Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Morgaine

Co myślicie o gotyckich dziewczynach ?

Polecane posty

Gość Immerse
Od zawsze słuchałam mocneijszych brzmień, jednak nigdy nie mogłam sie określić w jakim stylu chcę się nosić i ajki styl muzy tak naprawdę mi odpowiada. raz ubierałam się na punkowo, raz metalowo.... Ale któregoś dnia poprostu przemyślałam. I stwierdziłam, że gotyk mnie najbardziej kręci, muza jak i ubiór :) Z muzą nie problem: Closterkeller, Nightwish, Within Temptation i Lacuna Coil nie schodzą z mojej playlisty. W zasadzie od zawsze podobał mi się styl gotycki, ale nie wiem od czego zacząć, jak na początku zacząć się ubierać. Proszę , pomóżcie mi w tej sprawie, jakie były wasze początki? Ja mam tylko 2 gotyckie spódnice i może 3 gotyckie bluzki... Zapuszczam włosy i zbieram kasę, żeby kupić sobie jakąś suknię na rockmetalu.pl Ale, tak się zastanawiam czy to nie będzie dziwnie wyglądało: suknia, spódnica 1, spódnica 2, i 4 dnia znowu jeansy... Pomocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm.... widzę że topic przymiera - szkoda że tak mało jest gotów na cafe... :( a zmieniając temat - wybiera się ktoś na DM party 2 czerwca w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sartani
Co mogę myśleć o gotyckich strojach? Lubię gotów i sama staram się tak ubierać... Nie mogę utrzymać bladej cery... Jak mogę to zrobić? Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan Mieczysław Podkowalski
hehehe to jest dobre dla 16 letnich mrocznych panienek,które czują się "inne"! ludzie wydroroślejcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freike
ja osobiscie uwazam ze gotyk jest cool sama mam taki styl i lubie go bo jest orginalny nie rozumiem tez tego ze jak widzi sie laske albo chlopaka o takim stylu to pierwsze slowa to ona on wyznaje szatana i ja sie z nimi nie zadaje osoby o stylu gotyckim maja zazwyczaj ciekawe wnetrze i sa sympatyczni a nie otwieraja sie na ludzi bo sie boja w koncu zawsze slysza jedno ty wyznajesz szatana i jestes nienormalna acale tak nie jest serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulllla
To prawda, ze rzeba miec do tego wnetrze, uduchowienie, moze odrobina nostalgii, romantyzmu, wrazliwosc... Dlugo by wymieniac. Dlatego smialo powiem,ze przynajmniej 50% Gotek, to jakies podroby, ktore nawet 'prawidlowo' ubrane traca falszem z daleka... Mam kumpele, ktora pozuje na metalowe i gotke,nie ma POJECIA o takiej muzyce, po prostu chce ladnie wygladac byc oryginalna i tajemnicza... Ale to sie wyczuwa na kilometr... Pozerstwu mowie NIE. Sa tez inne - gowniary, ktore chca dodac sobie lat, albo wyhaczyc fajnego dlugowlosego kolesia... A jesli chodzi o prace - ten styl mozna spokojnie do pracy przemycic - kto powiedzial,ze trzeba zawsze na czarno sie ubierac... Gotke poznac po tym czyms w oczach, po sposobie w jakim sie porusza i mowi... To nie sa tylko ciuszki i muza... Ja tylko czasem sie ubiore w tym stylu, a mialam czas,kiedy w ogole prawie nie mialam takich ciuchow, a i tak kolezanki mnie opisywaly jako gotke.. - Moze dlugie, ciemne wlosy (nie farbuje), moze to , ze nigdy nie odslaniam nog i ramion, tylko co najwyzej dekolt... Moze to, ze czesto jestem smutna, czy zamyslona... Ciuch to tylko jakis mniej lub bardziej wazny element... ale dobrze,ze jest taki topik - ja mialam bardzo przykre przezycia ostatnio i znow sie nosze CALA na czarno... Pasuje mi to bardzo, nei mam ochoty na zadne inne kolory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) przypadkiem tu trafilam choc kiedys dodalam tu nawet swoje 5 groszy..:) co slychac u gotyckich dziewczat;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erzebeth
