Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość laura456
Uważam że coś jest nie tak z lekarzem jak inni jeślli masz takie wyniki,chyba zawód pomylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Jaga, napisz dokładnie, jakie miałaś wyniki na początku choroby (przed euthyroxem) i jakie masz ostatnie wyniki. Czy oprócz euthyroxu bierzesz coś jeszcze? Może tiamazol, thyrozol, metizol czy cos innego? Bo to dziwne, zeby sam euthyrox przy niskim TSH. Moze Twoje guzki powodują nadczynnosć i daltego powinnas ethyr ale razem z innym lekiem. Napisz coś wiecej. Pozdrawiam, mami-016@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Laura, na jakie studia chodzisz? Coś z medycyną? To może Ci bedziemy jakieś problemowe hasła podrzucały a Ty czegoś na zajęciach się dowiesz:)? Ja z włosami sobie poradziłam suplementując cynk. Miałam 1,5 tygodnia wielkiej tragedii na szczotce ale od razu mój gin zareagował, przepisał mi cynk i po 2 tygodniach wypadanie zaczęło usępować. Do tego oczywiście cały jeszcze zestaw witamin i pozostałych minerałów. Pozdrawiam, mami-016@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 456
tak chodze na studia, studiuje farmacje i zdrowie publiczne dwa kierunki:) także troche się orientuje, ale nie jestem jakimś ekspertem ostatnio się wkurzyłam i zapytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 456
Ja na włosy stosowałam cynk, żelazo, witamina D mam przepisane teraz choć mam w normie ale za mało, aplicort e na odrost nie zły jest,i szampony bo mi się też przetłuszczają przez ta prolaktyne. Teraz jest o niebo lepiej powiem wam bo pół roku miałam koszmar z tym wypadaniem i przetłusczaniem teraz około 20 włosów nawet mniej więc już nie jest źle jesli ma ktoś podobny problem to informuje że wypadanie powinno ustać lub zmniejszyć się po obniżenu TSH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Zgadza się, jak się obniży TSH, to powinien problem wypadających włosów ustąpić. Ja od 3 dni zuważyłam znów, że włosy zaczynają mi wypadać ale to po ciąży, więc szybciutko zamówiłam cynk. Trzeba się ratować:). Laura, bardzo mnie cieszy Twój kierunek studiów, ja interesuję się suplementacją, może skorzystam kiedyś z jakiejś Twojej rady jak będę mieć jakieś wątpliwości zwłaszcza w sprawie składów. Pozdrawiam, mami-016@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 456
Oczywiście zawsze służe pomocą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoczynna
Witam :) Na Forum pisze poraz pierwszy. Choruje na niedoczynnosc od dawna , jednak nie dawno zostalam zdiagnozowana i otrzymalam leki. Tak wiec wertuje sobie strony internetu w poszukiwaniu informacji i ciekawa doswiadczen innych. I tu SZOK! Jestem autentycznie zszokowana iloscia kobitek , ktore nie tylko narzekaja i jecza ale i strasza inne dziewczyny ,ktore niejednokrotnie poraz pierwszy spotkaly sie z ta choroba. Kobiety! Tak nie mozna ! Wiecej optymizmu! Jak Wy chcecie wyzdroweic z taka postawa ??? Wlasnie takie forumowe wpisy , wiecznych narzekaczek ,spowodowaly ze postanowilam zalozyc bloga o niedoczynnosci tarczycy i zyciu z tym. Takie miejsce , gdzie nikt nikogo nie straszy, gdzie ludzi laczy nie chorobsko a walka z nim ! Jesli ktos chcialby zajrzec i popisac tam, to serdecznie zapraszam! http://niedoczynna.wordpress.com/ Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoczynna
Witam :) Na Forum pisze poraz pierwszy. Choruje na niedoczynnosc od dawna , jednak nie dawno zostalam zdiagnozowana i otrzymalam leki. Tak wiec wertuje sobie strony internetu w poszukiwaniu informacji i ciekawa doswiadczen innych. I tu SZOK! Jestem autentycznie zszokowana iloscia kobitek , ktore nie tylko narzekaja i jecza ale i strasza inne dziewczyny ,ktore niejednokrotnie poraz pierwszy spotkaly sie z ta choroba. Kobiety! Tak nie mozna ! Wiecej optymizmu! Jak Wy chcecie wyzdroweic z taka postawa ??? Wlasnie takie forumowe wpisy , wiecznych narzekaczek ,spowodowaly ze postanowilam zalozyc bloga o niedoczynnosci tarczycy i zyciu z tym. Takie miejsce , gdzie nikt nikogo nie straszy, gdzie ludzi laczy nie chorobsko a walka z nim ! Jesli ktos chcialby zajrzec i popisac tam, to serdecznie zapraszam! http://niedoczynna.wordpress.com/ Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka Manchesteru United
U mnie niedoczynność tarczycy wykryli, gdy miałam 15 lat, biorę go już od prawie 4 lat i powiem szczerze, że ten lek uratował mi życie. Byłam cały czas zmęczona, po szkole zawsze chodziłam spać, nie potrafiłam się na niczym skupić i miałam problemy z koncentracją. Moje (nieregularne z resztą) miesiączki były w jeszcze gorszym stanie - nie miałam czasami 3-4 miesiące. Nie wspominając już o skórze, która była strasznie sucha i często pękała. Ale odkąd biorę ten lek wszystko wróciło do normy i czuję się jak nowo narodzona ;) Moje duże zbawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoczynna
@Fanka To bardzo sie ciesze z Twojego powodu i wierze ze i mnie wszystko sie ulozy :) Zreszta zycze tego kazdej z Pan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoczynna
Dziewczyny! Tam wyzej zapraszam Was na bloga. Zalozylam rowniez Facebook, na ktory mam nadzieje bedziecie zagladaly. JA wiem , jeszcze nic tam sie nie dzieje , nie ma info itd na temat choroby ale mysle ze jesli mnie wesprzecie obecnoscia i dyskusja to mozemy stworzyc POZYTYWNE miejsca dla zmagajacych sie z niedoczynnoscia. https://www.facebook.com/pages/Niedoczynnosc-Tarczycy/134666800060767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoczynna mam pytanie
wypowiadasz się w bardzo pewnym swego tonie jakbyś była specjalistką w dziedzinie niedoczynności tarczycy czy jesteś lekarzem endokrynologiem czy też po prostu osobą chorą na niedoczynność tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamana93Lili
Ja biorę euthyrox od stycznia b.r. Od tamtego czasu śpię codziennie po kilkanaście godzin.. Nie umiałam przedwczoraj zasnąć do 5, a o 7 wstałam.. Myślałam, że tej nocy normalnie się wyśpię, ale spałam dziś do 16!! I tak jest codziennie.. Nie czuję, że za długo spałam, tylko normalnie wyspana.. Potrafiłabym spać cały dzień.. Wynik TSH mam 2,8 czyli idealny, ale strasznie marzną mi stopy i dłonie codziennie... Mam ciągle złe nastoje i nic po jego braniu nie schudłam z kilogramów wywołanych min. przez niedoczynność. Czasami zdarzy mi się kołatanie serca.. I rozregulował mi się cykl miesiączkowy.. Zawsze miałam regularnie co 31 dni ZAWSZE! W zeszłym miesiącu spóźnił się o 4 dni, w tym o 5... Robiłam test ciążowy nawet, ale wyszedł negatywny, więc to wszystko zwalam na lek. A! I jeszcze pogorszył mi się wzrok i prawdopodobnie będę nosiła okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Załamana93Lili
ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Załamana93Lili
nie wiem kto Ci powiedział, że TSH 2,8 to idealny wynik? to niestety niedoczynność tarczycy i stąd wszystkie Twoje objawy niedoczynności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamana93Lili
mam 19 lat. Skoro norma jest 0,27-4,20 to 2,8 to idealny wynik.. Poza tym powiedział mi to endokrynolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Załamana93Lili
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Załamana93Lili
