Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama

TERMIN SIERPIEŃ 2005

Polecane posty

Gość arkadia
no czesc mamusie :)) WESOLYCH SWIAT :)) zycze wam wszystkim samych radosci :)) mnostwa usmiechu i wytrwalosci :)) zdrowych dzidziusiow , kochajacych tatusiow :)) samych sukcesow i zadnych stresow :)) nie przejedzcie sie za bardzo :)) POZDRAWIAM I CALUJE!! PAPA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Wszystkim przyszłym mamom życzę zdrowych, jasnych, pogodnych i szczęśliwych Swiąt. Cieszę się, że nasze forum się rozkręca. Dziewczyny, jesteście takie szczęśliwe, że tak mocno czujecie ruchy Waszych maleństw. U mnie ciągle sa to nieśmiałe bąbelki. Ostatnią wizytę miałam 21 marca. Lekarz dość długo nie mógł wyczuc tetna dziecka, aż zaczął mówić ze zniecierpliwieniem: " Ale się schował!" Za to moje serce wtedy biło wyjątkowo szybko z niepokoju! W końcu usłyszałam upragnione bicie serduszka dziecka i się uspokoiłam. Czy moje maleństwo nie jest za spokojne? Z niecierpliwościa czekam na UsG, które mam 11 kwietnia, może i ja wtedy poznam płeć dziecka. No i może będę spokojniejsza? Juz dość dawno nie miałam Usg i trochę mi tego brakuje.Jesli chodzi o imiona, to dla dziewczynki podoba nam sie Natalia, a dla chłopca nie mamy konkretnych propozycji, padały do tej pory imiona:Jaś, Michał i Wojtuś.Aha, ja też mam zrobić badanie obciażenia glukozą, ale w naszym laboratorium nie wolno wciskać cytryny, a jedynie przegryź ją sobie po wypiciu glukozy.Cieszę się, że jestescie takie p[ogodne i radosne i czekam na dalsze optymistyczne wpisy. Może ja też powinnam mniej się martwić, bo na razie wszystko w sumie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rika
Wszystkiego dobrego na czas Świąt i w ogóle, już za rok każda z nas będzie mieć przy swoim boku malutką istotkę, najważniejszego, najmłodszego ludzika w rodzinie :-) Dołączam do Waszego grona, już wcześniej dałam znać o sobie, teraz - o ile oczywiście czas pozwoli będę się starała regularnie "tu" zaglądać. Ciekawa jestem czy u Was również pojawia się problem jeśli chodzi o wybór imienia ? Dlaczego nie może być Filip? Co sądzicie o tym imieniu? Czy rzeczywiście jest mało poważne? Lena - jesli będzie dziewczynka , albo Majka - tutaj nie ma nieporozumień ;) Zaczęła się wiosna, moja dzidzia poznaje świat, zaliczyła kilka szczytów górskich i dwie wspinaczki po ruinach Zamków, bardzo chciałabym by pokochała przyrodę i aktywny wypoczynek...echhhhhhh...ale się rozmarzyłam.:) Drogie Mameczki, czy ten czas do porodu musi się aż tak wydłużać? Czy USG 3D o którym piszecie to to, które można robić w przedziale 19-24 tygodnia, inaczej Doplerowskie /czy jakoś tak/, czy to usg zewnętrzne? Udało mi się zdobyć termin na 6.04 więc przy odrobinie szczęścia poznam płeć /skoro 3D/. Proszę o szczegóły dotyczące tego badania, moje odbędzie się w Katowicach koszt 200zł. Pozdrawiam i życzę duuuuużo żonkili :) NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............6 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?..............................? PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk RIKA..................10.08.05..............6,5KG........................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............3kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? _________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Riko, imię Filip wcale nie jest niepoważne. Mnie i mojej szwagierce też się ono podobało, bo brzmi miękko, lecz mój mąż nie był do niego przekonany.Być może te opinie o śmieszności tego imienia biorą się z powiedzenia: Wyskoczył jak filip z konopii, ale w tym powiedzeniu słowo"filip"pisane jest małą literą i oznacza zająca, a nie imię męskie!