5 razy próbowałam coś tu napisać i 5 razy komp mi się wyłączył...ale uparta jestem;-] ......i moim duchem pół roku temu zawładnął goth, wcześniej słuchałam death metalu-więc od 4 lat tylko na czarno;-)do lata sie nawet przyzwyczaiłam!a piszę, bo chcę Wam powiedzieć, że własny styl to piękno, ja do goth zawsze wrzucam coś od siebie...i wiecie co?dobrze mi z tym!czuję się piękna tak duchem, jak zewnętrzem!i warto......to mówię szczerze...mam nadzieję, że się nie zmienię, a przyznam, że próbe mam za sobą, bo cóż dużo mówić-w małym miasteczku mieszkam....ale trzymam się dzięki Mrocznym i WAS pozdrawiam!nie dajcie się kpiącym spojrzeniom, najwa żniejsze, żebyście mieli poczucie własnej wartości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nath
Gotyk? Lubię jak najbardziej. Sama ubieram się przeważnie na czarno, po prostu w czerni dobrze się czuję. Denerwują mnie tylko dwie rzeczy- bycie gotką na siłę i ludzka nietolerancja. Jak przeczytałam post Immerse to śmiać mi się zachciało... Dziewczyno, jeśli czujesz się gotką, to ta cała "stylizacja" przyjdzie z czasem. Nic na siłę, bez pośpiechu. Ja zaczęłam się tą całą subkulturą interesować 3-4 lata temu, a i tak dzisiaj mam zaledwie jedną spódnicę i sukienkę ;) Najpierw ubierałam się na czarno/szaro, potem tylko czerń, teraz różnie- raz długa czarna suknia, a na drugi dzień biały T-Shirt i dżinsy. Sądzę, że nie trzeba się ograniczać tylko do jednego "szablonu", grunt to dobre samopoczucie. Co do nietolerancji... Cóż, często jak ubiorę się na czarno, ludzie dosłownie pożerają mnie wzrokiem. Moi znajomi i rodzina przyzwyczaili się do tego, ale na ulicy zdarza mi się słyszeć "Ooo! Gotycka dziewczyna!", "Patrzcie! To ta z Adamsów". Śmieszy mnie to, ale momentami jest mi głupio, bo moje koleżanki nie wytrzymują już tego, że każdy się ogląda za mną... Tak jak mówiłam- gotyk jest piękny, wyjątkowy, tylko dla wybrańców. Ale sztuczność, tona makijażu, przesadne ciuchy... To nie dla mnie. Ja używam tylko czarnej kredki, włosów nie farbuję (mimo iż są dość jasne), a moje ciuchy to przeważnie czarna bluzka + spodnie. Nic na siłę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Immerse
Droga Nath :] Nie chcę być "gotką na siłę" jak Ty to nazwałaś... Na tym forum można się wypowiadać na ten temat więc spytałam osoby, które trochę bardziej się znają, co by mi poradziły, bo mi się bardzo podoba taki styl ale... zresztą nie ważne.... Ja zawsze ubieram się na czarno, nieraz założę,czarną spódnicę ale ogólnie mam trochę gotyckich dodatków a co do makijażu to kredka, która praktycznie maluje całe oko i czerwona szminka xP a pudru używać nie muszę bo z natury jestem bardzo blada xP To tyle... A, że chciałabym wyglądać trochę bardziej jak gotka, to spytałam dziewczyny... Więc proszę, nie pisz mi tu takich rzeczy, bo pisanie czegoś takiego kojarzy mi się odrazu z tymi laseczkami co ubierają się na różowo i do tego sobie założą jakąś dżokejkę w czaszki i myślą, że są mRoOoOoChNeee.... Żenada.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarletta
Hej dziewczyny [i nie tylko dziewczyny], Zapraszam Was na forum o modzie gotyckiej: http://gothicglamour.pun.pl/forums.php Włączcie się do dyskusji na wiele tematów związanych z szeroko pojętą kulturą gotycką! ZAPRASZAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mizuko
