Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Hej:) Ja też leczę niedoczynność tarczycy. Ponad 1,5 roku byłam na Eltroxinie (wcześniej TSH prawie 7, dawka Eltroxinu 50). Pierwszy miesiąc był taki sobie. Kołatania serca, uderzenia gorąca. Przeszło i było ok, ale w tym roku, w styczniu znów mi poleciały wyniki, TSH wyższe niż przed leczeniem, więc moja endo zmieniła mi dawkę na 75. Eltroxin tej dawki nie ma, więc przeszłam na Euthyrox. I zaczęła się jazda. Najpierw zmęczenie, ale myślałam, że to kwestia pogody, zmęczenia w pracy itp. Później zaczęłam puchnąć (usta, oczy, ręce) i przytyłam 3 kg. W kwietniu doszły kołatania serca i straszna senność. Cera też mi się pogorszyła, nasilenie trądziku, a do tego łuszczenie się skóry na czole. No i w związku z tym zrobiłam badania. TSH w okolicach 4,ale jeszcze w normie. Niemniej poszłam do endo i okazało się, że uczula mnie skrobia kukurydziana w Euthyroxie. Lek nie działał tak, jak powinien. Od wczoraj jestem znów na Eltroxinie (też 75, biorę półtorej tabletki). Jestem uczulona chyba na wszystko, zacznę żyć wodą i powietrzem (pod warunkiem, że rośliny przestaną pylić) :) Mam nadzieję, że tym razem TSH spadnie i znów ustabilizuje się na dłuższy czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablable bla
witajcie. w styczniu dowiedzialam sie, ze choruje na niedoczynnosc. zaczelam brac euthyrox 25, potem po wizycie u endokrynologa 37,5 (przez 2 miesiace). ostatnio robilam badania krwi, TSH w normie (chyba 2,7, cos takiego mniej wiecej).endokrynolog powiedzial ze bardzo dobry wynik, blabla, a moja dawka docelowa euthyroxu to 50. biore tak od kilku dni, pierwsze 2 dni zero zmian, ale teraz jestem ta zmeczona, ze słaniam się na nogach, wstaje rano i juz jestem wyczerpana. nie wiem, czy za malo spie, czy to moze przesilenie wiosenne? z tego co czytam to taka dawka leku powinna mi dac "kopa energii", a ja sie czuje jak nacpana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Laura, ja jeszcze a propos Twojego moczu. Jeśli jest mętny i o ostrej woni przypominjącej zapacj amoniaku, to może świadczyć o problemach z nerkami. Na pewno zrób ogólne badanie moczu i możesz zrobić kreatynine, mocznik, kwas moczowy ewentualnie elektrolity - dopytaj w laboratorium, powiedz jakie masz jeszcze inne objawy, to coś doradzą, które z tych badań robić (albo i nie). Pozdrawiam, mami-016@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaga29 - mam to samo, nigdy nie miałam większych problemów z cerą, dojrzewanie przeszłam praktycznie bez trądziku a odkąd biore euthyrox (ponad rok) to jest masakra, bolące grudki na całej twarzy, musze w koncu odwiedzic dermatologa jakiegos;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Jaga i Luxury, ja to się obawiam, że to nie efekt euthyroxu tylko niestety od naszej kochanej tarczycy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Raczek, ja sobie łykam olej z wiesiołka dwuletniego. Jak czasem mnie dopada łuszczenie na czole (a najwięcej między brwiami), to przekłuwam kapsułkę i smaruję olejkiem skórę. Dobry i szybki efekt po tym. Pozdrawiam, mami-016@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne...ale mi się też łuszczy skóra między brwiami i zastanawiałam się czy to taka uroda moja:D Smaruję to Linomagiem albo kapsułką z wit.E Oprócz tego mam gronkowca skórnego i czasami brzydko to wygląda ale już wzięłam dwa antybiotyki i dodatkowo smaruję twarz maścią z antybiotykiem.No i gronkowca się niestety nie pozbędę,próbuję go polubić;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablable bla
