Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Taka jedna xD
Ja to mogę powiedzieć ,że nie jedna z nas używała tamponów ,ale krótko mówiąc ,tampony są małym obwiniętym wacikiem ,który jest za duży za mały ,za średni.Dlaczego ,akurat tampony są podobne do czegoś takiego jak coś co ma mężczyzna miedzy nogami ? Najlepiej tampon powinien wyglądać inaczej ,bo mało osób wie co może się stać w samym środku pochwy,gdy użyto tampona.Tampon jest małym bulwiastym wacikiem ,który umieszczamy w błonie ... i niewiemy czy jest brudny ,czy może też za bardzo natarty jakimś olejem i brudem naszych rąk.Wiele z nas tak szybko tampon zakłada ,że nawet nie zdążą umyć rąk i później jest pytanie dlaczego boli dlaczego piecze??? Pamiętajmy ,by zawsze sprawdzić tampon ,tak ...,aby złapać za sam sznureczek lekko trzy razy pociągając.Także powiem jeszcze coś:czy nie uszkodzimy tampona ,gdy pociągniemy???Odp.:Zależy jak ten tampon był zrobiony dla naszych natur... i ,także trzeba pamiętać o paru rzeczach naraz ....Moim zdaniem tampony są strasznym przeżyciem ...,ponieważ nikt nie wie co kryje w sobie miękka wata ,która może się rozluźnic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba żartujesz, nikt nie zrobił tamponów zeby nam zaszkodzic!! Tampony są po to by w Te Dni nie czuc wógule ze mamy okres, nikt o zrowych zmysłach nie zrobił tamponów po to by człowiekowi uprzykszyc zycie, i to ze jest podobny do tego co mają chłopcy, moze to troche tak wygląda ale wkońcu to ma pomagac a nie zeby nastolatki miały jakies dziwne skojazenia :) Jak by tampony były nie chigieniczne to by ich nie sprzedawali, a o myciu rąk to chyba kazdy pamięta, bo to jak z skaleczonym palcem, jak krwawi to trzeba umyc ręce i zakleic plastrem, a nie brudnymi rękoma dotykacmrany bo się zabrudzi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba żartujesz, nikt nie zrobił tamponów zeby nam zaszkodzic!! Tampony są po to by w Te Dni nie czuc wógule ze mamy okres, nikt o zrowych zmysłach nie zrobił tamponów po to by człowiekowi uprzykszyc zycie, i to ze jest podobny do tego co mają chłopcy, moze to troche tak wygląda ale wkońcu to ma pomagac a nie zeby nastolatki miały jakies dziwne skojazenia :) Jak by tampony były nie chigieniczne to by ich nie sprzedawali, a o myciu rąk to chyba kazdy pamięta, bo to jak z skaleczonym palcem, jak krwawi to trzeba umyc ręce i zakleic plastrem, a nie brudnymi rękoma dotykacmrany bo się zabrudzi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopy powinnam pocałować wynalazcy tamponów!!!!! to jedna z kilku cudownych rzeczy jakie stworzono dla kobiety i stosuję je 24 h na dobe kilka dni w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna xD
Hmm ,może też to fakt.No niewiem, ale warto spróbować. xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotecka
hej 10 dni temu zamówiłam próbki tamponów ob... wiecie czy jeszcze coś do nich dołączą? i ile ich będzie,i ile będą jeszcze szły?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie zamówiłam ale zaraz zamówię ale wiem co jest 2 tampony ob mini 2 llight day i normal i ksi ążeczka od dziewczynki do kobiety czy coś ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antośka.
