Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość helllolka
MAm 12 lat to juz moja 2 miesiaczka czy moge uzywac tamponow .. strasznie sie boje nie wiem jakie wybrac ,, nie wiem ,, za 4 dni mam wycieczke sporowa poradzcie co mam zrobic .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pink paper dragon
A nie dasz rady na tej wycieczce w podpaskach? Jak się boisz, to i tak Ci nie wyjdzie, trzeba się rozluźnić, a o to Ci chyba teraz będzie trudno. Poczekaj aż się nie będziesz tak spinać i będziesz już sie umiała "obsłużyć" podpaskami ;) Skoro teraz masz okres, to za cztery dni to już raczej będzie tylko lekkie plamienie. Daj sobie spokój, i spróbuj jak nie będziesz "musiała", bo to od tego zmuszania się dziewczyny mają problem. Teraz jak "musisz" użyć tamponu to będziesz napinać mięśnie, może boleć i jak najszybciej będziesz chciała sie go pozbyć :P Niestety, dziewczyny, "konieczność" nie sprzyja rozluźnieniu, a brak rozluźnienia nie sprzyja zakładniu tamponu :( Na pocieszenie Ci powiem, że do wyjazdu pewnie już nie będziesz mieć takiej bardzo obfitej miesiączki, i tampon może nie być potrzebny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla szukajaca pomocy
moim zdaniem to normalne, ja czasem mam obfity tydzień, na 3 dni spokój i znowu mam... a teraz juz 3 miesiace nie mam okresu....przez dwa lata to moze nie zdazylo ci sie unormować... mi tez nie... więc się nie przejmuj... tak to juz jest... wazne ze okres wogóle masz bo jak bys nie dostala nigdy to byłby problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla kosodrawek
mi tez raz po włożeniu przeciekało, ale wtedy włożyłam nowy i było ok. a jezeli chodzi o skrecanie w bok, to mysle ze jezeli go nie czujesz i nic cie nie boli i nie przecieka to jest ok....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla hellolka
ale ja powiem ze przy wkładaniu tamponu tez jestem troche spięta, ale się jakoś udaje.... trzeba sie przyzwyczaic i uwierzyc ze to nie jest trudne ani złe... i mysle ze jezeli masz 12 lat to tez mozesz uzywać tamponów... spróbuj najmniejsze i ze znanej firmy.. np. OB mini... ale rzeczywiscie juz od koniec nie bedziesz miala duzego okresu, chyba ze masz tak jak ja ze nawet do 2 tygodni bo jeszcze mi sie nie unormował:):)........ a i pytanie....... szukam wszedzie tampaxów i nie moge w zadnych sklepach znaleźć... moze one sa nowe i jeszcze nie we wszystkich są?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrunka13
Ello wszystkim !!! Ja jadę jutro na wczasy do Chorwacji i oczywiście chciałabym się kąpać w morzu, ale mam pare problemów !!! Po 1 nie wiem czy mama się zgodzi. 2 boję sie go włozyc i nawet nie wiem (gdzie ? i jak?) 3 Bede nad morzem i jak z niego wyjde nie bede miala jak go wyciagnac, bo tam gdzie bede mieszkac(w namiocie) to morze jest 500m od niego (namiotu) Bardzo Was proszę o jakąś poradę . Wiem, że te pytania może nie są mądre, ale dla mnie bardzo ważne. Chciałabym prosic dzisiaj o odp.!!! Pozdr ps. Jakie tampony mam kupić i w jakiej są cenie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrunka13
Plisssssss prosze was o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . . . . . .eh . . .