przykro mi, ale tak nie jest nie patrz na normy laboratoryjne, bo te są przestarzałe idealny wynik dla osoby w Twoim wieku to mniej więcej 1 a jak myślisz: dlaczego tak źle się czujesz skoro rzekomo masz idealny wynik TSH? poza tym czy robiłaś badania ft3,ft4, anty TPO i anty TG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoczynna
@Niedoczynna mam pytanie Jestem osoba chora na niedoczynnosc. Pewnosc siebie wezme za Komplement,dziekuje.Pod warunkiem ze nie mialas na mysli zarozumialosci :) Ja poprostu mam do tej choroby takie podejscie, nie dam sie i tyle. I jestem tego pewna. Naprawde jak poczytalam rozne fora na temat niedoczynnosci to sie na chwile pochorowalam bardziej :)) W wiekszosci nic tylko narzekanie i jczenie. Pewnie ze NT ma wady, minusy , gorsze dni .Jasne ze mozna o tym pisac. Nie chodzi o to o czym tylko w jaki sposob. A juz te posty "starych wyjadaczek" (oczywiscie nie wszystkich , uogolniam ) , straszacych i tak juz przerazone kobiety ,niekiedy bardzo mlode dziewczyny... Ich czarne wizje" Przygotuj sie na jeszcze gorzej " . Poprostu nie zgadzam sie z taka postawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamana93Lili
ft3,ft4, anty TPO i anty TG nie robilam.. ja mam stan zapalny tarczycy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoczynna mam pytanie
a możesz mi pokazać te wypowiedzi "starych wyjadaczek", które tak straszą? Ja mam zupełnie odwrotne odczucia i z tego co obserwuję raczej można dostać sporo wsparcia na forum natomiast jeśli chodzi o młode dziewczęta, to często spotykam się u nich z taką postawą, że one zupełnie nie przyjmują do wiadomości iż choroba może dotyczyć właśnie ich:( Wiedza na temat niedoczynności tarczycy często jest niewielka u samych endokrynologów, a co dopiero u młodych dziewcząt i u tych ostatnich jest to całkowicie zrozumiałe, ale nie chcą one przyjąć do wiadomości, że już TSH 2,5 + objawy, to niestety NT zwłaszcza jeśli lekarz powiedział im, że jest dobrze przy takim wyniku:O Ostatnio czytałam temat dziewczyny, młodziutkiej, chyba 19-latki, która ma TSH 6 i zupełnie nie dociera do niej, że jeśli NIE PODEJMIE LECZENIA, to będzie tylko gorzej, a niestety będzie:O I w takich przypadkach twierdzenie, że będzie gorzej jest jak najbardziej zasadne, bo NIELECZONA NT niesie za sobą ogromne spustoszenie w organizmie:( A gdy słyszę, że ktoś narzeka, że to takie straszne - świadomość, że euthyrox trzeba przyjmować już do końca życia, to śmiać mi się chce i mówię mu, że życie byłoby piękniejsze, gdyby każdą chorobę dało się tak łatwo leczyć;) Bo cóż to takiego jedna tabletka rano, na czczo, na pół godziny przed posiłkiem?;) Jeśli człowiek jest prawidłowo zdiagnozowany i leczony w NT, to naprawdę ta choroba nie daje żadnych oznak istnienia w organizmie na co dzień;) Ale należy znaleźć dobrego endokrynologa! To jest podstawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Załamana93Lili
w takim razie zrób wszystkie te badania (łącznie z TSH) i poszukaj w okolicy dobrego endokrynologa ten, u którego leczysz się obecnie jak widać jest osobą zupełnie niekompetentną:O nie można zdiagnozować pacjenta na podstawie jedynie wyniku TSH aby postawić diagnozę potrzebny jest komplet badań tarczycowych, o których Ci napisałam oraz oczywiście usg tarczycy i co bardzo ważne - każdy dobry endokrynolog będzie brał pod uwagę to jakie masz objawy i jak się czujesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia 222
