Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Squirley> cos sie wykombinuje nastepnym razem;-)) Wystarczyly 3 dni laby i nie mysleni ao szkole i juz nie wstaje o 4 rano!! zisiaj zwloklam sie z lozka o 9, no i teraz musze szybko sie pozbierac do pracy, milego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam slonecznie :-) pamietacie jak prosilam Was o opinie na temat sukienki? Otoz dzis ja dostarczono i jest ...sliczna! Lezy jak ulal i jestem bardzo zadowolona. Jedyne czego jeszcze brakuje do calego stroju to torebki (co za ironia ... Squirely hehe), ale to juz mam nadzieje kupic sobie w Polsce dokad jak juz wspominalam jade w najblizsza niedziele. Nie zamierzam oszczedzac za bardzo i jak zobacze cos ladnego to od razu kupuje. W koncu nie po to ciezko pracuje zeby teraz sie pieniadze marnowaly...hehe - to zart. wydatkow zawsze jest sporo o nie maja nic wspolnego z przyjemnosciami. >>Jay dobrze, ze nie jechalas na marne tak daleko. podrowionka dla wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikogo dzis nie ma na topiku....gdzie sie wszyscy podziali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU - :) :) :) Aggaa - super, ze sukienka Ci sie udala jak na zamowienie :) Bo niestety nie zawsze trafia sie takie szczescie z katalogu/internetu ;) kokus - no zobacz, slonko 26 Ci sie jak za darmo trafilo ;) A ze Ci sie NY podoba, to trudno tez i sie dziwic ... jak lubisz milutkie bezpretensjonalne muzea z po porostu ladnymi obrazami, to polecam Fritz (chyba tak to-to sie nazywa) - przytulne muzeum zrobione ze starego domu :) slonko26 - :D Jay i Squirley - niezaleznie od tego, czy kupujecie kanapy czy coache, to sie zagubilam w temacie i wysokosci polek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek... chlodno dzis u nas...i tak ma byc przez nastepne 10 dni ponoc..ale jak sobie pomysle o tych upalach to doceniam to swieze i rzeskie powietrze. >>bagatelka - masz racje w zupelnosci. udalo sie. czasem jest rozmiar 38 a w rzeczywistosci to jak 42. pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOS .... mieszkam w polsce ale potrzebuję pomocy od osoby mieszkającej w Niemczech. Mam chorowite dzieciaki, pani doktor poleciła mi wykupienie tabletek BUCCALIVE niedostępnych w Polsce, proszę niech mi ktoś pomoże i dowie się chociaż jaka jest cena tego produktu. PROSZĘ🌻PROSZĘ🌻PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay- dziekuje za propozycje kupna tego i owego w IKEI, ale nawet bym nie wiedziala co wybrac, bo tyle rzeczy bym chciala;) i tylko bym sobie smaku narobila haha No wybiore sie kiedys, wybiore, biedny maz jeszcze o tym nie wie;) ale jak nie beda mi chcieli sciagnac czegos z polki to chyba sie wsciekne!!! Agaa - fajnie z ta sukienka, ja to bym sie chyba nie zdecydowala na kupno sukienki on-line 102- mam nadzieje,ze sie juz lepiej czujesz i jak narazie rodziny nie bedziesz znow powiekszac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jennie
Mieszkam w Bournemouth w Angli - juz prawie rok:-) Zleciało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margaret777 - wow, ale mi przykro... ostatnio troszke mniej osob z Niemiec sie pokazuje. aggaa i natkos: a ja wlasnie lubie zakupy online. Czesto jestem zbyt zajeta i zmeczona zeby isc do sklepow to kupuje online. I czesto w necie mozna znalezc o wiele tansze rzeczy. Jak nie pasuje to mozna oddac bez problemu. Kupilam tak juz kilka par butow, ciuchy, plaszcze. Moj ulubiony sklep to La Redoute. To firma francuska i chyba Margotka kiedys pisala, ze zna ta marke. Ja to przypadkiem znalazlam buszujac po inernecie. Bardzo lubie ichnie komplety do pracy (zakiet, spodnie, spodnica) oraz