Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość mami-016
Buka, ja miałam takie problemy z opuchlenizną i zatrzymaniem wody w organizmie - pozostałość po niedoczynności. Nie mogłam sobie z tym poradzić. Teraz jak byłam w ciąży dopadła mnie cukrzyca ciążowa. Musiałam przejsć na odpowiednią dietę cukrzycowo-ciężarnianą;) i połączyłam to z dietą dla grupy krwi A (bo taką mam). Było mi o tyle łatwiej, że obie diety się pokrywają w dużej mierze. Moim wyznacznikiem była oczywiście dieta cukrzycowa ale starałam się dobierać warzywa, owoce wskazane dla gr.A. Pod koniec 7 m-ca położyli mnie na klinice w Krakowie, ze strachu że coś jest nie tak, bo jak zachodziłam w ciążę miałam 68 kg (razem z tą opuchlenizną) a w 7 m-cu 68,800 (ale pozbyłam się całej wody z nóg, rąk, twarzy, brzucha - no, tam miałam trochę tych wód płodowych;)). W efekcie doszłam do 74 kg w 9 m-cu ale dietę miałam 2400 kalorii, chyba 8 posiłków dziennie (bo to taka dieta, że się cały caas je:)) i insulinę. Ale tydzień po cesarce waga minus 10 kg i teraz mam 64 kg, więc mniej niż przed ciążą. Jak ktoś wyżej pisał - odstaw nabiał, ewentualnie jakiś kefir czy jogurt naturalny możesz zostawić, pszenne, białe pieczywo, gluten i oczywiście cukier! To niezależnie od tego jaką masz grupę krwi, każdego się te zasady tyczą. Chętnie się podzielę wiedzą na temat odżywiania zgodnego z grupą krwi - teraz stosuję tylko tę dietę dla gr.A, cukrzycowej już nie i jest ok. Pozdrawiam, mami-016@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka199
Wyniki mam dobre TSH 0,8 FT3 i FT4 cos kolo 60% wiec chyba ok. Zrobilam sobie ostatnio glodowke zeby zobaczyc, czy moze chciaz woda spadnie i nic:( Co jem? WIem, ze bedzie krzyk ze malo, ale mam jesc 1000kcal. Rano jogurt naturalny + zielona herbata, generalnie nie lubie rano jesc dlatego tak skromnie, pozniej o 11 jem 2 kanapki z chleba żytniego z rybą lub warzywami, pozniej kolo 16 jakis kurczak z warzywami i pozniej ew kolo 18 jakies warzywa czy cos lekkiego. Juz mam taka depresje ze jak mam cos zjesc to mi sie plakać chce. Nie wiem co robic juz, nie mam sily. W piatek ide na morfologie, bo przy poborze krwi jest ona strasznie gesta i kazali mi ja zbadac. Ja wiem, ze cos sie dzieje a lekarze nic nie potrafia znalesc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Wprawdzie to gość pytała o Twoje menu, ale jeśli moge, to wtrynię tu swoje 5 groszy. Zamieniłabym pierwsze śniadanie z drugim. Tzn na sniadanie 2 kromki chleba (może pełnoziarnistego) z chudą wędliną najlepiej drobiową, ta ryba też może być. Na drugie śniadanie jogurt i może jakiś owoc. Obiad ok (kurczak, warzywa), kolacja - jakaś kromka chleba się może pojawić, warzywa, owoc. Z głodówką to się nie wygłupiaj, organizm wyczerpany przy tarczycy a tu jeszcze głodówka - to nie jest dobry pomysł. A krew jak jest gęsta, to się bada INR. Jaką masz grupę krwi? Pozdrawiam, mami-016@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka199
Dziekuje za rady. Wiesz, juz jestem tak zdesperowana, ze wszystkiego sie chwytam:(( Sproboje zamienic kolejnosc tych posilkow. Ja mam grupe krwi AB, czytalam kiedys o diecie zgodnej z grupa krwi, ale moja jest "mieszana" wiec nie ma jak w pozstalych konkretnego zakazu jedzenia miesa czy weglowodanow i nie moge sie polapac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Buka, to faktycznie problem przy AB, te kurczaki mogą jednak szkodzić... Trochę dziś poźno, jutro może coś doradzę. A na maila mogę przesłać tabele z zywnościa wskazaną i tą, której należy unikać przy AB. Pozdrawiam, mami-016@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga29
