Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość przecież uczucie zimna czy
wypadanie włosów to PODSTAWOWE objawy NIEDOCZYNNOŚCI TARCZYCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
a ja nic takiego nie miałam...?;) tylko szybko sie męczyłam .....tsh prawie w normie było ale dopiero szczegółowe badania hormonalne i usg potwierdziło moje hasimoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież uczucie zimna czy
ale fakt, że Ty "tego nie miałaś" nie zmienia faktu, że to podstawowy objaw i większość pacjentów się na to uskarża;) ja pomimo niedoczynności jestem chuda jak patyk, a jednak przecież niedoczynność tarczycy spowalnia przemianę materii i większość ludzi z niedoczynnością ma raczej nadwagę, prawda? kajtek ma typowe objawy niedoczynności niedobór witaminy B12 oznacza anemię pomimo dobrej hemoglobiny i zastrzyki raczej będą konieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolny mi mowil ze chudne z taczycy ze hormony zaczely dzialac,i jest lepsza przemiana , a endo ze nie powinnam chudnac,tez slodkiego nie jem wogole,a haszimoto mi zdiagnozowali w czasie niedoczynnosci,martwi mnie jednak toc chudniecie i rece spuchniete,choc mialam lekko nawage ale nie wiem od kiedy mam ta tarczyce,napewno w 2009 mialam 3,7 tsh ale mi nikt nie powiedzial o tarczycy,serce tez mam chore zwezona zastawka i wada serca,od kwietnia chodze po lekarzach,a bylam zdrowam,jestem zalamana,zobacze co endo nowy powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
tak wiem że kajtek ma typowe ,to moje były nie typowe....ale Kajtek musi oddac się we fachowe rece,bo tarczyca żle prowadzona niszczy cały organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinkoooooooooooo
ja też mam niedoczynność ale subkliniczną , tsh ponad 6 nie moge zajść, jestem chuda jak patyk ciągle mi zimno , mam zaparcia a jem jak smok, jednak stwierdzona niedoczynność , biore letrox , także objawy to sprawa indywidualna a i ciągle żołądek mnie boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież uczucie zimna czy
no skoro miałaś nadwagę, to tym bardziej normalne, że waga spada;) myślałam, że masz może niedowagę i dlatego się martwisz, ale w Twojej sytuacji, to chyba nie ma czym;) a TSH 3,7 to ewidentna niedoczynność, którą trzeba leczyć z objawami naprawdę bywa różnie jak widać u mnie głównie problemem była sfera psychiczna i zawsze gdy mi się pogarsza wynik TSH, to od razu odczuwam to gorszym stanem psychicznym wiele z nas ma problem z zajściem w ciążę, cyklem itp. a ja nie miałam żadnych problemów i nie mam;) jedyny widoczny objaw, gdy TSH zaczyna rosnąć, to w moim przypadku bardzo przesuszona skóra cała reszta "działa" bez zarzutu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucha skore mialam, pocilam sie,troche to pocenie ustapilo,teraz troche jest ,po polt miesiaca tsh bylo 2,85 ale ze bardzo chudlam 1 kg na tydziec wpadlam w panike ,bylam na usg tez inic,odstawilam lek na 3 tyg i nie schudlam, teraz troche ale znowu zimno i wlosy leca,problemy jelitowe za to mam,mialam 3 tyg ze co zjadlam to brzuch wzdety,czasami spac mi sie chcialo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież uczucie zimna czy
a ile ważysz i ile masz wzrostu, że ten spadek wagi tak Cię martwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież uczucie zimna czy
to nie martw się, bo więcej niż powinno na pewno Ci tych kilogramów nie ubędzie;) 55 kg przy takim niziutkim wzroście, to przecież i tak sporo normalnie przyjmuj lek i nie odstawiaj go, bo więcej szkody niż pożytku wyrządzisz sobie tą huśtawką hormonalną jaką sobie serwujesz raz biorąc euthyrox a innym razem odstawiając go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore eutyrox i ide w piatek do nowego endo,zobacze co powie ,ale jak zaczelam chudnac kg na tydzien i niemialam apetytu to wpadlam w panike,i jeszcze gozej nie moglam jesc i deprecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
a ja mam kłopot, już tak dobrze szło, po prywatnej wizycie TSH malało, lekarz zwiekszył mi dawkę E 25 na 1 1/2 dziennie, na poczatku września miałam 2,71, na poczatku listopada miałam 3, 73, a teraz mam 20.8 !!! jestem przerażona, oprócz tego mam stwierdzone Hashimoto przy antyTPO 165, we wtorek mam wizytę u endo, ciekawa jestem przyczyny takiego skoku TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello;) ja euthyrox 25 biore od 2 lat w sumie żadnej tam różnicy co do samopoczucia niezauwazyłam prócz tego ze tsh mi sie wyrównało i zaczęłam strasznie po nim chudnąć-- masakra. lekarz endo zmieniał mi dawki i nic. wkońcu sama go odstawiłam pare miesiecy przed własnym ślubem, bo niechciałam wyglądać na nim jak cień... z natury jestem szczupłą osobą wiec wyobrażdzcie sobie jak moja waga dobiła 40kg;((( patyczek:) wie ktoś może jakie są skutki uboczne zazywania tego leku????????? help!!! ja sie zastanawiam czy to po braniu tego leku nie ,,wytworzyły '' mi się guzki w piersiach.prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
