Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość magda123155
natalia7a dzięki że mi odpisałaś ale mam ob ale chciałam spróbować TAMPAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anotśka.
Magda do tampaxów dołączony jtes aplikator ale polecam te z biedronki. Nie zauważyłam różnicy miedzy ob. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Destructor
eloAnik: Bolało ponieważ tampon za szybko wyciągnęłaś. Gdybyś dłużej potrzymała go w cipce to bardziej by się nasączył, wchłonął by więcej krwi i wyszedł by ślisko i bez problemu. A jak jest nie dokońca nasączony to jest szorstki i ciężko go wyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej..:) CHcialam sprobowac założyć tampona, poniewaz chce widziec czy rzeczywiscie jest to wygodniejsze od podopasek. Jednak juz 3 razy pobowałam ...:( i wkłądalam pod roznymi katami i nie wchodzi a nawet pol tampona nie weszło a gdy dociskam to czuje kucie wiec nie wiem co mam zrobic. Byłam przy tym rozluzniona. Czytałam te forum przed proba włozenia tamponu, ale no naprawde nie moge tego włozyc bo czuje kucieei nie wyczuwam nawet gdzie dokladnie mam to wpychac..:/pozdrawiam i jezeli cos wiecie na ten temat to napiszecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej..:) CHcialam sprobowac założyć tampona, poniewaz chce widziec czy rzeczywiscie jest to wygodniejsze od podopasek. Jednak juz 3 razy pobowałam ...:( i wkłądalam pod roznymi katami i nie wchodzi a nawet pol tampona nie weszło a gdy dociskam to czuje kucie wiec nie wiem co mam zrobic. Byłam przy tym rozluzniona. Czytałam te forum przed proba włozenia tamponu, ale no naprawde nie moge tego włozyc bo czuje kucieei nie wyczuwam nawet gdzie dokladnie mam to wpychac..:/pozdrawiam i jezeli cos wiecie na ten temat to napiszecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej..:) CHcialam sprobowac założyć tampona, poniewaz chce widziec czy rzeczywiscie jest to wygodniejsze od podopasek. Jednak juz 3 razy pobowałam ...:( i wkłądalam pod roznymi katami i nie wchodzi a nawet pol tampona nie weszło a gdy dociskam to czuje kucie wiec nie wiem co mam zrobic. Byłam przy tym rozluzniona. Czytałam te forum przed proba włozenia tamponu, ale no naprawde nie moge tego włozyc bo czuje kucieei nie wyczuwam nawet gdzie dokladnie mam to wpychac..:/pozdrawiam i jezeli cos wiecie na ten temat to napiszecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. A mi tampon nie chce wejsc a jak wsadzam to czuje dziwne kuciee , probowałam juz 3 razy i z tampax i ob mini i nic ... nie chce mi wejsc a bylam razluzniona i manewrowalam nim pod roznymi katami. Pozdrawaim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem.
Hej dziewczyny. Mam problem Do tej pory używałam podpasek ale chcę się zdecydować na tampony ale tylko raz na jakiś czas. Chodzę na zajęcia z basenu i akurat mam miesiączkę a zalezy mi na obecności a boję się że coś się z nim stanie podczas pływania. Jeszcze nigdy ich nie używałam więc nie wiem też z jakiej firmy lepiej kupić tak żeby nie przeciekały ... Czekam na odpowiedź Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekasz ginekolok
jest krem wystarczy posmarować w środku pochwe i na zawnącz troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antośka.
