Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość maalinkaa123
To link suplementacja i odzywianie przy Hashimoto i niedoczynnosci tarczycy commed.pl/dieta-i-suplementy-przy-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
czy po tych tabletkach miałyście problem z miesiączką? bo ja już jestem 61 dni bez okresu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maalinkaa123
Justynko, chetnie bym Ci pomogla, ja biore ten lek niespelna tydzien, i wczoraj miesiaczke dostalam normalnie, ale zobaczymy jak bedzie za miesiac. A moze spoznia Ci sie przez upaly? a moze bylas na urlopie gdzies dalej i organizm troche sie rozregulowal? Slyszalam ze niektorzy sa wrazliwi na zmiane klimatu i otoczenia i nawet po przejechaniu 200km potrzebuja czasu zeby sie zaklimatyzowac. A takie rzeczy wplywaja tez na okres. A moze to ciaza? wykluczylas to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
robiłam test i wykluczył ciążę. ogólnie mam z tym problemy bo mój cykl wynosił 40 dni ale to właśnie przez niedoczynność tarczycy. to tych tabletkach powinno być normalnie a właśnie nie jest. w ulotce jest napisane, że działania niewskazane to m.in. zaburzenia miesiączkowania. nie wiem czy iść teraz do endo czy poczekać do września bo wtedy mam mieć powtórzone badania i w ogóle. biorę te leki 3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maalinkaa123
Hmm, najlepiej zeby inne dziewczyny sie wypowiedzialy jak u nich to wyglada. Mysle ze dostaniesz okres, poczekaj jeszcze tydzien. Moj cykl wynosi 34dni a latem niemal zawsze sie zdarzy ze mam odstep nawet ok.50 dni- a to wszystko przez upaly. Ale czulam juz tak tydzien szybciej ze okres nadchodzi bo bolaly mnie cycki tak jak zawsze przed okresem. A ty masz jakies objawy te ktore zwykle masz przed okresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
standardowo boli mnie brzuch. i tak była jakieś 2 tyg temu i nic... wszystko przeszło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka666
Justyna tez tak miałam i okazało się, że mam za dużo prolaktyny. Niestety przy zdiagnozowaniu niedoczynności cały organizm się "sypie" a w szczególnosci hormony;/ Idz do lekarza pewnie ta Ci skierowanie na zmierzenie poziomu prolaktyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może ja się wypowiem;) Zrobiłam eksperyment...Jak nie biorę Euthyroxu kilka dni przed,miesiączkę mam zawsze przed terminem.Jeśli natomiast biorę go cały czas to mam jak w zegarku:D Co do chudnięcia...Po operacji schudłam 6kg w ciągu półtora tygodnia i cały czas utrzymuję wagę.Ale zawsze byłam trochę za szczupła;) Radzę poczekać jeszcze na uregulowanie cyklu.Pozdrawiam❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
badałam prolaktynę i jest w normie. TSH było nieco zawyżone. poczekam jeszcze do września, może się wszystko unormuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, ja od dwóch i pół miesiąca biorę eutyrox. Mam chorobę hashimoto i niedoczynnośc tarczycy. Początkowo moje tsh wynosiło 5,04 ale po miesiacu eutyroxu ładnie spadło do 3,9. Niestety potem był skok aż do 7,4 (prawdopodobnie spowodowany jednoczesnym odczulaniem). Odczulanie odstawiłam i po podniesieniu dawki do 75 tsh dzisiaj wyszło na poziomie 1,49 :) Walczę o dzidziusia, wiec bardzo mnie ten wynik cieszy. Jesli chodzi o skutki uboczne to ja nie mam żadnych. Muszę wam tez powiedziec że sama czuję kiedy mi rośnie tsh. Jak jest za duże to chodzę senna, bez energii, nic mi sie nie chce. A jak wraca do normy to aż mnie nosi :) I nawet prasowanie mam zrobione! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
a właśnie jaki związek ma TSH i niedoczynność tarczycy z zajściem w ciąże. co prawda jeszcze jestem za młoda na dziecko ale chciałabym się dowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze tsh na czas ciązy to około 1. Tak mniej więcej. Przy zbyt wysokim ciaża jest zagrożona, bardzo częste są poronienia. Ja oprócz tego co napisałam wczesniej mam jeszcze PCOS więc jestem całkiem zaburzona i walka będzie cięzka. Ale trzeba próbować. Tarczyce powoli stabilizuję, potem będę próbowała wywołac owulację lekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
ja na razie nie myślę o dzieciach ale w przyszłości pewnie będę chciała i też czuje że będzie ciężko. cały czas coś torbiel, nadżerka a teraz ta tarczyca i chyba zatrzymany okres :/ ale życzę Ci powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porcelanowa21
