Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość beatalasz
sory za błedy ale wieczorem tu zaglądam i padnieta jestem zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolopan
jestem poresekcji tarczycy. mam TSH 6.77 lekarka zapisała mi euthyrox N 100 raz dziennie . Po zażyciu mam okropne leki . serce szybciej bije . i nikiedy mam arytmie. Czy dawka jest za duża, czy może nie mogę tego leku? pomóżcie prosze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bolopan
Bierz pół tabletki lub nawet 1/4 przez kilka dni - tydzień, potem zwiększ aż dojdziesz do 100. Nic się nie martw, to normalna reakcja na lek na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
dodam żebys staral sie nie denerwowac , ja zawsze reagowalam nerwami i gorzej sie czulam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babaZnosa
do bolopan Ten lek to zwykły jod w postaci tabletki. Nie może zaszkodzić. Twoje lęki pochodzą nie od leków a ze strachu. Nie martw się- wszystko będzie dobrze. Nie decyduj się na zmianę dawki- po to lekarze studiują medycynę tyle lat, żeby nam dobrze radzić. Za kilka dni będzie wszystko ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
babaZnosa --> oczywiście, że "zwykły hormon" może zaszkodzić. Hormony tarczycy wpływaja na pracę serca i zbyt duża dawka może spowodować niemałe kłopoty. Dawka początkowa to 25-50. U osób z problemami z sercem może być zbyt wysoka. A endokrynolodzy nie zawsze wiedzą co robią ;-) z całym szacunkiem dla lekarzy, którzy wiele czasu poświęcili na naukę zawodu, oczywiście. Wysoką dawkę hormonu podaje się na początku leczenia tylko w przypadku bardzo poważnej, zagrażającej życiu, niedoczynności traczycy. W inych przypadkach dawkę hormonu stopniowo się zwiększa, zaczynając od niewielkiej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
i euthyrox to wcale nie jest jod w pastylkach! tylko syntetyczny hormon tarczycy nie rozumiem, po co piszesz, skoro nic nie wiesz na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
cytrynko , ja mialam tsh 13. 00 18 lipca, i od tamtej pory jestem na dawce 25 letrox , teraz tsh mam w normie , ale czasem serce mi bije roznie , i czasem ma te usciki w głowie, jednak to mala dawka , mylisz ze serce moze byc zagrozone???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
beatalasz --> nie :-) pisałam o tym, żeby uważać na wysokie dawki hormonu na początku, zanim organizm przyzwyczai się do leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babaZnosa
ty cytryna to jakaś niepoważna jesteś... studiowałaś medycynę? wole się stosować do rad lekarza niż twoich! takimi dyrdymałami to racz się sama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie :P chyba lepiej wszystko jest uzgadniać z lekarzem :) jeśli źle się czujesz to idź na wizytę i powiedz o tym swojemu lekarzowi. Nie wolno samemu zmieniać dawki leku czy w ogóle go nie brać. Skoro zdecydowałam się leczyć to słucham wskazówek lekarza. To chyba proste....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
babaZnosa hehehe whatever ryjówka --> zgoda, tylko że endokrynolodzy w Polsce z niewiadomych przyczyn nie zawsze wiedzą co robią :-) obyś nigdy nie musiała się o tym przekonać. Zapewniem, że moja sugestia nikomu nie zaszkodzi :-) dawkę Euthyroxu zwiąksza się stopniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babaZnosa
o wszechwiedząca cytryno jak skończysz medycynę i zrobisz sobie specjalizacje z endokrynologii to pogadamy:) na razie za małą masz wiedzę żeby komukolwiek doradzać! chcesz sobie szkodzić- twoja sprawa, ale nie zabieraj się za innych. Znachorstwo było popularne jakieś 100 lat temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
to nie znachorstwo, ale podstawowa wiedza o leczeniu niedoczynności wystarczyc zajrzć do ulotki Euthyroxu i sprawdzić jaka jest dawka początkowa można tam również przeczytać, że Euthyrox to nie jod w pastylkach, smarku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazelka443
Witajcie kochani ja też biore euthyrox jestem trzy miesiące po całkowitym wycięciu tarczycy mam pytanie czy to normalne że tak przytyłam staram się nad tym zapanowac ale waga ani drgnie ,napiszcie jeśli ktos wie ile trzeba czekać aby organizm się przestawił Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babaZnosa
na to pytanie może ci odpowiedzieć tylko doktor cytryna lekarz nauk medycznych, profesor habilitowany, która wie lepiej niż wszyscy endokrynolodzy na świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
