Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Hejka! Kokus zdjecia sa super. No i faktycznie, te czerwone storczyki, naszukalam sie ale nie ma w sklepach jeszcze. Musze zapytac ciocie co pracuje w zakladach ogrodniczych czy czasem nie maja w planach i czerwonych :) Dodalam nowy przepis na naszym forum, zupke z cukinii i serka plesniowego :) Dla smakoszy cukinii! Milej niedzielki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co? 5 LAT TOPIKU mija..... moze otworzymy jakiegos francuskiego szampana???? zagryziemy ostrygami, i...co kto ma niech stawia na stol... 1) ja, na pierwsze danie proponuje, tradycyjna wloska lasagne z prawdziwkami i beszamela.... i moze jakas zupke????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale numer.. system durna maszyna i zle mu sie kojarzy.. trzeba tak.. prawdzi.w.kwami moze sie uda? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajowo ze topik ozyl :D... i to dzieki calkiem sympatycznemu temacikowi... luuubie jedzonko... przywiozlam nawet z Polski ksiazke kucharska z polskimi przepisami (1001 ) takze jak macie wene na gotowanie a nie wiecie jak cos upitrasic dajcie znac to poszukam przepisu w wielkiej ksiedze potraw :D A propo storczykow- to moj tata i tesciowa sie w to bawia i calkiem niezle im to wychodzi.... mojej tesciowej to kwiaty kwitna nawet przez caly rok... nie wiem jak to robi, ale wszyscy jej zazdroszcza .... a ja reki do kwiatkow nie mam i co otrzymam jakiegos badylka to go zasusze :o :D Kokus - jak zwykle fantastyczne zdjecia... Potocki nalezal niegdys do najbogatszych arystokratow w Polsce i dzieki temu ze mial znajomosci w niemieckiej admiralicji zamek ten nie zostal zniszczony....Przez cala wojne mogl sobie w nim mieszkac(prawdopodobnie dlatego ze w ktorejs lini spokrewniony byl z Habsburgami) A w momencie gdy zblizal sie front wschodni udalo mu sie wywiezc (dzieki pomocy Niemcow, ktorzy podstawili pociag) spora czesc wartosciowych rzeczy. Zamieszkal w Szwajcarii, gdzie by utrzymac swoj styl zycia posprzedawal co wartosciowsze obrazy i tym sposobem majatek zostal roztrwoniony :O Nigdy tam nie bylam, ale po obejrzeniu zdjec mysle ze sie niebawem (przy okazji bycia w Polsce) wybiore :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna153.
kochani a ja pozdrawiam wszystkich co wyjechali z kraju gdzieś z POLSKI.Zyczę Wam powodzenia piszę tu bo moje dzieci wyjechały do Anglii i nawet urodziła się nam Zuzanna a mieszkają w Northampton 100km od Londyn Luton .Moja córka mówi że to 21 wiek i że czuje się obywatelem Europy mówi mamo to nasze granice się poszerzyły a jak zatęsknię to stać mnię abym wsiadła w samolot 2 godz. i jestem w Polsce.Teraz młodzi znają języki i mogą mieszkać wszędzie a POLAKAMI będą zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, w Europie to maja fajnie, faktycznie 2 godzinki, samolot, nawet na weekend sie oplaci odwiedzic mamine strony :) Gorzej maja ci w Stanikach lub na Antypodach, lecz cos ... zycie sie uklada tak lub inaczej i trzeba sobie jakos z tym radzic :o kryspina - :D prawdz-iwki w lasagne beda pyszne :D ale ja zjem tego tak duzo, ze juz nic innego mi nie wejdzie, a to ma byc dopiero przystawka :o Na poczatkach topiku faktycznie urzadzalismy tu imprezy z szampanem itp., takze warto powrocic do starych dobrych tradycji :) JoAska - widzialam, widzialam juz wczoraj Twoja zupke :classic_cool: A osobiscie kilka lat temu, podczas Twojej czasowej nieobecnosci tutaj, zamiescilam na topiku o przepisach Twoj przepis na zapiekanke z tunczykiem :), ktora na stale zagoscila w moich kulinariach, bo to niesamowicie praktyczna i smaczna kolacyjka :) Kasiulena - mi tez podczas ogladania Kokusiowych zdjec z Lancuta zaswitala mysl, by odwiedizc to miejsce ... tylko kiedy??? :o I jeszcze mam propozycje nie do odrzucenia: Sylwester na placu w Londynie - co Wy na to? Ja bede :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nosz kurcze, ta 5 rocznica to juz byla :o Przed chwila sprawdzilam, zaczelo sie 3 wrzesnia, a ja nie wiem czemu myslalam, ze 13 ... starosc nie radosc :P Tak wiec szybciorem panie i panowie, dawac co kto ma i obchodzimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam,czytam... i mam wrażenie,że obracam się w "wielkim świecie". Ja bowiem od początku do końca znam swoje miejsce na tej ziemi; tu gdzie obecnie jestem urodziłam się i tu też zemrę. Wprawdzie marzyły mi się wielkie podróże,podbijanie świata... ale to już było. I uważam,że tu gdzie jestem (Małopolska) jest "pępek świata". Chciałabym jednak aby odezwał się ktoś z Bułgarii i Belgii (nie odnalazłam żadnych wpisów),gdyż niezwykłą sympatią darzę te państwa i ludzi tam mieszkających (ech,wspomnienia młodości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja 54 - a mi sie wielkie podroze