Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Aggaa> powiedzieli to co mieli tu powiedziec i chyba jak to wplynie na ludzi tutaj i ich bagaze, ale laptopa nie bierz Mnie zastanawia tylko jedno, czy jesli w walizce znajda jakas bombe niedlugo to zabronia ludziom wnosic walizki i tak np dp Polski bedziemy latac z reklamowka wrocilam wlasnie z lunchu, moi uczniowie, ktorych juz nie ucze, bo to grupa dzienna zabrali mnei na lunch, wiec tak sobie dzisiaj ucztuje od samego rana;-)) najpierw u Japonki jadlam jakies cos z fasoli, smakowalo przepysznie, w zyciu bym nie powiedziala, ze to fasola hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. kurcze, a ja w srode mam lot z Hamburga na Heathrow, a stamtad na Newark.. nie wiem jeszcze, czy beda jaskies opoznienia. w koncu musza gdzies kiedys poslac do Stanikow wszystkich tych, ktorzy wybierali sie tam dzis i jutro.. z tym bagazem podrecznym to prawda.musi byc w plastikowej przezroczystej siatce.. baby food musi byc sprobowane przez matke/ojca na oczach ochroniarzy.. podpaski, tampony etc musza byc luzem, tj nie w opakowaniu.. wszyscy beda wiedzieli dookola, ktora kobieta akurat ma okres.. nie moge np zabrac ze soba etui na okulary, bede musiala je miec caly czas na nosie.. i w ogole nie wiem, jak sie zapakuje bez mozliwosci zabrania mojej malej walizeczki podrecznej... no ale coz.. safety first... mam nadzieje, ze nic zlego sie nie stanie.. Agga, spokojnego lotu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jay: hehe no cos ty, nawet z reklamowka nie mozna bedzie! szczegolnie na poklad! aggaa: nie martw sie. poradzisz sobie. gnu: tez sie nie martw. do srody sie na pewno wszystko uspokoi chociaz troszke.najwyzej sobie wez dodatkowa kase na kupienie jakiegos napoju na pokladzie, bo wiadomo, teraz nie serwuja juz czesto gesto. a skoro nie wolno wlasnych to trzeba kupic. aha, gnu, koniecznie powiedz jak jest z lotami z niemiec. ale sie ciesze, ze ja we wrzesniu nie lece przez Londyn... Lece do DC, potem do Frankfurtu i spowrotem taka sama trasa. Ale teraz tak srednio sie czuje w zwiazku z lotem do DC... terrorysci chcieli wysadzic samoloty lecace wlasnie m.in.na Dulles International...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> nie wyrazilam sie jasno mysle, co bedzie jesli znajda jakies explosives w walizkach tych, ktore ida pod poklad?? Nie bedzie mozna miec zadnego bagazu? bedziemy latac tylko w tym co mamy na sobie? no ewntualnie podpaska w zip lock bag...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - lece BA, wiec oni na pewno serwuja papu i piciu. ale pieniazki bede miala przy sobie, oczywiscie. a co Cie interesuje konkretnie w sprawie lotow z Niemiec? no, ja mam nadzieje, ze sie toto rozladuje troche, ale moge sie zapewne spodziewac, ze caly moj layover na Heathrow (2,5h) spedze w kolejkach, beda mnie 10x przepuszczac przez rozne bramki, obmacywac itp.. chcialam sobie perfumy kupic na Heathrow... ....coz.. chyba jednak wole doleciec bezpiecznie na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay, no wlasnie, czy oni skanuja dokladnie i przegladaja walizy, ktore ida do luku bagazowego?? jesoo, no ja mysle.. lepeij,zeby to robili... a tez tak sobie pomyslalam przed chwilka.. a na przyklad zwierzeta, ktore sa przewozone.. nie wiem, czy one leca w tych samych samolotach, co ludzie, czy w jakichs specjalnych, ale tak na dobra sprawe, co za problem\\, ze tak powiem, wsadzic bombe zegarowa w kota.. pzreciez chyba zwierzeta nie sa przeswietlane? a moze sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU> przegladaja walizy, pzregladaja, skanuja wszystko jakimis szmatkami wycieraja walizke aby sprawdzic czy sa nawet sladowe ilosci materialu