plaszcze. Ostatnio kupilam sliczny brazowy plaszcz do kolan za $50. W sklepie taki by kosztowal 2 razy tyle. Maja naprawde swietne ceny. Aggaa: sprawdz czy przypadkiem nie mozesz sobie zamawiac lokalnie z La Redoute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim! >>Squirley....malo nie padlam z wrazenia, jak przeczytalam nazwe...oczywiscie ze znam La Redoute!!!!!! Zamowilam sobie u nich buty do sukienki i sa super! A teraz czekam na dostawe bluzeczki i spodnicy - wszystko jedyne 20 funtow...Maja swietne rzeczy, a ostatnio przyslali mi tez nowy katalog...oj bedzie sie dzialo :-D... Littlewoods tez sa fajni czyli tam skad zamowilam sukienke. Poza tym jak cos jest nie tak to zwracaja pieniadze i jeszcze na ich koszt. Tutaj wybor ubran jest marny - wszedzie ta sama tandeta. Oczywiscie jak sie pojedzie do Londynu i pobuszuje po butikach to jasne, ze mozna super rzeczy znalezc, ale one wtedy kosztuja setki - doslownie - funtow. I to o czym Squirley pisze..czesto nie ma czasu na chodzenie po sklepach, jest sie zmeczonym itd. A online jest milo i spokojnie. Chyba juz wczesniej polecalam figleaves.com...ale tam niestety ceny sa troche wygorowane i maja balagan z rozmiarami. pozdrowionka dla wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh..znowu mysle szybciej niz pisze...powinnam byla napisac - ppoza tym zwracaja pieniadze a zwrot towaru jest rowniez na ich koszt buzka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARGARET777 - 🖐️ tez nie jestem w stanie Ci pomoc, ale moze na necie gdzies znajdziesz, wpisz d wyszukiwarki nazwe leku :) Jeannie - 🖐️ no, czas uplywa nie wiadomo kiedy ... i jak Ci tam jest? :) Squirley - mi sie tez bardzo podoba motyw kupowania online, ale jakos nie mialam najlepszych doswiadczen ... np. raz zamowilam sobie chyba z 8 par dzinsow z zamiarem pozostania przy 1 max 2, ale doslownie zadne nie zdaly egzaminu ... owszem, daloby sie nosic, ale ja lubiem jak cos jest absolutnie idealnie dopasowane i pomacac material, jak nie mieciutki, to juz nie chce ;) nawet t-shirty najprostrze czasem nie dzialaja ... moze jestem nietypowa w rozmiarach albo co :D LaRedoute maja bardzo ladne ciuszki, kiedys znalazlam katalog w pracy to sie naogladac nie moglam, ale skad wiedziec, jakie materialy beda w dotyku ;) aggaa - u nas czesto trzeba placic za odsylke, wiec to troche kicha ... Podczas mojej jedynej acz pamietnej wizyty w Londynie tez sie cenom nie moglam nadziwic, a nawet kosmetyki takich miedzynarodowych firm jak np. Clinique byly duzo drozsze niz w Usie, co mnie zdziwilo bardzo, bo tu to jedna z najtanszych porzadnych firm, a tam za jakis byle tonik bylo ponad 20 funtow ... fajnie, ze udalo Ci sie znalezc dodatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>bagatelka -dzieki :-). ja tez tak mam, ze jak mi material nie pasuje to odpada taki ciuch. Produkty Clinique sa tu okropnie drogie, ale ja tej firmy akurat nie uzywam, wole Avene (zreszta w Polsce kupuje, bo tam sa tansze niz tutaj). Szkoda, ze u Ciebie trzeba placic za odsylke, to troche rujnuje caly cel kupowania online. Dobrze chociaz, ze mozna zwrocic produkt - sprobujcie cos zwrocic w Polsce. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam od 3 miesięcy w Anglii, dokładnie Stockport, to jest obrzeże (nie wiem czy nie popełniłam błędu ortograficznego:P) Manchesteru. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co do zakupow on-line, moze podzielicie sie adresami polskich sklepow? Znacie jakies? Wlasnie sie przymierzam, by po raz pierwszy sobie sprowadzic cos do jezdzenia, wiec mzoe napisze co ja znalazlam w sieci, ale nie jest tego zbyt wiele... 