Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość ehh.....
Boli, samo wkładanie mniej niż wyciąganie. Poza tym podrażnienie i otarcie gwarantowane, a z tego już niedaleko do infekcji. Porponuję tampaxy z aplikatorem zabrać na obóz i problem się rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie radzę sobię
eh.. ;[[ jak wy sobie radzicie z włożeniem tampony.. to jest straszne, mi co najwyżej wchodzi do połowy, i więcej się nie da. ;[[ pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh jejku
Podaj adres przyjedziemy... Włóż sobie palec i zobacz o co chodzi, a dopiero wciskaj tampon. Polecam na początek te z aplikatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .........A
mi tez wchodzi do polowy... jak nie czujesz to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinkaaaaaa
wkładanie tampona nie powinno bolec:O usiadz na kiblu rozchyl nogi i włoż tampona ( najlepiej z aplikatorem, tampax ) w opakowaniu masz instrukcje krok po kroku;) i trzeba sie rozluznic!! to najwazniejsze :) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie....................
powiedzcie o co chodzi z tymi aplikatorami.... nie moge ich w sklepach znalezc.........:( ale o co chodzi z nimi... one same jakps echodza?? dlaczego?? i jak wogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robalekubalek
to co ten aplikator trzeba caly włożyć a potem wsunąć tampona czy ja?? Mógłby ktoś jakoś to dokładniej wyjaśnić?? Ponieważ nie chce na marne kupować z aplikatorem :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do sklepu i obejrzyj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eńka
Witam Was !!! Dzisiaj przez przypadek natrafiłam na to forum, i musze wam powiedziec ze troche tu zabawiłam. Przeczytałam jakies 5 stron z waszymi pytaniami i odpowiedziami i zainteresowałam sie tym. Moja przygoda z tamponami zaczeła sie jakis czas temu ale odrzuciłam je bo nie pasowały mi. To były tampony o.b. Nie mogłam sobie poradzić z ich aplikacją. Po dzisiejszym czytaniu tego fora zdecydowałam sie na kupno ale tampaxów.Jakąś godzinke temu wróciłam z apteki z tampaxami (żółtymi) chciałam te fioletow niby lites, ale akurat ich nie było to wzięłam te. Poszłam do łazienki, przeczytałam instrukcje (mam akurat okres ale zdecydowałam sie na to głównie z tego powodu, ze za jakieś 2tyg wyjeżdżam nad morze na 3tyg i nie chciałam mieć różnych przebojów z okresem(ze nie plywam nie bawie sie bo podpaska nie wygodna itp.) I co? trwało to może minutke a moze nawet nie. Nic mnie nie boli nie uwiera itp. Jest poprostu GiTeS!!! Dodam Wam że mam 16lat i jestem dziewica wiec nie ma stracha,że Wam coś pęknie itp. ;) Polecam Wam je Bardzo Serdecznie naprawde nie ma sie czego bac!!1 Przeciez to jest specjalnie dla nas- kobiet!!! Bużiaki ;*;*;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly problemik
ja mam taki problem otoz od niedawna uzywam tamponow no i po wyjeciu tampona odczuwam bol nieprzyjemny stwierdze ze to taki bol jakby ktos mi cos tam wkladal(nie uprawialam seksu jeszcze)i gdy oddawam mocz to takze mam problem bo tesz boli tak jakby cos bylo zapchane i tesz nie moge oddac tego moczu dopiero po uplynieciu 30 min gdy nie mam wlozonego tamponu moge odac mocz bezzadnych milych niepowodzen czy wy tesz macie taki problem i czy jak siedziecie to was troche cisnie no wicie troche dalej w pochwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh.....
To nie jest normalne, powinnać zgłosić się do lekarza. Możliwe, że masz jakiś stan zapalny pochwy lub cewki moczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bossska
ja mam pytanie czy tampony Tampax to dobry wybór??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bossska
dodam ze jestem mloda i sa lites

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh.....
Czy dobry to sama ocenisz. Jeśli na pierwszy raz to na pewno ułatwią aplikację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bossska
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knv....
tampony a podpaski to niebo a ziemia......... jak sie umie je stosowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenka 1234
hej mam problem :( niedlugo jade na oboz i troche sie boje bo wypada mi wtedy miesiaczka :( zawsze uzywalam tamponow ob mini light flow. ale ostanio z moim chlopkiem uprawialismy petting tzn on wkladal i do pochwy palca a nawet dwa. zastanawiam sie czy moge teraz uzywac tamponow ob noramal bo boje sie ze moja dziurka stala sie teraz wieksza i te mniejsze tampony bede przepuszczac krew!! CO ROBIC!!!??? PROSZE BARDZO O POMOC!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .........lol...
mysle ze mozesz ob normal a takze ob light flov, i nie beda przepuszczac krwi... zreszta zobaczysz sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brrrr........
