Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Siiiiu.
Hej, mam 13 lat, jestem dziewicą i chcę się zdecydować na tampony jednak słyszałam że one są tylko dla współżyjących kobiet... po przeczytaniu kilku komentarzy trochę się boje , że to boli i wg ... Proszę o rade , czy moge zacząć je stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc_nadciąga
Nie, nie są dla współżyjących kobiet. A co do bólu... To bedzie zależało jak wkładasz/będziesz wkładała tampon. Jaśli dobrze to obejdzie się bez bólu. Łatwej ci bedzie z aplikatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siiiiu.
Dzieki .. może się zdecyduje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanko, czytałam juz odpowiedzi i juz troche wiem o tym ja sie uzywa tamponów, ale mam jeszcze jedno pytanie. Mam 14 lat i czy moge uzywac tamponów o normalnej wielkości , znaczy czy mam uzywac tylko mini czy takie jak np. ob normal co jest dwa razy większy od mini?? czy nie jestem za młoda na te normalnejnej wielkości tampony? czytałam tez ze wielkośc zalerzy od obfitości okresu, ale ja niewiem czy w tym wieku moze uzywac tamponów tych np. ob normal czy dwa, czy to zawczesnie i moge tylko mini??? pomocy!!!!?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniela4
chce pierwszy raz używać tamponu a sie starsznie boje . kupiłam ob pro compfort super ale sama nie wiem czy dobrze ;/ [prosze powiedźcie coś wiecej o tym ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniela4, jeśli chodzi co do strachu to kazdy sie na początku troche boi, ja tez jeszcze sie troszke boje, ale to jest jak z kazdą zeczą, trzeba spróbowac. a ile masz lat??? ja mam 14 i juz od jakiś 2 miesięcy sie przykładam i niepotrafie, heh ale mam zamiar spróbowac:) tez kupiłam ob pro comfort super ale niewiem czy nie są za duze heh, jeśli chodzi o strach to moge ci powiedziec ze podejdz do tego normalnie, ze to taka natura, i nie stresuj sie, zeby cie nie bolało jak juz bedziesz próbowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pytanie do pomoc_ nadciąda :) kazdemu piszesz zeby urzywal ob pro comfort, (naprawde dziękuje ze pomagasz) ale jakich bo jest ob pro comfort mini, ob pro comfort normal, ob pro comfort super itp. to które jak na nasz wiek 12 _ 15 lat powinnyśmy urzywac ???? mini, normal, super czy jeszcze inne???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniela4
ja mam 16 latek ... ale pro compfort super nie są przypadkiem za duże jak na 1 raz proszem o pomoc kochane ;]] ** i tak wogule to boli ? miałam kupić mini ale nie było za 2 dni wypada mi @ i bym chciała wypróbować ale cholernie się boje że sobie nie poradzę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudusia **
ja mam 11 lat i mam okres, dzisiaj pierwszy raz użyłam tamponów z aplikatorem normall, i wcale nie było tak żle,jestem zadowolona.boli tylko troszeczkę,a jak zmienisz tampon któryś raz (u mnie 3)to prawie go nie czujesz.nie martw się,to nie jest takie trudne ;]życzę powodzenia i pozdrawiam:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
HEJ DZIEWCZYNY DAWNO TEMU TUTAJ PISAŁAM NO I SOBIE ZAZNACZYŁAM ZEBY MI WASZE WIADOMOŚCI NA POCZTE PRZYCHODZIŁY... NO I PRZYCHODZĄ TYLKO ZE Z MOJEJ POCZTY KOŻYSTA TEZ MÓJ BRAT NOI MI TROCHE SIARY NAROBIŁ WIECIE MOZE CO ZROBIĆ Ps:SORKI ZE NIE NA TEMAT PsPs no i prosze pomocy!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
HEJ DZIEWCZYNY DAWNO TEMU TUTAJ PISAŁAM NO I SOBIE ZAZNACZYŁAM ZEBY MI WASZE WIADOMOŚCI NA POCZTE PRZYCHODZIŁY... NO I PRZYCHODZĄ TYLKO ZE Z MOJEJ POCZTY KOŻYSTA TEZ MÓJ BRAT NOI MI TROCHE SIARY NAROBIŁ WIECIE MOZE CO ZROBIĆ Ps:SORKI ZE NIE NA TEMAT PsPs no i prosze pomocy!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
