepy byly otwarte od 10 do 18, wiec wybralam sie troszke na zakupki, podczas kiedy misio smacznie chrapal... :-) Ludzi bylo wszedzie pelno!!! jakby conajmniej 24 grudnia byl... :-( ledwo znalazlam miesjce do zaparkowania na obszarze kilku tysiecy metrow, po 20 min. krecenia sie po placu... No a w srodku jeszcze gorzej... ludziow jak mrowek!!! Ale coz, jak juz zaparkowalam, to az nie mialam checi sie wracac. Powiem Wam, ze widocznie malo ludzi mimo wszytko wydaje pieniadze w tegorocznym sezonie przedswiatecznym, gdyz wiele rzeczy jest juz teraz sporo przecenionych, choc powinny byc dopiero w styczniu... Ale ja i tak nie kupuje na razie nic do ubrania, bo musze najpierw troche sadelka zrzucic... :-P Ale juz upatrzylam sobie fajne spodenki, sukienke, botki i taka dluzsza kurtke, prawie jak plaszcz... :-) Ale sa o rozmiar za duze, a nie chce mimo wszystko kupowac na zapas... Mam za to teraz wieksza chec do zacisniecia troche pasa, zwlaszcza ze ostatnio sobie znow lekko pofolgowalam i po calym dniu bieganiny za roznymi sprawami, podjadalam wiecej na noc... Ale postanowilam jesc teraz czesciej, zdrowiej, mniejsze porcje i nie pozniej niz o 18-19. Mam nadzieje, ze uda mi sie zrzucic pare kilo w ciagu 6-8 tyg. i bede sie o wiele lepiej czula! :-D Ale juz Was nie mecze moimi osobistymi wynurzeniami, znikam robic porzadki w lazience i na polkach z kosmetykami... to zawsze sprawia mi ogromna przyjemnosc ;-) Buziaki dla Was wszystkich, trzymajcie sie cieplo i nie chorujcie! Dzieki raz jeszcze za mysl o moim ukochanym! uwielbiam Was! 👄 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×