Hejka mam wynik biopsji. Z biopsji zmian w lewym płacie i w cieśni tarczycy uzyskano normotypowe tyreocyty(rozproszone i w grupach), drobne skupienia koloidu i liczne fagocyty,również syderofagi. Ponadto w płacie prawym 13 mm guzek koloidowy.W rozmazach obfite masy i nieliczne ,normotypowe tyreocyty.Obraz cytologiczny odpowiada klinicznemu rozpoznaniu SN. Czy ktoraś z Was umie zinterpretować ten wynik bo ja nie mam zielonego pojęcia , a lekarza mam 25 czerwca. POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale tu ciszą zawiało;) co tam u Was?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka199
No niestety...co u Was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja się czuję fatalnie pomimo wyniku TSH 0,5 (dawka 50 4x w tyg. i 75 3x w tyg.) nie wiem co się dzieje, jestem zmęczona, śpię po 11-12h:( to chyba nie jest normalne? na szczęście dziś mam wizytę u endo i mam nadzieję, że coś poradzi;) a co u Ciebie buka? waga coś ruszyła w dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"objawy niepożądane" jakie u was wystąpiły i o nich piszecie, czyli: uderzenia gorąca, tachykardia (czyli przyspieszenie akcji serca, "kołatanie serca"), utrata masy ciała, migrenowe bóle głowy i inne (polecam przeczytać ulotkę leku)) świadczą o PRZEDAWKOWANIU hormonu (leku)!!! poziom hormonów tarczycy wolno wzrasta, ale również gromadzi się w organizmie, co może wywołać efekty jak w nadczynności tarczycy. Należy wówczas zmierzyć poziom hormonów tarczycy i zmniejszyć dawkę leku. Proponuję niezwłocznie udać się do lekarza, bo taki stan jest BARDZO NIEBEZPIECZNY (może nawet skończyć się zawałem serca). A katar o którym pisała nie jest efektem ubocznym leku samego w sobie, świadczy o alergii (najprawdopodobniej alergia wziewna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, moje ostatnie tsh 1,7 i zamiana dawki letrox 5 x50mg, 2x75mg, również czuję się ciągle zmęczona i senna, mam problem z skupianiem uwagi, bardzo słabe i cienkie włosy głównie na czubku głowy. Mogłabym przespać całe życie:( Miewam napady głodu, o dziwo jestem strasznie szczupła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość- do wypowiedzi powyżej
występują u mnie uderzenia gorąca, czasem mdłości, zawroty głowy, przy eutyroxie było jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja, od TSH 0,5;) mam zmniejszoną dawkę, ale bardziej na moją prośbę, bo lekarz twierdzi, że moje TSH jest ok, ale ja wiem jak się czuję i uważam, że dawka była za duża mój lekarz wie, że lepiej czułam się przy niższych wartościach TSH jednak ja wiem, że dlatego lepiej się czułam przy niskim TSH dlatego, że urodziłam dziecko i rok karmiłam piersią a w tej chwili, gdy już nie karmię i nie potrzebuję aż tyle "powera" po prostu taka ilość hormonów jest dla mnie za duża przed ciążą miałam TSH około 2 bez leków i wydaje mi się, że takie TSH jest dla mnie właściwe dlatego będę dążyć do takich wartości nie wiem ile jeszcze trzeba będzie obniżyć dawkę, na razie przyjmuję codziennie dawkę 50 i jest nieco lepiej, ale nie idealnie no ale przyjmuję