1. gazety zamawiam w polskiej ksiegarni z Chicago, na kasiazki itp niestety mnie teraz nie stac http://www.polonia.com/magazines.html 2. raz dotychczas zamowilam kosmetyki http://polishcosmetics.com/ 3. nie probowalam tej strony, ale wyslalam im kiedys maila i nawet nie odpisali http://www.lowellinternational.com/asp i jedzonko: 4. http://foodfrompoland.com/ 5. http://www.polana.com/ 6. http://www.polartcenter.com/ 7. http://stasmeatmarket.com/ Znacie wiecej? probowalyscie kiedys zamawiac cos polskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aggaa - oj, zwroty w Polsce :D Panie sklepowe w tym momencie zabijaja Cie wzrokiem :D Z placeniem za odsylke to tutaj jest roznie, czasem sie trafi, ze nie. Ja czasem uzywam Clinique, maj wsrod swych produktow totalny kit, ale maja ez kilka perelek. Nie mam chyba zadnej jednej ulubionej firmy kosmetycznej, ale ostatnio podchodze do tych spraw bardziej \"naukowo\" niz niegdys, odkad znalazlam ta rewelacyjna ksiazke \"Don\'t go to a cosmetic counter without me\". Babka nie zostawia suchej nitki na zadnym kosmetyku, powoluje sie na niezalezne badania chemiczne i rozwiewa kosmetyczne mity. fraszka82 - na moje oko, to nie popelnilas beldu orto ;) Sporo osob z Anglii ostanio sie pojawia, fajnie macie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>natkos - nie znam zadnych z tych linkow i niestety zadnych nie moge polecic niestety. >>bagatelka - o tak...ten zabijajacy wzrok ekespdientek, ktore mysla, ze sa boginiami calego swiata. Masz racje co do kosmetykow, maja identyczny sklad a o tej ksiazce to slyszalam i nawet 2 rozdzialy znalazlam online...niezle byly i duzo sie dowiedzialam. A eksperta od skladnikow chemicznych mam w domu hehe. >>fraszka 82 - czesc. ja mieszkam w Northampton tez od prawie roku no i tez szybko minal ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka: ja sie z toba calkowicie zgadzam co do dzinsow. Dzinsow nie da sie kupic online. Jak komus sie uda to jest wielkim szczesciarzem. Dzinsy juz takie sa ze jak nie przymierzysz to nie dopasujesz. Na przyklad w GAPie ja zwykle musze brac po 2-3 rozmiary z kazdego rodzaju i dlugosci bo nigdy nie wiem jakie beda pasowaly. Jeden rodzaj pasuje 0L, inny 2R, jeszcze inny 2L a jeszcze inny 4R. Nigdy nie wiadomo. A jak jeszcze rozmairy sa podawane w calach - 26, 27, 28 itd to juz zupelne zamieszanie i nie da sie bez mierzenia. A poza tym ja zawsze lubie dotknac dzinsowego materialu, bo nie znosze tych nowomodnych cienkich jak papier i super rozciagliwych. Jestem denimowa tradycjonalistka. Dla mnie dzinsy musza byc z grubego, miesistego materialu ze srednim streczem, a nie takie obcisle jak druga skora. A co do cichow z LaRedoute to do tej pory udawalo mi sie. Owszem odeslalam dwie spodnice i 1 spodnie bo byly z takiego beznadziejnego cienkiego poliestru, ale zwykle rzeczy wygladaja calkiem fajnie. Kupilam rozne swietne spodnie garniturowe, genialna spodniczke, kilka fajnych swetrow, sporo zakietow i super plaszcze. Bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natkos: ja widzialam wiele sklepow z polskim jedzeniem w internecie, ale sa one takie drogie, ze skoda mi kasy. Na przyklad za tuzin pierogow jakies $20.To jest przesada... juz bym sobie chyba sama wolala nalepic, chociaz czasu nie mam... Pisalysmy juz tu kiedys o wyrobach ceramicznych z Boleslawca. Tez masakrycznie drogie. Ale sliczne. I jakbym juz miala na cos wydawac kase to bym wolala te zestawy obiadowe. Aha, Staniki, koniecznie sobie zajrzyjcie do sklepu TJMaxx bo maja tam zwykle jakies przypadkowe niedobitki z Boleslawca oraz poslkie krysztaly i rozne jakies miski i kubki.Ja sobie ostatnio kupilam taki starodawny blaszany