Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Hejka! Tak siedze i czekam na wiadomosci. Moja babcia ma dzis operacje oczu. Siedze jak na szpilkach bo mialo byc juz po a jeszcze nawet nie zaczeli. Kokus 🖐️ jestem na Lazurowym obecnie :) A Rzym jest do przejscia jak najbardziej. Wygodne buty i naprawde no problem. Nawet zalowalismy, ze kupilismy 3-dniowy bilet bo i tak dwa razy na dzien korzystalismy z transportu miejskiego. A fajnie sie zwiedza bo miedzy zabytkami prowadza Cie sliczne, wazkie uliczki, czesto z restauracjami i sklepami z pamiatkami. Mi sie bardzo podobalo. Zwlaszcza fontanna Di Trevi i ta przy schodach hiszpanskich. Bylam tam kazdego dnia :) Jak zrzuce zdjecia to troche pokaze :) Biedny ten twoj psiak. Na pewno sie nameczy. Moj na 1,5 m-ca przed moim wyjazdem mial usuwanego pazura operacyjnie. Tez jezdze albo chodze pieszo z nim kawalek dalej do vet mimo ze mam pod nosem. W tym blisko mnie usuwali mu raz tego pazura na zywca!! I nie chialam juz widziec tego kolejny, operacja jednak bardziej humanitarna. A ten facet co nie chial sie zgodzic na przerwanie prac chyba sobie sprawy nie zdaje z tego na czym moze stac jego dom, no i jak dlugo. Ale sie rozpisalam :) Margolcia no to fakt, 2 tygodnie to malo. Ja jestem na Lazurowym na dluzsze wakacje. Nie wiem keidy wracam ale raczej wracam po wakacjach. A pogoda wszedzie jest gorsza niz w zeszlym roku. Nawet tu na lazurowym dopiero od 2 tygodni jest cieplo i slonecznie. Odpukac bo mi sie chmurzy za oknem :o Przykro mi z powodu twojego psiaka, to zawsze jest trudne. Szkoda ze pupile nie zyja tyle co my. Pozdrowinka dla wszystkich! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joaska!!!! to ty rozrabiasz w rzymie a ja tutaj!!!! ciesze sie, ze ci sie podobalo. ja czesto chodze po rzymie tuystycznymi sciezkami, bo przyjezdza do mnie duzo znajomych. moim ulubionym miejscem jest kosciol S. Pietro in vincoli... Sw. Piotra w okowach... znajduje sie tam piekna ogromna , marmurowa rzezba Michala Aniol a: Mojzesz. jest tak niesamowita,ze za kazdym razem jak do niej podchodze, czuje bliskosc tego wspanialego artysty...a nawet jego obecnosc.. kosciol ten jest bardzo skromny ale szalenie ciekawy, poniewaz widac w jego wnetrzu fragmenty roznych swiatyn z poprzednich wiekow od starozytnosci poczynajac..... istny przekroj--historyczny ; kolumny , freski, malowidla wszystko z roznych stylow, czasow, epok...dyskretnie zachowane/schowane/...tylko dla uwaznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, Kryspina musze przyznac ze w tym kosciele nie bylam :( Ten wyjazd wypadl tak szybko i nagle. Pewnie bym zapytala co warto zwiedzac gdybym miala okazje :) Moze nastepnym razem :) Choc pieniazka do fontanny nie wrzucalam ;) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joaska, to dobrze, ze nie bylas w tym kosciele..... bedziesz musiala wrocic i dokonczyc zwiedzanie.... wiesz, tak wlasnie sie zastanawialam, czy ty wogole sie dopchalas do Fontanny di Trevi????? tam sa takie tlumy, ze az przykro na to patrzec... gorzej niz w metrze...bo kazdy chce zrobic zdjecie i nie wie jak...wrzucic pieniazek i tez nie ma jak, bo tlum siedzi, wstaje, je, chodzi ....kameruje....i to wszystko na tych przepieknych schodach z szumiaca woda / juz tylko w domysle/ bo tego prawie nie widac.....nie slychac ..prawda? ciao, ciao, a co ci sie najwiecej podobalo??