taką dawkę dopiero od 2 tygodni zobaczymy co będzie dalej;) osoba, która wypowiedziała się o 19:28 ma 100 % racji naprawdę trzeba uważać by dawka nie była za duża ja już nie raz czułam się tak jakbym zawału miała dostać a chuda jestem od zawsze choć sama muszę przyznać, że to raczej nie jest normalne, ze im więcej jem tym bardziej chudnę kurczę, a może uda mi się całkowicie odstawić euthyrox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dalej d**a:(( Waga stoi a psychika lezy, mam dosyc na prawde. Czemu zaden lekarz nie potrafi sobie poradzic ze mna? Metformina tez nie dziala, gdzie 90% osob po niej chudnie:( Za miesiac slub, bede wygladac jak pasztet ale juz sie z tym pogodzilam. Beznadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja właśnie odebrałam dzisiaj wyniki na tarczycę. poziom TSH 3 mam 33,44 a norma jest do 4,2. od jakiegoś czasu wypadają mi włosy i to garściami czy to jest spowodowane tym poziomem TSH ? jakiś czas temu brałam euthyrox potem było wszystko ok i teraz znowu mam problemy z tarczycą. czy kiedyś się z tego problemu uwalnia czy bierze się leki całe życie? w sumie przy takim wyniku to nie wiem czy to jest nadczynność czy niedoczynność tarczycy. kiedyś słyszałam, że wyższy poziom TSH oznacza że jest niedoczynność tarczycy ale czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam podobny wynik do Twojego i mam niedoczynność.Ale jestem też po operacji całkowitej strumektomi.Również biorę Euthyrox ale w moim przypadku hormony już do końca życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dO gość z TSH 33 masz niedoczynność oczywiście poszukaj innego lekarza jeśli poprzedni pozwolił Ci odstawić euthyrox niestety, ale niedoczynność jest już chorobą dożywotnią:( a włosy wypadają Ci właśnie z powodu niedoczynności tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wylądowałam u endokrynologa bo sama zdiagnozowałam u siebie niedoczynność. Przez 3 lata latałam i robiłam badania hormonalne i nikt nie wiedział co mi jest i zlecał kolejne, TSH cały czas miałam podwyższone, ale mieściło się w normie więc szukano dalej. Ostatni czułam się koszmarnie zrobiłam badania i wyszło TSH 4,66, moje endo oglądając moje poprzednie wyniki zdziwiona pyta się mnie dlaczego się nie leczę od 3 lat? Od stycznie wzięłam się za siebie ćwiczyłam 2 miesiące codziennie z Chodakowską. Przytyłam 2kg przy zdrowym odżywianiu i czystej diecie. Potem przeszłam na wege i przestałam jeść mięso, przytyłam 3 kg, oczywiście ćwicząc i chodząc na siłownie co drugi dzień. Ważę najwięcej w życiu! Nie ma na nic siły, nie chce mi się nic. Wiecznie chce mi się spać. Mam problemy z trądzikiem i wyglądam jak księżyc w pełni. Od 7 dni biorę euhytox 25, zaliczyłam kilka dni mega senności i na razie czekam na polepszenie samopoczucia. Waga na razie 68 kg. Do tego biorę suplementy: omega gold 3, multiwitamina sport, tran, witamina C 1000mg. I od 2 dni czuje więcej energii więc może to braki witamin. Pytanie mam jak jeść dużo osób pisze, aby odstawić gluten? Czy jest to konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro nie leczyłaś niedoczynności wcześniej, to stąd nadwaga a po co chcesz odstawić gluten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym glutenem to czytałam, że przy niedoczynności warto go odstawić. Tekst tutaj: Czynniki wywołujące przewlekłe stany