Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość madzia szeroka xd
siemka ja naprawde nie wierzylam mam 16 lat i myślałam rze to boli ale to wcale nie bolało bo tszeba naślinić najpierw go rzeby lekko weszedł a potem wsadzić go do mnie leciutko weszedł i troszke sie rozkraczyłam i pociongnełam za sznureczek i wyszedł muwie wam dziewczyny wrzywajcie tamponu bendziecie czuły sie jak po sexie rzart xd xd xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie mam mieśączke od roku i na początku chciałam włorzyć tampon na prube bez okresu czy można tak sprubować i jakie tampony doradżacie prosze o szybką odpowiedż bo na ferie chce jechać na basen a ma mi wypaść miesiączka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie mam mieśączke od roku i na początku chciałam włorzyć tampon na prube bez okresu czy można tak sprubować i jakie tampony doradżacie prosze o szybką odpowiedż bo na ferie chce jechać na basen a ma mi wypaść miesiączka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuś_sz
Ja mam właśnie okres.... I probowałam w rozne sposoby wkladac.... 7 razy probowałam..... I zawsze w pewnum momencie zaczyna czuc ból.... A zalezy mi na uzywaniu tamponów, bo jutro jade na basen... Ja juz nie wiem co mam zrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina1405
Cześć. Chciałabym się dowiedzieć czy w moim wieku (13 lat) mogę zacząć używać tamponów, jak tak to jakich? W podpaskach jest mi bardzo niewygodnie, dlatego chciałabym zacząć używać tamponów, ale się bardzo boję spróbować (i nie wiem czy w moim wieku powinno się używać), boję się, że to może mi jakoś zaszkodzić.. Z góry dziękuję za odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiedziona 15-sto latka /
Witam! dziś rano przeczytałam kilkanaście wypowiedzi z tego forum. temat o tamponach zainteresował mnie z prostego powodu w piątek mam 100-dniówke i zależało bi mi na tym aby wypróbować tampony bo nie chciałabym się męczyć z lataniem co chwilę do toalety i wymienianiem podpasek. po dzisiejszych odwiedzinach od razu po szkole poszłam do drogeri i kupiłam małą paczkę tamponów o.b. mini z godnie z propozycjami nie których osób. jednak przy próbie tampon w ogóle nie chciał wejść do środka ani troszeczkę...a robiłam wszystko zgodnie z instrukcją :/ skąd mam wiedzieć, czy wszystko robie ok? POTRZEBUJE PILNEJ ODPOWIEDZI !!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc_nadciąga
wiesz, spokojnie tampon ''wejdzie'' tylko musisz być rozluźniona i spokojna. Usiądź wygodnie na kibelku. Rozszerz nogitworząc kąt mniejwięcej 90 stopni. Wypnij pupe do tyłu i prubój. Pamiętaj że pochwa to nie jest prosta "rurka", od środka wygląda mniejwięcej tak;rysunek. Ma taki jaby zakręt, dlatego może masz problemy. / / / / / / / / | | | |

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniiaxD
bo wiecie mam takie trochę inne pytanie.. nie wiem gdzie się go wkłada ;(( do ktorej dziurki sie wklada tampon? do tej pierwszej... czy do tej drugiej ktora jest najblizej pupy...? prosze odpowiedzcie ;* z gory dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolla
Matko boska dzieczyno... wiesz gdzie masz odbyt? To nie tam wkładasz tampon, tylko do pochwy (to jest ta druga dziurka, rozchyl wargi sromowe mniejsze - no chyba, że nie wiesz gdzie one są...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuzZ_
Mam 13 lat i chciałabym zacząć używać tampony lecz nic kompletnie o nich nie wiem a wstydzę się zapytać mamy... ; /// 1. Jak głęboko się je wkłada? 2. Co ile trzeba je wymieniać..? 3. bardzo boili przy wkładaniu..? Dzięki za odp. P.S. czy mogę je wypróbować gdy nie mam okresu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkadg
jejku dziewczyno !!! a skąd ci "kipi" okres ? z dupy ??? śmieszna jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gin K