Śmiało więc możesz planować to imię.Ja też lubię chodzić po górach, lecz teraz nieprędko się tam wybiorę, a w moim mieście w województwie łódzkim pozostają mi tylko spacery. A, właśnie, może któraś z dziewcząt jest z Łodzi i będzie rodzić w Matce Polce? Ja właśnie jeżdżę do lekarza do Łodzi i chętnie wymieniłabym doświadczenia. Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich brzusie i idę szykować sie na obiad do rodzinki, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambro
witajcie! Jak miło do was dołączyć. Przeczytałam wszyskie wasze wypowiedzi i się dopisuję. Drugi trymestr na szczęście jest zdecydownie lepszy jeśli chodzi o dolegliwości i odczucia fizyczne, znowu mam mnóstwo energi i nie padam z nóg po wejściu na drugie piętro, na początku musiałam odespać z 10 godzin w nocy plus dwugodzinna drzemka po południu. Jestem cały czas w domku- pracuję tu na 1/2 etetu więc nie przemęczam Dzidzi i siebie. Jeśli chodzi o kilogramy to wrzuciłam już 6, a mój brzuszek dumnie wystaję (czasmi żeby lepiej było widać troszkę go wypycham:) i ostatnio musiałm sobie zakupić nowe ubranka - w starych powoli przestaje się dopinać. Wg tego, w którym momencie poczęliśmy z mężem Maleństwo to będzie chłopiec,ale na razie ciiii.. Zobaczymy. Na badania idę 1.04 , więc będę miał odrobinę więcej świeżych informacji. Do Karin2005 z tą pamięcią to w drugim trymestrze zupełnie normalne- w bardzo mądrej książce przeczytałam, że "może pojawiać się osłabienie z pamięci krótkotrwałej"- od razu się uspokoiłam, bo choć do tej pory moja podzielność uwagi była godna pozazdroszczenia to teraz podczas przerwy na reklamy zapominam jaki oglądałam filmik:). No cóż, moja wypowiedź wyszla nieco chaotycznie, ale chciałam Wam jak najwięcej powiedzieć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Brzuchatki, Święta, Święta i po Świętach, 🌻 Witamy nowe mamuśki w naszym coraz większym gronie :) Rika, ja mieszkam w Katowicach :) gdzie robią USG 3D? ja jakaś nie poinformowana jestem. Mój brzusio też już się pokazuje, choć jeszcze na pewno nie tak jak wasze :) całuję was wszystkie bez wyjątku, piszcie jak minęły święta, u mnie nawet ok, tylko wczoraj coś niedobrego musiałam zjeść bo w nocy często biegałam do ubikacji, dziś też coś mnie w żołądku ściska, do zobaczenia, skye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama
NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............6 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.......................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk RIKA..................10.08.05..............6,5KG........................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............3kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! ja mam termin porodu na 2 sierpnia, powiedzcie mi kochane w ktyórym tygodniu ciązy zaczyna się 6 msc 2 23 czy w 24 ja właśniue weszłam w 22 tydzien i tak pytam z ciekawości???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............6 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.......................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk RIKA..................10.08.05..............6,5KG........................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............3kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? LOTNA..............02.08.05................7kg.........................