Niekoniecznie wszystkie gotki są dziwaczne. Mi takie dziewczyny kojarzą się z samotnością. Sama taka jestem - samotna. Wiem dobrze co to za uczucie. Mogę również śmiało powiedzieć, że nikt mnie nie zna. Nikt nie ma pojęcia co we mnie siedzi. Jestem cicha, spokojna i nigdy nie okazuję swoich emocji. Ale w środku bardzo cierpie. Mam dopiero 14 lat, ale wiem ile bólu może sprawić jedno słowo, jedno zdarzenie. Gotyckie dziewczyny zawsze kojarzyły mi sie trochę ze mną. Z wyglądu nie przypominam zbytnio gotki. Noszę bojówy, czapkę z daszkiem, frotę na nadgarstku itp. (nie maluję się) Z pozoru twardzielka. No, tak. Rzeczywiście bardzo żadko odczuwam ból, ale fizyczny. Z tym psychicznym nie jest już tak fajnie. to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mizuko
A! i jeszcze jedno!!! Mimo że mam styl, taki jaki mam to powiem szczerze, że jestem praktykującą katoliczką!!! I niech wszystkie durnie odwalą się od takich osób jak ja!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rock-woman
Morgain mam pytanie gdzie Ty kupujesz takie ciuchy?? ja tez lubie taki styl ale mam problem z kupieniem czegokolwiek... a teraz poszukuję sukni na na prawdę wazna okazję i nawet zdjęcia czegos fajnego nie mogę nigdzie znaleźć... podpowiedz mi cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rock-woman
to pytanie do wszytskich źle czytałam to forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarletta
Rock-Woman - przejrzyj Allegro, często można dostać fajne kreacje, w dodatku sporo taniej niż w internetowych sklepach "gotyckich" w Polsce, nie mówiąc już o asortymencie zagranicznym. Natomiast fantastyczne ozdoby, które ze zwykłej małej czarnej zrobią niepowtarzalną kreację kupisz tutaj: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=423779 . Dodatkowym atutem jest rewelacyjnie niska cena oraz możliwość zamówienia czegoś wg własnego wyobrażenia. Sama nieraz już kupowałam u tego projektanta [uwaga na nieuczciwych ludzi, którzy bezczelnie kopiują jego pomysły! ] i z czystym sumieniem mogę polecić. Ja jestem barrrrdzo zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie, że temat nie umarł. Podtrzymuję! niedawno na zajęcia z recepcji kultury antycznej na zaliczenie pracę roczną napisałam z wątków antycznych w poezji E.A. Poe. osoba prowadząca zajęcia stwierdziła, że to do mnie pasuje :) :) co do sklepól, polecam second handy. niedawno kupiłam pseufoskórzany płaszczyk ZARA jeszcze nowy, z metką - za 12zł. jego jedyny mankament too był brak paska, co mi nie przeszkadza, bo znalazłam od starej kurtki skórzanej taki, który wygląda jak od kompletu; można też znaleźć super ubrania firm, jakich nie ma w Polsce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoo14
hej! Ja osobiście podziwiam gotki. Owszem, widziałam parę takich panienek, które w jeden dzień są mrocznymi fallen angels, a w drugi różowymi technogirl. jestem zdania, ze gotyk jest dla tych ludzi, którzy go \"czują\". Będąc raz w Krakowie wpadłam na taką właśnie kobietę... Długa, czarna spódnica do ziemi, biała jak mleko cera i czerwonorude włosy. Wyglądała oszałamiająco i było w niej coś takiego... trudno to opisać, ale ten klimat po prostu emanuował od niej.. Podziwiam gotki, sama kiedyś chciałabym być jedną z nich. Póki co jestem za młoda i narazie obstaję przy czarnych ciuchach i masie spódnic:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gotka=