zapalne prowadzące do niedoczynności tarczycy - gluten (niestety, i nie dotyczy to tylko osób, którym nietolerancję zdiagnozowano już za niemowlęctwa - gluten z racji swojej struktury molekularnej podobny jest do innych cząsteczek, stąd system immunologiczny, przez lata wprowadzany w błąd, wypracowuje szereg mechanizmów auto-destrukcyjnych, czyli stany zapalne (np. stopniowe niszczenie tarczycy) - goitrogeny - z tego samego powodu co gluten, związki te (a zwłaszcza jego metabolity) poważnie zaburzają wchłanianie jodu, przyczyniając się do stopniowej niedoczynności tarczycy ZRÓDŁO: http://www.zakatek21.pl/portal/zdrowie/odywianie/866-dieta-w-niedoczynnosci-tarczycy-i-chorobie-hashimoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porcelanowa21
Cześć, mam 21 lat, w piątek dowiedziałam się o niedoczynności tarczycy... mam 6,97 TSH. Dzisiaj byłam u endokrynologa, mam również 3 torbiele, są bardzo malutkie. Dostałam euthyrox 25 i 50. W pierwszym miesiącu mam zażywać 25, a w kolejnym na przemian jeden dzień 25 i kolejny dzień 50. Trzeci miesiąc tylko 25. Czy któraś z Was dostała takie zastosowanie? Co do objawów tarczycy, to nigdy się nie spodziewałam... włosy wypadały, ok, ale uważałam, że pewnie źle się odżywiam, a odżywiam się źle, bo strasznie tyję, nawet na diecie niskokalorycznej. Już dostaję szału... ważę ok. 75kg, a jeszcze 1,5 miesiąca temu, miałam 68kg. Nie wiem, czy jestem senna, piję dużo kawy w ciągu dnia. Mam przesuszoną skórę, wypryski, jednak staram się jakoś ratować. Najbardziej dobija mnie tycie... koleżanka zażywała ten lek przez 3 miesiące i powiedziała, że bardzo schudła, więc się ucieszyłam i pomyślałam, że jest dla mnie nadzieja! Zaglądam na forum i czytam, że dziewczyny na leku strasznie tyją... jestem załamana, już sama nie wiem, jak to będzie. Mam dość tego stanu. A co do nastroju, czy podczas niedoczynności tarczycy jest się poddenerwowanym? Ja łatwo popadam w zły nastrój... . A jeżeli chodzi o skupienie, też ciężko, ale zażywam lecytynę 1200, także daję radę. Pamięć mam nawet dobrą, jestem w stanie powtórzyć numer telefonu przychodni lekarskiej, który usłyszałam od koleżanki w zeszłym tygodniu. :D Także lecytynka działa. Jutro biorę pierwszą tabletkę euthyrox 25 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porcelanowa21
A więc wzięłam pierwszą tabletkę euthyrox N 25 ! Nie mogę się doczekać, aż po 30 minutach zaparzę kawę i zapalę e-papierosa... . Jestem trochę póki co poirytowana, ponieważ dostałam dzisiaj okres =/ Jedak mam nadzieję, że to nie zaburza funkcji leku... nadal myślę o tym, co tutaj wczoraj wyczytałam, a mianowicie tycie po tym hormonie. Co uważacie o dodatkowym zażywaniu jodu w tabletkach? 150mg, mam zamiar wybrać się do apteki i zakupić. Moja mama cierpi na nadczynność tarczycy od dawien dawna, chciałam jej też zakupić opakowanie, czy to dobry pomysł? Jestem świeża w temacie i staram się znaleźć jak najwięcej informacji, czytałam o odżywieniu przy niedoczynności, trzeba zażywać sporo jodu, którego zawierają owoce morza, ryby, algi (glony, spirulina, sushi) pomyślałam więc, że dobrym rozwiązaniem będzie przyjmowanie jodu w tabletach. Unikać należy goitrogenów, substancji, które zaburzają wchłanianie z pożywienia. A należą do nich między innymi : soja, tofu, roślinach takich jak (najwięcej w