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki, Lotna witaj w sierpniowym gronie :) Niestety nie nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie, ja jestem w 19 tyg. i to drugi tydzień 5tego miesiąca, Zmienię tabelkę, żeby terminy porodów były po kolei, porządek musi być. Całuję wszystkie ciężarówki i życzę miłego dnia :) 🌻 NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? LOTNA..............02.08.05................7kg...........................? DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............6 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.......................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk RIKA..................10.08.05..............6,5KG........................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............3kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? No jak ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? LOTNA..............02.08.05................7kg...........................? DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............6 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.......................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk Ambro................09.08.05..............6kg.................chłopaczek? RIKA..................10.08.05..............6,5KG........................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............3kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? Postanowilam się dopisać, bo w najnowszej wersji zabrakło mi mojego Maleństwa i mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiona 79
Witam wszystkie Mamy Tak tu zagladam od pewnego czasu i pomyślałam że tez się wlacze, a co .W telegraficznym skrócie to mam 25 lat, w lutym wyszłam za mąż, mam 6,5-letniego młodego mężczyzne w domu i jestem w 19 tygodniu ciąży.Termin 23 sierpień.Siedze w domu, mąż w pracy , synek w zerówce a ja? No cóż nie jestem przyzwyczajona do siedzenia bezczynnie.Tyle o mnie. Maleństwo coraz bardziej daje znac ze jest , zwykle wieczorkiem.Miałam ostatnio USG ale z wrażenia nie spytałam o płeć ale i tak wiem ze to chłopak, z tymi kilogramami to juz sama nie wiem........hmmmm z Mateuszem( pierworodny) przybyło 25 kg i teraz tez sporo ,powoli robi sie ze mnie kluseczka ale mąż twierdzi ze kochanego ciała nigdy dość.Na szczęście potrafie wrócic do formy no może nie historyczne 56 kg ale chyba nie bedzie tak zle i tym razem. Ostatnio zastanawiam sie nad powrotem na studia.......w koncu skoro mam przez jakis czas siedziec w domu to zaocznie moze kto wie ?????????Tylko czy dam rade pogodzić obowiązki bycia mamą i studentką? Oj chyba maleństwo chce drugie śniadanie .Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No witamy nowe przyszłe mamusie :) Fiona, jak nam się poszczęści to urodzimy razem :), ja też jestem w 19 tyg, ale mnie dzidzia na razie nie za bardzo kopie, czekam i czekam i doczekać się nie mogę :) Uaktualniam tabeleczkę:) ________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC ________________________________________________________ TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? LOTNA..............02.08.05................7kg...........................? DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05...............6 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 1 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.......................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk Ambro................09.08.05..............6kg.................chłopaczek? RIKA..................10.08.05..............6,5KG........................? MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..............................? ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? FIONA79............23.08.05...............?.......................chłopak? SKYE.................25.08.05...............3kg...........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? ________________________________________________________ Ale się nas dużo zrobiło :) bardzo mi się tabelka podoba :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiona 79