ja czekałam za paczką jakieś 3 tygodnie :) w zestawie są 2 tampony ob. mini i 2 tampony ob normal. Do tego dołączona jest książeczka która przedstawia 2 przyjaciólki ktore zaczynają miesiaczkowac, dołączony jest także kalendarzyk i jakaś zakładka czy coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryskaaaaa
hej pisze tu bo nie warto zakladacnowy temat. gdy wkladam tampona to po wlozeniu odczuwam chwile bol tak na dole w brzuchu . wiecie od czego to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarrika
maryskaaaaa - też mam to uczucie i też się nad tym zastanawiałam. Ogólnie przez cały okres potrafi pobolewać mnie brzuch właśnie gdy mam zaaplikowany tampon.. Może to spowodowane zatamowaniem krwi?? Nie mam pojęcia, ale to trochę uciążliwe.. Chciałam się was zapytać czy też odczuwacie taki straszny ból przy zakładaniu ob? Do tej pory stosowałam tampaxy ale dziś nie było moich super plusów więc zdecydowałam się właśnie na ob ale ból przy zakładaniu był nieziemski :/ Dodam że nie chodzi o nieumiejętnie wkładanie, dziewicą też nie jestem, ale o fakt że są one strasznie suche. Są jakieś sposoby na to by ułatwić sobie aplikację? Jeśli posmaruję maścią (zwykłą jakąś natłuszczającą) to czy nie wpłynie to na działanie??? Liczę na odpowiedzi, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczeze mówiąc nie wiem od czego to moze byc, ale napewno nie od tego ze zatrzymujesz krew bo tampon ja wchłania a nie zatrzymuje jak korek, moze poprostu nie mozesz uzywac tamponów ( chyba ze tylko ob to moze jesteś uczulona albo wrazliwa na ten materiał )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryskaaaaa
uczulenie to nie wiem, nie jestem pewna czy zawsze taki bol odczuwalam .. nie pamietam czy na poczatku tez tak bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratunkuuu:(
hej dziewczyny ..bardzo was prosze pomóżcie ... mam okres wsadziłam sobie tampona i wgl ale on mi utknoł :((( i jak chce go wyciągnąć to się nie da i boli jak mam go wyciągnąć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antośka.
moze tampon nie jeszcze do konca nasaczony. Jeśli czujesz opór przywyciaganiu to znaczy ze moze tam jeszcze spokojnie byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratunkuuu:(
hej udało mi się go wczoraj wyciągnąć...i omało bym nie straciła dziewictwa.heh poza tym gdybym go nie mogła wyciągnąć to bym musiała iść do ginekologa:( ale już jest spoko wyciągnięty:) ale teraz tak mnie boli...że szok i czuje taką pustę..jakby czegoś mi tam..brakowało co to może znaczyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaguubiona..;/
Mam taki problem natomiast tamponów. Niedawno dostałam pierwszej miesiączki...Używanie podpasek było dla mnie dość niewygodne...między innymi dlatego, że często mi się przesuwały. Spytałam się mamy w dość okrężny sposób a dokładniej: Mamo...bo moja koleżanka (która dostała pierwszą miesiączkę 2 dni przede mną) nie wie czy może używać tamponów. A moja mama odpowiedziała mi..: że nie wolno bo jak (i tu zaczęła tłumaczyć) błona dziewicza i jak się wkłada tampon to można ją zerwać . ! I nie wiem czy to prawda..;/ Bo coś nie chce mi się wierzyć nie chce..Czy to prawda? Czy mogę spróbować używać tamponów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się o błonę
jeśli jest elastyczna lub niezbyt duża/gruba - nic się z nią wielkiego nie stanie. Jeśli natomiast masz grubą, zasłaniającą znacznie wejście do pochwy - prawdopodobnie podczas zakładania tamponu odczujesz znaczny ból - i odechce Ci się tamponu :) Młode dziewczyny powinny zaczynać od najmniejszych rozmiarów - po jakimś czasie sobie dopasujesz rozmiar, na początek najlepiej najmniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakkak
ja na początku bardzo się bałam używać tamponów ale w końcu się odważyłam=] za pierwszym razem źle założyłam i bardzo bolało ale już za drugim wszystko było w porządku. Teraz nie wyobrażam sobie tego że mogłabym iść do szkoły w podpasce- nie daj boże by coś wypłynęło=] dziewczyną które nie używały jeszcze tego wynalazku proponuje najpierw powkładać sobie w te miejsce palec później będzie łatwiej=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponiki
Mam do was takie pytanko..Ponieważ nie umiem rozmawiać z mamą o sprawach kobiecych... Czy po pierwszej miesiączce mogę używać tamponów? Czy używanie tamponów ma jakieś znaczenie gdy jest się dziewicą? Nie za dużo wiem o tych sprawach i nie wiem czy jak włożę tampona może pęknąć mi błona? Z góry dziękuje za pomoc =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antośka.