krzyżowych) brukselka, kapusta, brokuły, kalafior, brukiew, rzepa, gorczyca, rzodkiewki, chrzan, inne zawierające mniejsze ilości: orzeszki ziemne, orzechy sosny, słodkie ziemniaki, szpinak, gruszki, proso, truskawki, bambus pędy W ogólnych zaleceniach należy wspomnieć o wybieraniu produktów o obniżonej zawartości tłuszczu i cholesterolu (częsoto podwyższone poziomy cholesterolu we krwi), umikaniu tłuszczów zwierzęcych i włączeniu do diety tłuszczów roślinnych (najlepiej tłoczonych na zimno olejów, orzechów, avocado) i rybich. Warto wprowadzić do diety kiełki, chudy nabiał, produkty pełnoziarniste oraz owoce i warzywa. Należy ograniczyć słodycze, wyroby cukiernicze, dania typu fast food, cukry proste, napoje gazowane i słodzone. Warto wprowadzić zasady tradycyjnej diety śródziemnomorskiej czy cukrzycowej. Menu musi być urozmaicone i pełnowartościowe. Przytoczyłam informację ze strony z zdrowym odżywieniem =) Osobiście mam zamiar stosować się do zaleceń... pozdrawiam i czekam na wypowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porcelanowa21
Drugi dzień na euthyrox'ie 25. Nie wiem, czy to skutek leku, czy przez okes... ale kompletnie nie mam apetytu. Nie odczuwam działań ubocznych... jednak to dopiero drugi dzień, zobaczymy, co będzie dalej. Co tutaj tak cicho? Nikt nie wypowie się na temat zażywania jodu wraz z euthyroxem przy niedoczynności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
po tych tabletkach można ewentualnie schudnąć, ponieważ podobno przyspieszają metabolizm :) ale mam pytanie, bo doszło u mnie chyba do zatrzymania miesiączki - dzisiaj mija 61 dni od ostatniego okresu ;/ czy któraś z was miała taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinkaaa123
Hej Dziewczyny! Jestem tu nowa i chetnie przylacze sie do dyskusji. Niedawno zrobilam sobie sama badania i moje TSH wynosi 4.47, bylam z wynikami u lekarza rodzinnego, stwierdzil niedoczynnosc, przepisal Euthyrox 50 i dal skierowanie do endokrynologa. Do endo ide dopiero za miesiac...Tabletki biore juz pare dni i za wczesnie zeby powiedziec czy jest lepiej czy gorzej. I tu rodzi sie moje pytanie: czy lekarz rodzinny mogl przepisac mi te tebletki na podstawie tylko TSH i objawow? Czy wg was powinnam zrobic jeszcze dodatkowo USG? Czy isc do endo tylko z wynikiem TSH i ze skierowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kavitak
Mialam podobną sytuację, jednak zlecono dodatkowe badania hormonow tarczycy, usg, anty tpo itd zeby wykluczyc hasimoto lub gravesa basedova. Powinnas udac sie do lekarza, a euthyrox 50 jak najbardziej bierz, on ci nie zaszkodzi - wrecz przeciwnie. Mam pytanie do forumowiczek - czy ktoras przy niedoczynnosci bierze suplementy diety jak chlorella czy spirulina (algi morskie)? Czy nie ma przeciwskazań, skutkow ubocznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porcelanowa21
malinkaaa123 4.47 i od razu dostałaś euthyrox 50? Hmm ja w piątek dowiedziałam się, że mam 6,97 i od razu w poniedziałek wizyta do endokrynologa, mam szczęście, że mamy nową, prywatną przychodnię to od razu mogli mnie przyjąć. Zrobiła mi na miejscu lekarka badanie USG i przepisała euthyrox 25 na pierwszy miesiąc, w kolejnym mam brać na przemian jeden dzień 25, drugi 50, znowu 25 i tak w koło Macieju, w trzecim znowu 25... po tym czasie mam zrobić badania TSH i wizyta u endo... na Twoim miejscu wzięłabym