emaliowany kubeczek. Cool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety> zachowuje sie jak dzikus, po raz pierwszy od 9 tygodni wypuscilam sie na zakupy, efekt jest ... przerazajacy hihih Mam swietna babke z grupy, ktora ma tam jakies polsko-wloskie korzenie i tak sie nam dobrze gada do tego stopnia, ze bylysmy dzis razem przetrabic troche pieniedzy... na ksiazki do neuroscienice oczywiscie ;-) a teraz jestem w pracy i nie chce mi sie tu byc Natkosia> ja kupuje ksiazki w www.domksiazki.com, nie kupuje zadnych gazet, wole dolozyc do ksiazki;-) i tak jak Squirley mowi, jesli chodzi o zywnosc, w zyciu bym nic nie zamowila online, za drogo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze rozmowa na jedzenie wkroczyla ;-) podczas wakacji w clearwater, Fl znalazlam polski sklep( o ktory wcale nie trudno tam ;-) ) i dogadalam sie z wlascicielka ze paczki mi bedzie wysylac. na Wielkanoc zamowilysmy cos kobieta wyslala paczke w srodek wrzucila kartke z totalem i poprosila o money order albo czek!! juz po wyslaniu!! szok!!pierwszy raz sie spotkalam z takim zaufaniem. ale kielbaski robia na miejscu ok 3.50 za funt - pysznosci, maja olbrzymi wybor garmazerki( kopytka pierogi ok 6$ za 12 krokiety pasztety i ciasta ;-) ) ceny bardzo przystepne, nawet wlasny chleb pieka 2.50 taki olbrzymi- pysznosci ;-) .paczke wysyla overnight, wszystko pakuje hermetycznie do nas jedzonko dotarlo w doskonalym stanie aha- bialy ser tez maja- rewelacja...ptasie mleczko- 5$ tyle pamietam a propos cen..i moj ukochany 0.75 kubus 1.99$ jak ktoras zainteresowana- podam telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow.. to u mnie ten polsko-ruski sklep jest super tani w porownaniu. czekolady wedla za 1.29, prasie chyba 2.99, pierniczki alpejskie 2.99, delicje 1.29. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowionka z Teksasu !!!! Dojechalam, po 12.5 godzinach.... Jakbym sie nie zgubila, to moze by bylo 11.5, jak poprzednim razem, parszywe roboty drogowe..... Ale za to przypadkiem skrot mi wyszedl, nie w czasie, ale w milach :p Alez tu goraco !!!! Myslalam, ze na Florydzie goraco, ale tu jest 110..... uwierzycie... ?? 102, z tym sklepem, to tak bez przesady, jak ktos sie spodziewa typowych polskich produktow, to moze sie zawiesc.... sporo rzeczy odbiega jednak smakiem dosc znacznie od tego, do czego sie w kraju przywyklo..... I nie tak hermetycznie, pamietasz, ze wszytko bylo w oleju od sledzi.... ? Baw sie dobrze z moimi kotkami :D:D:D:P hiiihihii Natalka 🌻 Ja tez zamawiam z domu ksiazki, sa w miare szybcy i cenami nie odbiegaja..... Ale do ciuchow i butow online zaufania nie mam, szczegolnie, ze jestem niewymiarowa, a z butami mam dosc problemow w sklepach.... co rozmiar, to inny !!! I tak nosze buty od rozmiaru 7, do 9.5, paranoja jakas.... Dla wszystkich po kowbojskim 😘 :D i teksanskim 🖐️ :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim. slyszeliscie o lotniskach w Anglii i niemoznosci posiadania bagazu podrecznego? Tu media oszalaly ...a ja lece w niedziele i juz sie obawiam, ze bedzie pewnie gigantyczne opoznienie. Heathrow zamkniete, Gatwick tez, wszystkie loty odwolane do i z Anglii na te 2 lotniska. Ponoc tez z Polski wszystkie loty do Anglii odwolano tak mi przynajmniej kolega mowil. Mam nadzieje ze do niedzieli sie wszystko uspokoi. ktos ma jakies wiesci na w/w temat? Mialam brac mojego laptopa ale teraz sie boje ,bo albo mi ukradna albo zniszcza. ehh.. no nic...mam nadzieje ze wszystko bedzie ok pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggaa> ogladalam TV przed chwila i nic nei mowia o niemoznosci posiadania calego bagazu podrecznego, a tylko nie