Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

>>Jay - dziek iza info odnosnie wyspy Wight.Narazie jednak bede pakowac walizy do Polski dokad lece za tydzien. Juz mam bilet zarezerwowany :-) A co do mojego zdrowia to juz all ok, astmy nie mam :-) milego dzionka wszystkim 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu taka przepiekna burza byla wczoraj, ze.. zniszczyla mi moje pomidory;-(( poobrywala galazie, wszedzie na drogach tona igliwia, lisci, szyszek.. dziwnei takie ulice wygladaja.. ech, moje pomidorki;-(( Aggaa> ciesze sie, ze astmy nie ma! Zbiramy sie do wyjazdu, przestepuje juz z nogi na noge hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek Wszystkim:-) Tez tak Was sobie podczytuje:-),ale bywam raczej na moim topiku-) Sledze,czy ktos tutaj z Berlina jest:-)tak sie pytam:-) A wiec jezeli,ktoras z Was jest dajcie znac 102:-D,ona wie,gdzie ma mnie szukac:-D Pozdrawiam Was wszystkich z deszczowego Berlina i zycze milego dzionka:-D 102😍 Lena:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do osoby \"do squirley\" - ok, od poczatku. Ciekawe kim jestes jak nas od kilku miesiecy czytasz. Po pierwsze, studiow mi nikt nie fundowal. Caly czas trwania pracowalam, zeby na nie miec, czesc oplat pokrywala asystentura. Od meza dostalam $1000 na 1 semestr czyli zanim mialam pozwolenie na prace. Potem, ani na prace ani na ciuchy ani na torebki mie dostawalam. Po drugie, torebka kosztowala $270 i ine mam zamiaru sie z tym kryc. To najdrozsza rzecz jaka mam i dlugo sobie nie pozwole na cos tak drogiego, ale nie bede sie ukrywac, bo kupilam, zeby sie nia cieszyc a nie zgrywac falszywa skromnosc. Aha, a o torebce tu pisalam, bo jak dla mnie tez byla droga, ale jakos nikt mnie nie besztal o \"troche taktu\" Po trzecie, ile zarabiam to moja sprawa. Nie sa to kokosy, ale na wygodne zycie wystarczy. A zarabiam tyle bo haruje od 8 do 9pm od stycznia do czerwca albo do 6pm w reszte roku wiec mi sie nalezy. Po czwarte, mowieniem pozytywnych rzeczy o zyciu w stanach i zachecaniem do patrzenia na pozytywy a nie narzekaniem na wszystko staram sie poprawic ludziom nastroj, ktorzy mimo tej wielgasnej tesknoty i tak do Polski nie wroca bo teraz tu jest ich swiat i zycie. Zamast narzekac i sie dolowac, lepiej im bedzie jak sie otrzasna i zaczna zyc i szukac tu radosci. Bo inaczej choroba psychiczna gotowa. I do czego by mnie takie dolowanie doprowadzilo??? Tak wiec widzisz, nie wiem czemu cie niby zalamuje. Ludzie tu to sa moi przykaciele i z przyjaciolmi mozna o wszystkim pogadac. Ty jak tu sobie zaglodasz poczytac i poszpiegowac, ale nas nie znasz to raczej masz ograniczony punkt widzenia. Anywho, nie mam ci za zle ataku. Typowo byl polski. Tylko dlatego, ze nie zarzekam mnie besztasz. Wiec prosze bardzo, besztaj nadal, bo ja nie mam zamiaru nagle zaczac narzekac na wymyslone problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus i aggaa: dzieki za wsparcie. Mnie to wogole nie ruszylo co ta osoba napisala bo nie dostalam nieczego na srebrnej tacy. Na wszystko sama ciezko zapracowalam. Wiec czego sie mam wstydzic?? Bez sensu takie gadania... O torebke sie czepia... Tez mi cos...haha... a dzis ide do TJ Maxx to sie oblowie za $20 !! hahahaha.... Mnie jest trudno zepsuc dobry humor takim besztaniem bo jest zupelnie bezpodstawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Squirley- BRAWO! popieram w calej rozciaglosci! super napisane.Mnie irytuja takie \"napady\" na kogos kogo ta osoba w ogole nie zna, i na dodatek nie umie sobie wlasnego pseudonimu nawet stworzyc!!! Toz to dopiero brak weny tworczej zeby na przyklad sklecic nick np. ZAZDROSNIK/~CA.... U nas cudowne sloneczko swieci, jest perfekcyjna pogoda i sie opalalm w ogrodku... goraco pozdrawiam! p.s. czy nie mozna zrobic zamknietego forum, zeby sie takie osoby typu powyzszego nie wpisywaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aggaa: dzieki! niestety chyba nie mozna zabezpieczyc tu topikow. Na Forum Gazety mozna zalozyc sobie zamkniety,ale ichni format jest beznadziejny. Wypowiedzi sa w formie \"drzewek\" czyli ciezko sie trzymac watku i zwykle ludzie zakladaja rozne pod-drzewka wiec sie wypowiedzi gubia. Szkoda. Fajnie by bylo miec taki kafe-topik z gazeta-zabezpieczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinek
czesc. Squirley fajnei pojechalas typka :D hiehihie sama prawda. co do zamknietego forum tak o was myslalem czasem. jest wiele serwisow gdzie mozna zalozyc darmowe forum np. phpBB based - bardzo fajne fora, mozna wyszukiwac posty od ostatniej wizyty itp... moznaby np stworzyc prosty do zapamietania adres typuuu... hm www.costam.free.pl i by przekierowywalo na to forum, bo szczerze to czasem mozna miec problem ze znalezieniem tego topiku tutaj. To by bylo bardzo dobre rozwiazanie dla Was, bo sie znacie itp i moznaby ograniczyc te przypadkowe 'ataki'.. jesli jestescie zainteresowani to moge sie tym zajac :D moznaby zrobi oddzielne sekcje na przepisy.. latwiej by bylo to potem znalezc itp.. lista moglaby byc moderowana przez jedna osobe, tez by nie bylo zamieszania.. jakby ktos chcial zeby go dodac albo zmodyfikowac informacje to by pisal posta w odpowiednim topicu. jedynym minusem byloby to ze tutaj by troche zamarlo i moglyby sie nowe osoby nie zglaszac tak bardzo. ale dla 'swojakow' to naprawde dobre rozwiazanie.. Poozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Squirley
widac, ze na tym topiku nikt nie odwagi nikomu powiedziec, co mysla.. tylko sobie tylki lizecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jay i nikoia: slyszalyscie ze w ten weekend w Karolinkach zakupy szkolno-ubraniowo-butowe sa tax free. Oprocz tego elektronika taka jak komputery, oprogramowanie i i-pody. Czyli wszystko co potrzebne do szkoly. Wybierace sie? Jay koniecznie zeszyty na nastepny rok akademicki. \"do squirley\": whatever frustracie! wulgarnoscia nikomu tu nie zaimponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak swoja droga to pamietacie kilka miesiecy temu chyba jak wszyscy mielismy tu zbiorowego dola, chyba z okazji swiat wielkanocnych, to ktos sie znowu przyczepil, ze po co w takim razie wyjezdzalismy skoro nam tak zle. Pamietacie? hehehe... nikomu nie dogodzisz. Jak narzekasz ze ciezko to sie czepiaja ze trzeba bylo siedziec w Polsce, jak nie narzekasz i cieszysz sie zyciem, to sie czepiaja, ze ci za dobrze... paranoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm co sie tu do diabla dzieje??? jak sie komus nie podoba czytanie naszego topiku to po prostu tu nie przychodzi no nie?? Lizac tylkow tez nie bede ;)wiec napisze tylko ze Squirley - masz racje - jak sie ciezko pracuje to ma sie to co sie chce :) samosia-zosia witamy na forum :)) nic wiecej nie napisze, bo nie mam dzis weny tworczej... mialam jutro jechac nad jezioro i chyba nic z tego z powodu pogody.. :( czuje sie prawie jak w Irlandii - tak deszczowo i nijako :P pozdrawiam jednak wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jednak mozna cos zalozyc typu zamkniete forum. a >>do squirley - co za TCHORZ z ciebie!! nawet swojej plci nie ujawni..haha..moze to obojniak?? pozdrawiam z kuchni gdzie gotuje...teraz mam 2 min przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Serdeczne pozdrowienia z Ojczyzny! :D Odezwe sie wkrotce! Poki co, buziaki dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Argo
