Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama

TERMIN SIERPIEŃ 2005

Polecane posty

Gość enra
cześć Dziewczyny! ja mam termin na sierpień dokładnie na 5. teraz trw 18 tydzień. czuję się dobrze chociaż przez pierwsze trzy miesiące miałam trochę problemów na początku wstrętna grzybica potem przeziębienie a do tego okropne wymioty. ale teraz na szczęście wszystko już w porządku i mogę się cieszyć moim maleństwem. dzisiaj jednak pojawił się problem!!??? wstaję rano a moja koszula na piersiach mokra! może wiecie czy to normalne już w tym okresie ciąży czy powinnam biec do lekarza????????????????????????? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enra
cześć Dziewczyny! ja mam termin na sierpień dokładnie na 5. teraz trw 18 tydzień. czuję się dobrze chociaż przez pierwsze trzy miesiące miałam trochę problemów na początku wstrętna grzybica potem przeziębienie a do tego okropne wymioty. ale teraz na szczęście wszystko już w porządku i mogę się cieszyć moim maleństwem. dzisiaj jednak pojawił się problem!!??? wstaję rano a moja koszula na piersiach mokra! może wiecie czy to normalne już w tym okresie ciąży czy powinnam biec do lekarza????????????????????????? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enra
cześć Dziewczyny! ja mam termin na sierpień dokładnie na 5. teraz trw 18 tydzień. czuję się dobrze chociaż przez pierwsze trzy miesiące miałam trochę problemów na początku wstrętna grzybica potem przeziębienie a do tego okropne wymioty. ale teraz na szczęście wszystko już w porządku i mogę się cieszyć moim maleństwem. dzisiaj jednak pojawił się problem!!??? wstaję rano a moja koszula na piersiach mokra! może wiecie czy to normalne już w tym okresie ciąży czy powinnam biec do lekarza????????????????????????? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania69x2
witam Was wszystkie! czesc enra! ja tez mam termin na 5sierpnia-idziemy łeb w łeb! na szczescie nie mam zadnych problemow z ciaza,jedynie ostatnio dopadlo mnie przeziebienie,ale juz mi przechodzi. nawet moje objawy ciazowe byly nieznaczne,troszke na poczatku mialam mdlosci,ale bez dodatkowych atrakcji,a teraz gdyby nie zaokraglony brzuszek, piersi o rozmiar wieksze i brak okresu to mialabym watpliwosci co do tego czy jestem w ciazy-naprawde czuje sie swietnie. juz nie moge sie doczekac pierwszych ruchow i drugiego usg(za jakies 5 tygodni)! wyczytalam gdzies,ze juz w 18,19tyg moze pojawic sie pierwsza siara-chyba czytalam na innym forum,dziewczyny mialy tam wlasnie zapytania co do tych plamien,ale podobno to normalne.ja tego nie mam,pisze to co wyczytalam.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutter32
Cześć dziewczyny Właśnie odebrałam moje wyniki badań, toksoplazmoza wyszła ujemna, glukoza w normie. Martwi mnie trochę moja hemoglobina, która ciągle spada. Już nie wiem co robić, jem dużo m ięsa, warzyw, dodatkowo przyjmuję żelazo w tabletkach, ale to nic nie pomaga. Napiszcie jaka macie hemoglobinę i poradźcie co robić, żeby mi wzrosła. Dodatkowo przyplątał mi się jakiś stan zapalny, bo w białku pojawiły się śladowe ilości białka.Podzielcie się ze mną opiniami na ten temat. Pozdrawiam was wszystkie i życzę dużo zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutter32
Pomyliłam się w ostatnim zdaniu oczywiście chodziło o to, że w moczu pojawiły się śladowe ilości białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam, No proszę nowa mamusia się pojawiła, witamy :) Mutter ja Ci niestety nic nie poradzę, bo wyniki mam dobre, idz do gina i pytaj, nie martw się na zapas. Jejku dziewczyny ja dopiero kończę 15 tydzień a Wy już 18, zazdroszczę Wam :) 🌻. Zawsze będę do tyłu ;) Ok lecę do pracy, Pozdrawiam Wszystkie Brzuchate Babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
skye ja konczę dopiero 17 tydzień tak więc prawie jestesmy w tym samym momencie ciazy,dzis jestem w domku i odpoczywam,mój maż przez 2 mies będzie na kursie z dala ode mnie i dzidziusia ale jakos sobie radzimy. wiem że małżonek chciałby synka i ciagle o nim opowiada ale ja byłam na usg ostatnio i ginekolog pow. ze to za wczesnie na okreslenie płci ,to tak sobire myslę ze może to dziewczynka-nie wazne co wazne zeby było zdrowe, a tak swoja drogą mysalałam że nasze forum nie ruszy bo długo się rozkrecało,całe szczescie często wchodzicie na forum,super, mutter nie przejmuj się tak bardzo wszystkim, a czy robilyscie sobie tzw. test potrójny-triple test?odpiszcie pozdrawiam do uslyszenia moze zajrze tu jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiawrocek
apropo płci wcale nie jest za wczesnie na jej okreslenie mój lekarz powiedził mi juz w 14 tygodniu a teraz jestem w 17 to zalezy od aparatu usg . Jedna rzecz mnei martwi dostałam dzis telefon z przychodni o złych wynikach badan laboratoryjnych mam wizyte na 15 i wszystko bede wiedziec pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiawrocek
apropo płci wcale nie jest za wczesnie na jej okreslenie mój lekarz powiedził mi juz w 14 tygodniu a teraz jestem w 17 to zalezy od aparatu usg . Jedna rzecz mnei martwi dostałam dzis telefon z przychodni o złych wynikach badan laboratoryjnych mam wizyte na 15 i wszystko bede wiedziec pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiawrocek
apropo płci wcale nie jest za wczesnie na jej okreslenie mój lekarz powiedził mi juz w 14 tygodniu a teraz jestem w 17 to zalezy od aparatu usg . Jedna rzecz mnei martwi dostałam dzis telefon z przychodni o złych wynikach badan laboratoryjnych mam wizyte na 15 i wszystko bede wiedziec pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
asiawrocek ja mam gadu gadu i jak zapiszesz w szukaj znajomych robert lat 27 sieradz to bedzie moje gg -napisz do mnie i na pewno ci odpisze,na[pisz jak wyniki,jakie robiłaś badania-trzymam kciuki za wizytę,a co bedziesz miala synka czy córkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiawrocek
do ela 79 znalazłam ten numer ale jest dwóch jedno sie pisze zmałej a drugie z duzej litery napisz które pozdrawiam ajesli chozi o wyniki to w moczu pojawiły sie leukocyty ale nie kazała sie martwic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
duza litera Robert-czekam na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
z duzej litery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
mój nr to 1783721

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Dziewczyny, gorąco dziękuję za odpowiedzi dotyczace toksoplazmozy. Żałuję, ze nie moge częściej się odzywać, ale mój mąz z racji swej pracy okupuje komputer. Lecz bede tu często zaglądać.Co do Waszych obaw o spadek hemoglobiny, to ponoć normalne w przebiegu ciazy. Widzę, ze jestem do tyłu. Choc to 18,5 tyg, nie muszę jeszcze nosić ubrań ciążowych.Może mój brzuch za wolno rośnie? No i nie czuję jeszcze ruchów, choć lekarz powiedział, że najczęściej pojawiają się ok 20 tyg, lecz nie mogę sie doczekać. Czy mogę spytać, jak u Was z seksem, bo mój mąż, zawsze taki namiętny, teraz po prostu nie chce, boi się. A mnie ten lęk się udziela, no i pełna abstynencja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiawrocek
hm jesli chodzi o hemohlobine to ja mam bardzo nisko a co do twojego drugie pytania to moj mial obiekcje na poczatku kazałm mu przeczytac artkuły dotyczace tej kwestii i jest ok nie rezygnuj z seksu bo to bez sensu pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
może pamietacie ile wasza dzidzi miała cm w 16 tyg ciaży moja 101mm czyli 10cm 1mm czy taki wzrost jest prawidłowy?odpiszcie,ja rodze 18 sierpnia a co do wagi to przytylam 5 kg papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
może pamietacie ile wasza dzidzi miała cm w 16 tyg ciaży moja 101mm czyli 10cm 1mm czy taki wzrost jest prawidłowy?odpiszcie,ja rodze 18 sierpnia a co do wagi to przytylam 5 kg papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja78
cześć dziewczyny, dołączam do was - mam termin na 26 sierpnia. martwi mnie, że wy wszystkie miłayście badania na toksoplazmoozę a ja nie miałam :( czy to źle. mój gin nic o tym nie wspominał - może uwaza że nie jestem narażona??? poza tym też mogłabym ogladać moja dzidzię codziennie na USG, ale wiem że to niezbyt zdrowe i że USG robi się 3 razy w ciązy. więc czekam na moje drugie USG - może już niedługo, bo to się robi około 20 tyg. podobno. nie moge się doczekać :D a szczególnie jestem ciekawa płci mojego dzieciaczka. no ale najważniejsze żeby było zdrowe, jakiejkolwiek płci będzie, prawda? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
cześc kaja 78 milo cię spotkac na naszym topiku,ja juz miałam robione usg 3 razy a jestem w 17 tc czyli wszystko zalezy od lekarza,ja tez nie mialam testów na toksoplazmozę w ogóle malo badań poki co miałam nawet cytologii nie było chyba dlatego ze cały czas lecze grzybicę,super ze do nas dolaczyłas cie3plo się ubieraj papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominisia
Cześć dziewczyny ciesze się że jest nas tutaj coraz więcej.Dzisiaj bylam na comiesiecznych badaniach i bardzo sie cieszę bo wszystko wypadlo bardzo dobrze czego wam wszystkim również życzę.Jestem w 18 tygodniu i zaczynam czuć ruchy dzidziusia,jest to wspaniałe uczucie.Piszcie czy też czujecie w waszych brzuszkach maleńkie istotki.Życzę dużo zdrówka wszystkim PRZYSZŁYM MAMĄ :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominisia
Cześć dziewczyny ciesze się że jest nas tutaj coraz więcej.Dzisiaj bylam na comiesiecznych badaniach i bardzo sie cieszę bo wszystko wypadlo bardzo dobrze czego wam wszystkim również życzę.Jestem w 18 tygodniu i zaczynam czuć ruchy dzidziusia,jest to wspaniałe uczucie.Piszcie czy też czujecie w waszych brzuszkach maleńkie istotki.Życzę dużo zdrówka wszystkim PRZYSZŁYM MAMĄ :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Kaju, ja też nie zrobiłam jeszcze badania na toksoplazmozę, bo nie wychodziłam z domu z powodu [przeziębienia i nie wiem, czy jest sens je robić. Mój ginekolog nie uważa je za standardowe, choć wielu tak sądzi.Jeślibyśmy się obawiałiy chorób odzwierzęcych, to przecież powinnyśmy też zrobic badanie na cytomegalię i parę innych. Nie możemy dać się zwariować! Dominisiu, to cudownie, że czujesz ruchy. U mnie cisza, choć to18.5 tygodnia. Dostałam za to wyniki badań prenatalnych i wszystko ok. Czy któraś jest już w 18,5 tyg(mam termin na 1 sierpnia), a poodobnie jak ja nie czuje jeszcze ruchow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane Mamusie! Jestem w 19 tc, termin mam na 5 sierpnia, w przyszłym tygodniu idę na połówkowe usg a od 5 dni czuje coraz śmielsze ruchy dzieciątka! To fantastyczne!!! A propos toksoplazmozy - ja miałam robione badania i moim zdaniem trzeba się zbadać, bo tokso potrafi być bardzo szkodliwe dla dzidzi, a można je leczyć i robi się to skutecznie, bez wpływu na bejbika. Inaczej jest z cytomegalią - można ją stwierdzić, ale nie podejmuje się leczenia, więc, przynajmniej moim zdaniem to badanie jest zbędne. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie przyszłe mamuśki, także te które do nas dopiero dołączyły :) Ja też się zgadzam z tym, że na toksoplazmozę trzeba się zbadać, ja robiłam to na początku ciąży i przynajmniej jestem spokojna o to, że chorób odzwierzęcych nie mam. Oj dziewczyny zazdroszczę Wam ruchów dzieciątek, ja jeszcze troszkę muszę poczekać ( to dopiero 16 tydzień) Pozdrawiam serdecznie, skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda wrzesniowa
hej, jestem goscinnie na tym topiku, bo termin mam na wrzesien i rezyduję na wrzesniowym topiku :) , ale chcialam sie Was "starsze stazem ciązowym" zapytac w ktorym tygdniu dokladnie przeszly Wam dolegliwosci typu mdlosci i zle samopoczucie. Ja testem w 12 tygodniu i wciaz czuje sie zle, szukam wiec pocieszenia, ze mam jeszcze szanse wyjsc z tego, bo zaczynam panikować. I chcialam jeszcze napisac, apropos ruchow dziecka, ze pierworodki czują ruchy gdzies od 20 tygodnia a wielorodki od 18-go. Tak wyczytalam akurat wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutter32
Czesć dziewczyny Teraz mnie dopadło przeziębienie, leże w łóżku i się kuruję. Ja mam termin na 13. 08 i jestem w 17 tygodniu. Mój brzuszek jest jeszcze malutki, ale pewnie już niedługo zacznie się powiększać. Ostatnie wyniki były niezbyt dobre, poniewaz hemoglobina mi spadła. Trochę się obawiam, poniewaz wyczytałam, że niska hemoglobina może być przyczyną porodu przedwczesnego. Niestety w pierwszej ciąży mi się to potwierdziło i urodziłam prawie miesiąc wcześniej. Może macie jakąś receptę na wzrost hemoglobiny, bo ja już nie wiem co robić. Jem dużo mięsa, warzyw, dodatkowo przyjmuję żelazo i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
byłam dziś na comiesięcznych badaniach i ginekologa i slyszałam serduszko dzidzi super wrazenie,maleństwo zyje i ma się poki co dobrze ale lekarz powiedzial ze powinnam ograniczyć sól by zapobiec obrzekomi lepiej by było aby kg zbędne zniknęły bo bedzie ciężko zrzucic-jestem w 17 tc nie czuję ruchów dzidz mam termin na 18 sierpnia,bardzo bym chciala aby mój brzuch uwidocznił sie dopiero pod koniec maja,mam łykać prenatal -yu nas zawieja i swiata nie widać jutro nie ide do pracy siedzę z męzulkiem i dzidzia w domku pozdrawiam ciepło,dbajcie o siebie i maleństwa papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×