Co do mamy to nie mam pomysłu jak przekonać:) Ja się nie pytałam. Kup sobie najlepiej tampaxy z aplikatorem, cena ok 8-10 zł. Inaczej możesz mieć za pierwszym razem trudności z włożeniem zwykłego tamponu. Włóż nowy tampon przed wyjściem na plażę, po kąpieli w morzu postaraj się znaleźć jakąś toaletę/na pewno przy plaży będą/ i wymień tampon. Tak szybko nie przecieknie więc jeśli będziesz się kąpać np 2 razy w ciagu godziny to szkoda zachodu. Wymień jeśli będziesz wiedziała, że do wody w tym dniu nie wejdziesz. Ja z tamponem szalałam w aquaparku kilka godzin/fakt okresy mam skąpe, koleżanka musiała iśc raz zmienić/ i nic się nie działo także się nie martw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejka kakaka
A powiedzcie mi gdzie mam kupic tampony tampaxy??? obchodziłam wszystko i nie ma..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzius2225
do Cytrunka13: Tampony możesz kupić w super markecie, aptece , drogeriach ... żacznij może od ob mini moj pierwszy raz ;) Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie dziękuję wam wszystkim! Dzisiaj po raz pierwszy założywam tampon i czuję się wyśmienicie :D A to dzięki wam, bo gdybym nie przeczytała tych wszyskich opinii i porad to chyba bym się nie odważyła :D jeszcze raz dzięki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No widzisz
no widzisz to nie jest takie złe.....:):):):):-) witaj w klubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;D W wakacje wyjeżdżam nad jezioro i nad morze. Oczywiście chciałabym popływać ale ... no właśnie :(. Dlatego chciałabym spróbować z tamponami. Ale nie wiem jakie dla \\\'początkującej\\\'. ( Jakiej firmy i w jakiej cenie +/- ) Mam 14 lat będę miała pokój z koleżankami i boję sie, że będzie wstyd jak obudze się z zakrwawioną pościelą. Dlatego dodatkowe pytanie: Co stosujecie w nocy? Jak mam zmieniać tampony na plaży, gdy wyjdę z wody a w pobliżu nie będzie WC? Plisss o szybką odpowiedź.! Chce zacząć wcześniej, żebym nie miała niespodzianki w wakacje, że nie będę mogła go włożyć :/ Z góry dzięki ;D Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sory Ze pózno. moze przeczytas
A więc nie bój sie że nie stosowałaś.... Na pierwszy raz wypróbować możesz OB mini.... ja próbowałam ob light flow, ale moze wez te mniejsze..:) nie musisz sie z tamponami niczego obawiac. raczej na plazy poszukałabym WC, bo tak na plaży to sie chyba nie da zmieniac... chyba ze sie jakos dobrze zakamuflujesz:) ale watpie:) a jezeli chodzi o noc... to ja tez stosuje te same tampony i nic nie przecieka nie martw się... nie bedzie na poscieli czerwonej plamy....ale po przebudzeniu lepiej zmien tampona..., ale w nocy nic sie nie stanie... sa tez jakies tampony na noc... ale ja stosuje te co zawsze... takze zycze milej zabawy.... i nie martw sie niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jeszcze jedno
jezeli chodzi o cene to róznie.... zalezy jaka paczeke kupisz... tak mniej wiecej okolo 10 zł... moze byc wiecej...:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbhsdgyPomocy
Stosuje tamponów ale nigdy nie bylam z nimi w wodzie bo boje sie ze w wodzie zacznie leciec.... czy to mozliwe czy moze sie tak stać??????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej
lepiej ale tampony te mozna... w takich sytuacjach to nawet lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwagaaaaaaaaa
Jezeli chcecie sie o cos spytam, macie problem to mozecie tez pisac do mnie..... radywszystko@poczta.onet.pl Zapraszam. na pewno odpisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwagaaaaaaaaa
poprawka..... radywszystko@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwagaaaaaaaaa
Zapraszam serdecznie... tylko tam "poczta"... to wiadomo ze "a" ma byc blizej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JULKA 145
hej dziewczyny własnie kupiłam sobie tampony mam 14 lat nigdy wczesniej ich nie używałam wyprubowałam i bingo za pierwszym razem mi isę udal.o zadnego dyskomfortu tamaxy z aplikatorem są super tylko mam takie jedno pytanko czy tampona można wsadzić za głęboko i czy aby npeno sa one bezpieczne i czy nie szkodza w zaden sposób bo np:moja mama jest ginekologiem i mówiła ze jak przychodzi dziewczyna która używa tamponów to ma zmiarzdżną macicę ale np; moja mama mimo to gdy jej powiedziałam ze chce sprubowac nie wyperswadowała mi tego poysłu poszła ze mna do sklepu i pomogła mi wybrać najbardziej odpowiedznie tylko prosze odpowiedzcie na moje pytania bo tak jakos nie mam ohoty pytać się o to mojej mamy dzięks z góry......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JULKA 145
hej dziewczyny własnie kupiłam sobie tampony mam 14 lat nigdy wczesniej ich nie używałam wyprubowałam i bingo za pierwszym razem mi isę udal.o zadnego dyskomfortu tamaxy z aplikatorem są super tylko mam takie jedno pytanko czy tampona można wsadzić za głęboko i czy aby npeno sa one bezpieczne i czy nie szkodza w zaden sposób bo np:moja mama jest ginekologiem i mówiła ze jak przychodzi dziewczyna która używa tamponów to ma zmiarzdżną macicę ale np; moja mama mimo to gdy jej powiedziałam ze chce sprubowac nie wyperswadowała mi tego poysłu poszła ze mna do sklepu i pomogła mi wybrać najbardziej odpowiedznie tylko prosze odpowiedzcie na moje pytania bo tak jakos nie mam ohoty pytać się o to mojej mamy dzięks z góry......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . .. . . . . .
