Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość niedoczynna150
a przepraszam-ponieść,dziękuję -masz rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enepsignos
Eloooo biorę ten lek już od 2 tygodni i tylko przez pierwsze 3 dni czułam znów pałera czy ktoś wie po jakim czasie już na stałe wrócę do starej formy zanim nie siadła mi tarczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
to zalezy od oragnizmu :( jednak jak długo organizm przyjmjacy leki nawala to jest zle znak podobno . u teraz pytanie do innych . czy przysadka moze zostac uszkodzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enepsignos
O przysadce nic mi nie wiadomo , ale przez to że zwlekałam z braniem tego leku to w maju tego roku wracałam z córeczką do domu i w jednej chwili przestałam normalnie widzieć wszystko mi się rozmazało a normalnie widziałam , doszło do zatarcia tarcz nerwu wzrokowego , więc tak czy siak to każdy podejmuje ryzyko czy brać i być może wyskoczą jakieś uboczne objawy, albo nie brać i o jest pewne coraz bardziej wszystko będzie siadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
a czy przy niedoczynnosci , dokaldnie haszhimoto, kiedy nie ma sie guzów tylko pomnijeszone platy tarczycy , podejmuej sie zabieg usuniecia ? mam wrazenie ze chodze do nieodpowiedniego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
Enepsignos czy z twoimi oczami juz wszytsko w porzadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Ja też mam wrażenie, że powinnam iść do innego lekarza. Prawie od roku lekarz wykrył mi haskimodo, przez 3 miesiące nie brałam leków i wyniki mi się poprawiły, były bardzo dobre. Teraz lekarz mi zmienił dawkę na mniejszą, ale ja i tak znowu nie biorę. Bo jak tylko wezmę jedną to po paru godz czuję jakbym miała kołnierz na szyi, nerwy mnie straszne wtedy łapią. W planach mam iść zrobić wyniki bez brania leków i zobaczyć jak teraz one wyjdą. Nie wiem...cały czas mam wrażenie, że nie muszę brać tych leków. pozdrawiam.....buziaki słodkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! Kiedyś ktoś pisał o tabletkach na odchudzanie, jakieś podobne cudowne. Może napiszecie trochę info o nich. Byłam ostatnio u dietetyka i pokazała mi jak powinnam się odżywiać, jadłam mało, 5 razy dziennie, żadnych słodyczy, smażonego itd. ostatni posiłek do 19 i koniec. Mimo tego schudłam 2 kg i dalej nic....załamać się można, wiem, że odchudzanie trochę długo trwa, ale jakbym traciła 1 kg tygodniowo to jest oki. Proszę o jakieś informacje, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Malineczka 81
nie bierzesz hormonów przepisanych przez lekarza, to się nie dziw, że nie możesz schudnąć na początku brania hormonów można czuć się dziwnie, ale trzeba to przeczekać - zacznij od niższej dawki, jeżeli źle się czujesz i stopniowo ją zwiększaj jeżeli nadal nie będziesz się leczyć, będzie tylko gorzej, tej choroby nie można przeczekać, na pewno sama nie minie i nię będzie lepiej bez leczenia, będzie tylko gorzej, dojdą kolejne objawy poza tyciem przy skopanych hormonach tarczycy cudowne diety i tabletki odchudzające nie pomogą, trzeba brać hormony i wtedy można schudnąć marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
przy tarczycy wazny jest ruch , najlepiej brzuszki ale rowniez nalezy zakupic sobie taki twester okrągly leżacy na podłodze, wszytskie partjie ciala cwiczą , dla osob majacych zimne dłonie tym samym słabsze krązenie - nie pic niczego zimnego, nie jesc nic zimnego , jesc mniej a czesciej , przyprawiac jedzenie przyprawami rozgrzewajacymi typu cynanom , majeranek , imbir tak przez minimum 3 miesiace . unikac słodyczy i alkoholu ... ruch jest wskazany pomimo czasem zlego samopoczucia ale wtedy walczymy z tym cholerstwem i robimy sobie dobrze cwiczeniami .. dla osob z wawy , 14 ide do endokrynologa ktory ma najlepsza opinie , napisze wam kontakt jesli bedzie wszytsko ok . wiara w siebie jest takze wazna ( ja tez sie fatalnie czuje czasem , ale juz nie tak jak w lipcu 2008 ) naprawde dieta pomaga i odsresowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankoooooo
drogie Panie,mam pytanko,,,w lutym miałam całkowicie usuniętą tarczycę,przytyłam 12 kg,a najbardziej w brzuchu,poprostu wyglądam jak ciężarna,,,tsh,w lipcu już miałam w normie,przyjmuję euthyrox 150,następna kontrola u endo w grudniu,ale czy ktoś moze mi powiedziec,kiedy ja zacznę chudnąć,skoro tsh mam w normie,to dlaczego nadal tyję no i dlaczego w brzuch??????? załamana:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
tak naprawde to zalezy od organizmu , ale mysle ze trzeba brac te hormony i poczekac az sie oragnizm unormuje . no i stosowac sie do wskazowek ktore napisaam w poprzednim mailu , j a przytylam 7kg i tez mialam brzuch ciażowy teraz waga mi spada , ale czekalam na to 4 misiace . ale zaczleam cwiczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ostatnio byłam u endokrynologa i zalecil mi EUTHYROX50 na początku pół tabletki a po dwóch tygodniach całą. Nie stosowałam tego leku nigdy i boję się o jego działanie. Wspomnę,że mam niedoczynność tarczycy i przy niej niechęć do wszystkiego, bóle głowy,kręcenie w kościach,zmęczenie,ospałość, nic mi się nie chce a do tego przytyłam. Doktor powiedział mi,że powinnam chudnąc ale po przeczytaniu wszystkich informacji zwatpiłam i przestraszyłam się,że zamiast spaść na wadzę przytyję znow i znów. Kochani dzielcie się informacjami na temat tego leku i jego skutkach. pozdrawiam ;0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Nie biorę leków, ponieważ bardzo się źle wtedy czuję, a jak nie biorę to jest wszystko dobrze. Dlatego się zastanawiam czy mam to haskimodo czy też nie. Poszłam do lekarza tak sobie, bo moja mama się leczy od kilku lat. Mimo, że nie brałam leków to i tak wyniki wychodziły dobrze. Chyba będę musiała się zebrać i iść do innego lekarza. Bo nawet przy niskiej dawce (25) to mam takiego nerwa i boli mnie strasznie szyja. Czy też tak macie przy zażywaniu tego leku, takie uczucie jakby się miało kołnierz??? Też w ogóle lekarz nie zlecił mi dodatkowych badać, tylko TSH. Tak czytam opinie Wasze i widzę, że nie jedna miała robione inne badania dodatkowe. Nie mam też takich objawów, o których piszecie. Buziaki słodkie...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enepsignos
Hejka :-) z oczami bez zmian i z tego co mi lekarze powiedzieli zatarcie tarcz mi się nie cofnie . wczoraj byłam u lekarza i niestety dowiedziałam sie że będę brać leki już do końca życia bo moje przeciwciała cały czas atakują moja tarczyce i nie ma szans by to się zmieniło taki mam głupi organizm że sam się wyniszcza :-) ja też zanim zaczęłam brać leki to przytyłam 20 kilo i żadne diety i ćwiczenia mi nie pomagały , załatwiłam sobie Zelixe 15 i schudłam w ciągu 3 miesięcy te 20 kilo teraz w miarę waga mi się trzyma i ważę 61 kg przy wzroście 167 cm nie jest żle chociaż ważyłam zaraz po odchudzaniu 55 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
a ja bralam 25 letrox i zaczelo byc ok po czym silen uciski w glowie zaczelam miec teraz od tygodnia biore letrox 50 , arytmia non stop , lekarza mam 16 go pazdz , nie wiem czy przerwac na 3 dni czy zmnijeszyc dawke ręce mi opadja ktos tak mial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beatalasz
zmniejsz albo łyknij 25 i połówkę 25 czyli w sumie 37,5 na mnie też działało pobudzająco na początku, potem organizm się przyzwyczaił i kolejnych zwiększeń dawki już nie odczuwałam sama musisz ocenić, na ile te zmiany pracy serca są poważne, przyspieszona praca serca to własciwie norma na początku i nie ma się czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ze jestem chora dowiedzialam sie we wtorek kiedy odebralam wyniki moj tsh>100 czuje sie strasznie!!!!!!!!! i fizycznie i psychicznie lekarz ogolny zalecil mi euthyrox n25 mam brac ,5 tabl. rano wciagu mc. przytylam 5kg. czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niunia_1410
czy tycie jest normalne? tak, to częsty objaw niedoczynności tarczycy tycie minie przy właściwie dobranej dawce Euthyroxu generalnie bedziesz się czuła znacznie lepiej - fizycznie i psychicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
