Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość asiulka1993
Tak jak reszta dziewczyn piszących na tej stronie, jadę na obóz i akurat w tych dniach wypada mi miesiączka... Próbując włożyć tampon, rozszerzam wejście do pochwy, ale on napotyka jakby jakąś przeszkodę i nie chce wejść dalej... Nie wiem jaka jest tego przyczyna... pomóżcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juleczkaaaaaaa
hej! mam pytanie jestem dziewicą, ale mam dość obfite miesiączki. Czy mogę używać tamponów ob super czy pozostać przy normal, choć jak dla mnie są zbyt mało chłonne gdy muszę wytrzymać ok.4godz bez toalety.Czy któraś z was używała super gdy była dziewicą?pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki /
dziewczyny ja proponuje mini!! Mnie nigdy nie boili gdy wkladam, ale gdy cche wyciagnac... niestety boli zawsze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampax
czytalam (na tym forum tez) ze tampon ma znajdowac sie na glebokosci 3/4 albo calego palca... no wiec mi wchodzi na polowe palca ale nie czuje go w ogole przy ruchu:) dalej jakos nie moge go dopchanac... pol palca wystarczy czy pchac dalej;D? (nie wiem czy nie bylo to glupie ale wyprubowalam nie majac okresu po za pare dni wyjezdzam i dostane nad morzem). PS prosze o szybka odpowiedz (chodzi mi o to czy pol palca wystarczy;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca162
Hej. Mam pytanie odnośnie tamponów: 1. Drugi raz mam miesiączkę i nie wiem czy już mogę je stosować? 2. Które sa najlepsze, na pierwszy raz? 3. Jak je zaaplikować? Chce jutro pojechać na plaże, pokąpać się a przecież w podpaskach bym nie mogła, bez nich tez nie, więc pozostają tylko tampony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca162
to odpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampax
ja moge czesciowo odpowiedziec;) 1. nawet przy pierwszej miesiaczce mozna stosowac tampony 2. ja tez dopiero zaczynam uzywac ale wszyscy na pierwzy raz polecali mi tampaxy i przyznam szczezrze ze aplikuje sie je calkiem w pozadku (choc jak juz sama pytalam nie wiem czy zrobilam to na odpowiednia glebokosc;D) 3. jak juz pisalam tampaxy na poczatek chyba najlepsze i z aplikacja nie powinnas miec problemu bo na ulotce sa bardzo fajne rysunki:pp a na moje poprzednie pytanie ktos moze odpowiedziec:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka-amatorka
To tak:dzisiaj rano jak się obudziłam poszłam do łazienki i postanowiłam że 1 raz użyję tampona o.b pro comfort ligh flow (bo mini w sklepie nie było) i wszystko robiłam zgodnie z instrukcją ale nie mogłam znależć żadnej kopalni (tam gdzie ma się tampon wprowadzić).Gdzie to się znajduję!!Pomóżcie szybko bo jutro wyjeżdżam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczne problemy
tampax a gdy probowalas bez okresu,to moglas go pozniej spokojnie wyjac? a jakiego uzylas?z gory dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampax
tak pozniej wyjelam bez problemu:) wlasnie wszyscy pisza ze aplikacja i wyjmowanie z apierwszym razem ich bolaly... mi sie nic nie dzieje... chyba trzeba wyluzowac i tyle :D a odpowie mi ktos w koncu? powtorze pytanie: jesli tampon znajduje sie na glebokosci polowy palca (moze troche wiecej) to wystarczy? bo ja czytalam ze ma byc na glepokosci calego palca ale u mnei si etak chyba nie da;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampax
aha jeszcze pytalas jakiego uzylam:p wiec uzylam tampax mini (fioletowy) aplikator jest naprawde wygodny. zycze powodzenia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka-amatorka
