Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość o.b. rozmiar super
Ja używam o.b. super, normal mi przeciekają, są ok, ale niestety czasem mam problemy z aplikacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
everyone else?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamana. /
Błagam Was dziewczyny pomóżcie mi ! Mam 12 lat, miesiączkuje już od dwóch i niedługo mam bardzo ważną wyieczkę, min. do aquaparku. zastanawiam się nad tamponami, ale czy nie jest to trochę niebezpieczne w tym wieku ? Nie mogę powiedzieć mamie, nie ma szans. I mam kilka pytań: 1. Czy to boli ? 2. Czy mogę ich używać w tym wieku? 3. Czy można pływać z tamponami mini jak sie ma BARDZO obfite miesiączki ? 4. Nie przeciekną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LubięPlacki
może nie jestem jakąś znawczynią , ale z doświadczenia mogę ci powiedzieć , że prawidłowo włożony tampon nie uwiera , ani nic nie powinien boleć , co do wieku , to myślę , że to nie ma wielkiego znaczenia , i nie przeciekną , tak samo jak możesz kąpać się albo brać prysznic z tamponem i nie przecieka . a i jeszcze co do punktu pierwszego , czy to boli , to ja bym radziła ci wypróbować tampony już parę dni wcześniej , żeby zobaczyć jak je wkładać [musisz głęboko , inaczej uwierają] i czy jest ci wygodnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabele
Myslę, że najstosowniejszym rozmiarem będzie normal, nie mini. Poza tym - zakładanie... Możesz uzyc do tego zakupionego bez recepty w aptece żelu feminum i jesli to bedzie tampon bez aplikatora, to spokojnie nanieśc nieco zelu na tampon , ewentuanie palec i umiejscowienie go w odpowiednim miejscu nie powinno zabolec. Włozyć nalezy mniej wiecej na glębokosc palca, jednak tak, aby go nie czuc :) Zyczę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOCYY
Niedługo mam wycieczkę na basen i prawdopodobnie bd mieć wtedy okres. Kupiłam już tampony, zakładałam je pierwszy raz, tak na próbę, ale wtedy jeszcze nie miałam miesiączki... Było ok, jak na pierwszy raz.. Póki co dopiero planuję ten okres, bo nie jestem pewna że to bd ten dzień... Czy na basen mogę włożyć ten tampon tak na wszelki wypadek ? Nawet jeśli nie dostanę w tym dniu ? Czy to nie bd przeszkadzało .. Chodzi mi konkretnie o to, czy mogę założyć tampon przed okresem, i czy mogę włożyć tylko pół palca wskazującego ? Z góry dziękuję. ;) ;D ;* P.S. Mam okres od 2 lat, dostałam jak miałam 10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Dziewczyno!!! Nie wolno wkładać tamponów kiedy nie ma się okresu, bo przyczynia się to do nieprzyjemnych otarć w pochwie. Jedyne próby z tamponem należy robić podczas okresu najlepiej w te początkowe dni. Najwyżej przed okresem możesz włożyć palca i zapoznać się ze swoją anatomią. Jeśli palec wchodzi bez problemu, to tampon też wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jupi ! Dzisiaj dostałam okresu :) . Użyłam pierwszy raz w moim życiu ob mini i jestem zachwycona .Nie mam problemu z wkładaniem , przeciekaniem i wyjmowaniem :) .Teraz wiem , że tampon jest moim nowym przyjacielem . Już nei muszę przechodzić męczarń w podpasce . Teraz po prostu nie czuję ,że mam okres :) . Tylko brzuch mocno boli . JEstem szczęśliwaa :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Ja mam tak, że w podpasce strasznie boli mnie brzuch, chce mi się wymiotować i ogólnie źle się czuję, a gdy zakładam tampon, to dolegliwości po prostu znikają. Zapominam, że mam okres. Dobrze, że kobiety mogą być ginekologami, bo pewnie nie istniałoby coś takiego jak tampon ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam problem .... kilka miesięcy temu próbowałam włożyć sobie 1 tampona w moim życiu ... nie udało się ! koleżanki mi podbowiadały że one też tak miały i że przed wkładanie wkładały sobie palca by sprawdzić czy wogóle się da i gdzie mają wcelować :) No więc też tak spróbowałam i włożyłam całego najwiękrzego palca potem spróbowałam z tamponem i nie mogłam włożyć .. co mam robić !