Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość Marko Polo
Silencium, Dzięki bardzo za zainteresowanie tematem. Otóż Euthyrox przyjmuję od czerwca 2012 . Na początek moja endo zaaplikowała mi dawkę 25 a po dwóch miesiącach 50 i od października 50/75 .Jeśli chodzi o wyniki to robię je regularnie co dwa miesiące i ostatni sprzed około 10 dni pokazał mi właśnie tsh 2,54.Więc rodzi się pytanie : Kiedy to się uspokoi ? Wiem oczywiście ,że niedoczynność sieje spustoszenie w organizmie ale no cóż skoro mówisz ,że trzeba się uzbroić w cierpliwość to tak też zrobię. Życzę Ci duuużo zdrówka i uśmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silencium
Marko, będzie dobrze, to jeszcze za wcześnie na rozterki..Człowiek jest na tyle elastyczny że wytrzyma wiele.., coś wiem na ten temat... Niestety... Siostra w chorbie :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sancza
Cześć chciałabym wtrącić swoje objawy przed i po braniu leku. Ja biorę EUTHYROX 25 OD OKOŁO 3 miesięcy Powodem, a raczej głównym objawem dla czego postanowiłam pójść do endokrynologa było zbyt duże ciśnienie w oczach i codzienny ból głowy,mam nadwagę około18 kilo, oraz suche łuszczące placki na twarzy-generalnie miałam suchą skórę. Dodatkowa wahania czyli z radości do złości Natomiast po 3 miesięcznym braniu leku zauważyłam że nie boli mnie w ogóle głowa, a bolała na prawdę przez kilka lat praktycznie codziennie,ciśnienie w oczach prawie zniknęło i największy placek suchej łuszczącej skóry prawie zniknął. kilogramy niestety te same,oraz wahania nastroju pozostały Czytam od jakiegoś czasu treści na tym blogu=>opinie są różne ale u mnie najgorsze były bóle głowy i ciśnie w oczach i to ustąpiło,więc naprawdę wierze że ten lek mi pomaga. Jeżeli chodzi o kwestie odstawienia leku myślę że na logikę tak samo jak lekarz zwiękrza dawkę i przyzwyczaja tym samym organizm do leku tak samo żeby organizm nie doznał szoku trzeba tą dawkę stopniowo zmniejszać hmnnnn..bardzo chciałabym schudnąć "doktorka" powiedziała że schudnę od tego leku czytając opinie na blogu trochę mnie zmieszało niektóre z was piszą że przytyły do cholery ja już nie chce przytyć ma chore kolana jedno po operacji drugie przed =>takie schorzenie od dziecka,które zaczęło się nasilać po przybraniu na wadze nie mogę biegać,nie wszystkie ćwiczenia na siłowni,areobik odpada-też tylko rower który w zimie mnie wyklucza POWIEDZCIE CZY MOGĘ LICZYĆ że SCHUDNĘ - po braniu leku?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sancza
coś znalazłam >) Dobra wiadomość dla mięsożerców Mięso odchudza... ponieważ dostarcza organizmowi substancji, których sam nie może zsyntetyzować, a które przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej. http://www.doz.pl/newsy/a424-Dobra_wiadomosc_dla_miesozercow heh ja lubię mięso-to mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
ale mięsko z własnego howu ...;( a gdzie takowe znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
do Sancza no z tym chudnieciem to różnie bywa .....ale jak czytałaś ,większośc z nas przytyła ;(,ja zmieiłam troche diete ,nie jem białego{maki ,makaronu) ziemaków,ryzu białego,jem więcej owocówk ale do południa i warzywa surowe albo jak czas pozwoli zgrilowane,ja moge biegać ale tobie polecam pływanie !!!!,jedz duzo ryb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sancza
