Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Na zaparcia polecam suszone śliwki,najlepiej namoczyć je na noc,wypić rano wodę a śliwki zjeść.Ogólnie też miewam takie problemy ale na swoje szczęście nie przepadam za mięsem.Za to jem owoce i warzywa:)Na problemy z włosami Wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy(tabletki).Natomiast na suchą skórę najlepsza jest oliwka dla dzieci w żelu.Na opuchliznę Aqa Femin...no i trochę wytrwałości;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HTZ biorę od października.Mnie też puchną nogi ale to związane z zakrzepicą.Ciśnienie mam jak nieboszczyk chociaż tętno bo rozpoczęciu Eutyroxu dobijało do 130, więc endo od razu włączyła Bisocard. teraz jest ok. Problemów z suchą skórą nigdy nie miałam bo tłustą cerę mam od dziecka i nawet nie stosuję kremów. Jedynie suche są łokcie. Niestety zdrowia natura mi nie dała i jak podleczę jeden problem to wyłazi kolejny. Cóż, trzeba brać co dają.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
WITAM DZIEWCZYNY I CJHŁOPAKI.JA OPRÓCZ LEKKIEGO KOŁATANIA ,PROBLEMÓW Z LIBIDO I WYPADANIE WŁOSĄ ....RESZTA SPOKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
A ZAPARCIA ,JA PIJE DUZO WODY...JEM 4-5 JABŁEK I MNIE NIE NEKAJA,NA SKÓRE POLECAM CETAPIL EMULSJA ;)LIBIDO STIMEA ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
TE NASZE WYPOWIEDZI MOGŁY BY SŁUZYC JAKO BAZA DO NAPISANIA PORADNIKA "JAK ZYĆ W ZGODZIE Z HASZIMOTO "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weteranka :) święta prawda. Czy Wy też odnosicie wrażenie że wśród lekarzy wiedza na temat tej choroby jest raczej "marna"? A niechęć do wydawania skierowań na badania, powoduję, że o chorobie dowiadujemy się albo bardzo późno, albo robiąc badania samodzielnie. Ja, na początku ubiegłego roku wyjechałam z pracy karetką pogotowia. Powód, zasłabnięcie. Odwieziono mnie na kardiologię, skąd po zrobieniu mi ekg i morfologii zostałam odesłana do domu, z zaleceniem zgłosić się do swojego lekarza, bo z sercem jest OK Poszłam, a jakże. No cóż. badania są w porządku, widocznie jest pani przemęczona. Proszę lekarza o dodatkowe badania: a na co to pani. W szpitalu zrobili, są w porządku. Dom , internet, wyszukiwarka : choroby tarczycy. Czyli trzeba zrobić tsh i całą resztę. Zrobiłam na własny koszt. Wynik: TSH 8,6 , anty tpo 117 Próba rejestracji do endokrynologa: luty 2013 Chodzę prywatnie. A żeby nie było : o wypadających włosach, dodatkowych kilogramach i całej reszcie , mówiłam lekarzowi od co najmniej 2 lat. Echo. No i po tym wszystkim zmieniłam lekarza rodzinnego. :) Oby okazał się lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weteranka :) święta prawda. Czy Wy też odnosicie wrażenie że wśród lekarzy wiedza na temat tej choroby jest raczej "marna"? A niechęć do wydawania skierowań na badania, powoduję, że o chorobie dowiadujemy się albo bardzo późno, albo robiąc badania samodzielnie. Ja, na początku ubiegłego roku wyjechałam z pracy karetką pogotowia. Powód, zasłabnięcie. Odwieziono mnie na kardiologię, skąd po zrobieniu mi ekg i morfologii zostałam odesłana do domu, z zaleceniem zgłosić się do swojego lekarza, bo z sercem jest OK Poszłam, a jakże. No cóż. badania są w porządku, widocznie jest pani przemęczona. Proszę lekarza o dodatkowe badania: a na co to pani. W szpitalu zrobili, są w porządku. Dom , internet, wyszukiwarka : choroby tarczycy. Czyli trzeba zrobić tsh i całą resztę. Zrobiłam na własny koszt. Wynik: TSH 8,6 , anty tpo 117 Próba rejestracji do endokrynologa: luty 2013 Chodzę prywatnie. A żeby nie było : o wypadających włosach, dodatkowych kilogramach i całej reszcie , mówiłam lekarzowi od co najmniej 2 lat. Echo. No i po tym wszystkim zmieniłam lekarza rodzinnego. :) Oby okazał się lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
ja do szpitala trafiłam 3 lata temu po tym jak sama poprosiłam o badania serca........okazało sie ze serce ok ale miałam silna anemie..i tu pytanie od czego albo co powidem .......zrobiono mi szereg badań zajrzano wszedzie ( w kazdy otwór) nic nie znaleziono,no i wtedy wyszło ze mam guzka na tarczycy i mam isc endo..ale jak usłyszałam terminy( dokładnie rok czekania) to poszłam prywatnie ,pierwszy lekarz ,profesor !!! nawet nie wstałzza biurka ,rzucił okiem na wyniki przepisał lek ( eutyr.50 ) bez rzadnych badań....po 4 miesiacach dostałam silnej arytmi i nawet meczyłam sie jak mówiłam.poszłam do innego lekarza, i tu miłe rozczarowanie ,pani doktor zleciła rózne badania ,zważyła pomierzyła ,i kazala na usg ....no i wyszło ze mam stare haszimoto( cud,ze mam dzieci),teraz w miare mam wszystko ustawione ,czasem spada mi hemoglobina i mysle ze i tu tarczyca ma pole manewru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weteranka :) skopiowane ze strony www:stimea.pl Jakie są przeciwwskazania do stosowania Stimei? Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu. Nie zaleca się stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie stosować przy chorobach tarczycy. W przypadku stosowania leków, należy skonsultować przyjmowanie preparatu zawierającego żeń-szeń z lekarzem. Produkt nie powinien być stosowany dłużej niż 3 miesiące. Co Twój "endo" na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