Anglia Solihull :( Od tygonia tu jestem i nie wiem ile wytrzymama. Chłop jeździ do pracy, a ja zostałam gospodynią domową :( Nie znam języka i czuje sie fatalnie. Smutno mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Argo - nie smuc sie, z pewnoscia dwa domy dalej od ciebie tez mieszka polka, ktora rownie samotnie sie czuje i pewnego dnia sie spotkacie u np. piekarza :) kochani, przeslalam wam fotki, leniuch ze mnie, bo wzielam emaile skopiowalam z maila naneczki, mam nadzieje ze naneczka nie miala copyrights ;) aha, z jpg zrobilam pdf, zeby byly mniejsze pliki, troche ucierpiala na tym jakosc.... papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam z Atlanty, jestem rozczarowana, bo zestaw siedzeniowy, ktory chcialam sie skonczyl i bedzie ... jutro;-( ech pojade kiedy indziej hehe Squirley> wiem, wiem, ze tax free wszystko, ale 3 laptopa nie kupie;-) wiesz, odkad mam laptopa szkolnego, to nie robie notatek w zeszytach, bardzo malo pisze.. ale siostre obkupie jutro i posle do domu, a propos Twojej torebki moja droga, to po co sie tlumaczysz? Kobiety+rodzynek;-) ide spac, Ikea mnei wymeczyla i te dzikie tlumy, stanowczo nie polecam soboty na robienie tam zakupow, nastepnym razem jade w poneidzialek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis rano o 7.50 obudzil nas glosny halas pochodzacy z konca naszej ulicy w postaci mlota penumatycznego i innych narzedzi sluzacych do zdzierania nawierzchni ulicy i kladzenia nowej warstwy asfaltu na niej. Po prostu wspaniale! ale w sumie to niejako zmusilo nas do wstania o tej wlasnie godzinie. Pozniej pojechalismy do lasu - w koncu czyste powietrze! a tam nasz ukochany piesek wytarzal sie caly w odchodach sarny. niezle zapaszki mielismy w drodze do domu...a juz po pwrocie do domu pies przeszedl gruntowna kapiel ;-) a poza tym to tutaj nic nowego..lekkie nudy.. >>Argo - hej ja tez mieszkam w Anglii. a gdzie jest Solihull? jaka to czesc Anglii? >>Jay -szkoda, tyle godzin jazdy na darmo pozdrowionka🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Argo
Solihull jest niedaleko Birmingham. Postanowiłam się troche uaktywnić i szukam na róznych forach Polaków :-) ehhhh... nostalgia... i jedzenie bezików na oslode ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esther18
bonjour :) witam was z Francji, mam 18 lat i od 12 mieszkam w Creil, 20 km od Paryza, czuje sie tu super, moja rodzinka(blizsza) tez tu jest i jest naprawde dobrze, do Poski jezdze w wakacje, bo mam tez tam inna rodzine ale wlasciwie to nie tesknie za Polska, bo wiadomo co sie dzieje w naszej ojczyznie ale jezyka nie zapomnialam i nie wstydze sie swojego pochodzenia tak jak niektorzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Esther! super nastawienie. oby wiecej osob moglo sie tak pozytywnie nastawic. Argo: nie smuc sie. Super ze sie rozgladasz za Polakami. Na pewno kogos znajdziesz. Tyle Polakow wyjezdza teraz do Anglii. Jay: o to wlasnie chodzi, ze sie nie tlumacze z torebki ani z niczego. Takie ataki sa dla mnie jedynie przejawem zazdrosci i jakisjs glupiej zawisci. Bo chyba nie sadzisz, ze ta osobe wogole obchodza ludzie z naszego topiku ktorym jest ciezko. Absolutnie nie. Najezdzaniem na innych jeszcze niczyich problemow materialnych nie rozwiazano. A ja sie chyba z tego wszystkie zaczne rozgladac za nowa torebka...hehehe... Kurcze... szkoda z ta sofa... a dzwonilas wczesniej zeby sie upewnic? Nastepnym razem koniecznie tak zrob. hej aggaa! jak tam po lesie? bagatelka: zapomnialam odpisac na twoj post o 13 going on 30. Mnie sie tez straszliwie podobal. Podroz w czasie... Lubie Jen Garner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Squirely- las byl super...cisza, spokoj, jak juz pisalam swieze powietrze...to byl las nauturalny, czyli nie sadzony przez czlowieka jak na przyklad tam gdzie bylismy tydzien temu. Piesio sie wyszalal a my dotlenilismy. teraz sobie surfuje po fajnym katalogu z