Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość weteranka hasimotka
wiesz jak chcesz to kup sobie paski do mierzenia ph moczu mozna je kupić na allegro ....zmierz sobie ph moczu ....powiem tak ja była zakwaszona okropnie ,nie miałam siły na nic ,tez mam dwójke dieci ale o godz 20 padałam na ...i juz nic mi sie nie chciało ,sa preparaty do odkwasenia ,ja spróbowałam ,udało sie ,czuje sie w doskonałej formie ,moja buzia (mam 42 lata) wyglada super mam wiecej siły i checi do zycia.....poczytajcie dziewczyny o zakwaszeniu organizmu warto tsh mam super i trzymna sie od roku w normie co drugi dzień biegam 4,5 km,w domku dzieci spia a mamuska sie poci ,staram sie chodzic na basen dwa razy w tygodniu( sobota i niedziela ) na basen wraz z dzieciakami.A jeszcze 4 miesi.ace temu brak mi było sił.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
przepraszam za literówki ale jestem w pracy ;) i sie spiesze aby z wami poklikac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszy Cię od niedoczynności
u mnie jest zupełnie inna sytuacja i to na pewno nie jest problem zakwaszenia organizmu po prostu nadal karmię piersią;) po 9 miesiącach niespania organizm nie daje już rady więc i hormony szwankują:O po prostu muszę mieć znowu zwiększoną dawkę euthyroxu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Weteranka hashimoto a czy schudlas cos po odkwaszeniu? Moglbys cos wiecej napisac, jak ono przebiegalo u Ciebie? kiedy pierwsze rezultaty zauwazylas? jutro pedze do aloes do apteki i papierki lakmusowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
ja byłam na takim spotkaniu i posłuchałam sobie o naszym zakwaszonym organiżmie ....masakra ,żercie nas truje ;( ja sie odkwaszałam i odkwaszam nadal, utrzymuje ph w granicy 6,8-7,0 nie jem ziemnaków chleba białego ,białego ryżu....na początku było kiebsko bo wszystko lubiłam jesć ...chlebuś mniam...ale jak zaczeło mi sie poprawiac samopoczucie ....stwierdziłam ze warto .na samym odkwqszaniu schudłam niewiele bo to chyba sama woda zeszła około 3 kg....ale jak zmieniłam diete ,dużo warzyw i owoców lekko strawne jedzonko i troche ruchu z 85....;) zjechałam na 77 ;) od 2,5 miesiaca waże tyle samo i czuje się super .powiedziałam mojej pani lekarz rodzinnej że sie odkwaszam ,słuchajcie pochwaliła ;)tylko szukajcie dobrego aloe z duża zawartością procentową ....bo jest tego dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Jutro ide do lekarza. mam nadzieje, ze uda mi sie wyżulic te badania ft4 i ft3 a nie bede slyszala znowu tej samej gadki ze dieta i cwiczenia wszystko zalatwia, bo gdyby tak bylo to nie byloby tylu wątkow o tym, jak trudno schudnac przy niedoczynnosci. Trzymajcie kciuki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny a tak z ciekwaości
co jecie? tak konkretnie, przykładowy jadłospis z jednego dnia co, o której godzinie i co pijecie, dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