wybuchowego, o zwierzetach mi nic niewiadomo, ale np co nie mozna jakiejs bomby w nieboszczyka, co pod pokladem siedzi i leci na swoj pogrzeb ? temu to juz nic nie zaszkodzi;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak wylatywalam z Polski, z Wrocka to nic z moja walizka nie zrobiono, absolutnie nic! polozono na wage i doczepiono nalepke.. wiec ja problemu nie widze, aby nadac walize z takiego Wrocka do jakiegokolwiek miejsca na ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bedzie fajnie. teraz to jeszcze w miare luzik, ale w niedziele to bede zestresowana. Nie dosc, ze w ogole nie lubie latac to jeszcze to. w 2000 roku lecialam z Heathrow do Polski 3 dni po tym jak sie concord rozbil, ale to byla inna sytuacja i nic specjalnego sie wtedy nie dzialo. Ale za to 2 lata pozniej z tego samego lotniska mieli ze mna problem, bo wykrywacz metal piszczal jak najety i dopiero po 20 minutach sie zorientowano ze mam 2 czarne wsuwki we wlosach. Oczywiscie zanim sie zorientowano ze to bylo to to kaazno mi zdjac buty, obmacano, osobistym wykrywaczem metali cala zeskanowano, ale wtedy to mnie nawet troche to smieszylo. Teraz juz bym tego tak lekko nie przyjela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mnie zwariowal wykrywacz metalu na zamku od spodni hihihi nie bylo mi do smiechu wcale jak przyszla pani i w gumowych rekawiczkach hehe a po lotnisku w Chicago to chodzilam w Martensach i nawet nie wiazalam sznurowek, bo piszczala kazda bramka i przy kazdej kazano mi sciagac buty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> Jay - super...nie ma to jak nadaktywne wkrywacze metali ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez w przyszla srode lece, ale tylko krajowo ... czy wewnetrzne loty tez sa w jakikolwiek sposob dotkniete tym skandalem? Pytam, bo nie mialam okazji dzis jeszcze zalapac sie za zadne wiadomosci, tylko to, co od Was slysze :) aggaa - przyjemnego i bezstresowego lotu :) a jeszcze przyjemniejszego pobytu w domowych pieleszach :) GNU - mam nadzieje, ze w Twoich lotach tez nie bedzie zadnych niemilych niespodzianek i ze mimo, ze bedziesz opuszczac bliskie Ci osoby pozostaniesz z usmiechem na buzi :) za to, ze tych ludzi w zyciu masz i chociaz daleko, to zawsze mozesz ukoic dusze mysla, ze oni istnieja i Cie kochaja :) No a przede wszystkim, ze zobaczysz najukochansza wyteskniona buzie na lotnisku w N :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jak lecialam z Chicago w 2001 to mi wykrywacz metalu pipczal od drutow w staniku. Wzieto mnie na bok i babka sie pyta \"Ma\'am, what do you have on you?\" A ja na to \"An underwire BRA!!\" I tyle. A buty, pasek od spodni i zegarek standardowo sciagam zawsze. nie czekam na zadne instrukcje bo po co. trzeba sciagac, bo jak nie to sie potem spedzi 15 minut na obmacywaniu... bagatelka: ja bym na twoim miejscu byla przygotowana na to, ze na poklad nie mozesz zadnych plynow, zeli, kremow itd wniesc. Pasty do zebow tez nie. Ja sobie to ostatnie musze zapamietac, bo zawsze mam przy sobie w torebce podreczna szczoteczke i mala tubke pasty. Czasem sie zdarza tez antybakteryjny zel do rak. GNU: mnie interesuje jak Niemcy nas traktuja na granicy. Ale ja to jeszcze cos innego bede miec, bo ja mam paszport na stare nazwisko a zielona na nowe. Bede sie gesto tlumaczyc i pokazywac dodatkowe papierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - ja sie pewnie tez bede tlumaczyc, bo chociaz mam zielona i nowypaszport na podwojne nazwisko, to na bilecie mam tylko panienskie, bo kupowalam go na stary paszport.. ale dzwonilam do BA w Polsce i powiedzieli mi, zebym po prostu zabrala ze soba akt malzenstwa i tyle. mam nadzieje, ze to