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest wlasnie ból zwiedzania slynnych miejsc. Tlumy, tlumy i jeszcze raz tlumy. Ani atmosfery, ani spokoju. Czasem warto zejsc z turystycznego szlaku i poznac dane miejsce z innej perspektywy, tylko ze w takim miescie jak Rzym to chyba ciezko, bo ludzi pelno wszedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wcale nie jest trudno zejsc ze szlaku i poogladac miejsca ciekawe ,malo uczeszczane, mniej znane..ale trzeba miec duzo czasu... zeby, pojsc na wzgorze aventyn i przez dziurke od klucza w masywnych drewnianych wrotach , prowadzacych do ogrodu siedziby braci maltanskich ,zobaczyc w oddali za tybrem.... kopule katedry sw, piotra,....taka mala ikona.. eh..... albo w eleganckiej dzielnicy niedaleko piazza di spagna przypadkiem odnalezc dom w ktorym mieszkal adam mickiewicz.... lub maly kosciolek quo vadis z popiersiem sienkiewicza obok katakumb .. i tak by mozna bez konca... jak w kazdym innym miejscu...na swiecie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u nas podobnie jak w Brukseli czyli zimno, ponuro a wczoraj bardzo wietrznie...ale jest nadzieja bo ponoc od wtorku az 24 maja byc wiec sie moze bedzie dalo opalac... a od czwartku wakacje i 6 tyg. nicnierobienia.....mmmmm :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!!!!witam wszystkich.... caly czas cierpie na brak czasu...ochhh...zwolnic troche musze.... kokus ja nad morzem srodziemnym mieszkam...pogoda piekna...slonce goraco ptaszki spiewaja...delikatny powiew wiaterku....och jak mi blogo.... za 5 tyg o tej porze bede juz w domciu zajadala pierogi ruskie mojej mamy i ptasie mleczko....wielkie odliczanie juz rozpoczete... dziewczyny ja was podziwiam z tym zwiedzaniem...uwielbiam ogladac piekne znane miejsca ale przytlaczaja mnie tlumy...po 10 minutach zaczynam sie denerwowac a po godz moja cierpliwosc siega zenitu i rezygnuje ze zwiedzania...hehehe... pozdrawiam was bardzo serdecznie i trzymajcie sie cieplutko!!!❤️adios!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Przepraszam za ten zastoj :) Kryspina do Fontanny Di Trevi jakos sie dopchalam bo bylismy tam w czwartek wieczorem wiec tlumow takich nie bylo. Siedlismy sobie na kawce w kawiarni z widokiem na fontanne i podziwialismy. Ale fakt, w piatek nie bylo juz mowy o tym, zeby z kawiarni zobaczyc cos wiecej niz gorna czesc rzezb ;). A w sobote i niedziele to juz wogole porazka! Wiem bo bylam tam kazdego dnia :) A powiem szczerze, ze przez to cale zamieszanie tam to bardziej mi sie chyba podobala fontanna przy schodach hiszpanskich. Mozna spokojnie sobie znalezc miejsce przy niej i bardzo przyjemnie sie tam siedzi, niestety domu Mickiewicza nie widzielismy, zaluje strasznie, ze nie bylo czasu Ciebie wypytac o takie miejsca :(. A i blisko fontanny di Travi przypadkiem odkrylismy spagheterie L\'Archetto - nazwa od nazwy ulicy- gdzie jadlam najlepsze spaghetti na swiecie :) Jak sobie przypomne, mniaaaam! A sie okazalo ze dosyc znana jest. Bylismy tam dosyc wczesnie a pozniej to byly takie kolejki do stalikow ze oooo! A no i powiedzialabym ze Piazza Navona to przerost formy nad trescia. Nic ujmujacego a kawa kosztuje 50% wiecej niz na kazdym innym placu. Esja, zdecydowanie nie polecam rzymu na weekend. Jak pisalam my bylismy juz w czwartek i jest ogromna roznica jesli chodzi o ilosc ludzi w turystycznych miejscach. Aggaa gratuluje wakacji, oby sie poprawila pogoda :) U mnie tez jest tak dziwnie, slonce ciagle za chmurami ale tez slyszalam ze ma sie juz w tym tygodniu pogoda poprawic :) Marg22 tez gratuluje wakacji :) Ja uwielbiam lazic miedzy takimi uliczkami jak sa w Rzymie, czy tu w starych miasteczkach na Lazurowym. Strasznie lubie ten klimat :) Buziaki dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj , jade na wies..... wies znajduje sie niedaleko czestochowy. bardzo lubie te wies , znajduja sie tam az 3 zabytkowe koscioly/i nic wiecej/.... drewniany z 1500 roku, bazylika czyli klasztor dominikanow i kartuski. w bazylice jest nawet male muzeum. w stolicy pada deszcz.. a co u was z pogoda i ................kosciolami?????? czy tez macie jakies ciekawe w okolicy??????????????????????? wlasciwie, kazdy kosciol. to takie male dzielo sztuki....nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia z wakacji :D Niestety brukselska pogoda dotarla i tu :o Te deszcze niespokojne cos mnie przesladuja w tym roku ;) Ale z tego co czytam nie tylko mnie - marne to pocieszenie, ale zawsze ;) Usciski dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mnie dzis niespodzianka spotkala. Tydzien temu zrobilam zdjecia malej dziewczynce , specjalnie na konkurs Malej Miss Hawaiian Tropic. Mala nie chciala sie usmiechac, próbowalam tak i siak...nic z tego nie wychodzilo. W koncu zaczelam spiewac jakies przedszkolne polskie piosenki, dziecko nic nie rozumialo ale sie usmiechnelo od ucha do ucha. No to ja ciach zdjecie! Wyobrazcie sobie , ze ona wygrala glówna nagrode i az trzy trofea na tym konkursie, w tym na najpiekniejsze zdjecie!!!:) Dzis przyszli rodzice do studia podziekowac mi i pokazac zdjecia z imprezy. Wiec uskrzydlilo mnie to tak bardzo, ze az mi sie chce do tej pracy isc jutro... A poza tym ja chetnie bym pojechala gdzies gdzie pada, bo od tego goraca codziennie mnie glowa boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Esja - gratulacje!!! :D Swoja droga, chcialabym posluchac tych Twoich polskich piosenek rozweselajacych :D Wybieram sie dzisiaj do okulisty. Troche wzrok mi siadl od ciaglego siedzenia przy kompie :o Nic, lece na sniadanie :) Buziaki dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam z Polski. Lekko sie wypogadza,ciekawe czy zdaze ujrzec jeszcze slonce i zaczerpnac promieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. *Bling - czy to Ty BlingBling? Esja - gratulacje.. czyli wychodzi na to, ze trzeba miec pomysl a wszystko sie udaje.. Margot - ale w koncu odpoczywasz.. a pogoda sie poprawi.. Kryspina - masz racje z tymi kosciolami.. jak ktos obcy widzi z daleka moje osiedle to moze byc zaskoczony, ze blisko siebie sa dwie wieze koscielne.. a to jest kosciol i naprzeciwko kaplica klasztorna, z wysoka, okazala wieza.. JoAska - bede pamietac jak zwiedzac ten Rzym, moze kiedys tam trafie.. A poki co to w niedziele zwiedzalem Zamek w Krasiczynie kolo Przemysla.. Piekny obiekt, jeszcze w trakcie remontu.. Niestety z calego bogatego wyposazenia zachowal sie tylko jeden pokoj i kilka elementow.. cala reszte, wraz z biblioteka spalili radzieccy zolnierze we wrzesniu 1939 roku.. przez dziesiec dni palili, bez przerwy.. Na Zamku odbywal sie turniej rycerski, bardzo sympatyczne widowisko.. i poznalem ludzi ze Stowarzyszenia, ktore odbudowuje jeden z fortow Twierdzy Przemysl.. Stronka - www.festung.org Pozdrawiam i brykam do ogrodu.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Kokus,tak to ja,troszke sie skrocilam. U mnie niestety wakacje w domu,bo polowek odwiedza stomatologa,ale jakos to sobie odbijemy,mam nadzieje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim 🖐️ Dotarlam dzisiaj do okulisty i tylko sie zezlilam. Nowych okularow z filtrem niet... i soczewek tez niet... a wszystko po to, zeby mnie naciagnac na kolejna wizyte ... (oczywiscie u tego samego okulisty) :o Poszlabym do innego, ale terminy sa zarezerowane do konca wrzesnia grrr... A musze miec recepte chociazby na te nieszczesne soczewki! :o :) kokus - bardzo ladny ten zamek, ktory zwiedzales. Z ciekawosci zajrzalam na strone internetowa - i robi wrazenie :) A, zapomnialam napisac, ze wybieram sie w polowie sierpnia na kilka dni do Bretanii :) Polecasz mi jakies szczegolne miejsca? :) bling - wakacje w domu tez moga byc fajne :) Powdrowionka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie.. Margot - strasznie sie ciesze, ze jedziesz do Bretanii.. Koniecznie musicie zwiedzic Josselin, Carnac, Mont Saint Michel (to juz chyba na granicy z Normandia.. albo raczej w Bretanii, ale gdyby tamtejsza rzeczka zmienila nieco bieg to byloby w Bretanii), Saint Malo.. i jeszcze mnostwo innych miejsc, ale teraz brykam do roboty.. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche mi sie pokielbasilo z pospiechu.. Otoz wyspa Mont Saint Michel leży u wybrzeży Normandii.. ale kiedyś rzeczka, ktora wyznacza granice pomiedzy Bretania a Normandia wpadala do Kanalu La Manche bardziej na wschod, wobec czego wyspa byla wtedy w Bretanii.. ale to bylo bardzo bardzo dawno temu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) kokus - o Mont St Michel kloca sie Bretonczycy z Normanami, ale de facto teraz nalezy ona do Normandii - nic dodac nic ujac :) Oczywiscie i tam zajrzymy, bo planujemy zrobic sobie taka wycieczke objazdowa. :) Co prawda tylko 5-dniowa, ale lepsze to niz nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie odliczanie sie zaczelo!!!! 13 dni i bede w domu!!!!yuppi!!!! od razu po przyjezdzie smarujemy na Mazury na weekend z moim bratem a potem bedzie niespodzianka dla mojej mamy ktora nic nie wie ze przyjezdzamy... ot tak sobie wpadniemy na obiadek w niedziele;-) oczywiscie wszystko zostawie na ostatnia chwile;-)pakowanie znaczy... gratow bedziemy miec co niemiara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 oj to mama bedzie wniebowzieta. Gorzej jak nie ebdzie jej w domku,albo obiadku nie zrobi,no ale najwazniejsze ze dzieci beda z nia. Ja wczoraj nad jeziorkiem bylam, super woda i taki dlugi brzeg,idzie sie 200 metrow i ciagle plytko. Opalilam sie troszke a dzis mnie plecy pieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esja...ale super satysfakcja.... gratuluje!!! kokus i margot...a czy fasolka po bretonsku ma cos wspolnego z ta kraina geograficzna????? 102///zycze ci milego pobytu w PL. jest cieplo slonecznie ale nie goraco...fajnie. bling....ciao za tydzien jade w gorki, moze uda mi sie dotrzec do krakowa....moze.. na wawel, rynek....eh....moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość easolka po bretonsku
ma tyle wspolnego z Bretania,co inne bardzo polskie potrawy z krainami w nazwie pierogi ruskie ryba po grecku, kolduny litewskie barsz ukrainski sledz po japonsu gullasz wegierski befsztyk tatarski moze ktos dorzuci jeszcze inne nasze specjalnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka po bretonsku
przepraszam za lapsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim :) Jak dobrze miec wakacje! :):) Niewiele wolnego juz mi zostalo _ przydalby sie dodatkowy tydzien, bo dopiero teraz czuje, ze naprawde zaczelam odpoczywac, no ale nie mozna miec wszystkiego! Odkuje sobie w przyszlym roku ;) :) 102 - mam nadzieje, ze Twoja mama ma mocne serce!!! :D:D :) Bling - jak tam Twoj urlop w kraju? :) :) kryspina - jesli chodzi o fasolke po bretonsku, to pamaranczka ma racje. Specjalnoscia rodem z Bretanii sa nalesniki. :) Bedac tam trzeba tez sprobowac muszli Sw. Jakuba... A gdzie podziewa sie cala reszta??? :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.. nie wierze, ze wszyscy naraz maja wakacje.. no, chyba ze to wakacje od kompa.. ale juz czas przeskoczyc stronke bo sie ciagnie od 21 lipca.. od poniedzialku zaczynam urlop i najpierw jade... Nie, nie nad morze... ani w gory... nad jeziora tez nie... tylko do tesciowej na zniwa... po prostu trzeba.. Pozdrawiam wszystkie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie przeskoczyla? zaraz przeskoczy.. wiecie co to jest ZARAZ ? to taka wielka bakteria... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to siup i
i hopla....bum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×