odp do ZuzZ_ ! ZuzZ_ (razuz@interia.pl) Mam 13 lat i chciałabym zacząć używać tampony lecz nic kompletnie o nich nie wiem a wstydzę się zapytać mamy... ; /// 1. Jak głęboko się je wkłada? 2. Co ile trzeba je wymieniać..? 3. bardzo boili przy wkładaniu..? Dzięki za odp. P.S. czy mogę je wypróbować gdy nie mam okresu.? ad1. tampon wkładasz do oporu palca środkowego ! (jeśli źle włożysz będzie cię boleć, najlepiej sprawdzić poprzez kucnięcie czy cię uwiera! ad2. wymieniasz wg. zalecenia producenta, wszystkie zalecenia są podane na ulotce ( nie wyjmuj tampona dobrze nienamoczonego !!! ponieważ będziesz odczuwała około 20 minutowy ból, zależy od organizmu) ad3. jeśli się nie rozluźnisz to będzie boleć ! ale samego bólu nie możesz się bać! oprzyj jedną nogę na ubikacji rozluźnij mięśnie pochwy i delikatnie wsuń ! "sznureczek" pozostaw na zewnątrz ! :P p.s. - dokładne wskazania są opisane w każdej ulotce tamponów. A skoro wstydzisz się rozmowy z mamą to wybierz się na kontrolę do ginekologa! prawdopodobnie będzie potrzebować zgody mamy na pierwszą wizytę ale w niektórych poradniach przy rejestracji można się dogadać ! POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juletka
Ja mam 13 lat.Właśnie dostałam pierwszą miesiączkę.Mam pytania. 1.Czy tampony naruszą moje dziewictwo(błonę) 2.Czy nawet najmniejszy rozmiar przeznaczony dla najmniejzego krawawienia moze byc za duzy na moja pochwe? 3.czy nie jestem za mloda na tampony Proszę o jak najszybszą odpowiedz. Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuzZ_
Myślę że za młoda nei jesteś na tampony i nie naruszają Twojej błony dziewiczej.. A CO do rozmiaru nie umiem odpowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc_nadciąga
Do juletka. Myślę, że O.B. Pro comfort będą najodpowiedniejsze. O.B. mini często przeciekają, ale lepiej i tak założyć wkładkę higieniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbum BUM
ja mam okres ale nie mam na razie zamiaru uzywac tamponow. ale z podpaskami odczuwam dyskomfort i mam wrazenie ze mam cale gacie mokre i wszyscy to widza '] Buuuuuu :( wkurzajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbum BUM
moglby mi ktos pomoc a i jeszcze czy to wygodne cwiczenie na wf jak ma sie okres i to na dodatek w podpaskach??? :( Nie wiem co zrobic ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovnfghi
wpychasz do pierwszej dziurki głemboko i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbum Bum
tyle ze ja nie chce tamponow tylko czy wygodnie jest cwiczyc w podpaskach ??? na wf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja osobiscie odczuwam dyskomfort mam uczucie ze mi podpaska przecieka i nie jest to zbyt fajnie wole tampony wtedy czuje sie pewniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latte_
Nie, nie jest wygodnie. Odczuwa sie dyskomfort, caly czas nie wiesz czy sie nie przesunela albo nie przeciekla.. Dlatego w pierwszych dniach jesli to mozliwe, w ogole nie cwiecze. Nauczyciel powienien to uszanowac, ale KOBIETY w wiekszosci tego nie robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwusss
Hej. Mam 16 lat i ostatnio kupiłam sobie pierwszy raz tampony bez aplikatora. I spróbowałam go włozyć choć nie miałam okresu i rewelacja wsadziłam go głęboko posiedzial troche i normalnie wyszedł. Polecam. Tylko mama mi ich nie pozwala używać ale i ta bd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahmera
cześć. mam 13 lat i właśnie dostalam okres. Mam pytanie. Czy mogę używać tamponów (oczywiśćie mini, bo inne są za duże i czułam ból) bez żadnego problemu? I w jakich cenach one są? te mini. I czy lepsze są o.b czy tampax? :) pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Futrzakowa
Hej ;)Czy jak sie włozy źsle tampon , mozna cos urzic i sie moze cos stac ,? czy nie . ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahmera
jeśli poczujesz ostry ból to możliwe ^^ ale zależy czy włożyłaś głęboko czy nie. Odpowiecie na moje pytanie, które zadałam wcześniej? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwusss
Jeśli chodzi o markę tamponów to sama musisz zobaczyc które sa dla Ciebie odpowiedniejsze. Koszt to ok 5-10 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahmera
ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc_nadciąga
Moja przyjaciółka chce używać tamponów ale nie wie jak powiedzieć o tym mamie. A ja nie wiem jak jej pomóc. Przecież nie powiem : "powiedz mamie że nie chcesz podpasek tylko tampony". Pomóżcie mi, a ja wam pomoge w innych sprawach. Pozdroo;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×