Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość lulu Gumaa
hmmm moze powiedziec ze niewygodnie jest jej w podpaskach i co mysli o tym zeby uzywala tamponow bo to bedzie dla niej bardzo komfortowe i ze jej kolezanki tez je nosza. xdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwusss
Albo niech zacznie używać i potem poprostu, powie ze od jakiegoś czasu uzywa tamponów i ze są wygodniejsze i chciała by ich używać. A ile kol ma lat? Od kiedy miesiaczkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia minorawska
ja dostałam miesiączkę jak były moje urodziny:( (czyli na ferie) akurat miałam iść z siostrami na łyżwy za godzinę więc powiedziałam mamie a ona dała mi podpaskę i powiedziała że jak nie przejdzie niedługo to mi da tampon no i nie przeszło to mi dała to ja sobie wsadziła (strasznie bolało ale wsadziłam) :( no i później frajda no i tyle. PS:Dziewczyny mam pytanko czy można wkładać tampon na sucho bez miesiączki? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwusss
A po co chcesz go na sucho wkładac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwusss
A po co chcesz go na sucho wkładac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc_nadciąga
Broń cie panie Boże nie wkładaj na sucho! Jak pewnie wiesz z pochwy wydziela się śluz. Możesz spowodować suchość pochwy, bądź uczkodzić błonę dziewiczą. Chyba że np. włażysz rano, a wiesz że okresu dostaniesz tego samego dnia, to nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu Gumaa
hehe OMG ale my mamy problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pytań o to czy tampony mogą stosować dziewice, to ja używałam jak byłam dziewica i nic mi nie przeszkadzało. A co do błony to może i sobie ją przerwałam ale nic nie czułam i widzę w tym tylko plusy. Gdy pierwszy raz kochałam się z chłopakiem to nie było żadnej krwi. pełen komfort. nie trzeba się stresować ze się coś ubrudziło i jak to wyczyścić. A to że miałam przerwaną błonę wcześniej to nie znaczy że nie byłam dziewicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam właśnie używać tamponów O.B. wczoraj je kupiłam i czytałam ulotkę, pisze w niej ze można je również używać na noc. Mam bardzo obfite krwawienie i w nocy zawsze mam problem z przeciekaniem podpaski na forum kiedyś przeczytałam ze nie wolno używać tamponów na noc i nie wiem teraz co zrobić używać ich na noc czy tez nie proszę o pomoc z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Mam 17 lat i od ok.4 lat używam podpasek ale jak dla Mnie jest to męczarnia bałam sie tamponów ale teraz jak przeczytałam to forum jestem w 100% zdecydowana . Bo po podpaskach mam max dyskomfort jak gdzies jade lub wygłupiam z kumpelkami albo chłopakiem. Mam nadzieje ze nie bd miała problemu z włozeniem pierwszego tampona:) i zdecydowałam sie na Ob tylko zastanawiam sie czy kupić jeszcze wkładki? Jak myślicie? Pozdroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Mam 17 lat i od ok.4 lat używam podpasek ale jak dla Mnie jest to męczarnia bałam sie tamponów ale teraz jak przeczytałam to forum jestem w 100% zdecydowana . Bo po podpaskach mam max dyskomfort jak gdzies jade lub wygłupiam z kumpelkami albo chłopakiem. Mam nadzieje ze nie bd miała problemu z włozeniem pierwszego tampona:) i zdecydowałam sie na Ob tylko zastanawiam sie czy kupić jeszcze wkładki? Jak myślicie? Pozdroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc_nadciąga