ponoć mowi się że tampony powinno zacząc się stosować kiedy rok po dostaniu pierwszej. ale nie wiem czy to prawda. ja tampony stosuje od 2 lat a miesiączke mam od chyba 6. :) a co do błony dziewiczej to bez obaw ! na pewno nic sie nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloAnik
hejka ;) mam pytanko jak każdy ;D mam 16 lat ,kiedyś raz użyłam tamponu OB , włozyłam go chyba dobrze bo nie odczuwałam go. Jednak martwi mnie jego wyciągnięcie ? czy za pierwszym razem to tak zawsze boli ? ja praktycznie się z tym siłowałam bo niechciał wyjść i strasznie mnie to bolało ! od tamtego czasu wiecej tamponow nie zalozylam. Chciałabym jednak sprobować , bo podpaski sa mniej wygodne ,jednak boje sie ,iż ta sytuacja sie znowu powtorzy !? co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia G.;p
Dziś pierwszy raz zakładałam tampon z firmy naturella, rozmiar super czyli największy i po pierwsze nic nie bolało chciaż jestem dziewicą, można się załatwiać, aha i wyjmowacie też nie bolało chociaż nie miałam dzisiaj okresu. Dziekuje za uwage;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia G.;p
Dziś pierwszy raz zakładałam tampon z firmy naturella, rozmiar super czyli największy i po pierwsze nic nie bolało chciaż jestem dziewicą, można się załatwiać, aha i wyjmowacie też nie bolało chociaż nie miałam dzisiaj okresu. Dziekuje za uwage;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam problem mam 14 lat i okres od prawie półtora roku nie wiem czy mogę już używać tamponów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzik 13
do anulek14 możesz spokojnie zacząć uzywać tamponów .Ja już zaczęłam od 3 miesiączki a na ulotce pisze że można już od pierwszej. Tak więc myśle półtora roku to już wystarczjący w pełni czas by móc je używać.. ; )))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgnfkjgndjgnjf
nie wyobrażam sobie pierwszych dni bez tamponów. nie czuję, że mam okres. jest wygodnie. najgorsze, co możecie zrobić to się bać. wtedy będzie bolało, tampon nie będzie chciał wejść i tak dalej. ja pierwszego włożyłam bezmyślnie, bez dokładania zbędnych ideologii (ob mini), nic mnie nie bolało, a potem nic nie czułam. drugim był ob normal i również jest w porządku. sznureczek się nie urwie :) problem mogą mieć dziewczyny nie znającego swojego ciała. i strachliwe. to tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda123155
Mam takie pytanie czy używa ktoś tampax mini ??? Mogłabym prosić o wysłanie 1 tamponu tampax mini kupiła bym sama tylko mieszkam w takiej dziurze że nawet takich tamponów nie ma w sklepie ani aptece :(( jak by był ktoś chętny to odp. tutaj . podajcie mi swój e-mail to wtedy podam adres :) bardzo proszę bo chciałabym spróbować a u mnie są tylko z biedronki safe i ob :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda123155
Mam takie pytanie czy używa ktoś tampax mini ??? Mogłabym prosić o wysłanie 1 tamponu tampax mini kupiła bym sama tylko mieszkam w takiej dziurze że nawet takich tamponów nie ma w sklepie ani aptece :(( jak by był ktoś chętny to odp. tutaj . podajcie mi swój e-mail to wtedy podam adres :) bardzo proszę bo chciałabym spróbować a u mnie są tylko z biedronki safe i ob :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda123155
Sory wysłało mi się 3 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×