Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Nać .
wiesz co, może na pierwszą miesiączkę użyj podpasek . Ja jeszcze nie miałam okresu, ale jak dostane to na początek użyje podpasek a może dopiero przy następnych miesiączkach tamponów . :) hm, mówisz że nie wsadziłaś do końca bo Cie bolało ... to może lepiej nie wsadzaj go na siłe . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia95
źle mnie zrozumiałaś. Ja okres mam juz od 3 lat. Dziasiaj dostałam i mowie ze pierwszy dzien, a nie pierwszy raz;) wiecie co wam powiem, ze odwazyłam sie:) Uzyłam tamponu. na poczatku bez problemu włozyłam, lecz jak wstałam to go czułam popchnęłam dalej, i jakbym troche czuła ale to tylko w niektórych pozycjach;) jest ok... nawet mnie tak plecy i brzuch nie bola(bo ja zawsze przy okresie mam takie bole) naprawde sa rewelacyjne;) polecam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaĆ .
ahaaa . :) rozumiem . :) jakich tamponów używasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia95
o.b. pro comfort;) i jeszcze jendo pytanie, czy jak włozycie sobie, to przez chwilke was wszysto boli? bo ja tak mam i przy wyciaganiu tez boli... czy to normalne, czy robie cos źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaĆ .
zauważyłaś że jak narazie Tylko my tu piszemy ? ;> taki jakby czat sie zrobił . ;d;d;d;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważajcie z tymi tamponami
Zarówno podpaski jak i tampony są wybielane chlorem, dodatkowo tampony są nasączone substancją pochłaniającą wydzielinę. Te wszystkie chemikalia nie są obojętne dla zdrowia, ale stosując podpaski przynajmniej nie wprowadzamy tego bezpośrednio wgłąb pochwy. Tampony polecam na specjalne okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia95
hehe w sumie to tak^^ ale przynajmniej wzajemnie sie uzupełniamy;D wiesz co, bo inne dziewczyny wchodza tutaj po to by sie wszystkiego dowiedziec, a jak juz sie dowiedza, doświadcza to stad spadaja;) i zapominaja o tym, ze pisza tutaj młodsze dziewczyny, lub starsze, które tez sie boja (jak ja kiedys) i zadaje pytania i szukaja pomocy. a że one juz wszystko wiedza, to nie mysla juz wtedy o innych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To forum jest bardzo przydatne... polecam poczytac jesli ktos ma jakiekolwiek problemy:) ja sama sie przekonałam:) i zapewne wiele innych dziewczyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwazimoda2211
hej właśnie ide kupić tampony zastanawiałam się czy tampax czy ob. ale chyba kupię te z aplikatorem ; D mam nadzieje że się uda założyć (1 raz) bo dzisiaj chciałam iść na imprezke. ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponiara . d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponiara . d
y, ten link wg. nie zawiera treści związanych z tematem więc O-, po co umieściłaś/eś tu ten filmik ? ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia95
Wiesz, niektórzy nie dorośli do swojego wieku... i wklejaja jakies linki, nie na odpowiednie dla tego strony, ale nie wnikajmy w szczegoły;) dziewczyny, jeżeli macie jakies problemy to pytajcie, tutaj nikt Was nie zna, i nikt sie nie dowie. Ja czesto tutaj wchodze, i patrze czy jakos nie moge komuś pomóc... wiem, że moja pomoc nie bedzie taka jak np starszych dziewczyn, poniewaz tez dopiero co zaczęłam uzywac tamponów;) ale postaram sie pomóc jak tylko będe mogła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikwik 2
Heej. Mam taki mały problem. Chciałabym zacząć używać tampony, ponieważ słyszałam, że są dużo wygodniejsze od podpasek. Moim problemem jest to, że nie wiem w którą dziurkę mam go włożyć i sie boję. Sama nie wiem czego ale czuje strach przed włożeniem. Wiem, że to głupie ale potrzebna jest mi taka podpowiedz jak go używać i jak pozbyć sie tej obawy. Z góry dzieki ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia95
Słuchaj, to normalne, ze sie boisz... każda z nas tak miała. Ja natomiast sie odwazyłam i jestem bardzo z tegopowodu zadowolona Musisz sie rozluźnic i nie stresowac... to podstawa! :) a potem juz jakos pójdzie. Umieścisz go we właściwym miejscu(nie zbyt płytko, bo bedzie Ci to przeszkadzało) i po sprawie. Po kilku h wyjmujesz, w zależności od tego, jakie jest krawienie. Jeżeli nie wiesz w jaka dziurke to hm... na ulotce powinno byc wyjaśnione... ale jeśli tego nie zrozumiałas albo coś, to powiem Ci tak;) w tą srodkowa... nie potrafie tego inaczej wytłumaczyć, ja jakos odrazu wiedziałam;D Powodzenia! dasz rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia95