nawet nigdy nie marzyly, ale tak a nie inaczej poukladalo sie zycie ... ile bym dala, bym mogla urodzic sie i zemrzec w miejscu, gdzie wszystko bylo moje i znajome, rodzina, przyjaciele, mialo poczucie przynaleznosci ... najgorszemu wrogowi nie zycze losu emigranta :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takiego emigranta, co nie ma gdzie wracac, bo tamta rzeczywistosc juz nie istnieje. Jak ktos wyjezdza z ciekawosci i bo lubi podroze to inna bajka ;) Taki ktos nie czuje sie do konca zycia jak chlop bez ziemi, bo sam sobie chcial innego swiata zaznac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo mi milo, ze podobaja sie wam moje zdjecia.. Wielkie buziaczki dla wszystkich.. Pamietam, ze przewodniczka mowila o wagonach, ktorymi Potocki wywozil dobytek z Zamku.. ale taki slaby glos miala, ze nie doslyszalem ile tych wagonow.. Nie mial tego szczescia i mozliwosci ksiaze Sapiecha z niedalekiego przeciez Krasiczyna, ktorego majatek zgromadzony w Zamku mial sie miescic w czterdziestu kilku wagonach.. z tym ze do linii kolejowej mialby jeszcze kawalek i wszystko trzeba by przewiezc wozami konnymi.. Na Zamku w Dzikowie (dzis osiedle Tarnobrzega) zgromadzili cenne zbiory malarskie i ksiegozbior hrabiowie Tarnowscy.. Czesc tych zbiorow jest w depozycie wlasnie w Lancucie, czesc w Muzeum Narodowym w Warszawie.. Teraz na zamku w Dzikowie powstaje muzeum Tarnowskich.. kilka dni temu bylo otwarcie pierwszej czesci w odnowionych i zabezpieczonych piwnicach zamku.. pozdrawiam wszystkich, szczegolnie witam nowe osoby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram bagatelke... gdyby rzeczywiscie wybory zyciowe byly proste to pewnie w zyciu nigdy nie zdecydowalabym sie na emigracje... gdy znajomi moich rodzicow wyemigrowali na stale do Niemiec dziwilam im sie i sei zazekalamze nigdy nie wyjade z Polski... a tu prosze... nigdy nie mow nigdy :) Bylam dzisiaj na spacerze na ryneczku w miasteczku :D, gdzie odbywal sie targ... przyjechali francuscy rolnicy z wlasnymi wyrobami... i tak mozna bylo kupic sery, wedliny (kupilismy pasztet z kaczych watrobek - Fois grais :) - wybacz Margot jesli zle napisalam :)), wina a takze rekadziela od rzemieslnikow :) Fajnie bylo... i tak mi sie zamarzylo by otworzyc jakis pensjonacik (takie B&B) gdzie na snaidanie podawalabym dania tylko od producentow... i wszytsko byloby smaczne i ladnie podane :)... moze kiedys.... kto wie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja sie dosiadam do swietowania ( bagatelka nic nie szkodzi, ze przegapilismy :) swietowac zawsze mozna) To ja na stol stawiam puszniutki, smierdziuszek serek i dobre francuskie winko kupione w winnicy :) A na deserek pyszniutkie, swiezutkie figi kupione u jednego rolnika z wioski za Nicea, prosto z drzewka prawie :) Mniam, jutro bede zjadac tylko te figi. Mniam! Bagatelka wiesz, ze ja ta zapiekanke robie tylko jak tutaj w FR jestem :) jakos w PL nie mialam okazji :) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wszystko prawda co mowicie... ja tez nigdy nie chcialam wyjsc za maz za cudzoziemca, a wszystkie kolezanki, ku mojemu zdziwieniu, tak... i co? one siedza w kraju a ja tutaj.... widze, ze nasz bankiet smutnawo wyglada... mamy jedynego mezczyzne i wcale nic nie polewa.... do lasagni proponuje duuuzzoooo czerwonego wina... a na drugie........pieczen rzymska....i znowu wino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chwilowo odeszlam do zajec domowych, zrobilam salate z tunczykiem w oliwie, jajami, oliwki, kapary, bazylia, ocet balsamiczny, sol, pieprz i to przynosze na nasz biesiadny stol :) A myslac perspektywicznie, sa jacys chetni na tego Sylwestra ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietety nie dam rady :O bo tradycyjnie lece na swieta do Polski :P i zostaje az do 4 stycznia... jedziemy na narty do Szczyrku... :D A \"pachnace\" francuskie serki tez wlasnie zajadam i popijam czerwonym winkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina nasze zdrowko! Czerwonym winkiem wznoszone, mmm merlocik pysznosci :) Bagatelka ja poprosze dokladnie przepis na ta salatke! Wszystko tak mieszasz i juz? Jakie oliwki, zielone czy czarne? Co do sylwestra to jeszcze nie wiem gdzie bede, czy bede pracowac czy nie i trudno mi sie deklarowac just now :( nawet jesli bym chciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina mam pytanie z innej beczki :D Jak nazywa sie targ po wlosku, musze znalezc kiedy odbywa sie tutaj w przygranicznej Ventimigli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienkaaaa
witam :) ja mieszkam w Polsce, ale być może w przyszłości wyjadę za granicę i chcialabym sie dowiedzieć jakie kraje polecacie? gdzie sie łatwo i przyjemnie żyje? bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×