dziekuje serdecznie, myslalam zeby zazyc 37,5 ale tez strach mnie ogarniał wzielam wkonu 50 , bo balam sie nie brac wogole dlatego ze 2, 5 miesiaca oranizm przyzwyczjaal sie do leku szkoda czasu . postaram sie do 16 tego pazdz brac 50 zrobie jutro krew na tej dawce zobacze jakie mam tsh , jesli bede miala problemy to zejde na 37, 5 ogolnie to na 25 po 2 miesiacach brania mialam 3 noce nieprzespane , dretwienie nog , co zasypialam to sie budzilam jakbym nie mogla oddechu zlapac slabo mi bylo, postanowilam zazyc te 50 letrox i jeszcze w noc po zazyciu wiekszej dawki mialam to samo , jednak teraz juz zasypiam normalnie szkoda ze o 2 giej w nocy ale juz sie nie budze:) mialyscie tak??? dziekuje za rade , bede w kontakcie niunia , tak tyje sie na poczatku ale jak zaczynasz brac hormon to spada ci waga spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedzi bardzo sie cieszę ze sa osoby ktore mnie rozumieja bo w domu wszyscy ze mnie zrobili histeryczke ze niby sie rozczulam nad soba. od dawna mam problemy ze spaniem zrobilam sie wybuchowa tylko ze myslalam ze to moja silna nerwica (na ktora sie lecze od 4 lat)dala o sobie znac tylko nigdy nie bylam taka slaba zrobilam sie otyla wrecz z dnia na dzien nie mam co na siebie wlozyc,cierpna mi rece ,nogi pogarsza mi sie wzrok wypadaja mi wlosy no i ten okropny ucisk na gardle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weeskas
Witam wszystkich:) To w moim przypadku jest odwrotnie.We wrześniu stwierdzono u mnie przypadkowo chorobę Hashimoto a nie miałam nigdy problemu z wagą, a gdy zaczęłam zażywać tabletki Euthyrox N75 znacznie zwiększył mi się apetyt,przybrałam na wadze już ze 3 kilogramy i teraz dopiero mam problemy z przemianą materii.Teraz dopiero wiecznie czuję się jakbym była spuchnięta, aż zaczynam z przerażeniem patrzeć w przyszłość jak tak będzie dalej,przy tym strasznie mi wypadają włosy, ale problemów ze spaniem nigdy nie miałam jak tu koleżanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
dziewczynki , polecam akupunkture na nerwice kot mieszka w wawie podam namiar mni etez uznano jako histeryczke , ale kto tego nie przezyl nie ma prawa sie wypowiadac lekarz tez sie zle wypowiadal , ze przesadzam itd , szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze doradzicie mi czy moge sama zwiekszyc sobie dawke leku biore euthyrox n25 ale tylko pol tabletki(tak mi zalecil lekarz rodzinny) moj tsh to na dzien dzisiejszy >100 do lekarza endo. ide dopiero 12grudnia(no coz taki kraj-pani w rejestracji powiedziala mi ze sie powinnam cieszyc bo dostane sie jeszcze w tym roku)a czuje sie fatalnie mam wszystkie mozliwe objawy.pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
niunia jestes 2454267 gg wejdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niunia_1410
moim zdaniem mozesz sama spokojnie zwiększyć dawkę Euthyroxu, masz bardzo wysokie TSH (wydawało mi się, że napisałaś, że lekarz zalecił 5 tabletek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo przepraszam ale nie moge wejsc dzisiaj na gg dziekuje za kontakt moze jutro a co do tabletek to ile mi radzisz brac jutro rano bo ja naprawde mam brac tylko pol tabletki 25 a zt ego co czytalam tutaj to moje tsh jest kosmiczne a samopoczucie OKROPNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niunia_1410
myślę, że co kilka dni, powiedzmy co tydzien możesz zwiększać o 12,5, czyli najpierw 12,5, potem 25, potem 37,5 itd. Spokojnie możesz dojść do min. 50 przy takim tsh na własną rękę, potem odczekaj kilka tygodni i zrób badanie poziomu hormonów Poczytaj o objawach nadczynnosci i jeżeli je zauważysz po prostu wolniej zwiększaj dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziekuje za odpowiedz moze w koncu przestane tak puchnac. w dodatku teraz jestem przed okresem cale moje cialo warjuje,mam wrazenie jak by brakowalo mi skory. zycze spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niunia1410
przy dużej niedoczynnosci dawki początkowe są zwykle wysokie, szkoda, ze nie możesz iść wcześniej do lekarza ale na własną rękę raczej nie eksperymentowałabym z przyjmowaniem dużych dawek na samym początku leczenia poważna niedoczynność tarczycy to nie żarty, jeżeli bedziesz przechodziła jakąś infekcję, np. grypę i będziesz się nienormalnie dziwnie czuła (zimno, wolna praca serca, wolny oddech), wezwij pogotowie i powiedz, że masz poważną niedoczynnosć tarczycy (grozi Ci śpiączka hipometaboliczna - rzadka, ale jednak możliwa) nie chcę straszyć, ale dobrze, żebyś wiedziała, że coś takiego istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×