Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość weteranka hasimotka
do Piter ....jeżeli odstawisz to za jakiś czas bedziesz leczyć serce....ja tak próbowałam ....zmniejszałam ale serce zaczeło mi wariowac miałam arytmie ;( więc nic innego tylko brac i czasem ponarzekać....ogólnie czyje sie super ...tylko moja sypialnia kuleje ,ale jak pisałam wzięłam stimea tabletki...myśle ze bedzie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Ja mialam straszne problemy z sercem przed rozpoznaniem Hashi. Budzilo mnie kołatanie i uczucie niepokoju. Teraz jest lepiej. Dzis mialam mega uderzenie gorąca. Straszne to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
kurde a od czego te uderzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
ja miałam podobnie, nieuregulowane hormony, arytmia, bóle głowy, kręgosłupa i silne stany lękowe, wolę już do końca brać te hormony, niż tak cierpieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Nie wiem własnie:( Jestem przed okresem, ale nie mialam wczesniej takich objawów. Moze mi cisnienie skoczylo czy cos... Dziewczyny czy Novothyral sie bierze razem z euthyroxem na czczo, czy moze osobno pozniej? Przekopalam internet i widze rozne wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
witam ....dziewczyny ...cos drgneło...;)zobaczymy jak dalej ...moze w końcu te "pajeczyny" z sypialni wymiote ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do weteranki -też bym chciała zeby te pajęczyny z sypialni znikneły. lecze się 3 lata euthyroxem a tu coraz gorzej-- z wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
JA OD KILKU DNI ŁYKAM STIMEA...IMJAKBY JEST LEPIEJ ;) MOZE ZBYT KRÓTKO BY JAKIES PORARZAJACE EFEKTY ...ALE COS LEPIEJ JAK OSTATNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Weteranka super:) Odkurzaj ta sypialnie na błysk:)) Wiecie co z tym novothyralem? Na czczo, czy nie? Z euthyroxem na raz czy nie>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metis 86
Jestem już po wszystkich badanich, niestety nic szczególnego one nie wykazały. Moje dolegliwości stały się za to bardziej znośne, część z nich ustapiła. Zostały zawroty głowy i dolegliwości żołądkowe i lekkie bóle jajnika. TSH 2,4 (miesiąc temu 1,05) beta Hcg 1,2 ( 3 dzień cyklu) Usg brzucha nic nie wykazało, mam za to jak to bywa w standardzie obniżone leukocyty, wynik badań krwi nie różni się znacząco od poprzednich, kiedy nic mi nie dolegało. Wiecie może czy na wynik betaHcg może mieć wpływ niedoczynność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wynik B hcg ma się nijak
do niedoczynności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wynik B hcg ma się nijak
poza tym wynik sporo Ci podskoczył i w dużej mierze na pewno z powodu tego podskoku TSH źle się czujesz powinnaś mieć zwiększoną dawkę euthyroxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro skonsultuje się z moim endo. Moja tarczyca w przeciągu 2 tygodni potrafiła w przeszłości z 2 wskoczyć na 6 i na odwrót. Sądziłam, że już wszystko mi się unormowało, ale wygląda na to, że nie koniecznie. Przed leczeniem niedoczynności nie miałam dolegliwości, które obecnie mi towarzyszą, jakoś specjalnie ich nawet nie skojarzyłam z niedoczynnością. Wręcz przeciwnie sądziłam, iż mogłam się nabawić nadczynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
TA NASZA TARCZYCA JEST BARDZIEJ SKOMPLIKOWANA NIZ WEZEŁ GORDYŃSKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Od poniedzialku biorę Tabletke selen+cynk+wit E i czuje sie duzo lepiej. wCzesniej mialam wrazenie jakbym jadla, ale nie trafialo to do komorek i nie mialam energii, ciagle bylam glodna a jadlam tylko gdy burczalo mi w brzuchu. Teraz mam wiecej energii, nie ziewam juz co 5 min, nie potrzebuje 2 mocnych kaw zeby zyc:)) Libido dalej zerowe, waga pewnie tez nie ruszyla w dol, ale wogole nie chce mi sie jesc i co dziwne- nie burczy mi w brzuchu:) Selen rządzi i daje powera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