dziewczyny, pisalam kilka postow wyzej. niech ktoras z Was mi powie, czy czulyscie jakąs zmianę na gorsze przy dawce euthyrox 50? poki bralam 37,5 bylo wszystko ok, a teraz jestem zmeczona, czasami lekkie kolotanie serca... przyzwyczaje sie? kolejną wizyte u endo mam dopiero za 3 miesiace, na ostatniej wizycie powiedzial mi ze moja dawka docelowa to 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO blablable bla
napisz dokładnie jakie miałaś wyniki TSH i jaka dawka, bo piszesz tylko, że zaczęłaś od 25, ale nie podałaś owczesnego TSH napisz wszystko po kolei i ile masz lat, bo to bardzo istotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Blablable bla, jw. podaj wyniki, jak robiłaś FT3 i4 to też, bo to trochę dziwne, że przy 2,7 TSH kazał Ci endo podnieść dawkę, skoro przy obecnej pomalutku schodziło w dół. 50 euthyroxu to nie tragedia, ja brałam teraz w ciąży 175;) Pozdrawiam, mami-016@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak podniosłam dawke z 25 na 50 to ze dwie noce mnie 'przetelapalo' czyli jakies kołatanie serducha, słabości i takie tam, ale teraz wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablable bla
kurcze, szukam wynik, ale zostały w domu (a ja jestem w akademiku). pozniej zadzwonie do siostry i powiem, zeby mi podala. mam 22 lata, poczatkowe TSH mialam chyba kolo 8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO blablable bla
to bardzo dziwne, że lekarz zakłada jaka będzie Twoja dawka "docelowa", bo nie ma czegoś takiego jak "dawka docelowa" każdego pacjenta należy traktować indywidualnie, bo w niedoczynności czy nadczynności nie leczy się cyferek, a człowieka - jak mawia mój endo;) każdy z nas czuje się dobrze przy zupełnie innym TSH i przy zupełnie innej dawce euthyroxu najbardziej istotne jest SAMOPOCZUCIE pacjenta, a potem dopiero wyniki przyjmujesz euthyrox bardzo krótko, bo od stycznia i jesteś dopiero na początku leczenia jednak widać, że Twój organizm ładnie zareagował, bo TSH spadło jednak dla osoby w Twoim wieku TSH 2,7 to jednak wciąż za wysokie TSH dlatego lekarz zwiększył dawkę - słusznie moim zdaniem natomiast nie napisałaś jakie miałaś pozostałe wyniki ft3 i ft4 czy robiłaś badania na przeciwciała (anty TG i anty TPO) no i napisz jak samopoczucie przed rozpoczęciem leczenia i obecnie, bo to najbardziej istotne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablable bla
to znowu ja :) na poczatku chcialam Wam podziekowac za odzew. moj lekarz jest bardzo miły, ale nie wyjasnia mi nic o tej chorobie, ostatnio pytał tylko, czy mam jakies kołotania serca. mam już moje wyniki. TSH w styczniu 6.78 drugi pomiar kilka dni pozniej TSH 5.22 FT3 5.11; FT4 14.4 TSH 2 tygodnie temu- 2.75 na badania krwi zglosilam sie w styczniu do lekarki rodzinnej, bo bylam bardzo senna, zmeczona, mialam ogromny apetyt, wypadaly mi wlosy i łamały sie paznokcie. ogolnie poszlam sobie tak "z ciekawosci", bo nie robilam badan chyba juz od 2 lat. a sennosc zwalałam na zimę, myslalam ze nic mi nie jest. lekarka ta po wynikachTSH zapisala mi euthyrox 25; miesiac pozniej dostalam sie do endokrynologa, ktory podwyzszyl mi do 37,5. no i ostatnia wizyta tydzien temu z TSH 2.75 i euthyrox 50. dzis juz moze troche lepiej sie czuje...sama nie wiem :P narazie w ogole nie przytylam, ale bardzo sie tego boje. mam obsesje na punkcie swojej wagi, bo w czasie dojrzewania bylam gruba :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablable bla
acha-nie robilam badan na antyciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO blablable bla