Skoro mama Ci takie "rewelacje" sprzedaje i jest lekarzem, to po co pytasz na forum? Kilka lat używam tamponów i regularnie odwiedzam lekrza i nic zmiażdzonego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivian_darkbloom
hej!no i w koncu ja zaczelam wiec zasypie was mnostwem pytan :) Czy wiecei moze czy Tampony OB Light Days i Mini roznia sie między soba?Kupilamte ostatnie bo napisali ze dla poczatkujaćych :P Ogolnie mam skąpe miesiączki więc wacham sie miedzy OB normal, light Days a Mini....eh moze wy cos doradzicie?? moje 2 pytanie jest moze troche glupie-czy idac na basen itp powinnam uzyc tamponu o większej chłonności?? i 3, ostatnie na razie-czy tamponów moę bez obaw(np o jakies podraznienei) uzywac pod koniec miesiączki, tj wtedy gdzy występuje juz samo plamienie?? uff to na tyle :D z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . .. . . . . .
Na OB się nie znam więc nie odpowiem. Wybóruj w jakim dniu jaki Ci najbardziej pasuje, nalepiej samemu ocenić. Na basen wystarczy taki sam tampon jak na codzień, tylko załóż go przed wejściem i wyjmień po. Tampony nie przeciekają, chyba, że poszłabys z bardzo już nasączonym kilkugodzinnym noszeniem. Jeśli plamisz to wystraczą wkładki. Sporadycznie można używać tamponów, ale nie trzymaj go dłużej niż 8 godzin. Możesz odszuwać lekki ból przy wyciągnieciu, ale jeśli to jednorazowa sytuacja to nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivian_darkbloom
dzieki:) pytam o plamieei bo wyjezdzam na wakacje a moje miesiaczki to 2-3dni krwawienia i potem kilka plamienia a zalezy mi zeby w pelni korzystac z urokow lata czekam na dalssze wiescie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . .. . . . . .
Rzoumiem. W wakacje też zakładam nawet w ostatni dzień bo to jednak nieporównywalny komfort. Pomyśl wówczas o jakimś delikatnym płynie do higieny intymnej, który złagodzi otarcia. Na pewno nic się nie dzieje jeśli przestrzegasz zasad higieny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEM TROCHĘ PRZESTRASZONA BO WŁAŚCIWIE TAMPONY KUPIŁAM JAKIŚ CZS TEMU TYLKO BAŁAM SIE ICH UZYĆ A DZIŚ SPRÓBOWAŁAM TYLKO WIEM ZE JESTEM GŁUPIA BO JESZCZE NIE MIAŁAM OKRESU I TAK NA \"SUCHO\" NO I PO KILKU GODZINACH NA WKŁADCE ZAUWAŻYŁAM PLAMIENI (WEDŁUG OBLICZEŃ MOGŁAM DOSTAC MIESIĄCZKI) I WŁAŚNIE NIE WIEM CZY DOSTAŁAM MIĘSIĄCZKI CZY COŚ SIĘ STAŁO ZE TAMPONY WYWOŁAŁY U MNIUE KRWAWIENIE CZ TO MOŻLIWE PROSZE O SZYBKIE ODPOWIEDZI......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivian_darkbloom
heh myslalam zeby w te ostatnie dni, kiedy wystepuje tylko plamienie tampon przed uzyciem delikatnie nawilzyc zelem nawilzajacym (zeby wlasnie nie bylo otarc), takim jaki stosuje sie podczas wspolzycia,one sa na bazie wody, zupelnie naturalne Mie wiem...czy to dobry pomysl?? eh...faceci to nie maja takich problemow :p im nic nie psuje wakacji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×