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to już używam normal . Jestem taka szczęśliwa tampony to porprostu.... nie wiem jak mogłam bez nich funkcjonować podczas miesiączki :)) . Ja nie miałam problemu za 1 razem z tamponem . Chociaż mini mi przeciekło troszkę , ponieważ mam średnio obfite okresy więc musiałma zmienić rozmiar . Żeby wsadzić tampon do pochwy nalezy się totalnie wyluzować . Najlepiej oprzyj noge o wannne , lub kucnij (mi najlepiej w tej pozycji ) . Jeśli używasz OB to od razu wślizgnie się w odpowiednie miejsce , przynajmniej ja tak mam . Nie wkładaj tamponu jeśli nie masz okresu :) . A jeśli nie możesz go włożyć to po prostu zaczekaj , aż będziesz mogła :)) . Pozdr. wszystkie kobietki :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Wkładając palca pewnie nie byłaś zestresowana, bo co to własny palec? Stres i obawy przed włożeniem pierwszego tamponu towarzyszą każdej dziewczynie. Proponuję kilka wdechów i wydechów, zrelaksowania. Kiedy jesteś spięta, spięte są i twoje mięśnie w pochwie, a to nie sprzyja wkładaniu tamponu. Ja na próby zmarnowałam z 5 tamponów. Nie poddawaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria 58585858
ja dostałam okresu dwa dni temu i uzywam podpasek ale czuje sie bardzo niekomfortowo . chciałabym uzywac tamponow ale boje sie ze nie bede mogła go włozyc i ze bedzie bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
istnieje coś takiego jak ostatnie posty. Tak bardzo boli przeczytanie jednej, czy dwóch ostatnich stron? Cały czas wałkuje się jedno i to samo pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponik
shatani ja miałam tylko jedną miesiączkę i czy pży mojej 3 miesiączce mogę użyć tamponów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Jestem SHANTI, a nie Shatani. Na o.b. jest napisane, że można już od pierwszej miesiączki. Szkoda, że do drugiej klasy gimnazjum nie wiedziałam o istnieniu takiego cuda, bo naprawdę ułatwiłoby mi to życie... no i wstydu. W drugiej klasie gimnazjum w niemalże każdej szkole rozdają darmowe próbki tamponów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obsesik
hm.... naprawdę od 1 miesiączki :P bo na jednym z opakowaniu z tamponów napisali że dopiero po 1 roku od miesiączki można używać bo się nie będzie miało dzieci dlatego męcze się z podpaskami już od pół roku jeśli masz racje to uratowałaś mi zycie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm.... naprawdę od 1 miesiączki :P bo na jednym z opakowaniu z tamponów napisali że dopiero po 1 roku od miesiączki można używać bo się nie będzie miało dzieci dlatego męcze się z podpaskami już od pół roku jeśli masz racje to uratowałaś mi zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
o.b. są właśnie dla nastolatek. Dla początkujących polecam o.b.pro comfort mini z tą otoczką silk touch. Tampon wchodzi jak nóż w masełko ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila z problem.D
cześć. mam problem z tamponem, ponieważ chce sobie go włożyć pierwszy raz... no i tak powiem że nie wiem gdzie mam celować..:/ czytałam Wasze wypowiedzi i już mniej więcej wiem co i jak. boje sie go włożyć, wiem że trzeb sie wyluzować, ale to już mniejsza. bo nie wiem gdzie mam celować... czytałam już że można sobie palca włożyć, a palca to jeszcze tam nie wkładałam..xd no i mam problem bo nie wiem gdzie go mam celować:/ może jakaś podpowiedź?:/ bo z podpaską to mi za bardzo nie wygodnie. chce się po prostu dowiedzieć gdzie mam celować. wiem że to głupio zabrzmi ale palca to się boje tam włożyć. błagam o odpowiedź..bede wdzięczna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila z problemem.