Co jeść? Spożywane przez nas produkty mają swój określony skład chemiczny, który bezpośrednio wpływa na funkcjonowanie organizmu, a także na przebieg choroby. Dieta osób, u których stwierdzono niedoczynność tarczycy, powinna ograniczać spożywanie węglowodanów prostych, które co prawda są niezbędne do spalania białek i tłuszczów, ale powodują dodatkowy wzrost masy ciała u chorego. Należałoby zatem ograniczyć spożywanie słodyczy, ziemniaków, ryżu, makaronów, kasz, produktów mącznych (w tym także chleba). Do codziennej diety warto natomiast włączyć białka, które sprzyjają większemu wydatkowaniu energii na trawienie i nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. - Zaleca się zwłaszcza takie produkty, jak chude mięso, chude ryby oraz nabiał. Pozytywny wpływ na zdrowie osób z niedoczynnością tarczycy mają również owoce i warzywa, ale nie wszystkie. Z jadłospisu trzeba wyłączyć surową kapustę, brokuły, kalafior, brukselkę, rzodkiew, gorczycę oraz soję, które spożywane w nadmiernych ilościach, ograniczają wchłanianie niezbędnego jodu mówi Hanna Bieszczad, dietetyk. takie jeszcze znalazłam wywody???nic szybszego tylko dieta... fuck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimoto
NO TO TAK PRAWIE WSZYSTKO JEST JAK NAPISAŁŚ.NIESTETY TARCZYCA TO DUZY PROBLEM ....DIETKA I RUCH ( TAKI NA JAKI MOŻESZ SOBIE POZWOLIĆ) JA MIAŁAM JESZCZE JEDEN PROBLEM ,MOJE LIBIDO ...SPADŁO PRAWIE DO ZERA...;( ALE I NA TO ZNALAZŁAM RADĘ ;) ALE O TYM JUZ PISAŁAM .POZDRAWIAM I ZYCZĘ POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) najgorsze jest to pocenie się , przy tabletkach już mniej , ale do końca nie znikło , oczwiście te zmiany nastrojów, uczucie zimna i te nieszczęsne kg, zawsze byłam szczupła , teraz ..... szkoda gadać mam 10kg do stracenia :( żaden ruch nie pomaga, chodziłam na fitnes i nic, zmieniłam diete i też nie pomogło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimoto
POMAGA POMAGA JA WAZYŁAM 85 ...;( TERAZ 77 .CIERPLIWOSCI ,A EFEKT MUROWANY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo , idę odebrać wynik tsh i zobaczymy :) mam nadzieję , że w końcu dobierze mi odpowiednią dawkę i waga zacznie spadać :) dzięki bardzo pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) byłam odebrałam wynik :( tsh mam 16,75 ze 125mg euthoryxu mam teraz brać 150mg , ale już mi endokrynolog zapowiedziała , że i tak to będzie dla mnie za mało , ale na tej dawce mam być przez 2 miesiące. Mam nadzieję , że będę się lepiej czuć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
no dość wysoki .... kurcze troche mi was szkoda ja mam 3,14 ...i jest ok ,czasem coś tam daje sie we znaki ,ale ogólnie luzik ,ja zle się czułam jak miałam za niskie tsh ...wysokiego naszczęście nie doswiadczyłam, a tak z obserwacji skóry ,to polecam Cetapil emulsje ,super działa szybko nawilza i można na całe ciałko stosować.Dziewczyna a jak u was sprawa z włosami ....ja mam takie okresy że garsciami wychodzą ...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wypadające włosy polecam wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy(tabletki).Sama biorę i włosy przestały wypadać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silencium
Hej, U mnie z włosami ok, natomiast przed rozpoczeciem przygody z euthyroxem to wcale nie będzie przesadą jak stwierdze że połowe straciłam, to naprawdę był koszmar.... Teraz jest ok..., Natomiast mam poważny problem z okresem, a raczej z jego brakiem.?! A jak jest u Was, do tego jeszcze libido kuleje....., nawet bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
Libido przy kazdym hormonie siada....prz eutyro tez ...niestety. ;) sa takie cuda jak STIMEA.....Stosuję juz jakis czas (pisałam wcześniej ) u mnie działa ;) ku uciesze ,z okresem tez juz przerabiałam ,był raz obfity ,potem prawie go nie było,zrobiłam badania na poziom hormonu w jajnikach( rsh) chyba to tak sie nasywało ,bo myslałam ze juz zaczynam gubic ...no wyniki dobre nie wskazywały na to ,ale ginek mój powiedziła ze przekwitanie u kobiety zaczyna sie 7 lat przed ostatnim miesiaczkowaniem i trwa nastepne 7 .czyli 14 lat wariacji ;(.......czyli jednym słowem przerabane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