Słuchaj, to normalne, ze sie boisz... każda z nas tak miała. Ja natomiast sie odwazyłam i jestem bardzo z tegopowodu zadowolona Musisz sie rozluźnic i nie stresowac... to podstawa! :) a potem juz jakos pójdzie. Umieścisz go we właściwym miejscu(nie zbyt płytko, bo bedzie Ci to przeszkadzało) i po sprawie. Po kilku h wyjmujesz, w zależności od tego, jakie jest krawienie. Jeżeli nie wiesz w jaka dziurke to hm... na ulotce powinno byc wyjaśnione... ale jeśli tego nie zrozumiałas albo coś, to powiem Ci tak;) w tą srodkowa... nie potrafie tego inaczej wytłumaczyć, ja jakos odrazu wiedziałam;D Powodzenia! dasz rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Nie miałam jeszcze pierwszej miesiączki ale najprawdopodobniej niedługo będę miała (moja mama miała na początku stycznia w szóstej klasie). Chciałabym od początku używać tampony żeby się do nich przyzwyczaić do wakacji. Czy już od pierwszej miesiączki można używać tampony???? Mam 12 lat i 6 miesięcy Ps. Mail mi się cały nie zmieścił - jatakasamanazawsze_bloog@poczta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia95
Kama00 wydaje mi się, ze nie bardzo. Moim zdaniem jesteś zbyt młoda, i nie wiesz sama kiedy dostaniesz okres;/ Niektóre dziewczyny dostwaja w wieku 16 lat, a to że twoja mam tak dostała, to nie znaczy ze ty tez... i do tego nie trzeba sie przyzwyczajać? do wakacji to wystarczy jakbyś spróbowała w maju moze albo i poźniej... moim zdaniem za wczesnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia95
Kama00 wydaje mi się, ze nie bardzo. Moim zdaniem jesteś zbyt młoda, i nie wiesz sama kiedy dostaniesz okres;/ Niektóre dziewczyny dostwaja w wieku 16 lat, a to że twoja mam tak dostała, to nie znaczy ze ty tez... i do tego nie trzeba sie przyzwyczajać? do wakacji to wystarczy jakbyś spróbowała w maju moze albo i poźniej... moim zdaniem za wczesnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegoś czasu urzywam tamponów (jakies 5msc), praktycznie od razu przezucilam sie na te ob normal. nie wiem czy cos jest nie tak ale czasami mi on przemaka, ostatnio na imprezie potrafilam zurzyc z 5 czy 6 tamponow i przemakaly mi. zawzse wydaje mi sie ze wkladam je na taka glebokosc jaka sie da, ale czesto czuje tampona i mam takie uczucie ze cos na niego uwiera i po prostu "zchodzi" mi na dol (najczesciej przy siadaniu/siedzeniu) dziewczyny prosze pomozcie mi, nie wiem co jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amess
Używam tamponów już od roku. Zaczęłam od o.b. mini później kupiłam pro comfort mini. Teraz postanowiłam kupić normal lecz mam problem z prowadzeniem. Na ulotce pisze, że po raz pierwszy można używać albo mini albo normal. Wydaje mi się, że tampon normal jest za duży, czy to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amess
Używam tamponów już od roku. Zaczęłam od o.b. mini później kupiłam pro comfort mini. Teraz postanowiłam kupić normal lecz mam problem z prowadzeniem. Na ulotce pisze, że po raz pierwszy można używać albo mini albo normal. Wydaje mi się, że tampon normal jest za duży, czy to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia77777
niemoge uzywac tanponów poniewasz są dlamnie zamałe.Mam 13 lat muj kolega przespał sie zemną on ma bardzo dórzego penisa i moja pochwa się powiekszyła. Co mam zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cozaludzie
kasia77777- zamiast sypiać z kolegami, lub takie zdarzenia sobie wymyślać, zaglądnij czasami do słownika ortograficznego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia95
jak nie wiecie, po co sa takie fora to sie nie udzielajcie ok? wez sobie sam koleś cos wsadź ok? moze sie troszeczke zaspokoisz;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie doswiadczona
mam problem kupiłam tampony boli jak zakładam i niemam jeszcze ginekologa mam 15 lat prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaazzziii
ja kiedys tez probowalam włożyć tam tampon ale niestety nie udalo sie zawsze tampon czeba wybrac najmniejszy na ten 1 raz bo jak zaduży to sie nie włoży czeba narpiew sie przyzwyczaic do tamponow a pozniej kupowac na obfite krwawienie czyli bardziej chłonne .(Pozdrawiam i życzę lepszych miesiączek.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitkalina
używam tamponu dzisiaj 2 raz. Na początku próbowalam włożyć tampon bez okresu, uwierał mnie,przeszkadzam w chodzeniu, siedzeniu.... Wczoraj dostałam okres i użyłam tamponu. "Leczy" idealnie. Włożyłam go najpierw plytko palcem wskazującym, a potem poprawiłam, włożyłam głębiej palcem środkowym...Chwała tym co wymyślili tampony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitkalina
nie "leczy" tylko LEŻY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja radzę bez aplikatora
przynajmniej dla mnie to zawracanie głowy i tylko utrudnia, kiedyś kupiłam a w ogóle nie mogłam sobie poradzić, więc w końcu oderwałam ten głupi aplikator i włożyłam tampon "normalnie". A zboczeńcowi, który pisze tu o żonie o kutasach uświadamiam, że wchodzą tu nastoletnie dziewczynki, na których nie musi wyładowywać swojej prawiczej frustracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LLLAAALLLAAA
Mam problem. Okolice moich miejsc imtymnych są ciemne, a ja nie wiem czy to dobrze czy źle . Prosze pomóżcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×