śniadanko -obfite .kanapka (ciemny chleb) ser jajko pomidorka troche,herbala lipidowa.drugie sn .tak po 3 godzinach jabłka szt 2 jogurcik naturajny obiad ryba albo kurczak kasza( jem duzo zamiast mamaronów i ryżu ,i ziemniaków)surówka zupki tez jadam.podwieczorek orzechy spora garsc i warzywa ...w zalezności co mam marchew ,papryka ,na parze brokuły kolacja tu raczej mało jakas kromka chlebka wędlinki plaster,pije dużo wody niegazowanej ,herbaty lipdowej,aloesu.Prowadzę sie tak ;) od 5 miesięcy i waga spadła ,a samopoczucie super( no i sie odkwaszam ) ale to pisałam już wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem nowa na tym forum, ale z pewnością teraz częsciej będę go odwiedzała. Od kwietnia 2012 r. leczę się eutyroxem, od 26 tygodni przyjmuję dawkę 50, mój obecny wynik TSH to 1,05 czyli idealnie Jednak 2 tyg temu pojawiły się u mnie przykre dolegliwości: ból i zawroty głowy, mdłości, ślinotok, odbijanie się podczas jedzenia, mój brzuch znacząco zwiększył swoje rozmiary. Tydzień temu zmniejszyłam dawkę leku, żeby sprawdzić, czy dolegliwości ustąpią, jednak tak się nie stało. W 19 i 21 dn cyklu robiła testy ciążowe za namową koleżanki, oby dwa negatywne, okres mam regularnie, więc wykluczam ciążę. Od 2 dni wszystko zdawało się wracać powoli do normy, jednak dzisiaj 3h po zażyciu eytyroxu pojawiły się silne zawroty głowy. Wcześniej czasami pojawiał się w tym przedziale godzinowym lekki dyskomfort z początku myślałam, że to powód nie właściwej diety, jednak okazuj się, że to nie jabłka są winne Czy możliwe jest, żeby po tylu miesiącach mój organizm przestał tolerować eutyrox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metis a starasz się o dziecko?
ciąża jest w ogóle możliwa w Twoim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
MOZE INNY LEK NA TARCZYCE BEDZIESZ LEPIEJ TOLEROWAC..( RETROX CHYBA TEZ JEST DOBRY ,MOJA MAMA BIERZE).A TERAZ JA ;) CHWALE SIE TSH MAM 3,2 ;) ALE PO WIZYCIE U ENDO I DZISIEJSZYM USG ,ZASŁUZYŁAM NA WIZYTY JUZ TYLKO RAZ NA ROK .....DZIEWCZYNY TARCZYCA MI SIE ZMNIEJSZYŁA GUZEK O KTÓRYM PISAŁAM TEZ ...JUPIII.A WRACAJA DO CIAZY -JA MAM DWOJE DZIECI I MIAŁAM TYLKO DWIE CIAZE CZYLI BEZ TRAGICZNYCH SYTUACJI .MOZNA MIEC DZIECI ALE TRZEBA DBAC O TE NASZA TARCZYCĘ( A DAWKA EYTYRO MAMA 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszy Cię od niedoczynności
weteranka, a jak się czujesz przy takim TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ciąża jest w moim przypadku możliwa, a wręcz bardzo prawdopodobna. Szczerze powiedziawszy sądziłam, że jestem w ciąży, jednak pojawienie się okresu, raczej temu zaprzecza. W każdym razie jutro po raz trzeci wykonam test, choć dwie kreski są raczej wątpliwe w tych okolicznościach. Byłam dzisiaj na konsultacji u lekarza ogólnego i kontaktowałam się tel. z moim endokrynologiem, jutro rano muszę zgłosić się na badania, okazuje się , że mogę mieć nadczynność, 30 dni mogło podobno wiele zmienić. Prawdopodobieństwo, że wystąpiła nie tolerancja eutyroxu po tak długim czasie jest raczej mało prawdopodobna, ale dla sprawdzenia dostałam LETROX 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metis a starasz się o dziecko?
uważam dokładnie tak samo, że to mało prawdopodobne by po takim czasie pojawiły się dolegliwości, za które odpowiedzialny jest euthyrox pisałaś, że zmieniłaś dawkę, ale nie piszesz na jaką? i kiedy miałaś TSH 1,05?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2.11.2012r. - miałam tsh 1,05 parę dni temu zmniejszyła sobie dawkę do 37,5, wydawało mi się, że odczuję różnicę, jeśli problem powiązany jest z zbyt dużą dawkę eutyroxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metis a starasz się o dziecko?