skierowanie na USG, ja mam trzy torbiele, na szczęście małe. - kavitak co to za badania? Ja miałam tylko TSH i USG... powinnam napomknąć o dodatkowych badaniach? U mnie to trzeba o wszystko się prosić, dopytywać... a ja kompletnie zielona w temacie. Zakupiłam jod w tabletkach, bo wyczytałam, że przy niedoczynności należy go sporo zażywać, jednak nikt nic nie wspomina o tym, czy należy go zażywać przy euthyroxie? Farmaceutka kazała dopytać endokrynologa, a ja wizytę mam dopiero za 3 miesiące, a nie zapłacę kolejnych stu złotych za wizytę, aby zapytać, czy mogę brać dodatkowo jod. =/ Wczoraj wieczorem wzięłam jedną tabletkę i nic się nie działo, jednak zwątpiłam i dnia dzisiejszego zażyłam tylko podstawowe witaminy typu cerutin, potas, lecytyna etc. - A u Was jak jest z tym tyciem przy tabletkach? Ja staram się trzymać na diecie, nie mam szczególnego apetytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka666
No jesli chodzi o mnie to ja mialam zwiekszony apetyt i straszliwie przytylam. Ale nie wiem czy wiekszy apetyt przez branie euthyroxu czy przez to, że mam zaburząną gospodarke cukrów. W kazdym razie jesli zwiekszy Ci sie apetyt to uwazaj i trzymaj sie diety. Ja chcialam schudnac do slubu który mam za 3 tyg a przytylam i waze 100kg prawie!!! Koszmar! Ale dzieki euthyroxowi mam wieksza koncentracje, energie i bardziej nawilzona skóre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maalinkaa123
Porcelanowa21- ja tam sie nie znam ale z tego co tu wyczytalam to musisz najpiedw wykluczyc Hashimoto zeby brac jod. Bo jesli masz niediczynnosc z powodu Hashimoto to jod tylko pogarsza sprawe i wzmaga autoagresje! A przy "zwyklej" niedoczynnosci jod chyba mozna przyjmowac ale rego nie wiem na 100%. Ja bym sie wstrzymala na twoim miejscu. Dziewczyny no wlasnie, jak to jest z tymi suplementami? ja biore zelazo, tabletki na zylaki typu venescin i diosminex ale podobno mozna je zazyc conajmniej 4godz po Euthyroxie. A ziolka sa calkowcie zabronione. I to jeszcze zalezy czy mamy Hashimoto czy zwykla niedoczynnosc. Gdzies widzialam stronke z poradami jak sie odzywiac, jak znajde to wkleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maalinkaa123
Buka a czy duzo przytylas zanim dowiedzialas sie o chorobie i zanim zaczelas sie leczyc? Bo u mnie bylo tak: od dziecinstwa bylam lekko przy kosci (mam 21lat), zawsze mialam lekka nadwage lub bylam w normie ale przy gornej granicy. I od zawsze mialam zaparcia i mimo tego ze malo jadlam to nic nie chudlam. Od lutego 2013 zaczelam sie odchudzac ale tak porzadnie (prawdobodobnie wtedy juz mialam niedoczynnosc) i udalo mi sie schudnac w kilka miesiecy ok. 4-5kg. A zanim sie odchudzalam (i nie leczylam) to NIE tylam duzo - ok. 1-2 kg rocznie. I tu rodzi sie moje pytanie: Czy po Euthyroxie powinnam trzymac wage lub chudnac skoro bez leczenia udawalo mi sie zrzucic zbedne kg? Wiem ze Euthyrox teoretycznie nie powinien powodowac tycia, ale mimo wszystko mam obawy. Bo mi sie wydaje ze np. jak ktos tyl przed leczeniem 10kg miesiecznie to po Euthyroxie moze poczatkowo dalej tyc (bo dawka moze byc zbyt mala i hormonu tez zbyt malo) a poza tym lek w pelni zaczyna dzialac podobno po 1-2 tyg. A w moim przypadku nie powinnam przytyc, tak mi sie wydaje i taka mam nadzieje;) A jak wy myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×