a mogę :-) jasne bo babaZnosa wie niewiele :-) ale pisze bez sensu na okrągło gazelka443, od Euthyroxu się nie tyje, ale od zbyt małej ilości hormonów tarczycy (tych wytwarzanych przez tarczycę albo tych syntetycznych z Euthyroxu) jak najbardziej. Organizm nie ma się przestawić, tylko trzeba dobrać własciwą dawkę hormonów. Najprawdopodobniej łykasz zbyt małą ich ilość. Jakie masz wyniki badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazelka443
Dzieki za odpowiedz wiesz wyniki robiłam w lipcu miałam wtedy nie doczynność i brałam euthyrox 0,75 leraz od lipca jeszcze łykam trzy razy w tygodniu 100 za dwa tygodnie robie wyniki i zobacze na jakim są poziomie jestem teraz na scislej diecie może coś da a jak nie to poprosze lekarza o meridie Pozdrawiam wszyskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
gazelka443 --> z niedoczynnością już tak jest niestety, ze nawet na ścisłej diecie można się utuczyć. Kiedy lekarz dobierze właściwą dawkę Euthyroxu (TSH w młodym wieku powinno wynosić mniej więcej 1, później trochę więcej, ft3 i ft4 powinny znajdować się w górnej połowie normy) to schudniesz bez drastycznych diet. Nie ograniczaj ilości jedzenia zbytnio, bo przemiana materii, marna przez niedoczynność, jeszcze się pogorszy. Jeżeli będziesz miała jakieś pytania pisz na gg ;-)13539070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy obniżenie nastroju / depresja jest/może być następstwem niedoczynności ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
jasne ze tak , ja sie lecze na nerwy , przez te tarczyce je.....na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beatalasz
przepraszam, że od razu nie odpowiedziałam na twoje pytanie gdzie przyjmuje dr Makowska, ale byłam bez dostepu do neta. Otóż w środy przyjmuje 15-20 w Atrium a w piatki też po południu w Arkadii. Ja też mam silną nerwice i jestem pod stała opieką psychiatry i to leczę. Ale postep leczenia jest: już mi sie nie zdarzają ataki paniki, która ma dokładnie takie objawy jak opisujesz - przyspieszone bicie serca, uczucie na pzemian zimna i gorąca, ucisk w głowie, wrażenie jakby sie za chwilę miało miec zawał, wylew, udar i wszystkie plagi na raz... do osóby, które biora Euthyrox: lek przyjmuje się ZAWSZE NA CZCZO co najmniej 30 minut przed posiłkiem, i co najmniej 1 godz. przed braniem innych leków. Tak więc nie mozna brać go 2x dziennie czy też wtedy, kiedy sie przypomni. Zakłócone jest wtedy wchłanianie sie leku i organizm nie ma wcale z tego tytułu korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolopan
endo zmieniła mi leki i dawki Eutyrox N 50 i dodała Novothyral wilości 37.5. objawy arytmii serca zniknely al pozostał nadal silny lęk, niepokój. i uczucie silnego bicia serca. Najgorszy jest niepokój który mi nie daje normalnie funkcjonowac. A musze pracowac iopiekowac sie synem . Jestem sam, zona odemnie odeszła izostawiła mi syna. Musze życ dla niego. Napiszcie czy ktoś z Was mial takie objawy i podobne leczenie . Moze za duzo dostaje nadal hormonów. Moje TSH 6.77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
bolopan 2454267 gg napisz do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
apropo nerwicy napiszcie do mnie na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoczynna150
do Baba Znosa-A Ty jestes endokrynologiem? Ile lat leczysz sie na tarczycę? Jakie masz wyniki? Jak miałas dobierana dawke leku? i Co jeszcze powiesz ciekawego? Jak masz byc złośliwa,to zmien Kobieto forum. To tyle odemnie. do Bolopan-a moze tez i to,ze sam wychowujesz dziecko,ma wpływ na Twoje problemy zdrowotne,o których piszesz,martwisz się(ja to rozumiem) i przez to masz takie okropne samopoczucie.Głowa do góry.Cytryna ma racje,dawke leku zwieksza sie stopniowo. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babaZnosa
nie wtryniaj niedoczynność nosa tam gdzie cie nie proszą... nie ma to jak wpuścić świnie na salony... będę chciała z tobą porozmawiać to napisze do ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoczynna150
do BabaZnosa-jesteś śmieszna i pusta .,I uważaj na słowa,które do mnie piszesz,bo czasem mozesz odnieść poważne konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
dziewczynki nie ma co sie denerwowac :) trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babaZnosa
konsekwencje można ponieść- nie odnieść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×