Cześć dziewczyny, ja dzisiaj biorę 4 dzień euthyrox25, przy czym się odchudzam, nadal nie mam szczególnego apetytu, schudłam 1kg. Ciekawe... . Wreszcie coś posuwa się na przód. Skutków ubocznych nadal nie odczuwam... ale naczytałam się forum i pewnie utkwiły mi w pamięci duszności, bo wczoraj coś sobie nawkręcałam, że ledwo ledwo oddycham. Jedak żyję ;-) - Za dwa tygodnie mam USG nadżerki, więc przy okazji zapiszę się tego dnia do lekarza i poproszę o skierowanie na badania aby wykluczyć hasimoto... - Czy któraś z dziewczyn mogłaby konkretnie sprecyzować, jakie badania powinnam jeszcze wykonać? Konkretne nazwy, skróty... mojego lekarza ledwo wyprosiłam o TSH i USG tarczycy, sam mnie nigdzie nie pokieruje... byłabym ogromnie wdzięczna. - A co do okresu, ja mam regularnie, co do dnia. Tabletki zaczęłam przyjmować wraz z pierwszym dniem miesiączki, zobaczymy jak będzie za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
miałyscie po tych lekach bóle brzucha i mdłości albo wstręt do jedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porcelanowa20
Justyska20 A czy u Ciebie takie skutki się pojawiają? Ja muszę przyznać, że biorę dzisiaj lek 5 dzień i schudłam ok. 2kg, nie mam apetytu praktycznie w ogóle. Oczywiście, jem, ale bardzo mało, gdyż nie czuję większej potrzeby. Nie wiem, czy to przez euthyrox, czy upały etc. ale wcześniej cały czas jadłam i wręcz nieustannie tyłam. Ja w dodatku przyjmuję bardzo niską dawkę, euthyrox N 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
też biorę n 25 od prawie trzech tygodni. jadłam normalnie ale od jakiś 4 dni źle się czuje. nie wiem czy po tych pigułach ale ogólnie uważam że źle na mnie działają ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam brak apetytu przy dawce Euthyroxu 50,pamiętam,że siłą musiałam wciskać jedzenie do ust.Schudłam wtedy 6kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura456
hej odzywam się po długiej przerwie właśnie odebrałam wyniki po 3 miesięcznemy braniu euthyroks 76 no i TSH wyszło mi 1,6 a prolaktyna 136, wspomne ze TSH wcześniej miałam 10,350potem za niskie 0,002 a teraz mam 1,6 po euthyroks 75 no i prolaktyna mi spadła po tabletce, którą wzięłam tak jak pani doktor mi kazała wyniosła 136 wcześniej miałam prawie 700 co sądzicie, wizyte mam w poniedziałek, ciekawe co powie pani doktor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porcelanowa21
laura456 świetne wyniki jak na 3 miesięczną kurację! Ja mam 6,97 TSH euthyrox dostałam też na 3 miesiące, w tym miesiącu 25, w kolejnym 25 i 50 na przemian i 3 miesiąc 25. A jak u Ciebie z apetytem? Schudłaś, przytyłaś? Bo są rozbieżne informacje na ten temat. - Ime ja biorę teraz 25 a już nie mam apetytu, za miesiąc będę brać 50... nawet nie chcę myśleć, co będzie, może się polepszy. Do tej pory tyłam nieustannie, teraz szybko chudnę, bo nie mam apetytu i niewiele jem... nie mówię, wreszcie trochę zrzucę! Jednak mam nadzieję, że niezbyt dużym kosztem. - Justyska20 Jeżeli czujesz się źle od 4 dni, a wcześniej było dobrze, to może nie jest to wina tabletek... chociaż nie wiadomo. Poczekaj jeszcze, jeżeli nie minie, udałabym się na Twoim miejscu do lekarza. A jakie są objawy tego, że się źle czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
może to przez wysokie temperatury na dworze, ale mam wstręt do jedzenia, boli mnie brzuch, czasem mi niedobrze ale przede wszystkim nie mam okresu od 2 miesięcy ;/ robiłam test i według niego nie jestem w ciąży...więc nie wiem co jest grane. mam umówioną wizytę u endokrynologa (żeby zobaczyć czy leki działają) na 27 września i wtedy też mam mieć robione badania na TSH i jakieś przeciwciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartynaT_8230
Korzystaliście z preparatu co się nazywa Euthyrox N 175? No bo szukałam opinii dotyczących tego produktu i nie wiem co myśleć. Może moglibyście cokolwiek opowiedzieć mi o tym prepearacie? Jest sens go kupować, testowaliście zamienniki? Tu przeczytałam trochę komentarzy o Euthyrox N 175: http://www.listalekow.pl/euthyrox-n-175/ - myślicie, że można się tym sugerować? Nie w smak mi się i wydać bezsensownie sianko, dlatego pytam Was o radę. Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maalinkaa123
Obawiam sie ze jednak po Euthyroxie mozna przytyc... Biore ten lek ponad tydzien i od tego czasu intensywnie cwicze i malo jem. A efekt? zerowy.. Nic nie schudlam (a przed leczeniem bylam w stanie schudnac 0.5-1kg na tydzien). No ale na szczescie tez nic nie przytylam. Boje sie ze po dluzszym stosowaniu leku bede tyla.... Nie wiem czy po Euthyroxie sie naprawde tyje czy to tylko moja psychika blokuje chudniecie, bo sie naczytalam o tym ze wszyscy tyja i tez sobie wkrecilam ze przytyje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maalinkaa123