hmmm ja mam wielu znojomych metalowcow i przyjaciolek gotek =] wiele ludzi mowi na mam ze chociaz mammy po 16 lat to potrafimy sie ubrac na prawde pieknie i bardzo dobrze operewac tym stylem=] moze dla tego ze lubimy tak chodzic ;D ja nie nakladam odgromy cieni itp gdyz mam ciemna oprawe oczu ciemne wlosy i bardzo porcelanowa cere ^^to mi ulatwia bardzo duzoo w operowaniu tym stylem jednak nie uwazam ze naprawde potrafie robic do bardzo dobrze i wiem ze ejszcze bede sie musialala bardzo duzoo rzeczy nauczyc zeby nie przyniesc nigdy w study gotkom=] bo to najwspanialszy styl jaki kiedy kolwiek widzialam =] a tak poza tym to POZDRAWIAM WSZYSTKICH=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilian Sgilemeas
Hej. Nie jestem gotem. Przynajmniej na zewnątrz. Czasem sobie lubię pooglądać ciuszki, kiedyś kupiłem sobie pazur (choć to bardziej blackmetal ;) ). Ale UWIELBIAM czarne, długie, gotyckie spódnice, uwielbiam glany na dziewczęcych nogach, uwielbiam czarne pończochy... I pomalowane na czarne oczka... Od jakiegoś czasu \"urabiam\" swoją lubą, żeby choć trochę gotyku wprowadziła do swojego stylu... Bo my oboje w sumie jesteśmy bardziej w stronę alternatywy, tzn. takie pomieszanie punka, rocka i metalu - jakieś rzemyki, koraliki, trampy, czasem glany, jakiś płaszcz... Ale takie czarne spódnice mi się od dawna podobały. I chyba w końcu zaczynam widzieć efekty mojego lobby ;) ... Życzcie nam powodzenia ;) Pozdroofka dla wszystkich brudaskoof takich jak my ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilian Sgailemeas
?! Zeżarło mi "a" z kreską z nicka :/ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blady_Świt
witam.gotyckie dziewczyny.. bardzo interesujący temat.. szkoda, że dopiero teraz o nim się dowiedziałam a raczej trafiłam tu przypadkiem. Mnie też kręcą długie sukienki , spódnice, czarne bluzeczki, ozdoby itp. Jednak nie ubieram się tak na co dzień.. Podziwiam Gotki, które mają "to coś", klasę.. jednak z drugiej strony śmieszą mnie młode panny które na siłę chcą być "fajne" i stają się z dnia na dzień "mroczne". mam taką znajomą która mnie doprowadza do szału a czasem mam niezły ubaw :D więc chodzi o moje zainteresowanie zamkami i średniowieczem. niestety nie mogę sobie pozwolić na zwiedzenie wszystkich zamków a ona na sile zwiedzila juz chyba wszystkie w mioim regionie :D i mowi ze jest dzieki temu bardziej gotycka niz ja xD lol . wracajac do tematu:Bardzo pasjonuję się gotykiem od przynajmniej dobrych paru lat. Wracając do tej panny to ona na siłe chce być mroczna :D czytając harrego pottera twierdzi ze tam jest zarodek gotyku :D:D no dobra przemilczę.... ale wkurza mnie np. to ze ona ostatnio do mnie z pomysłem : "ej Karolina a moze na wakacje prześpimy się na cmentarzu w namiocie " O.o WIEEEELKI LOL xD to mnie rozwalilo.. dlaczego ludzie sie tak ponizaja? udaja kogos kim nie są ?? bleeeeeee co do ubioru.. mam chłopaka.. poznalam go przypadkiem.. przez gg .. banalne ale jednak.. nie weidzial ze "jestem" gotką.. a ja nie wiedzialam o jego stylu gdyz wiadomo -nietolerancja itp. gdy sie spotkalismy calkowicie w ciemno okazalo sie ze to metal :D jemu sie bardzo podoba mój styl.. on twierdzi wlasnie ze panny noszące sukienki i gorsety są bardzo kobiece i pociągające... i mi to pasuje. LUDZIE !! nie oceniajcie po wygladzie.. i nie zmieniajcie nikogo na sile bo to jak się wyglada to powinno odzwierciedlac nasza dusze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyMimozah
Witam. Przypadkiem trafiłam na ten temat. Zdziwiło mnie przede wszystkim ile czasu się poświęca temu kto nosi rozkloszowane rękawy, a kto glany? Co to za różnica? Prawdziwy gotyk tkwi gdzieś głęboko w duszy. To jakaś ukryta wrażliwość, która pozwala nam inaczej postrzegać świat i ludzi. Nawet jak ktoś nie wygląda jak typowy goth (pyt. jak wygląda typowy goth:)) to osoba podobna do niej nie będzie miała problemu z jej rozpoznaniem. Zaczną rozmawiać np. o poezji lub muzyce i po prostu zaskoczy. Ja słucham gotyku lubię poezję, ale w do pracy muszę się ubierać "normalnie" (nudno). Dodam, że jestem osobą po 20 więc bóle dojrzewania mam za sobą:). Pozdrawiam. Naprawdę fajny topic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gothic Kate
Dla mnie osobiści ten styl bardzo się podoba, niestety w moim mieście trudno znaleźc tego typu ciuchy:(. Ludzie wytykają palcami, każdego kto choc trochę się od nich różni, a styl gotycki jest bardzo żadko spotykany. Wystarczyło, że moja kuzynka trochę nieświadomie się tak ubrała, a już za sobą słyszałyśmy głupkowate komentarze " techno lal" , pań w podeszłym wieku i innych ludzi. Gotyk jest elegankim stylem i nie rozumiem dlaczego on tak nie odpowiada innym np. jak taka różowa lala przejdzie się ulicą to wszystko jest ok, ale jeśli idzie dziewczyna ubrana np. w gotycką suknię to już wyzywają ją od satanistek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gothic Kate
Biały puder no może to i trochę przesada , ale czasem fajnie jest wygląddac jakby się co dopiero z grobu wstało. Czarne włosy jednak do wszystkich nie pasują, ale ciemny brąz może byc, jest bardziej naturalny, ale gotyk to najlepszy styl z jakich znam i muza jest w porzo można się uzależnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gothic Kate
Tyle się napisałam i musiało mi się to wszystko zmazac. Gotyki to odważne osoby z powodu swojego stylu są narażone na docinki ze strony rówieśników. Odkąd pamiętam lubiałam ciężką muzę i różniłam się od swoich rówieśniczek. Biłam się z chłopakami( do treningów mam brata bliźniaka). Kocham czerń, ale również inne kolory w ciemnych odcieniach. Są one bardzo kobiece, a ja już jestem w takim wieku, że w gotyckich ciuszkach nie wyglądam jak mała- dorosła. Do stylu gotyckiego trzeba dorosnąc. Gotyki mają w sobie to coś co niekażdy może miec. Osobiście nie przykładam większej wagi o opinie na mój temat. uważam, że większośc ludzi jest " ograniczona" . Każdy ma swój styl i nie powinien byc przez to krytykowany. Ja osobiście nie mam nic do "techno lal', mam nawet taką koleżankę i nawet się dogadujemy. Orginalnośc powinna byc chwalona a nie potępiana.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bolków już już .............
Pojedźcie tam chociaż raz..............albo w tubie pooglądajcie zeszłoroczny Bolków.........Ten klimat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blady_Świt
a ja właśnie jestem w Bolkowie na Castle Party... rzeczywiście ten klimat jest świetny. i nie żaluje wydanych 150 złotych na karnet 3dniowy :P bez problemow bym dala drugie tyle .. hehe zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja nie jestem gothką ale lubie ciężkie brzmienia jesli ktos jest z wawy i miałby ochote na spotkanie to piszcie płeć nieistotna kat-har-sis@wp.pl pzdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×