Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość pytam_bo_ nie_wiem
hejjesli tampon przeciekl po niespelna 3 godzinach raczej skapej miesiaczki tzn ze zle go umiescilam czy uzylam "za malych"??(tzn uzylam jak najmniejszego bo jetsem poczatkujaca....napiszcie prosze...aha w ogole go nie czulam wiec chyba umieszczony byl dobrze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . .. . . . . .
Na sucho to się takich rzeczy nie robi:/ Pewnie dostałaś okres, albo obtarłaś nabłonek... Nie nawilżaj niczym tamponu! Conajwyżej wejście do pochwy delikatnie posmaruj, żeby łatwiej wszedł. Jest to pewien dyskomfort, ale da się przeżyć:) pytam bo nie wiem - możliwe, że umieściłaś go pod szyjką/chociaż wątpliwe/ albo był za mały. Poobserwuj następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam_bo_nie_wiem
pod szyjką czyli zbyt głęboko?myślalam ze czym głębiej tym lepiej...eh zmienilam na większy na razie w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . .. . . . . .
Przestraszona, teraz możesz już bezpiecznie spróbować:) U każdej kobiety indywiudalnie opuszcza się szyjka, więc możliwe, że za głęboko wcelowałas/chociaż tampon nie wypełnia całej pochwy/ W 1 dniu możliwe, że szybko przesiąknie. Także powodzenia, bo sama musisz wyczuć co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivian_darkbloom
to znowu ja, będe was zamęczac pytaniami poki sie nie rozeznam co i jak :) wielkie dzięki za cierpliwośc i wyczerpujące odpowedzi:) więc kolejne moje pytanie brzmi-czy to normalne ze podczas usuwania tamponu odczuwam lekkie tarcie??Pewnie napiszecie że usuwam go za wczesnie, ze musi dobrze nasiąknąc ale jak juz pisalam mam skąpe lub nawet bardzo skąpe miesiączki a przeicez nie mogę go tam trzymac w nieskończoność bo to przeciez niezdrowo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ghg6
ja tez odczywam tarcie tak na poczatku jak by nie chcial wyjsc. takze ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlink
hej:) Ja na "pierwszy raz" kupiłam tampony OB mini rozlluźniłam sie i nawet nie pomyslałam że to wszytsko z taką łatwością mi przyjdzie.:) Ale mam jedną takie pytanie...czy można tampon wsadzić za głęboko? I czy OB light flow są więkdze od OB mini? proszę o szybką odpowiedz...z góry txn:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivian_darkbloom
hej Mlink! sa MINIMALNIE większe tzn troszkę dłuższe i ociupinke grubsze, kupilam dzis light i juz wiem :) dlaczego tampon sie wysuwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzn jak
wysuwa tzn w jakim sensie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivian_darkbloom
eh no...wysuwa sie a raczej zsuwa tak ze potem jest wyczuwalny....i to tarcie przy wyciąganiu :( może nie dla mnei tampony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzn jak
hmmm mi sie tampon nie zsuwa a to ze tampon nie jest dla cienie to raczej nie prawda, moze za plytko go wsadzilas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzn jak
po za tym pisze ze tampony nie moga sie przemieszczac i dobrze włozone pozostaja w jednej pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivian_darkbloom
a po za tym mam tak skape miesiaczki ze tampon(najmneijszy!) usuniety po 3-4 ggodzinach jst nasiąkniety do polowy(tzn polowa jest nie zabrudzona) martwie sie ze sobie zaszkodze np otarciami :( zawsze bylam niechętna ale teraz kiedy mam w planach wymarzone wyczekane wakacje to jedyny ratunek! bozesz no wiecej zachodu niz z 1 razem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzn jak
to potrzymaj tampon troche dłuzej... mozna trzyman nawet chyba do 8 godzin to zdazy coi nasiaknać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlink
A czy można tampon wsadzic za głęboko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . .. . . . . .