wiecie co, przed chwilą próbowałam go włożyć i nie mogłam. nie wiem co jest. włożyłam palca no i wiem gdzie celować tylko teraz on mi ie chce wejść, wszedł początek i nic z tego więcej. po prost się z siebie śmiałam.:D no ale mi nie wchodzi i już mi nie jest tak zabawnie. bo w podpasce czuje się jakbym sie zesra** za przeproszeniem. wiecie może dlaczego mi nie chce wejść? i co mam zrobić żeby mi wszedł? proszę o odpowiedzi bo się niedługo załamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
A próbowałąś kierować do tyłu? Jeśli to nie wychodzi, to spróbój w innych kierunkach i różnych pozach. Kucki, siad na sedesie, stanie, stanie i podpieranie się jedną nogą o coś nauka czyni mistrza. Mi też to na początki nie wychodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila z problemem
dzięki za odpowiedź na pewno bede próbowała;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naaunz
Ja co dopiero zaczęłam stosować tampony (używałam przy mojej ostatniej miesiaczce).Nie miałam żadnych problemów ze wsadzeniem i wyjęciem tamponu ale używałam go tylko w domu. Co mam robić w szkole? Czytałam o chusteczkach do higieny intymnej, których można używać przy zmianie tamponu, ale ja nie zamierzam chodzić z torbą wypakowaną chusteczkami. Jakoś tak mi głupio. Mogę np. ożywać zwykłego papieru toaletowego albo chusteczek higienicznych takich do nosa? Bo pomysł z chusteczkami do higieny intymnej zupełnie nie wchodzi w grę, że o podmywaniu się w toaletach publicznych nie wspomnę. Co mam robić ? Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Ja nie noszę nigdy ze sobą chusteczek, bo nie jestem przy kasie i jakoś nie umieram. Wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paatiiiiii95
Ja mam troche inny problem. Pierwszy raz uzylam tamponu juz jakiś czas temu. Troche się nameczyłam, ale udało sie w koncu. Teraz uzywam tamponów, ale np. wczoraj dostala okres, włozylam tampon bez problemu, ale jak dzisiaj chciałam to juz nie mogłam. To nie jest spowodowane jakims stresem, poniewaz wkładałam go wczoraj normalnie, a dzisiaj juz sie nie da, chociaz probowalam pod wieloma katami. Ta sytuacja zdaza sie juz 2 raz. Co moze byc nie tak? Z gówy dziekuje za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paatiiiiii95
Ja mam troche inny problem. Pierwszy raz uzylam tamponu juz jakiś czas temu. Troche się nameczyłam, ale udało sie w koncu. Teraz uzywam tamponów, ale np. wczoraj dostala okres, włozylam tampon bez problemu, ale jak dzisiaj chciałam to juz nie mogłam. To nie jest spowodowane jakims stresem, czy rozluznieniem, poniewaz wkładałam go wczoraj normalnie, a dzisiaj juz sie nie da, chociaz probowalam pod wieloma katami. Ta sytuacja zdaza sie juz 2 raz. Co moze byc nie tak? Z gówy dziekuje za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAMPOIK
dziwi mnie używanie tamponów od pierwszej miesiączki wiem że są takie dziewczyny które maja 10 lat i dostały to mogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
TAMPOIK: Proponuję wejść na stronę z o.b. Tam wszystko znajdziesz. Ale najpierw proponuję ci włożyć palca i zobaczyć czy wejdzie. Jak chodzi, to bez problemu, aczkolwiek z lekkim bólem (każdy zaczynający odczuwa to, ale później przechodzi) wejdzie bez problemu. Do dzieła! paatiiiiii95: Popróbuj w innych pozycjach. Kiedy zaczynałam swoją karierę, to najpierw próbowałam w wanie na leżąco. Potem za nic nie mogłam włożyć. No więc spróbowałam na sedesie na siedząco. Łatwo wchodziło, ale później to raczej było niewygodnie tak wkładać, więc zaczęłam na stojąco i do tej pory tak wkładam, ale zdarza się napotkać opór. Raz wchodzi raz nie, ale próbuję w różnych pozycjach. Proponuję ci to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasiuleeeek
Mam 15 lat i 2 lata temu dostalam pierwsza miesiaczke. Do tej pory stosowalam podpaski. Gdy wczoraj dostalam okres wlozylam tampon...Bez problemu umiescilam go we wlasciwym miejscu:) Dziewczyny zeby wiedziec gdzie mamy umiescic tampon trzeba znac swoje cialo. Dzieki tamponom nie czuje ze mam okres...Ale slyszalam ze tamponow mozna uzywac dopiero po dwoch latach miesiaczki,poniewaz dipoero wtedy ma sie w pwlni uksztaltowaną pochwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×