ubraniami... :-) ktos chce link? pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochani 🌻 No tak, znow ktos zyczliwy wujmuje slowa z kontekstu itd. :P Dla mnie super, ze ktos sobie robi przyjemnosci w postaci kupowania czegotamkolwiek, na pewno kazda przyjemnosci emigranta (i nie tylko) jest sowicie okupiona trudem i znojem, emocjonalnym i nie tylko ... Squirley - oj pamietam te czasy dolu okolowielkanocnego i tej calej niemilej atmosfery ... myslalam prawie, ze to juz koniec naszego przytulnego topiku, ale na szczescie jego bywalcy sie nie poddali ;) Margot - no cos Ty???? Jak to tak???? :D DarkElf - fajnie, ze masz kolezanki, chociaz dla samej rozrywki jesli nawet nie dla glebokiej przyjazni :) Maremarie - piekne zdjecia, co za kolory i malowniczosc, ze az slinka leci ;) ... nie wspominajac o deserze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggaa> to nie tak, ze na darmo pojechalam, bo to nieprawda, kupilam mnostwo innych rzeczy;-) Squirley> mieli to na stanie jak wyjezdzalaismy i mieli to na stanie jak juz bylismy w sklepie, tylko.... na najwyzszych polkach w magazynie a oni maja tam jakies dzikie reguly, ze jesli nie mozesz czegos dosiegnac, to sciagna to... jutro Bedziemy jechac w pazdzierniku napewno do miasteczka blisko Atlanty, bo tam Indianie beda mieli jakies swoje swieto, wiec na pewno zahacze. Poza tym ta sofa to nie jest rzecz na juz, tylko na za troche, wiec naprawde nie ma znaczenia hehe Kochana, ja tam sie nikomu nie mam zamiaru tlumaczyc np ile pieniedzy wydaje na obiektywy, to moje pieniadze, nikt mi ich nei dal, wiec prawa do obruszania tez nie ma. Zreszta z torebka czy bez i tak Cie lubie ;-) a wiesz, u nas otworzyli outlet, taki jak jest w Myrtle Beach, mam sprawdzic Coach? hihihi tylko nei wiem czy jest;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... powiekszyla mi sie rodzinka o 2 Gapy koty ;-) rudy siedzial za pralka prawie 3 godz, a jak wyszedl to mu ,moja Kota zyc nie daje i lazi za nim krok w krok warczac na niego... biedak... hobo nic sobie nie robi z tego, wybrala sobie poduszke na fotelu i spi ;-) oj Gapcia wyrusza w droge, 3 mies - smutno bedzie bez niej, dobrze ze Natka nigdzie nie jedzie...Floryda trzyma sie razem ;-) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.... Przed pol godzina wrocilem z Nowego Jorku.. Coraz bardziej podoba mi sie to miasto.. Nie wiem jak tam wyglada na codzien, ale niedziele sa znkaomite.. Dzisiaj przerabialem Muzeum Historii Naturalnej, bardzo mi sie podobalo, ale to za duzo jak na pol dnia.. Po drodze natknalem sie na Strawberry Fields o ktorych spiewal nieodzalowanej pamieci John Lenon.. Zeby jakiegos zazdrosnika sczyscilo to informuje, ze wydalem 14 na bilet, 7 na dojazdy i 3 na jedzenie... No i wystrzelalem 10 klatek filmu, jutro zaniose do wywolania.. Tak sobie mysle, moze zaglada tutaj ktos z Nowego Jorku? Chetnie bym sie poznal, zeby lepiej poznac to miasto.. Prawde mowiac to mam opory przed korzystaniem z metra, bo nie umiem kupowac w automatach.. jakas awersja czy jak.. troche techniki i czlowiek sie gubi..:D A moze ktos mieszka w Garfield, Passaic, Clifton? i chcialby sie wybrac do Nowego Jorku w niedziele? Moj adres jest pod nickiem.. seredecznie pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jay: ale kicha z tym sciaganiem z polki... glupawa zasada... ale w takim razie nastepnym razem jak pojedziesz to sobie zrobcie 2 dniowy pobyt... hehehe... pierwszego dnia zamowisz sciagniecie, wieczorem wypad na ogladanie Atlanty a nastepnego dnia o kanape. Hah.. Przyjemne z pozytecznym. Co do Coacha to nie. Tu w mallu mam sklep firmowy a na dodatek w Belk's i Nordstrom tez maja stoisko z ichnimi produktami. Na pewno cos znajde jak bede szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×