wystarczy. dodatkowo, biore moj stary anulowany paszport z n. panienskim - na wszelki wypadek. mam nadzieje,z e nie ebda sie zbytnio czepiac.. choc kto ich wie.. szczegolnie przy obecnej sytuacji.. bagatelka - ano, postaram sie odleciec z usmiechem na buzi, ale i tak bede miala stresa i bedzie mi okropnie zal.. pewno sie porycze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie kupowania perfum i kosmetykow w sklepach bezclowych na lotniskach, to zauwazylam, ze w Stanach ogolnie sa i tak tansze niz w Europie, nawet w bezclowych. Jest to kwestia ostatnich paru lat, kiedy to kurs dolara tak bardzo spadl w stosunku do Euro i innych walut europejskich. Squirley - ja w kazde podroze, nawet do Polski, woze tylko walizke, ktoa miesci sie na polce nad siedzeniami ... a to po to, zeby potem nie czekac na bagaz i nie narazac sie na zaginiecie bagazu. Czyli bede musiala moja mala walizeczke wyslac na pastwe losu??? 😭 I bede misiala rozstac sie z moja flaszeczka, ktora zawsze mam przy sobie (wody Evian)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba jednak moge zabrac walizeczke: Therefore, BA will allow customers to check into the hold the personal items they would have usually taken as hand luggage in addition to their normal hold baggage allowance. No single item must weigh more than 32 Kilograms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gnu: tak. dobrze rozumiesz. przynajmniej tyle dla biednych niewinnych podroznych robia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boszsze, przerazacie mnie, przeciez ja tez lece.... juz w srode, nie zdazy sie nic uspokoic.... Pewnie, za malo atrakcji cholera czlowiek ma. A ja sie pytam, czyja to wina, ze ich wpuscili na poklad z czyms takim.... ??? 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez nie, nikogo nie wpuszczano z niczym na poklad. Jakby ich wpuscili, to juz by bylo po setkach ludzi. Niedoszlych terrorystow aresztowano na ladzie. Dzieki bogu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wiem, tesciowa mnie nie doinformowala ;) Ale w sumie nie wyglada to wszystko tak zle, pewne rzeczy sa po prostu zabronione na pokladzie i tyle....... Mam nadzieje, ze jednak nikt z nas nie bedzie mial problemow z latanie, czego Wam i sobie zycze ;) Jay, trawa w zeby moze byc, co do reszty.... przy tej potwornej temperaturze tutaj, gdzie gotuje sie wszystko, jedynie kostium kapielowy powinien byc wskazany.... Bylam dzisiaj z tesciem na ranczu, postrzelac ( dostalam nowa strzelbe, ha !!! z teleskopem, alllllleee jazda, ubaw mam po pachy ;) ), malo nie poumieralismy z goraca, obiecalam sobie, ze mimo najszczerszych checi nastepny raz bedzie dopiero w pazdzierniku.... jak temperatura moze spadnie z piec stopni :p Strzelba na kaczki kopnela mnie w zeby, zostane jednak przy swojej ulubionej broni :p Ide poplotkowac z tesciem ;) 102, koty Cie nie zjadly, albo zamiauczaly na smierc... ?!? ;) Wszystkim 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze jedna rzecz dla naszych podrozniczek zarowno domestic jak i overseas - nie bierzcie blyszczykow do ust takich z paleczka-aplikatorem. Pokazywali wczoraj w TV ze to tez trzeba wyrzucac z torebki. Najlepiej wziac Chapstick albo inna szminke/blyszczyk w sztyfcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przerabane z tym wszystkim !!! czyli jak dobrze rozumiem nie mozna wziasc ksiazki albo jakies czasopismo albo krzyzowek do samolotu????? i wszystko musi byc luzem? Wszytskim lecacym do i z kraju zycze pomimo wszystkiego milego i BEZPIECZNEGO lotu 🌻 pozdrawiam Wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU - dzieki za link, zaraz tam zajze :) Squirley - ja juz wlasnie dzisiaj przemysliwalam kwestie blyszczyku