ja biore tez euthyrox ....i nie chydne....ale nie wpadłabym ma pomysły odstawienia leku ,szkoda mi serca i całej reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynowa a ile masz wzrostu
że aż tak schudłaś po euthyroxie? bierzesz teraz euthyrox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu szkoda serca i całej reszty??? az tak żle to działa??? mam wzrostu 164 cm . aktualnie niebiore i waga mi urosła zobacze co na to endo jak pójde na kontrole w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
napisałam ..."że skoda serca i całej reszty " nie dlatego że lek szkodzi ...tylko ku przestrodze tym ,którzy sami odrzucaja leki na tarczyce im przepisane ....niestety jesteśmy skazani do dni ostatnich łykac prochy ;(,tarczyca nieleczona sieje straszne spustoszenie i bardzo niszczy serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiecie o moim przypadku
euthyrox musiałam brać bezpośrednio przed zajściem w ciążę (na 2 miesiące przed) i potem w ciąży karmię piersią więc nadal muszę przyjmować euthyrox początkowo zrobiła mi się nadczynność po ciąży, bo dawka była wciąż za wysoka, ale miałam ją sukcesywnie obniżana w tym czasie bardzo szybko chudłam pomimo bardzo dużej ilości jedzenia od września znowu zrobiła się niedoczynność (przyjmowałam wtedy od 3 miesięcy już najniższą dawkę 25) i wynik wrześniowy TSH 3,14 więc na nowo miałam podwyższoną dawkę do 50 i co? nadal chudnięcie:O niedoczynność chudnę, nadczynność chudnę... zupełnie tego nie rozumiem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy organizm ma prawo do innej reakcji.Jedni chudną,drudzy tyją...Ja mam niedoczynność a w ciągu 11 dni schudłam 7 kologramów.Jestem po wycięciu tarczycy i obecnie biorę Euthyrox 100.I jeszcze jedno...Też miałam problem z wypadającymi włosami i puchnięciem palców.Zaczęłam brać wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy i pogodziłam się z tym,że te witaminy muszę włączyć do swojego menu;)Pozdrawiam i nie poddawajcie się dziewczyny❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiecie o moim przypadku
no tak, tylko, że ja i tak zawsze byłam chuda... w ogóle nie rozumiem skoro niedoczynność tarczycy SPOWALNIA PRZEMIANĘ MATERII to jak to jest, że ja jeszcze chudnę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
A ja poszlam do nowego endo. Pani oczywiscie powiedziala, ze przy niedoczynnosci (Hashimoto) nie mozna przytyc az tyle 30kg, co najwyzej 3-4kg. dala namiary na diete w internecie- platna 200zl tygodniowo (??!??!!!) ale nikt mi nie robil badan ft4 i ft3 a ja czuje ze dawke mam euthyroxu zle dobrana bo caly weekend prawie przesypiam, nie mam sily cwiczyc i nie chudne. Przed 2 tygodnie jadlam tylko owsianke ( duzo roboty w pracy,stres itd;/ nie planowalam takiej "diety") i przytylam 1 kg. TSH mam juz dobre 0,9 ,ale nie wiem jak zreszta. Nigdy tyle nie wazylam. Zalamuje rece juz:( I mysle zeby sama sobie dawke podniesc na 75N z 50N bo juz dostaje depresji od tego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
ja brałam dawkę 50 potem 75 ...ale dostałam arytmii ....głupie uczucie .teraz biore połowe 50-tki i normalnie funkcjonuje,ale to przy porozumienu z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
DO BUKA.......A TY ANEMII TO NIE MASZ....JAK TWOJA OSTATNIE MORFOLOGIA BYŁA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buka199
Kurcze nie wiem co z ta anemia. Nigdy mnie nie badali pod tym katem. Nie wiem, czy to moze miec cos wspolnego, ale przy pobieraniu krwi u mnie jest ogromny problem, zyly mam prawie nie widoczne a jak sie wkloja to nic nie leci i od nowa klocie gdzie indziej i tak ostatnio np. 9 razy. 3 pielegniarki nademna stoja. A nadmieniam, ze duzo pije- osttnio mnie wrecz suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszy Cię od niedoczynności
mam tak samo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszy Cię od niedoczynności
powiedzcie dziewczyny, czy gdy pogarsza się Wam wynik TSH to również odczuwacie to na skórze? ja mam tak wysuszona skórę, również głowy, a to co sie dzieje na mojej twarzy, to istny koszmar:O mam buzię pełną wysuszonych, czerwonych placków:O wygląda to tragicznie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
używam cetapil to emulsja nawilżajaca,super polecam ....wynik mam od roku rewelacylny ,jutro jade na kontrole i usg ( mam niewielkiego guzka)wiosna miałam mieć punkcje ,ale badania i wyniki potwierdziły ze nie ma takiej potrzeby.....a trzech miesiecy pije duzo aloesu i odkwasiłam organizm ,czuje sie super zobaczymy jak jutro dam znać ;) pozdrawiam( dziewczyny trzeba sie duzo ruszac przy tarczycy nie wazne w jaki sport uderzycie ...spacery basen bieganie czy rower ,godzina dziennie -warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszy Cię od niedoczynności
heh przy dwójce małych dzieci na brak ruchu nie narzekam;) u mnie niestety jest tak, że tylko poprawa wyniku TSH idzie z poprawą wyglądu i stanu skóry, czyli nie powinnam narzekać, bo jednak leczenie niedoczynności jest stosunkowo proste niemniej teraz wyglądam jak koszmar chodzący:O i tak też się czuję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×