Do tampaxiary:Wczoraj zmarnowałam 2 tampony i za 3 razem się udało.Na głębokość połowy palca to za płytko;(będziesz go czuła przy chodzeniu i siedzeniu).Ja wsadziłam (o.b. pro comfort) na głębokość całego palca i wcale to nie było obrzydliwe! Zależy też od ciała.Ja WOGÓLE go nie czuje ja mam na głębokość całego palca,ale pamiętaj nie powinnaś go czuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampax
ja na glebokosci polowy palca tez go nie czuje... dopchnelam troche dalej al ei tak nie jest to caly palec:) powinno starczyc(?) a w ogole nie wiem czemu ale nawet jak go mam blizej to nic nie czuje no nie boli mnie... ale to chyba lepiej. w kazdym razie dopchnelam do oporu tak na 3/4 palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczne problemy
tampax ja nie czujesz to pewni jest dobrze,w koncu kazda kobieta jest troche inna ;) a mozecie powiedziec ktore sa bardziej chlonne ? i bardzo bym prosila o odp na wczesniejszy post: "... a ciekawi mnie jedno,bo to polega na tym,ze krew wsiaka w tampon,ale przeciez czasem nie tylko krew leci...rozumiecie... wiec jak to jest? a chusteczki do higieny intymnej mozna kupic w zwyklym kosmetycznym sklepie?bo tam gdzie jade,zbyt duzej higieny nie bedzie i musze to jakos zastapic.Bardzo mi zalezy na odpowiedzi,z gory dzieki" za 2 tyg wyjezdzam wiec baaaardzo prosze.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampax
ja chusteczki kupilam w rossmanie:) a co do tego ze cos jeszczeleci to nie dokonca rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczne problemy
heh,no bo jakjest juz tak w srodku okresu,to czasem sie zdarzy ze jakis kawaleczek(moze skrzepla krew) sie wydostanie,przynajmniej u mnie tak jest...wiec nie wiem jak to jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwaa...
Bardzo boję się że tampon zostanie i nie bede mogła gho wyciągnąć...Czy to możliwe...? Aaa...i czy to bardzo bolii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość draculaaaa
ja niedawno zaczelam uzywac Tampaxów. (mam 20 lat) wczesniej jakos...nie były mi potrzebne, nie myslałam o tym. no ale zaczełam i jestem zadowolona. wczesniej probowałam ob, ale jakoś z aplikatorem łatwiej, szybciej, higieniczniej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka Rowerka
ty sie lecz debilko na mózg. takie rzeczy do internetu? zastanów sie! te tampony to se do uszu włóż . jak se do pizdy trafic nie mozesz to se lusterko podłóż pod dupe. To są moje rady. Pozdrawia Werka Rowcia i Tamponik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka Rowerka
a ja se na głębokosc całej reki wsadzam tampona i jakos żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaaawstydzonatym
cześć. mam 14 lat, i chciałabym zacząć używać tamponów. bo już nie wytrzymuje, np. dzisiaj jak umowilam sie z chlopakiem, i jak przyszlam do domu mialam cale spodnie zakrwawione, niezrecznie sie czulam, mam nadzieje, ze nie zauwarzyl. no, ale gdybym uzywala tamponow, to chyba nie bylo by takiego problemu, zeby przeciekalo? moja kolezanka zaklada tampon 15 min. strasznie mnie to przeraza, mowi, ze nie moze gleboko wkladac, bo boi sie, ze nie wyjdzie. i jest jeszcze pewien problem, bo ja nie wiem gdzie sie wklada.!!!!! ;( az mi wstyd. nie chce sie mamy, pytac, bo by bylo mi glupio... nie wiem czy mam wlozyc tam gdzie sikam, czy tam, gdzie sie dziecko rodzi.? nie mam pojecia. okropnie sie z tym czuje. i jakie wybrac? moje kolezanki uzywaja ob. ale jak tak czytam to dobre sa tez i tampaxy, wiec sama nie wiem. odpiszcie prosze. pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benitaa