no to bardzo marne szanse by zrobiła się nadczynność zwłaszcza jeśli zmniejszyłaś sobie dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłam na badaniach, w pon odbieram wyniki wszystko powinno się wyjaścić. W środę idę na USG. Dam znać, jak już poznam przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
przy takim tsh odziwo super,ja wogóle jestem jakas dziwna....jedyne nad czym ubolewam ;( to moje zapotrzebowanie na sex ...jagby sie obnizyło ;( lekarz to potwierdził ,że tak tez moze być ....ogólnie czuję sie super ,po dwóch latach jezdzenia ...co trzy miesiace ,badań tsh i tych całych innych ,hormonów i przeswietleń ....zapracowałam juz na kontrole raz na rok ;) jupiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszy Cię od niedoczynności
no to fajnie weteranko, że czujesz się tak dobrze:) strasznie dziwna jest ta niedoczynność, bo każda z nas czuje się inaczej przy takim samym wyniku:O trzeba samemu dojść do tego przy jakim TSH czujemy się dobrze ja znowu przy takim TSH jak Ty czuję się fatalnie:( na szczęście mam dobrego endokrynologa:) i cieszy mnie to, że już teraz sama po objawach od razu wiem co się ze mną dzieje (bez robienia badania w laboratorium) więc nie ma szans bym przeoczyła zmiany TSH;) a to też bardzo ważne metis to daj znać co i jak w poniedziałek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimoto
jak miałam tst 1,6 to było dziwnie .....teraz jest ok ....tez nie rozumiem ,ale widocznie ma tak byc .biore eutyro 25 za 6 miesiecy mam zbadac i jakby sie takie utrzymywało to mam łykać 1 i pół tabletki czyli 37,5....zastanawiam sie czy tak zrobie bo tak prawdę mówiac ,kiedy zapytałam sie mojej endo czy to konieczne ...powiedziała ze zyciowej konieczności nie ma .wi8ęc zobaczymy .dziewczyny a jak u was igraszki w łózku ...czy tez jak ja odczuwacie mniejsza potrzebę ;(....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszy Cię od niedoczynności
no niestety, ale u mnie w "tych" sprawach jest podobnie:( tarczyca szwankuje to i życie intymne u nas kuleje z mojej winy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
kurde a ja juz sie zastanawiam czy czasem nie łyknąc jakies wspomagacze ....bo odwykne ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
ale tez troszke mi ulżyło że nie sama mam tak...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszy Cię od niedoczynności
a teraz też masz niższe libido? w takim razie może to TSH jednak jest jeszcze za wysokie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
niższe ...to łagodnie powiedziane ....cheć miewam na igraszki nie czesto ,.....ale jak miałam takie 2,4 to tez byla jak było....moze juz się starzeje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Moje libido wynosi -100%, wogole nie mam potrzeby na czym cierpi moj zwiazek. Nie dotarlam do lekarza, bo w pracy siedzialam do 22. Ciekawe czy zdaze przed swietami jeszcze na wizyte. Dziewczyny a czy selen (uzyskany z drożdży selenowych) 50 g z witamina e 10mg bedzie dobrze wspomagal organizm w leczeniu niedoczynnosci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
a jak długo jesteś Buka N na eutyro ...ja juz dwa lata i czuje ż ejest gorzej jak było ;( ale wczoraj kupiłam sobie Stimea obadamy i sprawdzimy ;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
po wizycie u endokrynologa przeszłam na Letrox50 1tabl. i czuję się zdecydowanie lepiej jak po Euthyroxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
ja dopiero od wrzesnia bo wtedy mi wykryli Hashi.Takze stosunkowo krotko, ale praktycznie zadnych pozytywnych efektow oprocz tego ze waga stanela a nie rosnie nie zauwazylam biorac euthyrox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter Łódź
Mam zamiar odstawić te gówno!!!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×