i doszlam do wniosku, ze dla bezpieczenstwa podroznych wezme zwykly chapstick ;) Dzis rano przeczytalam w gazecie dosc szczegolowe artykuly o tych zajsciach i krew to wszystko mrozi w zylach ... co za czasy ... to wszystko wydaje sie juz nie do naprawienia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> dziewczyny - NICZEGO poza paszportem, biletem, kluczami nie mozna wziac ze soba. Przynajmniej nie tutaj. The following arrangements apply to all passengers starting their journey at a UK airport and to those transferring between flights at a UK airport. With immediate effect all cabin baggage must be processed as hold baggage and carried in the hold of the aircraft. All passengers will be hand searched, as well as their footwear and all of the items they are carrying will be x-ray screened. Passengers may take through the airport security search point, in a single (ideally transparent) plastic carrier bag, only the following items. Nothing may be carried in pockets: pocket size wallets and pocket size purses plus contents (for example money, credit cards, identity cards etc (not handbags)); travel documents essential for the journey (for example passports and travel tickets); prescription medicines and medical items sufficient and essential for the flight (eg, diabetic kit), except in liquid form unless verified as authentic;spectacles and sunglasses, without cases; contact lens holders, without bottles of solution; for those travelling with an infant: baby food, milk (the contents of each bottle must be tasted by the accompanying passenger) and sanitary items sufficient and essential for the flight (nappies, wipes, creams and nappy disposal bags); female sanitary items sufficient and essential for the flight, if unboxed (eg tampons, pads, towels and wipes); tissues (unboxed) and/or handkerchiefs; keys (but no electrical key fobs)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja narazie sie lataniem nie zajmuje, bo i tak nie lece, prznajmniej do czasu jak urodzi sie Orzeszek i bedzie mial x-miesiecy, by go do polski zabrac:) Wracajac do zamowie on-line widzialam te strone ,,dom ksiazki\'\' tylko,ze ja nie bardzo jestem w temacie wspolczesnej literatury kobiecej, nie orientuje sie po protu, jedyna kasizak, ktora mi wpadla w oko to Pawlikowska i jej opowiesc o Kubie, bo gdzies wlasnie czytalam recenzje. Pierogi za $20 tez widzialam, ale gdzie niegdzie maja np. ptasie mleczko (mniaaam!!!) za $3.50... buziaki na weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze to .. http://www.dft.gov.uk/stellent/groups/dft_about/documents/page/dft_about_612280.hcsp. i wycinek z tego linku: In addition to the above, all passengers boarding flights to the USA and all the items they are carrying, including those acquired after the central screening point, must be subjected to secondary search at the boarding gate. Any liquids discovered must be removed from the passenger All passengers must be hand searched, and their footwear and all the items they are carrying must be x-ray screened. Robi sie lekka paranoja. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie z tym wszystkim zgadzam, chociaz to uciazliwe i trwa dlugo. Wole to niz wybuchnac na pokladzie samolotu, albo zeby jakis samolot mi spadl na glowe! z tym re-screening to jak najbardziej makes sense. Bo ludzie jak sa juz przy bramkach to wiadomo kawke cole sobie pija itd. Potem na poklad beda chcieli przemycic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, ja tez wole nich mi sprawdzaja co sie da niz spotkac wybuchnac 😭 ... ale przeciez tak samo chyba do bagazu nadanego ktos moze wlozyc butelke z bomba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×