Nie rozumiem niektórych wypowiedzi tu, na forum jest chyba po to żeby zadawać pytania jeśli ktoś ma problem z tarczycą, każdy pisze swoje historie, wypowiada się bo chce się doradzić, niektórzy nie spotkali się nigdy w życiu z nikim takim więc naturalne że szukają pomocy. Rzeczywistość jest przytłaczajaca a ty piszesz że się skarzą, wyżalają. Moim zdaniem opowiadają jak to w ich przypadku jest.jesli ktoś zmaga się z rok z ustaleniem dawki leku to może sie załamać przy tym przechodzi różne bóle, tak dużo osób ma Nie przesadzaj mówąc że każdy ma być zadowolony, bo niektórzy mają guzy, wyniki badań słabe choć leczą wiele lat, nie sądze że taka osoba ma skakać z radości i żyć pełnią życia, to forum służyć może jej jako sparcie , może ktoś inny ma podobne problemy, a ty że zareklamowujesz swoje nowe forum żeby odwiedzać, nie chcesz słuchać skarg i narzekań to nie wchodi, nie potrafisz zrozumieć ludzi w cężkiej sytuacji i nie powołuj się na swoją historie bo większość nie jest optymistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 151515
witam wszystkich ! ciezko jest sie wypowiadac na temat lekarzy (i to nie tylko polskich) w spokoju i bez uzywania obrazliwych priorytetow...zaczne moze w ten sposob, pomimo "rozwoju" medycyny, bardzo czesto pacjenci sa zostawieni sami sobie ze wszystkimi dolegliwosciami nawet jezeli wydaje nam sie ze skoro idziemy do lekarza, ktory niby sie zna, to wszystko jest pod kontrola, a tekst typu "trzeba nauczyc sie zyc z pewnymi skutkami ubocznymi" swiadczy tylko i wylacznie o niewiedzy lekarza !!! Z niedoczynnoscia tarczycy jest tak ze chodzimy sobie do lekarza bierzemy euthyrox, robimy badania tsh ktore wychodza ok jezeli dawka jest "dobrana" i wydaje nam sie ze wszystko jest w porzadku, a co do wszelkich innych symptomow, myslimy sobie: to pewnie skutki uboczne leku....Nic bardziej mylnego poniewaz podajac nam euthyrox ktory zawiera TYLKO i wylacznie hormon T4 NIE JESTESMY DOBRZE LECZENI !!!!!! albo inaczej lekarze udaja ze nas lecza...taka jest smutna prawda z ktora niestety i ja sie musze zmierzyc na codzien :( Po przeczytaniu ksiazki "Stop the thyroid madness", ktora bodajze nie jest przetlumaczona na polski, w koncu to zrozumialam. poza tym pamietajmy ze lekarze to sa dawni studenci ktorzy balowali zamiast sie uczyc, a ci co sie uczyli niestety mieli wpajane glupoty na potrzeby firm farmaceutycznych. Dzisiejsza medycyna jest podporzadkowana firmom farmaceutycznym, czyli lekarzom nie zalezy na wyleczeniu pacjenta, tylko na zarabianiu kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO gość 151515
możesz jaśniej? bo z Twojej wypowiedzi niestety nic konkretnego nie wynika poza tym, że lekarze są niedouczeni, a wydaje mi się, że nie to miało być sednem Twojej wypowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka199
Gosc1515, Moze podpowiesz Nam co fajnego wyczytalas w tej ksiazce? Jak powinno wygladac prawdziwe leczenie tej choroby? Jestem strasznie ciekawa:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej buka:) jak tam odchudzanie Ci idzie? jest coś lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka199
Nic, dalej nic. Poglebia sie moje przygnebienie i kiepski stan psychiczn. Dzis chlopak w moim wieku ustapil mi miejsca w autobusie bo prawdopodobnie myslal, ze jestem w ciazy...Kolejny raz mi sie to zdarza. Nie dziwie sie mu, bo faktycznie mam brzuch jak w ciazy, zaden lekarz nie moze niczego znalesc co jest odpowiedzialne za takie tycie:(((( Nie wiem juz co robic, chyba tylko isc do psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ojej, no współczuję buka:( i nic odstawienie nabiału nie pomogło? w ogóle możesz mi napisać swój jadłospis z jednego dnia? co dokładnie jesz i co pijesz w jakich odstępach czasu konkretnie jedno po drugim w ogóle jak Twoje ostatnie wyniki tarczycowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×