WITAM POSWIATECZNIE ;) JAK SAMOPOCZUCIE MOJE DROGIE KOMPANKI W NIEDOLI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
u mnie po letroksie zdecydowanie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
U mnie doskonałe:)) Nie wiem czy to zasługa selenu czy podświadomości ale coś ewidentnie działa:) Duuużo enerii, zaczęłam ćwiczyć, sprzątać, gotować. A moja skóra? Myslalam, ze mam suchą bo taka moja uroda a teraz jest super:) Oby to działało jak najdłuzej:) Z energią w Nowy Rok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
O ciesze sie bardzo że u Was lepiej,u mnie tez ;) w sypialni ;) wysprzatane hi hi i tez cos zadziałało....moze magia świat ;) wazne ze działa .Pozdrawiam bardzo i zycze samych sukcesów w Nowym Roku ;)Szampańskich zabaw do białego rana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
OOOoo;)) Super:)) Myslisz ze magia świąt czy ta Stimea?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silencium
Witam, mam 37 lat i niestety po 1,5 rocznej walce z brakiem okresu i po wizytach mniej bądż więcej kompetentnych lekarzy usłyszałam że to początek menpoauzy.. Dodam że jestem po operacji usunięcia tarczycy i niestety mój problem jest tego efektem!! Piorunująca diagnoza.., zdaje sobię sprawe że to nie koniec świata, że ludzie zmagają się z poważniejszymi problememi, chorobami itd.., ale doskonale wiem co z tym się wiąże w tym wieku?! Jestem osobą twardo stąpającą po ziemii, ale w tej sytuacji najzwyczajniej nie radzę sobię z tym..," zaczynam być chwiejna emocjonalnie - psychiczne doły".., obseruję "uderzenia gorąca, z efektem czerwonej twarzy" - fizykalne odczucie, mogłabym tak wymieniać dłuuugo, ale nie w tym rzecz. Boję sie terapii hormonalnej.., nie wiem co mi przyniesie? Czy może zostawić to tak jak jest..bez ingerencji leków?! Szukam kogoś, kto jest, bądż był w podobnej sytacji..porady, wsparcia, podzielenia się swoim doświadczeniem.. Acha, tarczyce usunieto mi 6 lat temu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
...dizgnoza diagnoza ...zrób barania ...RSH...TO POZIOM HORMONÓW W JAJNIKACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silencium
FSH 35.30 Estriadol 94.7 Progesteron 0.229 Takimi wynikami dysponuje ;( Nie zagłębiałam się jeszcze zbytnio w ich interpretacji.. Wiem że zależnie od fazy cyklu w jakiej są wykonywane są odpowiednie normy.., ale u mnie cyklu brak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Dziewczyny potrzebuje rady. Po zamianie euthyroxu 50N na novothyral 75 połówke i dołożeniu suplementacji selenu i cynku poprawila mi sie koncentracja, mam wiecej energii. Jednak tyje dalej jedzac naprawde malo a przy tym cwiczac bo mam wiecej energii na to. Miesiaczki mam bardzo obfite, cykl dlugi, moze powinnam jeszcze jakies hormony zbadac? Glukoza i prokatyna OK. Jak mam schudnac przy tym dziadostwie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marko Polo