Justynko a jak tam twoj okres? dostalas juz? a moze jednak jestes w ciazy skoro masz wstret do jedzenia? podobno niektore leki i choroby moga zafalszowac wynik testu np.leki przeciwbolowe. Proponuje wybrac sie do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maalinkaa123
Martyna- czy to ma sens go stosowac?- oczywiscie ze tak, bo jestes chora na niedoczynnosc tarczycy, bo ten lek wlasnie jest na ta chorobe i musial zapisac ci go lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
jeszcze nie dostałam, cały czas czekam. Test robiłam popołudniem więc może wynik się nie zgada bo podobno najlepiej robić rano. Poczekam jeszcze ze 2 tyg i zrobię ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura 456
Do pocelanowa hej byłam u lekarza powiedział że wyniki są dobre za 3 miesiące mam wizyte , znowu euthyroks na 3 miesiące ten 75no a bromergon mam 1 tabletke tym razem , nie wiem czemu mi zwiększyła nawet nie zauważyłam miałam 0,5 a wyszła mi prolaktyna 136 z tym że wyszła mi taka po wzięciu bromergonu rano potem krew zrobiłam bo tak mi lekarz kazał, nie wiem będę brała jak mi każe bo wie co robi chyba. Na następną wizyte mam zrobić tylko TSH tak kazała. Jeśli chodzi o samopoczuci to wypowiem się tak wcześniej przed braniem 75 czułam się źle onieważ 100 było za dużo na koniec brania zniżyło mi się za dużo miałam przez to kołatanie srca bóle wszystko mnie bolało przepisała mi 75 brałam 3 tygodnie i wiedziałam że jest o niebo lepiej przez te 3 miesiące nic mi się nie dzialo czułam się dobrze przytyłam chyba około 2 kg ale nie martwie się bo ja jestem chuda wydaje mi się że mam większy apetyt obecnie waże 51 kg ma 166 wzrostu, też jest tak że nie ćwicze ostatnio wcześniej jeźdxiłam na siłownie, ale od paźdźiernika z powrotem ruszam. Jeśli chodzi o bromergon tyle ludzi narzeka a mi nic po nim nie jest najpierw miałam 1/2 teraz 1 tabletke biore u mnie nic żadnych złych objawów brania tego leku, dziwiła się endo no i dermatolog bo zazwyczaj źle się czuja ludzie po tym, rano jak wstae wydaje mi się że mam troche katar ale nie zawsze chyba po tym leku. Mam tylko problem z tym wypadaniem troche ustało ale teraz z powrotem wypada fakt nie smaruje aplicortem 2 tygodniebo nie poszłam po recepte i przerwałam ale utro ide i nie wiem czy to nie przez to, dla mnie najwięszy problem to to wypadanie w tej chwili. Poziom witaminy D sparwdze niedługo to napisze bo wybrałam już 3 miesiące tabletki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura 456
Dla zaintereresowanyck którzy maja problem z twarzą ja takowt miałam chyba przez tą prolaktyne nie wiem ale prawdopodobnie, w życiu nie miałam czystszej twarzy niż teraz niby endokrynolog stwierdził że to nie przez to miałam trądzik ale nie wierzyłam w to bo wtedy, gdy się to zaczęło nie miałam spokoju ciągle miałam twarz w jakiś krostach choć wcześniej miałam w miare czytsko, jak wspomniałam chodze do dermatologa z włosami, no i oczywiście po drodze załatwiam twarz w tej chwili nie mam nawet jednej krostki, no ale nie wiem na lato zawsze miała w miare czystą, no i słońce na mnie dobrze wpływa witamine D ocztwiście brana była, ja na twarz używam zineryt T rano, epicho żel na noc z tym że stosowałam sytsematycznie to na początku teraz to tak nie przestrzega tego ten epicho żel to smaruje jak pamiętam razy na tydzień bo mam czystą twarz zineryt też zapominam zrobiłam sobie przerwe z tym zeby sprawdzić i wraz mam czystą , wszyscy są w szoku w domu i każdy pyta co ma zrobić żeby mieć tak czystą. iostra nawet sobie kupuje to samo. Ja nie myjje twarzy wogóle mydłem rano samą wodą często też zaparzam herbae rumiankową i przecieeamm rwarz w niej wacikami, mam święty spokój, ja też pije zioła pokrzywa na włosy itd i odżywiam się w miare zdrowo i nie waże zbyt dużo . Może komuś pomogłam jak ma problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura 456
A i mam jedno pytanie niby prolaktyna uregulowana naczy sama nie wiem , ale tak ten okres mi nie pasuje nie jest aż taki obfity nie odczuwam go tak otatnio prowadziłam sobie taki kalendarzyk prze kilka miesięcy co ile mam -marzec 24 kwiecień 15, maj 15, czewiec 7 , lipiec 2 no i potem 25 lipiec, sama nie wiem nie jest regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×