zdecydowanie polecam Ci o.b są one bez aplikatora ale na prawdę łatwo się je zakłada i na pewno szybko się tego nauczysz pamiętaj tylko o jednym musisz być rozluźniona. A co do tampaxów słyszałam że są nawet dobre ale coś tam.. poczytaj przy wcześniejszych wpisach. P.S dziewczyny czy któraś z Was używała tamponów z biedronki tych "safe" ponoć są dobre ale jakoś boje się na nie zdecydować, jednak ufam znanej powszechnie firmie :) Pozdrawiam Ciepło choć na dworze jednak nie widać za bardzo słońca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TruskawkowaCzekoladka
Hej. już 3 razy wkładałam tampony OB mini i cały czas za płytko je wkładam. Mam średnio obfite okresy i za kazdym razem kiedy tampon był juz zalozony dalej wyciekala mi krew i szybko wyjmowalam tampony ale... po ich wyjeciu nie cieknie mi krew jakbym nie miala okresu i dopiero po paru godzinach zaczyna ciec. Nie wiem dlaczego!!!Przeciez tampon nie powinien hamowac odplywu krwi !!!co mam robic zeby tak nie bylo?pomozcie, bo chce stosowac tampony!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudii
kocham was!! poczytałam sobie co tu piszecie ponieważ sama miałam trudności z włożeniem sobie tamponu ale po przeczytaniu spróbowałam znowu i na totalnym luzie dałam rade ale chyba wcisnęłam go nie do końca ale to nic ... dziękuje że zakładacie takie forum bez was bym nie dała rady (używałam ob normal) ; **

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaklopotana140630
Hej. No więc mam pytanie, jutro jadę na 3dniową wycieczkę i dzisiaj dostałam miesiączki. Nie wiem co mam zrobić. Mam tampony i podpaski, ale jednak się obawiam, bo gdzie będę miała to wyrzucić? Jeśli wrzucę do śmietnika w łazience, koleżanki na pewno zobaczą i będą śmiechy. Że podpasek się nie wyrzuca do sedesu, tamponów też nie można? Co mam zrobić?! Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibulka
z czego sie beda smialy??? ze masz okres?? zawin tampon w papier toaletowy i wywal, nikt nie bedzie widzial co niesiesz do smietnika czy ktos bedzie patrzyl czy wyrzucasz waciki kosmetyczne, czy patyczki do uszu czy zawiniatko w papierze? a jak wyrzucaja podpaski do smietnika to tez sie smieja? dziwne poczucie humoru ...... ;) nie panikuj! :) a do toalety nie polecam, zatkasz odplyw i wtedy do smiechu nie bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona165
ja mam 16 lat i nie używałam jeszcze tamponów, próbowałam kilka razy ale zaraz robi mi się słabo i nie daje rady .... ;[[[[[[[[[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eli_
Cześć. Mam problem. Jestem 3 tygodnie po lekkim zabiegu ginekologicznym nacięcia błony dziewiczej. Byłam wczoraj na kontroli i Pani doktor kazała mi nosić tampony (O.B. Mini) więc postanowiłam spróbować i zaczęłam robić jak na ulotce ale kiedy zaczęłam wkładać strasznie mnie szczypało i nie chciało zbytnio wejść dalej. Próbowałam lekko zmienić kąt wkładania ale nadal strasznie szczypało i nie chciał się "wcisnąć". Możecie mi jakoś pomóc? Coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yellowowa
tampony mozna wyrzucac do ubikacji! sa bawelniane wiec sie bez problemu zapchaja i nie zapchaja kibelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yellowowa
bez problemu sie ROZKLADAJA. najmocniej przepraszam za blad:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilix16
po pierwsze włożenie bardzo boli,mi kiedyś była potrzebna wizyta u ginekologa bo coś przerwałam i krew leciała bolało jak nie wiem ale niektóre z nas mają waśkie wejście więc tym trudniejsze jest włożenie tampona i bolesniejsze ale niektóre maja farta i im to łatwo idzie uważajcie żebyście sie nie poraniły i życze ci powodzenie zeby nie bolało ja już dosyć z nimi przeszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilix16
a miałaś ajkoś operacje że cie to boli bo mnir troche bolało ale teraz już jest w maiare okiś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilix 16
sory ale skoro miałaś fajny ksywe to mi sie wymyślać nie chciało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia m.