Kup na wszeliki wypadek wkładki bo nie wiesz, czxy kupiłaś dobry rozmiar tamponów i np. może przeciekać. Wystarczą takie cieniutkie DISCREET

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any
odpowiec dla jakiejś tam bum: na wf cwiczyc mając podpaskew majtkach to okropnośc, i mozliwe ze moze ci przecieknąc na spodenki, ja juz tak miałam, ja chce zacząc uzywac tamponów ale juz od miesiąca sie przykładam i nie moge :( wy tez miałyście problem z załozeniem pierwszego tamponu, ( w sensie ze nie mogłyscie się do tego zabrac :) ( sorka za błędy ort. bo jestem dyslektyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa17
Cześć, prześledziłam kilka stron tego forum, oczywiście nie wszystkie, dużo sie stąd dowiedziałam, jednak mam jeszcze pare wątpliwości.. w sobotę zaczyna mi sie kurs pływania, spotkania będą co sobotę, oczywiście można opóścić kilka spotkań bez konsekwencji, wiec myślałam że opuszczę te spotkania kiedy będę miała okres, jednak okres wypada mi własnie na tą sobotę, a pierwszej lekcji opóścić nie mogę i tutaj pojawia się mój problem.. mam 17 lat i jeszcze nigdy nie uzywałam tamponów, chciałabym zapytać czy jeśli użyje tego ob mini to czy to nie będzie za male i nie wyleci? czy to jakoś zwieksza swoją objętość kiedy jest już w pochwie? i jeszcze jedno tutaj czytałam że trzeba sie rozluźnić, ja nie potrafię. próbowałam dziś wyczuć poprostu tą dziurkę i w ogóle nie mogłam włożyć palca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia95
zalezy od obfitości okresu... moze ob pro comfort? mysle ze byłby lepszy... a co do tego ze nie mozesz znaleźć dziurki to mysle ze zadna z nas ci nie pomoze... ja nie wiem jak mozna takich rzeczy nie wiedzieć.. przeciez tego nikt ci chyba nie pokaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Solkaa
ehh . według mnie tampony ob są najlepsze ponieważ rownomiernie sie nasączają . A jak uzyłam bella for teens to z jednej strony były nasączone z drugiej w ogole nie były zakrwawione .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtyui
wertyuiop['/;.,kmjhgfcdx\ vbnm,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastolatkax
witam. mam 14 lat i dziś w szkole była u nas pani która dała nam tampony do uzycia. no i ja chcialabym zacząć używać bo wiem że to jest bardziej higieniczne i nie czuje się tego dyskomfortu. więc mam kilka pytań : 1. jakie tampony sa najlepsze dla dziewczyn w moim wieku ? 2. czy podczas tych kilku dni miesiączkowania trzeba zmieniac rodzaje ? że np. na początek gdy okres jest obfity normal a gdy jest go coraz mniej to mini ? czy jak ? 3. czy tampony używane cały czas są szkodliwe ? 4. co jaki czas trzeba je wymieniać ? skąd wiedzieć że są już 'pełne' ? 5. jakie tampony na pierwsze użycie ? prosze bardzo o odpowiedzenie mi na te kilka pytań. to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na początku używałam tampaxów bo są z aplikatorem a kiedy już się przyzwyczaiłam przerzuciłam się na O.B. powinno się zmieniać rodzaj bo masz coraz słabsze krwawienie i nie trzeba na końcu okresu bardzo chłonnych tamponów Ja słyszałam że nie powinno się używać tamponów na noc ale na ulotce O.B. przeczytałam że można a tak poza tym to nie słyszałam żeby były szkodliwe musisz sama wyczuć jak czesto je zmieniac ale przy obfitym krwawieniu takim jak ja mam to musze je zmieniac co 3-4 godzin polecam na poczatek tampony tampax łatwo się je aplikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza.