to zrób te badania koniecznie żeby wykluczyć chorobę Hashimoto niezbyt dobrze świadczy to o tym endokrynologu, do którego chodzisz, że nie zlecił tych badań, a zaczął leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablable bla
Boze, zupelnie sie na tym nie znam :( czy te badania są refundowane przez NFZ jesli ma sie na nie skierowanie, czy są płatne? wizyte u endo mam teraz dopiero w lipcu. on nawet nie wymaga ode mnie wynikow badan krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO blablable bla
niestety musisz je zrobić na własną rękę i chyba dobrze byłoby byś poszukała jakiegoś dobrego endokrynologa w Twojej najbliższej okolicy, bo ten coś nie bardzo:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga29
Hejka,czy któraś z Was miała tak jak ja.Euthyrox biore juz ponad miesiąc,na początku brania bardzo źle się czułam.Spóznił mi sie okres.Potem było wszystko ok,a teraz znowu źle się czuję,myślałam że im dłużej będę go brać,to mój organizm przyzwyczai się.Jestem senna,osłabiona,szybko się męczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 456
Dzięki za odpowiedź ale na razie wybiore witamine D mam przepisana na 3 miesiące a potem zrobie badanie moczu . dziś na zajęciach miałam dużo o nerkach, jestem na studiach no i z tym moczem nerkami związana jest witamina D troche się wypytałam no i okazało się że to może właśnie przez witamine D coś jest nie tak z moczem. Jeśli się nie poprawi pójde do lekarza. Ktoś pytał się o dawki euthyroks, ja miałam kołatanie serca jak miałam za wysoką dawke też mi na początku w badaniu nie wyszło nic a potem co obniżyło się do 0,020 tak jak pisałam przy tym czułam się tragicznie. Obecni mam dawke zmienioną i jest ok zadnych bóli, proponuje iść do endo jak u kogoś będa występowały dziwne bóle i kołatanie serca. Jeśli ktoś by chciał wiedziec o bromergonie biore go nie cały miesiąc 1 tabletke nic mi po nim nie jest nie tyje, nie wymiotuje nic mnie nie boli, ostatnio wogóle zapomniałam że mam to hashimoto ale codziennie biore leki, stan włosów się też poprawił,mi bynajmniej około 20 włosów wypada dziennie choć wczesniej była tragedia to i tak dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 456
co do moich bjawów to tak miałam ze dwa lata temu zapalenie pęcherza moczwego oczywiście furalginum brałam , nos-pa itd. przeszło mi choć lekarz twierdzi że to często się powtarza. Szczerze nie zlecał mi badań, teraz czuje lekki dyskomfort nie boli mnie tak jak kiedyś ale mocz mam jakby jaśniejszy tak mi się wydaje i ma inny zapach, być może to przyczyna witamny D mój wynik to 6 dermatolog w szoku lekko była powiedziała że pobiłam ją nie myślała że spotka kogoś z takim wynikiem Ja lecze się u dermatologa na włosy ogólnie od tego się zaczęło przyczyna tarczyca wypadanie kolosalne, jak u większość teraz jest lepiej biorre bromergon euthyroks włosy wypadają ale mało choć już mi wcześniej tyle wypadło że widać że są cięższe, ale odrastają mi bynajmniej ale podkreślam mi spadło TSH i biore ten bromergon około 20 włosów dziennie jakiś sukces jest podczas okresu gorzej, w długości urosły, pisze to dla tych co mają podobny problem. Ktoś pytał o trądzik faktycznie jest gorszy ale to wina tych hormonów, TsH na twarz raczej nie ma wpływu proponuje zrobić inne badania np prolaktyne, ja mam czystą twarz ale miałam na to leki obecnie nie biore wczesniej było fatalnie teraz mam czystą ale TSH spadło i prolaktyna spadła, eythroks mi nie wpływa na twarz. Mam nadzieje że pomogłam jeśli ktoś chce nazwe leków podam na twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 456