Pytanko Czy któraś z przyszłych mam jest z Wrocławia?Pytam bo zastanawiam sie powoli gdzie urodzić maleństwo.Mam koszmarne wspomnienia z Kamieńskiego ( choć był to poród rodzinny) i za Chiny Ludowe tam moja noga nie stanie. Słyszałam wiele opinii(pochlebnych i nie) na temat wszystkich wroclawskich szpitali( nie tylko na forum) i doszłam do wniosku ze najlepiej to w domu . pytanko nr 2 Czy wam tez jest niedobrze zaraz po zażyciu Prenatalu????????? Nie dość ze piguła jest jak dla konia to jeszcze te potworne mdłości, ostatnio nie biore go bo mam dość tych rewelacji tylko nie wiem na jakie inne mogłabym zmienić , czy znacie jakieś inne preparaty witaminowe o normalnych gabarytach?????? Wielkie dzieki za umieszczenie mnie na "liście oczekujących "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Odpowiadam na drugie pytanie :) Ja tez nie cierpię brać Prenatalu, co prawda nie mdli mnie po zażyciu, ale przyznaję rację, że tablety są stanowczo za wielkie:) Mdliło mnie na początku jak brałam i też odstawiłam, ale lekarka kazała mi brać, teraz wszystko przeszło. Na wszelki wypadek spytaj doktorki może poleci Ci inny specyfik. Słyszałam, że jest bardzo wiele witamin dla kobiet w ciąży, może powinnaś zmienić ten okropny prenatal, fuj :( Pozdrawiam, skye - babka na posterunku dziś (idę do pracy dopiero o 15 :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Widzę, że małe ożywienie nastąpiło po świętach , pojawiły sie nowe głosy i dobrze. Lotna, jesteśmy na tym samym etapie ciąży, ja mam tremin na 1 sierpnia, więc liczę sobie, że 1 kwietnia zaczyna się 6 miesiąc, a u Ciebie wg moich wyliczeń zacznie się dzień później. Czyli właściwie już jesteśmy na poczatku 6 miesiąca, ale nie mam pewności, czy dobrze wyliczam te miesiące, więc wolę posługiwać się terminologią tygodni.Skye nie martw się, że ruchy nie są wyczuwalne, ja pierwsze i to słabe poczułam dopiero w 20 tygodniu i cały czas miałam z tym przeżywkę, a teraz jest coraz lepiej. Choć niektóre dziewczyny piszą o kuksańcach i kopniaczkach, a u mnie to zaledwie muśnięcia i pukanie, więc czekam na więcej! Ponawiam pytanie, czy któraś z Was będzie rodzić w Łodzi? Pozdrawiam gorąco wszystkie przyszłe mamy w ten rześki wiosenny dzionek! Aha,a w kwestii witamin - mój profesor zalecił mi Maternę i to cały czas biore , łyka sie spoko i nie ma po tym mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puza
Hej Wam mamusie już pewnie z wielkimi brzucholami :))) Jak u Was jest z ciężarem dzidzi. Moja kruszyna w 21 tyg. ważyła 420 g. Niestety nie było widać płci, ale ważne, że zdrowe. Czy bierzecie może relanium? Już jestesmy coraz blizej. Mam termin na 7 sierpnia, więc zaraz zacznie się 6 miesiąc, a mnie dopiero mdłosci minęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Ale fantastycznie, że jest nas coraz więcej!!!! Tak bardzo się cieszę!!! Rika, Ambro, Lotna, Fiona 79, Puza - witajcie serdecznie, piszcie dużo i często :):):):) Święta minęły bardzo szybciutko i teraz znowu praca. Pogoda jest śłiczna, oby tak dalej! Chciaż przed nami wiosenne osłabienie, wszystko, byle nie powrót zimy. Ja też łykam Maternę, ale tak co drugi dzień, bo moja pani doktor uważa, że nie ma sensu brać witaminek, jeśli wyniki badań są bardzo dobre. A ja się boję. że badania się zepsują i dlatego łykam co drugi dzień. Puza - mój bejbiś ważył w 21 tygodniu 430 gram, także bardzo podobnie jak Twoja :) Pozdrawiam Mamusie i ich Brzusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania69x2
