Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wodniczka lutowa

WODNIKI kafeterii, łączmy się!

Polecane posty

Koliberku, super wiadomości :) Z tym polskim to jakaś paranoja jest, że egzaminatorzy muszą sprawdzać według klucza, dokładnie. Z języków jest trochę inaczej, na szczęście. Dziś pisali z Wosu - chyba był ten test dość trudny - nie wiem, bo nie przeglądałam arkusza. Ale poszło bez żadnych problemów. Jutro już normalka, zresztą maturzyści piszą niemiecki. Miłego wieczoru :) jestem padnięta od swieżego powietrza hehe ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....{\......._____....., ...{*.\.....(*~*~*).../} ..{.~.*\....////^^\../~} ..{*....\..(((/.6.6./.*} ..{..*.~.\.)))c..=.)*..} ...{*...*.////'_/~`.~.}Ten Aniołek ....{~.*.((((.`.`\.*}' .....`{.~.)))`\.\))_.-: Niech Was uściska ........`{.(()..`\_.-'`.`:' ..........`)/.`..| Niech Was obejmie ...........(....\' \ ............\....\ .\ Niech Was przytuli ......_ .__\...| / ......|` `'...``Y; to ode mnie... ......|./``-../../ ......`'......|./ ..............._

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po chorobie ..uch pozdrawiam wszystkich pa jutro napiszę więcej.😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Gofra, dzięki za aniołka. Fajny :) Czekaj, moze wreszcie te choroby dadzą Ci spokój?? Dla Ciebie 🌻 Tak się zastanawiam od pewnego czasu, co mogłabym robić. Okazało się wczoraj, że w naszej szkole nie otworzą kierunku, który byłby jednym z nielicznych w Polsce :o Poza tym starosta nie wyraził zgody na nabór do ekonomicznego, następuje więc wygaszanie kierunku :( palantowi bardzo zalezy na budynku szkolnym i koniecznie chce nas stamtąd wywalić. Nieciekawie się zapowiada :( brak słów dosłownie, mam tylko nadzieję, ze kiedyś zostanie za te swoje działania rozliczony. A mówiłam, żeby strajkować, okupację budynku zrobić, wyjść na ulicę, media zawiadomić?? Usłyszałam, że to i tak nic nie da. No to sorry, z takim podejściem to zrobią co zechcą. Przykre to bardzo. No dobra, weekend się zaczyna powoli, targi motoryzacyjne też, moze jutro pojedziemy, zdjęcia w wypasionych brykach porobimy .... Miłego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielone Święta – ze względu na porę roku, to jedno z najpiękniejszych świąt. A przecież to już w tę niedzielę. „Przyniesiemy tataraku z jeziora, żeby dom ustroić na Zielone Świątki w porę. Postawimy białe brzózki obok bramy koło dróżki i u drzwi do dwora. Umaimy Basi i Marysi pralnię. Ustroimy Jance i Jankowi jadalnię. Postawimy jaśmin w sieni, żeby się w ciemności bielił okazale. A jak zejdzie wczesnym rankiem Duch Święty – znajdzie wszystko ogarnięte, sprzątnięte, Znajdzie wszędzie – umajone. Będzie bardzo ucieszony Duch Święty” Od początków swego istnienia było to święto radości, nadchodzącego lata, które należało godnie powitać i przez rozmaite praktyki magiczne zaskarbić sobie przychylność sił natury. No i zabiegów matrymonialnych nie zaniedbywano. Przed domami, gdzie były panny na wydaniu, kawalerowie w nocy poprzedzającej dzień świąteczny stawiali wysoką tykę, zakończoną bukietem kwiatów, niespodziankę dla dziewczyny – oznakę zainteresowania i powód dumy wobec sąsiadów. A zdarzało się, że odtrącony zalotnik umieszczał na tyce miotłę… To dopiero była mowa symboli! W tym dniu musiało być wszędzie zielono, wszędzie musiał pachnieć tatarak, wydzielający specyficzny, balsamiczny zapach, a wyścielanie nim podłóg i podwórek miało „oczyścić płuca” i „odstraszyć muchy”. Kiedy chleb pieczono w domu, liście tataraku używane były jako podkładka. A jeśli o tataraku mowa, to maj jest najlepszym miesiącem, by przygotować: Likier z tataraku: 50 g kłączy tataraku, 50 goździków, 500 g cukru, 2 młode zielone listki tataraku, 3 szklanki wody, 1 litr spirytusu. Wyszorowane i drobno pokrojone kłącza, listki i goździki zalewamy spirytusem, szczelnie zamykamy na 10 dni, codziennie potrząsając słojem. Do syropu z wody i cukru wlewamy przecedzony macerat, dokładnie mieszając. Zostawiamy na noc. Następnego dnia przefiltrowujemy do butelek, wynosimy w ciemne, chłodne miejsce na 3-4 miesiące. Na początek wrześniowych chłodów – jak znalazł! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tego nie wymyśliłam,ja tylko skopiowałam;):D buziaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej czekaj to super, ze juz jesteś zdrowa :) Kigana - zawsze przypomina mi sie jak opowiadałaś o tym, ze róznice w ocenie pomiędzy nauczycialami były 20% :) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gofra, ciekawy zwłaszcza ten likier z tataraku :) Koliberku, tyle, że na \"prawdziwym\" sprawdzaniu jest jeszcze weryfikator. Najgorzej chyba na polskim :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem po komunii do typsów sie przyzwyczailam i juz sie nimi ciesze bo normalne wlasne osobiste paznokcie nie wytrzymalyby gotowania prania i sprzatania;) w niedziele rano komunista wstal skoro swit i od 6.30 czekal na wyjscie z domu o 9 sie stawilismy na mszy wszystkie formułki powiedzial swietnie nie spadl ze schodow na chor (niosl kwiaty dla siostry organiski) prezenty bylly fajne m.in. bramka odbyl sie mecze wujek wyladowal pod namiotem (zadaszylismy nasze liche podworko na ten czas) ciotka pod tarasem (wlasne dziecko ją podcięło) poklocilam sie z mym tajgerem ( emocje i rozladowanie stresu) ale juz nam przeszlo teraz probujemy ogarnac chate i ciezko nam to idzie aha, impra skonczyla sie o 23.52 drugie dziecko do gipsu sie przyzwyczailo podoba jej sie to ze nie musi pisac pytac jakos tez jej nie pytaja (prymuska i im sie chyba nie chce) od dzis bialy tydzien jest szansa ze wymodle sie na pare lat do przodu koliberek - moze niekonwencjonalne podejscie Gamonia do tematu bedzie strzalem w dziesiątke - i tego życzę:) ide dalej odgruzowywac dom:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isa- super że sie wszytsko tak udało :) Mam nadzeiję, ze z ta matura bedzie tak jak mówisz ;) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam Wszystkich w ten słoneczny dzionek 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Jutro jadę do Poznania, mam sprawdzać prace maturalne :o Jutro szkolenie, a potem dwa dni zagrzebania się w germanskich wytworach umysłów tegorocznych maturzystów :P Zobaczymy, pierwszy raz do tego przystępuję. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kigana - bądź łaskawa dla maturzystów:D i po białym tygodniu.... nareszcie... i... pijawa zgłosiła się na ministranta 😭 nie wiem kto bedzie z nim latał do kościoła;) bo ja nie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weekend... to czas na drzewa cięcie i rąbanie ...czas na popiołu usuwanie ...czas na domu sprzątanie ...czas na rzeczy porządkowanie ...czas na auta naprawianie ...czas na obowiązkowe bywanie... ...czas na przygotowanie... ...do poniedziałku!!!]:-/ -a gdzie czas na relax? gdzie czas na polegiwanie ...czas na tv oglądanie ...czas na prasy przeglądanie ...czas na degustowanie... ...czas na spacerowanie czas na........... -nie należy się niestety bo relaxu czas nie dla mas ja tam podejmuję bojkot! zamierzam polegiwać w ramionach natury:)pozdrawiam i miłego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, a masa to nie wiem czemu kojarzy mi się tylko i wyłącznie z ...plastyczną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! jak tu cichutko..ktoś posiał mak..?;) dla usmiechu: Siedzi dwóch policjantów nad brzegiem rzeki i się opala, podjeżdża chłop traktorem i pyta: - Panie władzo, przejadę tędy ? - A pewnie że pan przejedziesz - odpowiada policjant. Chłop wjeżdża do rzeki i się topi. Na to jeden policjant mówi ze zdziwieniem do drugiego: - Ty patrz on się utopił, a kaczce do brzucha sięgało... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez weekend zrobione 350 km, zarobiona kasiorka :), zmęczenie .... Naszej grupie sprawdzającej poszło to wszystko dość zgrabnie, chociaż dziś musiałam też jechać do Poznania, bo papierków do wypełniania full :o Ale inni jeszcze siedzieli. Z koleżankami wychodziłyśmy koło 12-stej i jedna z pań popatrzyła na nas z wyraźną zazdrością i się nas pyta, czy już skończyłyśmy. Hehe, grunt to dobra organizacja i sprawny zespół, który największych maruderów potrafi pogonić. Starałam się w każdej pracy znaleźć dane informacje, konsultowałam w niektórych przypadkach, czy mozna zaliczyć coś czy nie. Ogólnie rzecz biorąc dostałam dobre prace, gdzie było co sprawdzać. No i dobrze. Gofra, ja też mam gdzieś weekendowe szaleństwo, nic na siłę .... Isa, może babcia będzie z młodym chodzić?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, to straszne. Słyszałam o tym wypadku, ale inaczej się to odbiera, jak się kogoś znało .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic mi sie nie chce ale zdaje sie ze u mnie to stan normalny;) a artykulu nie zdazylam przeczytac, bo strona juz nie istnieje dobra, moze mi sie nie chciec ale jak mus to mus:O i alergia mnie dopada:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zauważyłam że wczoraj 2 razy to samo poszło :O ciekawe jakim cudem? a artykuł nadal jest tylko przerwę za 1 trzeba usunąć http://miasta.gazeta.pl/plock/1,35681,5224338.html 🌻 nabiłam sobie dziś guza na środku czoła :O i od rana jestem jednorożec :P 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D Ale się stęskniłam za Wami. Prawie zdrowa, ale przed operacją. Moje uszko coś nie tak...:O Kogana matura już za Tobą... och ile jeszcze sensacji jeśli chodzi o przedmioty ścisłe . Dobrze że Cie to nie dotyczy...:D Gosia 8 ja nic nie wiem ? Stronka wygasła .Przypuszczam że to :O Pozdrawiam wszystkie wodniki😘 Jutro wyłączam wszystkie czujniki deszczu ... mam już dosyć tego pakietu deszczu , wymieniam na słońce Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siniak na środku czoła już zniknął :P czekaj--> operacja????????? szybkiego powrotu do zdrowia życzę :) 🌻 artykuł nadal jest tylko trzeba skopiować adres a potem go wkleić i za 1 usunąć przerwę a artykuł zaczyna się tak.... 25-letni Łukasz, 24-letnia Eliza i ich siedmiomiesięczny synek zginęli w wypadku ....... jutro pogrzeb :O 🌻 pozdrawiam :) 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Habcia ---> droga solenizantko -- wszystko co piękne i upragnione niech w Twym życiu będzie spełnione 🌻 🌻 🌻 dla pozostałych pozdrowionka u mnie pogoda mało zachęcająca do życia, a o pogodnym nastroju lepiej nie wspominać :( samych pozytywnych wibracji Wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dniu Twoich imienin Habcia 🌻😘 🌻😘 Aby każdy dzień był spełniony jak sobie wymarzysz ...:D W Legnicy \"Ciągle pada \" a ja stoję w oknie i wypatruję słonka. Gosia ten wypadek...och... A propos tej operacji ja ,zwlekam bo jeszcze na 100% nie zdecydowałam się.Bardzo się boję.Zastanawiam się czy nie zdecydować się na aparat. Pozdrawiam wszystkie wodniki pa pa 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haba, w dniu imienin zdrówka i pociechy z domowników zaczynając od małżonka a na kocie kończąc ;) ( kolejność zresztą nieważna ) Wszystkiego co najlepsze 🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas raczej nie pada. Lało w zeszłym tygodniu, jak wracałam w sobotę z matur, z Poznania. Tzn. nam się udało, bo w Poznaniu już nie padało, a gdy dojechałyśmy do naszego miasta też burza była na ukończeniu ;) Ale jechało się ciężko, bo ciemno i asfalt się błyszczał od wody :o Czekaj, mam nadzieję, że podejmiesz dobrą decyzję co do Twojego ucha, sama najlepiej wiesz, co Ci będzie najbardziej odpowiadać. Co do podłych nastrojów - no cóż, dobrze jest je pogonić od nas, bo nic dobrego nie przynoszą. A wiem, co piszę, bo w dołowaniu się to kiedyś byłam doskonała :P i nic dobrego z tego nie wynikało. Nie mówię, że jest wszystko pieknie i wspaniale w moim życiu, ale jest lepiej :) Polecam Wam topik "pozytywne myslenie" tu, na kafeterii. Bardzo dobry topik, a po przeczytaniu dobrze jest wziąć się do roboty :) To link do niego, żebyście nie musiały szukać :) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=408761 Pozdrawiam ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×