Tampon wkładamy ZAWSZE na głębokość palca lub apliaktora. Nie da rady go wsunąć głębiej/czyli za głęboko/ Jeśli jest za płyto to np przy siadaniu może się wysuwać. Vivian może za płytko go wkładasz? Nie wyciągaj go tak szybko, w ulotce/i testowane od iluś lat na sobie:) ) jest napisane, że może być do 8 godz. Także poczekaj trochę dłużej aż nasiąknie. Takie obtarcia to nic strasznego zwłaszcza jeśli piszesz, że okres masz 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivian_darkbloom
hej!no może i pisze ze do 8 godzin ale nie jestem co do tego przekonana....myślę że czym dłużej się go nie wymienia tym łatwiej o rozwój jakiegoś nieprzyjemnego stanu zapalnego, szczególnie gdy jest tak cieplo to bakterie mają rewelacyjne warunki żeby się rozwijać.... eh dziś spróbuje tych z aplikatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . .. . . . . .
Nie musisz 8 godz, ale może chociaz 6? Skoro po 3 Cię boli... Ja to praktykuje i przez tyle lat się nie nabawiłam żadnej infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh.....
A jak będziesz się tak obcierać kilka razy dziennie to prędzej się nabawisz stanu zapalnego niż jak dłużej przytrzymasz tampon:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivian_darkbloom
eh pewnie macie racje....bo to kompromisowo sprobuje po 5 :p teraz bardziej obawiam sie infekcji bo jetsem po antybioty=kach a po nich to wiadomo latwiej o paskudztwa... zreszta u mnie podobne uczucie tarcia występuje przy wspolzyciu mimo uzywania duzej ilosci zelu nawilzajacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chachata
Ja dzis uzylam po raz pierwszy tampony... i nic nie poczulam przy wkladaniu, zero bolu ale neistety okazlao sie ze nie jest on zbyt dobry, pozniewaz troche krwi mialam na majtkach;/ Waszym zdaneim jakie tampony sa najlepsze ja uzylam tampax(fioletowe) piszcieswoje opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . .. . . . . .
Dobierz odpowiednią chłonność. Skoro przeciekają to musisz cześciej wymieniać albo kupić większe. Tampon jak podpaska, ma swoje rozmiary i możliwości chłonne... Można zawsze użyć wkładki, żeby nasiąknięty sznureczek/bo to one przeważnie brudzi/ nie plamił bielizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paincia
Mam mały problemik. Co mogę zrobic gdy chcę wymienic tampon w szkole. Wiem że to głupie pytanie ale nie wiem ja wzięż ze soba tampon do WC szkolnego. Proszę pomózcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasikpasik
Czy jest możliwość że podczas kąpieli w morzu sznureczek tak namoknie że się urwie podczas wyjmowania?? Czy można coś zrobić żeby nie namoknął??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie można zabrać tampon do toalety tylko trzeba mieć papier toaletowy lub chusteczki do wytarcia się i umyć ręce :) a sznureczek się ni urwie :) rozbierzcie sobie kiedyś eksperymentalnie tampon - sznurek jest tak zaplątany na wacie, ze się nie urwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh.....
A co ma namoknięcie do urwania? Sznurek jest dobrze zamocowany! Paincia, a podpasek jak w szkole zmieniasz? Chyba łatwiej tampon w kieszen schować niż wielką podpaskę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do namoknięcia jeszcze - tampon nie rozpuszcza się tylko nasiąka płynem i absorbuje tylko określoną ilość (także przy pływaniu nie ma opcji że wypłynie czy coś) i wypełnia pochwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njbvf
A na pewno w morzu czy w wodzie nic sie nie stanie i nie przecieknie.... bo jak tam sie woda dostanie i cos bedzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie czytaj
No dostanie się woda, chociażby nasiaknie przez sznureczek. Jednak po to się tyle mówi o wymianie przed i po wyjściu z wody, żeby po 1. nie dopuścić do dalszego przeciekania, bo 2 nie dopuścić do infekcji jeśli miałabyś trzymać tampon nasiakniety wodom z jeziora cały dzień. Nie przcieknie bo będzie świeży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×