czesc! do tez przyszlej mamy_ ja jestem z łodzi,ale bede rodzic w rydygierze, moj lekarz prowadzacy to ordynator tego szpitala-dr Lasota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominisia
Cześć dziewczyny,fajny ruch sie tu zrobił aż miło zajżeć.Właśnie wróciłam z rowerowej przejażdrzki,było cudownie słoneczko przygrzewało,ptaszki ćwierkały po prostu wiosna w pełni!!!!! Nesia pytałaś co to za tabletki na te bakterie-biore "furaginum",może któraś też zażywa ten lek.Ciekawa jestem czy w ogóle mi pomoże,dowiem sie 6,04 bo mam badania tego dnia. Jeżeli chodzi o imiona dla dzidzi to podoba mi sie pare.Oto moje typy:Julek,Miłosz,Błażej,Nikodem,Szczepcio,Joachim,Remigiusz,Konrad,Sylwek.Dla dziewczynki natomiast:Agatka,Maria,Matylda,Paula,Celestynka,Marianna,Laura,Luiza,Regina,Klara,Emilia,Tekla,Nikita.Ale jeszcze niestety nie możemy dojść z mężem do porozumienia co do imion.Mu sie podobają imiona z całkiem innej beczki.A rodzinka juz sie dopytuje czy imionka wybrane :-(( Pozdrawiam wszystkie Mamusie.Możecie napisać wasze typy,może wtedy sie dogadamy z mężem co do imienia.Miłego odpoczynku i pysznej kolacyjki mamuśką życzy Dominisia i jej dzidzia :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominisia
Cześć dziewczyny,fajny ruch sie tu zrobił aż miło zajżeć.Właśnie wróciłam z rowerowej przejażdrzki,było cudownie słoneczko przygrzewało,ptaszki ćwierkały po prostu wiosna w pełni!!!!! Nesia pytałaś co to za tabletki na te bakterie-biore "furaginum",może któraś też zażywa ten lek.Ciekawa jestem czy w ogóle mi pomoże,dowiem sie 6,04 bo mam badania tego dnia. Jeżeli chodzi o imiona dla dzidzi to podoba mi sie pare.Oto moje typy:Julek,Miłosz,Błażej,Nikodem,Szczepcio,Joachim,Remigiusz,Konrad,Sylwek.Dla dziewczynki natomiast:Agatka,Maria,Matylda,Paula,Celestynka,Marianna,Laura,Luiza,Regina,Klara,Emilia,Tekla,Nikita.Ale jeszcze niestety nie możemy dojść z mężem do porozumienia co do imion.Mu sie podobają imiona z całkiem innej beczki.A rodzinka juz sie dopytuje czy imionka wybrane :-(( Pozdrawiam wszystkie Mamusie.Możecie napisać wasze typy,może wtedy sie dogadamy z mężem co do imienia.Miłego odpoczynku i pysznej kolacyjki mamuśką życzy Dominisia i jej dzidzia :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania69x2
ja wybralam takie imiona: dla dziewczynki- oliwia, a dla chlopczyka- igor. juz lada moment usg, ale nie bede sie dowiadywac o plec (pomimo wielkiej ciekawosci).pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! To fakt, że wybór imienia dla dzidziunia to wielki problem. Ja też jeszcze się nie zdecydowałam. Nie znam jeszcze płci dziecka, być może dowiemy się w przyszłym tygodniu jak pojedziemy na USG i jak dzidzia będzie w dobrym humorze i nam co kolwiek pokaże :D Mi podobają się takie imoona: dla chłopca: Eryk, Maksymilian, Julian, Igor, Oskar dla dziewczynki: Amelia, Agata, Aleksandra, Julia, Oliwia ciężki wybór..... ale zostaniemy chyba przy Eryku i Oli Dzidziuń kopie mnie coraz częściej, a zaczął jakieś 2 tyg temu. 🌼 Pozdrawiam Was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkadia
ojojojojojojoj!! nie bylo mnie kikla dni a tu prosze... az milo patrzec!!wrzawa jak na stadionie:) ano wlasnie!! a propos stadionu!! ktoras z was kiedys pisala cos o Slaskim... ze trzeba sie wybrac... tylko po co?? to jakas dobra wrozba , czy o co chodzi?? buuu!! nieladnie arkadia!! nie ladnie!! nawet sie nie przywitalas!! przepraszam :) witajcie wszystkie :) i nowe i stare bywalczynie naszego topiku!! tak sie ciesze ze nas przybywa :) Lotna!! wedlug moich informacji 6ty miesiac zaczyna sie w 23 tygodniu i trwa do 27... a wiec to juz tuz tuz :)) az trudno uwierzyc , prawda?? ehh!! a moj brzusio wciaz taki malutki!! jakbym sobie pojadla porzadnie poprostu... na szczescie malutka wciaz nie daje o sobie zapomniec, wiec pewnie wszystko jest dobrze :) i znowu ja zobacze!! juz 4tego!! HURRAAAAAA!! Rika!! jezeli o mnie chodzi to uwazam , ze imie Filip jest poprostu rewelacyjne!!cuuuudowne!! wspaniaaale!! piekne!! moje kochanie tak ma na imie :) i idealnie wprost do niego pasuje :) Karin 2005!! jak humorek kochana?? smutasz sie jeszcze , czy juz troszke lepiej?? nie martw sie!! dwa miesiace zleca jak z bicza strzelil !! ...a za to jak sie potem bedziecie witac tacy wytesknieni... ajajajjj!! juz ci tego zazdroszcze ;) a co do zanikow pamieci !! heh!! dluuugo by opowiadac!! poprostu cuda sie ze mna dzieja!! jeszcze nigdy w zyciu tak zakrecona i potrzepana nie bylam :) ide po cos ... nie wiem po co... mowie o czyms ... za chwilke zupelnie trace watek... oooo!! na powazne rozmowy ze mna nie ma teraz co liczyc :) czasem mam wrazenie ze sie zupelnie uwstecznilam!! ... ale ze poki co ubaw przy tym jest niezly wcale sie nie przejmuje :)) to przeciez minie prawda?? musi minac!! no to WIELKI BUZIOL WSZYSTKIM MAMCIOM :)) I DO NASTEPNEGO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Jaka cudowna wiosna za oknem, zaraz pójdę na cudowny spacerek. Tak się zastanawiam nad imionami, bo chociaż przewiduje chłopca-mój lekarz jeszcze o niczym nie wie:)- to nie wiem czy nie urodzi się dziewczynka, a planowałam Aleksandre, ale coś mi sie wydaje troche za popularne ostatnio. Więc znowu jestem w kropce , bo myślałam,że choć połowę wymyślania mam za sobą. Dla chłopca nie mamy jeszcze imienia, bo z moim mężusiem jakoś nie znaleźliśmy nic, co jednocześnie by nas satysfakcjonowało, no chyba, że Żwirek i Muchomorek-ale to dla bliźniaków :). Z przyjemnością się przyglądam propozycjom, Igor zawsze mi się podobął, ale ze względów politycznych- mąż się nie chce sie zgodzić, bo dawno temu podkochwałam się w tekim jednym Igorze. Czy Wasi faceci też tak reagują na imiona byłych- dyskwalifikacja bez rozpatrzenia,czy tylko mój zazdrośnik ma takie podejście?! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
czesc wam przyszłe mamuśki widze że topik trochę się rozkręca ja właśnie wróciłam z rodzinnego domku ze swia jutro idę do pracy ale jakoś nie mogę się pozbierac,dzidz coś słabo kopie ale brzuszek mi juz spory urósł za tydzień mam wuizyte u ginekologa,biore prenatal i nic poza tym czuje się dobrze chc już mam ślady siary i to trochę jest niekomnfortowe-ale najwazniejsz zdrowie dzidzi pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez przyszla mama
Cześć wszystkim. Nesiu, zastanowiło mnie zdanie Twojej poani doktor,że nie trzeba łykać witamin, skoro ma się dobre wyniki. I teraz nie wiem, czy ja nie biorę tego za dużo, bo oprócz Materny, mam łykać magnez +B6, wit C oraz Tardyferon Fol, czyli żelazo z kwasem foliowym. A z wyników tylko nieciekawa miałam heboglobinę, ale nie tragiczną .No, ale ufam tamu lekarzowi, przecież wie, co robi...Aniu69, moim lekarzem prowadzącym jest prof. Malinowski z Matki Polki, do którego jeżdżę prywatnie. Czy słyszałaś cos o nim, to znaczy, jak to jest z porodem, czy można na niego liczyć, skoro było się jego pacjentką, czy też trzeba oddzielnie opłacić jego pobyt przy porodzie? On jest bardzo drogi, więc nie wiem, czy będzie mnie stać na dodatkową opłatę. POza tym martwie się, czy...zdążę dojechać do Łodzi, bo to 120 km. Ale chyba niepotrzebnie już teraz tym się przejmuję, przecież do