A i pamiętam pytałam moją endokrynolog ponieważ miałam trądzik jak miałam podwyższone TSH ona zaprzeczyła jakoby TSH wpływało na twarz ale prolaktyna powiedziała że wpływa, bardziej masz swięcząca twarz, taki łój na twarzy przez co wyskakują krosty, pamiętam też byłam zła myślałam że to przez ten lek ale okazało się że nie, teraz mam czystą twarz, w domu się dziwią że nigd aż tak czystej nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 456
Jaga 29 okres ci się przez TSH nie spóźnia, ale może przez prolaktyne która czesto idzie z parą z TSH wysokim jak to rośnie to i to rosnie, endokrynolog twierdziła że jak i to spadnie to i to spadnie u mnie się nie sprawdziło ale może w twoim przypadku jest to połączone ze sobą, proponuje zrobic prolaktyne z tabletką i bez tabletki w laboratoorium ci zrobią koszt 50 zł o ile pamiętam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga29
Tylko widzisz ja tsh mam niskie,a okres miałam zawsze regularny,a ostatnio mi się spóźnił o 7 dni.I bardzo źle się czułam jak już się zaczął.Co do prolaktyny to nie wiem jak z nią u mnie jest,ale dzięki za podpowiedź - zbadam to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 456
To jaką horobe masz stwierdzoną hashimoto, niedoczynność czy nic nie masz stwierdzone i jest ok, chyba nie zrozumiałam, nawet jeżeli brałaś na obniżenie TSH lk i ci się obniżyło to nie znaczy że jest ok, robiłaś też inne badania do TSH anty TPO itd sorki za literówki, może ci się zniżyło do 2 ale to tylko dlatego że bierzesz lek. Senność i te objawy które piszesz na pewno związane sa z tarczycą, zrób cały zestaw badań USG tarczycy też. Chyba że zrobiłaś i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 456
zrób to co wszyscy robią chyba że już zrobiłaś to możesz wyniki podać aTPO aTG, ft3,ft4, usg tarczycy. To są podstawowe badania do tarczycy o ile mi wiadomo. Ja dodatko robiłam tą nieszczesną witamine D3, prolaktyne,,żelazo, morfologia,ferrytyna, kwas foliowy itp tak kazała zarówno endokrynolog jak i dermatolog, ale nie wiem co jest konieczne w twoim wypadku, najlepiej jak byś napisała wyniki badań i co zrobiłaś, może ktoś inny też stąd ci doradzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mama 24 lata ja mam przepisany euthyrox 50 od pon-pt a weeknd zażywam euthyrox 75, mam oczywiście niedoczynność tarczycy, mój ostatni wynik Tsh to 3.298, a ft4 1.33.i szczerze to fatalnie sie czuje i nie wiem czy to jest spowodowane tarczyca i dawkowaniem leku.mam takie objawy jak wypadanie włosów, zawroty głowy, kołatania serca, bóle w klatce piersiowej, oraz lęki, a jak pow o tym lekarzowi to nawet nic mi nie odpowiedziała, widze ze nie które z was macie ten sam probllem. jak myślicei czy można to jakos unormowac,Z góry dziejkuję i PoZdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga29
Moje tsh wynosilo 0,350,a anty-tpo 0,49.Miałam robione ,usg na którym wyszło że mam 5 guzków.Pani doktor przepisała mi euthyrox n 125,zaczynałam od ćwiartki tab.,potem pół,a teraz biore juz całą.Inne dziewczyny z którymi pisałam wcześniej na forum radziły ,abym umówila się na wizyte do innego lekarza,tak zrobiłam.Wyznaczoną mam na 20 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga29
Muszę wykonać jeszcze te inne badania,ale zrobię je przed samą wizytą,aby były jak najbardziej wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura456
Ale masz takie niskie po obniżeniu przez lek, czy miałaś takie bez brania euthyroks, nie rozumiem jak na takie niskie TSH można brać euthyroks przecież to nadczynność jest a niedoczynność, idx do innego lekarza najlepiej. Te wyniki są niskie nie wysokie to dlaczego taka duża dawka leku, nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×