głupie troche powtarzanie bo nikt nie wie o co kaman ale co do tematu to nie powinno bolec może troche pierwsza lilix 16 ma racje może bolę i to zależy jakie kto ma grube wejście im grubsze tym gorzej wchodzą tampony ale im cieńsze tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxTruskawkowaxx
Hej dziewczyny. :) Miesiączkuję od 4 stycznia bieżącego roku ;d. Mam 14 lat. Za kilka dni jadę na obóz i jestem w 80% przekonana że będę miała okres. Nie musze się kąpać w morzu , po prostu zależy mi na dyskrecji i komforcie :) Nie chcę przepłacać za tampony o.b , tylko raczej kupię sobie Safe Regular, bo miesiączki mam obfite :) Co myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham_żaby
Hej a ja mam troche inny problem: chodzi o to że wczoraj na noc pierwszy raz założyłam tampon. Nie były to ob mini tylko takie normalne chyba tzn jak dla mnie to one były mega ;p Założłam go bez większych problemów tylko troszke bolało na początku ale potem to juz nic w ogóle i go nie czułam nie przeciekł więc chyba był poprawnie założony xD no i dziś rano go zdjęłam tez bez większych problemów [napoczątku tylko nie chciał sie ruszyc ;p] i chodzi o to że już teraz nie mam okresu....... a to jest dopiero 3 dzień normalnie mam tak z 5-6 dni.....no i nie weim czy tym tamponem cos uszkodziłam czy to tak po prostu......... może dodam też że ta miesiąćzka powinna wypaść dopiero za jakieś 2,5 tyg [pierwszy raz mi wypadła tak wczesnie a miesiączkuje już 1,5 roku tak mniej więcej] czytałąm gdzieś że to normalne że ta miesiącżka musi sie wyregulowac i że czasem wypada wcześniej czasem później czasem jest dłuższa czasem krótsza tylko że u mnie nigdy tak krótka nie była tylko akurat teraz po tym tamponie.....nie wydaje mi sie że cos uszkodziłąm bo mnie nic nie bolało i nic nie boli więc co jest grane????????????? prosze pomóżcie z góry dzieki =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa1995
hej... dziewczyny bo ja mam takie pytanie może nie za mądre no ale cóż. bo mam zamiar używać tamponów bo za miesiąc jadę nad morze i akurat ma mi wypaść okres w dzień wyjazdu....;/ i nie chcę mieć zepsutych wakacji przez miesiączkę.. :( więc postanowiłam że spróbuję uzywać tamponów , wiem że na początek powinnam uzyć O.B mini albo tych z aplikatorem... moze to głupio zabrzmi ale ja wsadziłam sobie palca do pochwy i czy to jest tak samo jak wkłada sie tampon (bo jak wkładasz tampon to musisz wsadzić również palca) i czy to tak samo czuć jak palca wkładasz np ? głupie pytanie no cóż... ale ja jestem zielona w tej sprawie :) aha i jeszcze jedno co jaki czas trzeba wymieniać tego tampona tak średnio ? pozdrawiam wszytskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magictampoo
hej dziewczyny ! :* widze , ze wiele z was ma problem jesli chodzi o tampony ;] nie martwcie sie ! Ja mam okres dopiero od 3 miesiecy , ale sprobowalam z tamponami ;d wiadomo, jest lato no i gorace weekendy, wiec wyjezdza sie na plaze, co jest rownoznaczne z tym , ze sie kapiemy w morzu. nie chcialam probowac calkowicie przed okresem , wiec sprobowalam dzis , a nie mam teraz okresu, tylko za pare dni (wypada w weekend!) najwazniejsze jest to , zeby skierowac tampon w odpowiednia strone, czyli jak najbardziej do tylu.(w strone krzyza). SEKRET TKWI ROWNIEZ W TYM, BY ZAMOCZYC TAMPON W WAZELINIE LUB KREMIE. TO NAPRAWDE POMAGA. mam nadzieje , ze to pomoglo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olafka1555
mam 14 lat i boje sie uzyc tamponu boje sie ze nawet mini jest za duzy ze mnie bedzie bolec i ze go niewwyciagne pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olafka1555
wchodzi 0,5 cm zatrzymuje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×