Postanowiłam zacząć używać tampony zamiast obrzydliwych podpasek;D Na początku było strasznie:D Nic nie wchodziło albo bolało. Ostatnio mi się udało. To był 1. dzień miesiączki i było w miarę dobrze. Następnego dnia też założyłam tampon. I co?! Przeciekł! I to dosyć sporo. To był tampoo. Tego samego dnia założyłam ob. I zaraz po założeniu przeciekło. A czułam się nawet dobrze;/ Dlaczego przecieka?! Co robię źle?! Może zły rozmiar? Ale powinno się zaczynać od najmniejszych... Nie wyobrażam sobie włożyć większego... Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zaaawstydzona tym
Tampon musisz włożyć tam, gdzie sie dziecko rodzi, tzn miedzy tam, gdzie się sika, a tam, gdzie się kupe robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Hej. Od pierwszego lipca byłam nad morzem. Niestety, dostałam okres. Zapytałam mamę, czy może mi kupić tampony. Ona tylko zapytała czy mogę je już nosić bo ona nigdy ich nie używała ;p a 2 dni potem poszłyśmy to o.b 3 czy 4 dni się męczyłam bo bałam się ich użyć. Ale w końcu przełamałam lody i bardzo się z tego ciesze. Tampony odmieniły moje życie ;p Tylko mam jedno pytanie: tamponów właściwie chciałabym używać na wakacjach i w szkole. Ogólnie jak nie jestem w domu albo jak mam jakąś robotę w chacie. Czy mogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Do benitaa: może za długo trzymasz tampon " w sobie " albo za płytko go wsadzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terminator-Jaś
Do Lousie... Słuchaj laska..tamponó to Ty se uzywaj kiedy chcesz i ile chcesz....:) A jak Ci przesiaka to włoz wiecej ^^ Uwazaj bo tampoty nieraz wypadaja np.nogawkami :) POwodzenia niech Ci nic nie wypadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Mój " drogi " nie dam się nabrać na takie brednie swój rozsądek mam. Proszę o odpowiedź DZIEWCZYNY która tak jak ja - swój rozsądek ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaa
Ja używam tamponów już od 3 miesięcy. Są the best wogóle ich nie czuje się. Radze na początek Ob. mini z otoczka pro comfort, bo latwo sie je wklada, myśle ze nie trzeba sie denerwowac przy tym to lepiej pojdzie wam :) A i na początku mnie też bolało jak wkładałam, ale teraz doszłam do wniosku że pewnie nie pod tym kontem nachylenia wkładałam, A teraz jest spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata11
Mam 11 lat . czasami gdy zakładam czarne majtki po np. 1 dniu widac czasem na nich białe , lub leciusieńko bronzowe zabrudzenie . Ja nie wiem co to jest .? Czy to ma coś wspólnego z okresem ? Jeśli tak to do szkoły mam wkładać podpaski czy tampony ? jeśli np. spodziewam się 1 okresu i chce kupić tampony to jaki rozmiar i firmę wybrać ? co jest lepsze tampony czy podpaski? Bardzo prosze o odpowiedz . z góry dziękuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Droga Agato! To co pojawia się na twoich majtkach oznacza że niedługo dostaniesz okres. Powiedz mi, od kiedy masz takie ślady na majtkach? Na razie wkładaj tylko wkładki a gdy dostaniesz okres to już od Ciebie zależy czy wygodniej będzie CI w podpaskach czy w tamponach. Radzę np. w pierwszy dzień okresu założyć podpaskę a później spróbować tamponów. Jeśli nie bardzo orientujesz się w świecie tamponów - polecam Tampax Compak Mini. A jeśli wiesz, że nie będziesz miała problemów z wkładaniem tamponu wiesz gdzie :) to jak najbardziej O.b. Dla mnie lepsze są tampony ale to kwestia gustu. Życzę powodzenia, odezwij się jak dostaniesz okres i powiedz czego użyłaś :) Pozdrawiam. Ps. Sama mam 11 lat ale dużo się naczytałam o tampoach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×