porodu jeszcze daleko.W kwestii imion, to wzięłam sobie do serca uwagę Bogusława Kaczyńskiego, który w jakimś programie stwierdził, że koniecznie trzeba dobierać imię do nazwiska, bo np. Weronika Rzępolin brzmi strasznie, choć imię ładne, a Sabina Rzępolin już całkiem przyzwoicie. Ja osobiście słyszałam zestawienia Dawid Cebula i Kuba Dziuba. Niezbyt, prawda? Więc dziewczyny, koniecznie zestawiajmy nasze pomysły z nazwiskami. U mnie np. odpadają twarde męskie imiona, jak Robert, Norbert, bo z moim nazwiskiem brzmią bardzo ostro. Szukam więc brzmiących miękko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszla mama
Cześć wszystkim. Nesiu, zastanowiło mnie zdanie Twojej poani doktor,że nie trzeba łykać witamin, skoro ma się dobre wyniki. I teraz nie wiem, czy ja nie biorę tego za dużo, bo oprócz Materny, mam łykać magnez +B6, wit C oraz Tardyferon Fol, czyli żelazo z kwasem foliowym. A z wyników tylko nieciekawa miałam heboglobinę, ale nie tragiczną .No, ale ufam tamu lekarzowi, przecież wie, co robi...Aniu69, moim lekarzem prowadzącym jest prof. Malinowski z Matki Polki, do którego jeżdżę prywatnie. Czy słyszałaś cos o nim, to znaczy, jak to jest z porodem, czy można na niego liczyć, skoro było się jego pacjentką, czy też trzeba oddzielnie opłacić jego pobyt przy porodzie? On jest bardzo drogi, więc nie wiem, czy będzie mnie stać na dodatkową opłatę. POza tym martwie się, czy...zdążę dojechać do Łodzi, bo to 120 km. Ale chyba niepotrzebnie już teraz tym się przejmuję, przecież do porodu jeszcze daleko.W kwestii imion, to wzięłam sobie do serca uwagę Bogusława Kaczyńskiego, który w jakimś programie stwierdził, że koniecznie trzeba dobierać imię do nazwiska, bo np. Weronika Rzępolin brzmi strasznie, choć imię ładne, a Sabina Rzępolin już całkiem przyzwoicie. Ja osobiście słyszałam zestawienia Dawid Cebula i Kuba Dziuba. Niezbyt, prawda? Więc dziewczyny, koniecznie zestawiajmy nasze pomysły z nazwiskami. U mnie np. odpadają twarde męskie imiona, jak Robert, Norbert, bo z moim nazwiskiem brzmią bardzo ostro. Szukam więc brzmiących miękko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszla mama
Cześć wszystkim. Nesiu, zastanowiło mnie zdanie Twojej poani doktor,że nie trzeba łykać witamin, skoro ma się dobre wyniki. I teraz nie wiem, czy ja nie biorę tego za dużo, bo oprócz Materny, mam łykać magnez +B6, wit C oraz Tardyferon Fol, czyli żelazo z kwasem foliowym. A z wyników tylko nieciekawa miałam heboglobinę, ale nie tragiczną .No, ale ufam tamu lekarzowi, przecież wie, co robi...Aniu69, moim lekarzem prowadzącym jest prof. Malinowski z Matki Polki, do którego jeżdżę prywatnie. Czy słyszałaś cos o nim, to znaczy, jak to jest z porodem, czy można na niego liczyć, skoro było się jego pacjentką, czy też trzeba oddzielnie opłacić jego pobyt przy porodzie? On jest bardzo drogi, więc nie wiem, czy będzie mnie stać na dodatkową opłatę. POza tym martwie się, czy...zdążę dojechać do Łodzi, bo to 120 km. Ale chyba niepotrzebnie już teraz tym się przejmuję, przecież do porodu jeszcze daleko.W kwestii imion, to wzięłam sobie do serca uwagę Bogusława Kaczyńskiego, który w jakimś programie stwierdził, że koniecznie trzeba dobierać imię do nazwiska, bo np. Weronika Rzępolin brzmi strasznie, choć imię ładne, a Sabina Rzępolin już całkiem przyzwoicie. Ja osobiście słyszałam zestawienia Dawid Cebula i Kuba Dziuba. Niezbyt, prawda? Więc dziewczyny, koniecznie zestawiajmy nasze pomysły z nazwiskami. U mnie np. odpadają twarde męskie imiona, jak Robert, Norbert, bo z moim nazwiskiem brzmią bardzo ostro. Szukam więc brzmiących miękko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×