wnoszenia cieczy pod roznymi postaciami, jak lotions, gels, napoje Gapa> no to wcale dlugo nie jechalas, dobrze, ze juz jestes na miejscu, teraz tylko slomke trawy w zeby, kapelusz na glowe, buty z ostrogami i juz mozesz sie przechadzac po okolicy hihihih Ja kupuje duzo rzeczy online, ale na ubrania sie jeszcze nie skusilam, to samo z butami, nigdy nie wiem czy mam 6, 6.5 czy 7 jesli chodzi o polski sklep to jak mnei przyszpili to jade do Squirley, ktora potem zabiera mnei do malutkiego sklepiku, w ktorym nie zawsze jest to, co by czlowiek chcial, ale innego wyboru nie ma i sie lubi, to co sie ma a nie to, co chcialoby sie miec;-) Jedziemy jutro do NC, juz nie moge s i edoczekac, dni w pracy mi sie dluuuza mocno, moze mam za malo obowiazkow czy co?;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Jay - to nie powiedzieli wszystkiego! http://www.easyjet.com/EN with immediate effect NO hand-baggage will be allowed on aircraft. Only certain essential items will be allowed into the cabin - provided they are contained in transparent plastic bags, which will be issued at airports. All other items are required to be packed into hold baggage and checked-in on arrival at the airport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aggaa: to prawda. w Anglii zadnego bagazu podrecznego oprocz paszportu, portfela i biletu. jay: do z plynami i zelami to tylko w USA. W Anglii nic nie mozna wnosic. Aggaa: mam nadzieje, ze sie to troche uspokoi do niedzieli, ale faktycznie wybierz sie na lotnisko o dodatkowe 2 godziny wczesniej. Komputera lepiej nie bierz, bo w luku bagazowym na pewno ci go zmiazdza. A jak nie to jest jeszcze ryzyko, ze jakis nieuczciwy bagazowiec ci ukradnie. Ja jestem ciekawa jak to wplynie na podroz w pozostalej czesci Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New security restrictions \"Due to the nature of the threat revealed by this investigation, we are prohibiting any liquids, including beverages, hair gels, and lotions from being carried on the airplane,\" a DHS statement said. Increased security means airline passengers around the country should show up at least two hours early for all flights, an official with the Transportation Security Administration told CNN. (Watch tips on how to get through security faster -- 1:45) British and U.S. security agencies quickly moved to impose strict limits on carry-on items in the wake of Thursday\'s arrests, causing extended delays at airport security checkpoints. (Full story) The British Airports Authority said no hand luggage would be allowed onto planes leaving British airports until further notice. British Airways canceled all short haul flights in or out of Heathrow Airport for Thursday, and delays were stacking flights up at airports across Europe. (Full story) Copyright 2006 CNN. All rights reserved.This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed. Associated Press contributed to this report.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Squirley - tak zrobie bo nie ma innego wyjscia. Nie wiadomo co sie tam bedzie dzialo, ale ja przynajmniej lece z Luton kolo Londynu a nie z Heathrow czy Gatwick no i lece tanimi liniami rzecz jasna. Ale powaznie rzecz biorac to ciarki mnie przechodza jak sobie pomysle o niedzieli... A swoja droga to tuaj media maja niezla jazde...takiego czegos nie widzialam od 11 wrzesnia 2001. Kazdy dziennikarz jest w swoim zywiole a wiekszosc z nich przesadza w zwiazku z czym przestalam ogladac wiadomosci. wole Friends ogladnac n-ty raz. pozdrowionka 🌼 p.s. powiem Wam jak bylo jak juz dolece do Polski szczesliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×