Dziecko drogie, wielkość tamponu dobiera się podstawie intensywności krawienia a nie wielkości dziurki........ Gdybyś uważała na biologii to byś wiedziała, że pochwa zbudowana jest z rozciagliwych mięsni. Uważasz, że kobiety po porodzie to czego używają? Poduszek zamiast tamponów? Pomyśl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbvn
a powiedzcie mi jak to jest z tampaxami...?? bo z ob to wiem... ale nie mam pojecia jak sie zaklada tampaxy... nie mam jak sprawdzic bo latam po sklepach i nigdzie ich nie ma.... wiec opszcie o co chodzi?? jakos sie aplikuje ale jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cykorka
Hej. Za 5 dni jadę nad morze. Okres mi się spóźnia juz o kilka dni choć zazwyczaj mam nie regularne cykle, więc najprawdopodobniej "dopanie" mnie na tym obozie... Co mam zrobić? Próbowałam już kiedyś wkładać ale nie potrafię, boję się! Czy moża próbować włożyć jeszcze przed okresem? Co mam zrobić? Które tampony są najprostsze w użyciu? Są jakieś konsekwancje jak źle włożę? Pomóżcie!!! Błagam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh jejku
Jak słowo daje, nie chce się wam nawet zerknąć jedną stronę wstecz tylko w kółko to samo... Można sobie wpisać na googlach i zobaczycie co to za cudo ten aplikator.. Może się ktoś pofatyguje o tłumaczenie, bo ja już nie mam siły...ręce opadają na takie "nie chce mi się czytać" http://www.bella.pl/index.php?o=1&group_id=34%3Cbr%20/%3E - Zobaczcei tu, pierwszy link z gooli, strone wczesniej równiez podany:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssmoczyca
a ja sobie kupilam pierwsze lepsze tampony, 1 raz w zyciu. glupia bylam, bo to jakies 'safe' za 5 zł paka :) oczywiscie pierwszy bład, za płytko wsadzilam, bo ugniatał jak cholera, ale poczytalam,co tu pisalyscie, wiec juz wiem i jutro poswiece sie i kupie ob [ tak nawiasem mowiac to jest zdzierstwo ;] ] . Ale powiem wam,ze jak wlozylam tego tampona, dalam sobie oczywiscie podpaske dla sprawdzenia czy brudzi.. no i na podpasce tez mialam krew. dziwne. moze te firmowki sa lepsze,bo ja bym chciala biale gacie zakladac!! ;] a w jakiej cenie sa o.b z aplikatorem? a i powiedzcie mi,jak sie sika z tamponem? tzn wiem,ze to inna dziurka;) ale jak sikalam to myslalam ze ten moj tampon wystrzeli :) [i obsiusialam sobie sznureczek;]';/]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm...hmmm....
Nie ma ob z aplikatorem. Nie ma znaczenia jakiej firmy tampon zakładasz, jeśli jest źle włożony to przepuszcza. Zawsze wkładaj jeszcze wkładkę, chyba, że już sprawdzi na ile Ci wystarcza, bo jak przeholujesz zacznie przepuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm...hmmm....
Co do sikania to jak jest za płytko włożony to faktycznie może wypaść, a lepiej przytrzymać sznureczek, bo można obsiusiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssmoczyca
dzieki :) te co ja akurat mam tampony to są szajskie jak na pierwszy raz :) ale jutro pojde na zakuuupy ;] [oczywiscie jesli juz wyplata bedzie,bo wiecie, za przyjemnosci i ulatwianie sobie zycia trzeba płacic ;] buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm...hmmm....
Hmm ja używam Belli, czasami Subtelle i kosztują ok 5 zł. W moim odczuciu lepsze niż OB bo nie takie ślikie, ale może OB na 1 raz lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssmoczyca
a ja az ide teraz na wycieczke do auchanu obadac ceny ;] 3majcie sie!;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość curry
a do nas do szkoły kiedyś przyjechała przedstawicielka OB, i puszczała nam prezentacje i filmy, i pokazywała wszystko, dała próbki ale dalej się boję ;) poza tym wole zostawic to na czarną godzinę, na basen czy cos. I właśnie, mam takie głupie troche pytanie, przeciez jak ten tampon jest nasączony krwią i wejdzie się z tym do wody, to czy ta krew się nie rozpłynie? Ja wiem że to dziwne pytanie, ale nigdy nie uzywałam tamponów... niektóre z was sie martwia, czy trafią do właściwej dziurki... na pewno traficie, bo ta którą odpływa mocz JEST O WIELE ZA MAłA żeby wszedł tam nawet zmiażdżony tampon ;) i ob jest podobno przebadane, nie wywołują tzw skutków ubocznych różnego rodzaju, ta babka była strasznie fajna, i wszystko opowiedziała :) kiedyś może spróbuję... chociaz podpaski mnie dobijają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×