;) nie pytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
stimea zawiera l-tyrozyne ,a tyrozyna w sumie jej brak powoduje niedoczynnosc tarczycy,czyli idac za mysla .....?(moze złą) trzeba uwazać przy nadczynnosci ..czy jak ...niech mnie ktos oświeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale na mój "chlopski" umysł. Jeśli po 3 miesiącach przestaniesz brać Stimeę, to może się okazać , że dawki euthyroxu trzeba będzie zmieniać, bo poziom TSH ulegnie zmianie. Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
ja pytałm endo i ginia czy spadek libido moze być spowodowany schorzeniem tarczycy,odpowiedz ze nie ,,,,,giniu ze to spadek testosteronu i moze sie mi latka przejsciowe zaczęły a endo nic nie powiedziała konkretnego,wiec doswiadczam na własna reke ;) co mnie nie zabije ,to ...........;) pewnie trzeba uwazać z dawkami ,ja łykam jedna dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz ja zapytam, ciekawe co moja powie :) Idę w czwartek wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ja z libodo nie mam problemu , z suchą skórą raczej też nie , wypadanie włosów już lepiej :) dolegliwości to wypróżnianie i waga stojąca w miejscu :( po ciąży poszłam do lekarza rodzinnego, z problemem mojej wagi, próbowałam wszystkich diet , siłowni, fitness i nic :( lekarka dała mi skierowania na usg tarczycy i tsh :) na usg powiększona , ale bez zmian :) a tsh ponad 145 :( dała mi skierowanie do szpitala , ale nie skorzystałam , bo nic w szpitalu by nie zrobili :( też musiałam iść prywatnie bo terminy hm ponad rok !! i jak się tu leczyć ? anty tpo miałam 600, w sumie moja endo wytłumaczyłam mi tylko, że w moim organiźmie nic nie działa , ale powoli wszystko wróci do normy. leczę się od marca i jestem w telefonicznym kontakcie i co badanie tsh to zmiana dawki obecnie 150mg euthoryksu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
MOZE BY IM DAĆ TEN TASZ WĄTEK DO POCZYTANIA ...ILE TU JEST WIEDZY CZEKAM NA WIEŚCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mi się wydaje, że badanie TSH powinno być obowiązkowe, np. podczas badań okresowych w zakładzie pracy. O ile oczywiście w pracy macie badania krwi przy tej okazji , u mnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co sie dzieje. Pisze i nie widać wpisu, albo jest podwójny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z niedoczynnością
powiedzcie jak to jest u Was z uczuciem chłodu? bo ja już zupełnie nie rozumiem ostatni wynik TSH 0,54 (sprzed niespełna 2 tyg.) przy dawce 75 mam zmniejszoną do 50 zatem dlaczego nadal mi zimno? 21-22 stopnie w domu, a ja marznę:O co jeszcze poza tarczycą może być powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczyn może być dużo. M.in. złe krążenie krwi, jeśli masz taką możliwość warto zrobić badania przepływowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z niedoczynnością
to bardzo możliwe iż w tym sęk, bo mojej mamie też jest ciągle zimno, a na pewno z krążeniem jest u niej nie najlepiej z racji żylaków jakie ma na nogach czy jeśli faktycznie w tym byłby problem, to jest na to jakaś rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
ja tez wybieram się wkrótce na badania, bo coś mnie niepokoi w moim samopoczuciu do Marco Polo- czy robiłeś anty TPO? może masz zapalenie tarczycy na tle autoimmunologicznym? czyli Hashimoto z czym wiele z nas się tutaj ugania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, i przyszłam od endo. Wynik TSH poszedł w górę od ostatniego badania mimo że brałam euthyrox zgodnie z zaleceniami. Od jutro dawka 75. Zatrzymał mi się okres, ale to może mieć podwójną przyczynę, problemy z tarczycą to raz , a wiek to dwa. Zobaczymy co będzie po podniesieniu dawki. A co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z niedoczynnością
no mnie nadal zimno;) w jakim wieku jesteś Wera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Mam dwie wersje. 49,5 to ta którą jakoś jestem w stanie znieść a ta druga ma o pare miesięcy więcej :) (Ale tej pierwszej będę się trzymać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka hasimotka
WITAM WSZYSTKICH PO KILKUDNIOWEJ PRZERWIE .U MNIE JAK NARAZIE OK ,NIE DAJE SIE ZWALIC Z NÓG ŻADNEJ GRYPIE......NO I W ZGODZIE Z PANEM HASZIMOTO ....ZA TYDZIEŃ JA IDE NA BADANIA TSH,MIAŁAM ,3,4 PRZY DAWCE 25 TERAZ ZWIEKSZONA DAWKA DO 37,5....OBADAMY I POWIEMY,CAŁY CZAS WALCZE Z WYPADAJACYMI WŁOSAMI.....MOZE TO TEZ PORA ROKU MA COŚ WSPÓLNEGO,IDE PO NASTEPNA PAKE SKRZYPOVITY.....CZAS POKARZE.POZDRAWIAM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×