Witam ! Po raz pierwszy odważyłem się coś napisać i tak naprawdę nie wiem od czego zacząć. Otóż mam 45 lat i jestem facetem chorym na niedoczynność,którą sam u siebie znalazłem robiąc sobie komplet wyników. Wszystko zaczęło się w maju tego roku gdy po ciężkim tygodniu pracy usiadłem sobie z rodzinką i nagle coś ze mną zaczęło się dziać.Otóż moje serce biło coraz szybciej i poczułem takie ciepło w klatce piersiowej i to ciepło uderzało też do głowy.Bardzo się wtedy przestraszyłem co spotęgowało bicie serca i podskoczyło mi ciśnienie.Trafiłem do szpitala i tam przeleżałem całą noc pod kroplówką.Lekarze wykluczyli problem z sercem i dostałem leki na uspokojenie.Niestety po dwóch dniach znowu ta sama sytuacja i ponownie szpital.Po tygodniu sytuacja się powtarza.Wtedy biorę sprawy w swoje ręce i idę robić komplet badań z krwi.Pani z okienka wymienia mi jakie badania mogę robić i mówi też o tarczycy. Wyniki odbieram tego samego dnia i nie zwracam uwagi na nieznacznie podwyższone tsh 4,7. Skupiłem się na podwyższonym mocno helicobacterpyroli i idę z tym do lekarza. Ten przepisuje mi kurację antybiotykową i pomija całkowicie tarczycę.Jednak mój znajomy emerytowany lekarz zachęca mnie bym poszedł do endokrynologa. No więc poszedłem i dzisiaj jest dużo lepiej bo przyjmuję Euthyrox 50/75. Teraz co prawda nie mam tak wielkiego kołatania serducha ale są jeszcze czasami skoki ciśnienia i lęki ,że to może wrócić.Bardzo się cieszę ,że jest to Forum.Dzięki temu wiem z jakimi objawami tej choroby mogę się spotkać. No to się rozpisałem....na dziś wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Marko Polo:D Z tym sercem to nie fajne,wiem...bo sama to mam.Ale najgorzej było gdy moje Tsh wynosiło 30 z groszami.Były też napady duszności.Uregulujesz sobie Tsh to powinno Ci to minąć.Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia gda
czy po enhyroxe moze byc slona w buzi ,biore tem lewk juz 3 miesiace i czuje sie zle ,a w dodatku ten slony posmak w buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja biorę euthyrox już prawie rok do endokrynologa zgłosiłam się z wynikiem ponoć rekordowym ponad 145 :) dostałam 200mg teraz jestem na dawce 125mg i czuję, że to raczej za mała dawka dla mnie , zdecydowanie lepiej czułam się przy tej większej dawce. W poniedziałek odbieram wynik tsh i zobaczymy czy coś spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marko Polo
Hej ! Ale dzisiaj mam skoki ciśnienia i przyspieszone bicie serca. (140/90 puls skoczył nawet do 130). Ciekawe jak długo jeszcze będę odczuwał te dziwne objawy. Tym bardziej ,że ostatnie tsh ,które robiłem dwa tygodnie temu było 2,54. Powiedzcie czy to normalne ? Acha jeszcze jedno jakieś 10 dni temu zmniejszyłem dawkę Euthyroxu do 37,5 i przez cztery dni czułem się dużo lepiej , ale jednak znów wróciło złe samopoczucie i już powróciłem do dawki zaleconej przez moją endo tj 50/75. Co o tym myślicie ? Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silencium
Marko, Hm.., Tarczyca należy do największych gruczołów wydzielania dokrewnego. Jej znaczenie dla zdrowia każdego człowieka jest ogromne, niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele zależy od prawidłowego jej funkcjonowania. Euthyrox natomiast to elastyczny temat..Z mojego doświadczenia mogę stwierdzić że widoczne efekty jego działania mogą się pojawić po 1-2 miesiącach, ale każdy organizm indywidualnie reaguje..w zależności też od grupy wiekowej, dawki jaką zaleci lekarz itd...Ja przyjmuje od ponad 5-ciu lat i z poziomem TSH różnie bywa.. Uważam że nie ma też gwarancji że Twoje objawy znikną w 100%.., z tarczycą już tak jest, trzeba się z nią oswoić i iść do przodu.., choć różnie bywa..Napisz w jakim odstępie czasu robisz wyniki, jak długo przyjmujesz lek?? Myślę że to długotrwały proces, więc uzbroj się w cierpliwość... Widzisz ja też jestem Tu "nowa", we wcześniejszym poscie pisałam o moim problemie który jest poniekąd następstwem złego funkcjonowania hormonów tarczycy i tak jakoś bez odzewu?! Ostatnio usłyszałam pskudną diagnozkę : Że weszłam w okres menopauzy, wiem że to normalny etap w zyciu kobiety, ale czy aby napewno w wieku 37 lat?! Jestem rozbita i przygnębiona i ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×