ja dziś pierwszy raz użyłam tampona. To był "normal" bo nie miałam w domu podpasek, a tylko takie tampony w domu były. mam pytanie: jakie tampony będą lepsze mini czy normal ? dodam że miesiączki mam niezbyt obfite, a założenie tampona nie sprawiło mi bólu ani nic. i jakie tampony będą najlepsze. ? pisano tu o ob i tampaxach, a wiecie coś może o tamponach z biedronki, bo takie poleciła mi koleżanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any
mam pytanie, mam 14 lat i jakich tamponów powinnam uzywac, czy mogę uzywac juz ob normal, czy mini???? troche głupie pytanie ale prosze o odpowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any
mam pytanka 1 jakich tamponów powinnam uzywac?( mini, normal??? 2 w jakiej je wkładac pozycji?? ps Czy wy sie wstydzicie kupując tampony w sklepie???? sorka za błedy ort.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any
mam pytanka 1 jakich tamponów powinnam uzywac?( mini, normal??? 2 w jakiej je wkładac pozycji?? ps Czy wy sie wstydzicie kupując tampony w sklepie???? sorka za błedy ort.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any
mam pytanka 1 jakich tamponów powinnam uzywac?( mini, normal??? 2 w jakiej je wkładac pozycji?? ps Czy wy sie wstydzicie kupując tampony w sklepie???? sorka za błedy ort.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc_nadciąga
Do Any : 1. Najlepsze są O.B. Pro Comfort 2. W jakiej pozycji... Ja siadam na kibelku, rozluźniam się i rozszerzam nogi i jest ok. Ale sama musisz próbować też innych pozycji. 3. Osobisie bardziej się wstydze (*wstydziłam) kupować podpaski niż tampony. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga100495
Hej dziewczyny ;) Mam dla Was kilka/kilkanascie pytan, które moze troszke odbiegaja od tematu tego fonum, no ale mysle ze nie macie mi za złe, za nie ;) No to tak : dnia 10 lutego powinnam dostac okres. Był bol, chumorki tylko nie było okresu. 17 lutego mam jechac na basen, no i jak dostane okres to wezne tampon ( I co do tego to mam 3 pytanka: Jak sie umiesci tampon we własniwym miejscu to nie powinno nic przeciekac prawda ? A jak sie tampon umiesci nie dosc głeboko to jest prawdopodobienstwo ze mozna zaliczyc wtope ? ;| A czy pod wpływem wody od sie jakos nie "wyslizgnie" ? Wiem ze niezbyt madre, no ale wkoncu moje ;P ) A jak bym nie dostała okresu nawet przed basenem rano, to moge go załozyc gdy go nie mam, ale sie boje ze moge dostac na basenie, a tego bym nie chciała.. Bo czytałam gdziez tez na forum, ze nie powinno sie uzywan tamponow gdy sie nie ma okrwsu. I napewno jak bym go wkładała i tak samo jakbym go wyciagała to by bardziej bolało niz gdybym miała normalnie okres prawda ? Bo tak to "tam" bedzie sucho co utrudni jego aplikacje. To np mogłabym go lekko zwilzycz woda ? Dało by to cos wgl ? Czy moze by to jeszcze pogorszyło sprawe ? Tak zebyscie wiedziały, to tampon miała tylko raz "w sobie", ale chyba cos zle zrobiłam bo go czułam i nie było za fajnie. I jak go umieszczałm to mnie piekło i nawet jak go juz nie miał to tez przez jakis czas jeszcze piekło .. . Kolezanki mowiły ze moge go wzuasc gdy nie mam okresu, tak normalnie to nie chodziłabym z nim bez potrzeby - bo po co, tylko teraz chyba musze zrobic wyjatek co Wy na to ? Chce sie czuc pewnie w Te Dni, tak jak kazdna z Nas ;) A i jeszcze bym sie Was chciała zapytac, bo 1 okres miałam 10 wrzesnia 2009 roku, i od tamtej pory do dzis miała okres tylko chyab 3-4 razy, i to przewaznie nie było tego 10 tylko w inne dni, czy to normalne ? Bo podobno z poczatku nie jest regularnie, nom ale to ile ten poczatek trwa ?;> Za odpowiedzi dziekuje i serdecznie pozdrawiam ;):**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any
dzięki za odpowiec, mam jeszcze małe pytanie. Czy jest to mozliwe zeby mi np. tampon utknoł w srodku hehe?? wiem ze głupie pytanie ale tez sie zastanawiam????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc_nadciąga
Do Any (raz jeszcze :) ) Tampon ci nie "utknie". 1. W O.B. nigdy mi się nie urwał sznureczek. Mimo tego że go zawsze przedtem "maltretuje". 2. A nawet (choć to mało prawdopodobne) jak by ci utknął to będzie tak blisko że wyciągniesz go bez problemu palcami. Mam nadzieję że pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any
heh dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×