Libido przy kazdym hormonie siada....prz eutyro tez ...niestety. ;) sa takie cuda jak STIMEA.....Stosuję juz jakis czas (pisałam wcześniej ) u mnie działa ;) ku uciesze ,z okresem tez juz przerabiałam ,był raz obfity ,potem prawie go nie było,zrobiłam badania na poziom hormonu w jajnikach( rsh) chyba to tak sie nasywało ,bo myslałam ze juz zaczynam gubic ...no wyniki dobre nie wskazywały na to ,ale ginek mój powiedziła ze przekwitanie u kobiety zaczyna sie 7 lat przed ostatnim miesiaczkowaniem i trwa nastepne 7 .czyli 14 lat wariacji ;(.......czyli jednym słowem przerabane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
;) no i sie zklonowało ;) miłego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukajcie a znajdziecie :) Szukałam pokrewnego tematu, a znalazłam Wasze wpisy. Ja również leczę się z powodu, tarczycy. Rozpoznanie: Hashimoto. Obecnie biorę Euthyrox 50 i 75 - na zmianę. W innym miejscu przeczytałam,że nie jest to dobra metoda. Ale zmierzam do czego innego. Czy ktoś z Was bierze jakiś inny lek niż Euthyrox? Przez ostatni rok przytyłam ponad 20 kg. włosy jak wypadały, tak wypadają, kołatanie serca to normalka, jedyna poprawa to ta, że nie mam ciągłego uczucia, że zaraz zamarznę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czy masz już ustabilizowany poziom tsh? bo ja czytałam , że to jest podstawa, żeby schudnąć, ja dopiero dobieram odpowiednie dawki, najpierw byłam na 200mg [tsh 146] , spadło do 0,031 brałam 125mg [ tsh 16,75] teraz biorę 150mg na dwa miesiące i znowu na badania poziomu tsh, więc czuję że to długa walka :) też mam problem ze zbędnymi kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
WITAMY W KLUBIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety z TSH jeszcze nie daliśmy rady (:) w przyszłym tygodniu odbieram wyniki i kontrolna wizyta u endo. Leczę się dopiero od paru miesięcy, czyli rozumiem że daleka droga przede mną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zaczynałam od 25, teraz to tak jak pisałam na zmianę 50 i 75. W przyszłym tygodniu mam wizytę u endo, i przy okazji odbiorę wyniki tsh, zobaczymy czy spadło. Ostatnio było 3,71 Czy ktoś z Was brał coś innego niż euthyrox ? Jeśli tak to napiszcie proszę jak się czuliście, czy była poprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam Letrox ale strasznie po nim puchłam,dosłownie wszędzie.Palce,powieki,obwód brzucha,dłonie,kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to tez odpada. Właśnie znalazłam wypowiedzi na temat innych leków i wynika z nich że jednak Euthyrox jest w czołówce. Zostaje zacisnąć zęby i liczyć na to że jednak będzie jakaś poprawa. A powiedzcie mi czy ktoś z Was miał problemy ze skórą ? Tyle że nie chodzi mi o suchą skórę, tylko problemy pt. łojotokowe zapalenie skóry. Zwłaszcza skóra głowy, dramat Tak szczerze mówiąc to się zastanawiam czy to wszystko co się teraz ze mną dzieje to wina tarczycy? Mój pan mąż mówi, że to jest SKS :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sks ? nie wiem co to jest, ja mam strasznie tłuste włosy , muszę myć codziennie bo inaczej mam strągi tłuszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wetwranak hasimotka❤️w ulotce Stimei stoi jak byk,żeby nie brać przy chorobach tarczycy.Nie odczuwasz żadnych skuków ubocznych po niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×