ale nie wiem jak to zrobić... dla mnie internet to normalnie czrna magia szukałam tu i tam ale nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja jakoś się boje bo pierwszy raz i nie wiem czy ob super soą ok ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja jakoś się boje bo pierwszy raz i nie wiem czy ob super soą ok ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyne co moge powiedziec to ze ja chyba zaczne jak na pierwszy raz ob, pro comfort mini, bo lepiej zacząc od najmniejszego rozmiaru, a potem bede uzywac normal bo nie mam az takiego duzego okresu, lepiej uzywac o małym stopniu wchłanania a nie uzywac tych na mocne krwawienie bo lepiej wymieniac częsciej a nie potem wyciągac niedokońca namoczobego, ( sorka za błędy ort. ) mam nadzieje ze pomoglam, a zaczeło mnie coś zastanawiac, bo moja kolezanka powiedziała ze ktos kiedyś zaszedł w ciąze przez tampon, wiem ze to niemozliwe ale jakoś nie wiem czy mam racje, wiem ze to głupie ale czy mozliwe????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudusia **
Mam 11 lat i mam okres od grudnia,a wczoraj zaczęłam używać tamponów,a tu mam pytania(może głupie,ale dla mnie ważne)... 1.tampon czy podpaska jest lepszy dla dziewczyn w moim wieku? 2.czy tampon może mi zaszkodzić? 3.kiedy pierwszy raz powinnam iść do ginekologa? 4.jakich zasad higieny powinnam przestrzegać podczas miesiączki? Dziewczyny,bardzo was proszę o odpowiedz i wyrozumiałość dla mnie,oraz z góry dziękuję :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da Klaudusia ;] Moim zdaniem powinnaś jeszcze używać podpasek, po przeczytaniu wielu stron o no wiecie to dopiero po 2 latach miesiączkowania można zacząć używać tamponów .. A do ginekologa możesz pójść w każdej chwili nawet teraz gdy zaczęłaś miesiączkować on Ci wszystko wytłumaczy ;p a co do higieny to po pierwsze to często zmieniać podpaski , i myć rączki i chyba to tyle ;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Dulla ;pp zajś w ciąże przez tampon haha niemożliwe Do zajścia w ciąże potrzebne są męskie plemniki a tampon chyba (napewno ) ich nie posiada ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś po raz pierwszy spróbowałam no i nic włożyłąm go dość głęboko ale bardzo uwierało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedźcie... proszę
hej mam 13 lat i chciałabym zacząć używać tamponów ...ale z aplikatorem. Lecz nie wiem jak ich użyć ...jeśli możecie to napiszcie coś na ten temat. A i mam pytanko czy jeśli będę wkładać tampon to mogę stracić dziewictwo ??? napiszcie proszę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nam problem
Urzywam podpasek a chce urzywać tampotów a i mam 12lat i już niemam nieregularnie wiecie czego. ale mamcia mi nie pozwala urzywać tamponów jak ją przekonać a i chce żeby wiedziała o tym że urzywam tamponów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedźcie... proszę
hej napiszcie mi to co wcześniej napisałam...proszę to dla mnie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, właśnie dziś poraz pierwszy suprubowałam pamponów, ale miałam problem, za pierwszym razem za płytko go wsunelam, za drugim, mnie strasznie uwierał i nie mogłam go dalej włozyc, dlaczego, czy to mozliwe ze jest na mnie zaduzy, próbowałam ob mini, teraz mnie trosze boli i zaraz spróbuje jeszcze raz, byłam wyluzowana i sie nie denerwowałam a i tak nie mogłam go prawidłowo włozyc, dlaczego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dulla ja miałam taki sam problem tylko z ob super , też mnie kurczeuwierało a byłąm wyluzowana ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziś jeszcze raz próbowałam i tez uwierało, niewiem czemu a nie jestem zdenerwowana, i boli jak chce go wyciągnac, a wiem ze raczej prawidłowo go wkładam, bo wkładam go głeboko i juz dalej nie moge, co to moze oznaczac?? hmm, gdyby to ze mnie uwiera to bułoby ok ale tak sie nie da :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz chyba 4 raz spróbowałam ob i wkońcu sie udało :) chyba jednaz za płytko go wkladalam, i jestem zadowolona a aniela4 lepiej spróbuj najpierw mały niz odrazu ob super bo to jednak jest róznica, ( taka dobra rada ) no teRAZ JA MOGE KOMUŚ POMUC :) jak ktoś chce to jestem chętna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
y znaczy ze pomuc jako jakaś rada a nie ze pomuc hehe no wiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×