Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

to są takie 2 rurki (-tu jest--------------------------------|=========================- (___tampon__________________|_______________________ no mniej więcej xD /--------->>>ta u góry _______________________________/ rurka wchodzi do tej pierwszzej gdy już jest ta 1 w pochwie;] popychasz ją. ale nie polecam tampaxów bo to posklejana wata i jak się wyjmuje to się rozlatuje ;D;PP pozdrawiam;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WyŚlE jEsZcZe RaZ ;PP (-tu jest--------------------------------|======================= ==- (___tampon__________________|_______________________ no mniej więcej xD | ******************************************************/--------->>>ta u góry| ******_______________________________/ rurka wchodzi do tej pierwszzej gdy już jest ta 1 w pochwie;] popychasz ją. ale nie polecam tampaxów bo to posklejana wata i jak się wyjmuje to się rozlatuje ;D;PP pozdrawiam;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaaaaa
nie wiem jakich Ty tamponów używasz, że się rozlatują... mi ob jeszcze się nigdy nie rozleciał, a używam ich ładne parę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość layna
huuh, to znowu ja. proboje wlozyc tampon o.b. pro comfort mini, wkladam go calego ale nie moge juz dalej, pisalyscie ze powinnam wlozyc go dalej (tak aby wszedl caly palec) ale nie moge, proboje w kazda strone, powiedzcie mi w ktora strone, wiem ze to idiotycznie brzmi ale dzisiaj mam impreze i okres, a chce sie dobrze bawic w szortach ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do hahahaaaha Napisałam że rozlatują się TAMPAXY a nie ob . Naucz się czyać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eheeeee
A ja mam takie pytaniie .. Dlaczego , zaraz po wyjsciu np. z morza czy basenu , trzeba go odrazu wyjąc ? Czytałam , to gdzies , na jakims forum .. I tak mnie to zastanawia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniiita
hej,a ja mam pytanko dotyczace rozmiarow tamponow,niedugo wyjezdzam na wakacje nad wode i boje sie ze dostane okres,zamierzam kupic sobie tampony ob,jesli stosuje pierwszy raz to powinnam wybrac jedne z najmniejszych czy jest to bez roznicy?? mam niestety to fizjologiczne zjawisko dosc obfite,i wg opisu na opakowaniu powinnam wybrac np super procomfort,bardzo prosze o szybka rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna999
Do Eheeeee : podczas pływania najzwyczajniej w świecie dostaje się do niego woda i on zwiększa swoją objętość. Wtedy nie wchłania krwi miesiączkowej, bo nie ma gdzie. Może przesiąknąć, albo bedzie niewygodnie z nim poprostu. Do aniiita: Ja spróbowałabym na początek z najmniejszym rozmiarem. Podobno konieczność zastosowania tamponu o większej chłonności ( i co za tym idzie-większych rozmiarów ) można ustalić kiedy będziesz musiała wymienić poprzedni przed upływem 4 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_13
Prosze odpiszcie mi jutro wieczorem wyjezdazam prosze !!!! gdzie mozna kupic tampaxy (minin) we Włayslawowie ??? ( Moje pytanie jest na str. 43 chodzi mi o te 2 wczesniejsz e) Porsze odpiszci e !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tkyds
Jak można pokochać tampony jak ich umieszczenie BARDZO!!!!!!!! boli ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinuS
Hejka:):) Mam dośc duży problem. Postanowiłam używać tamponów. Kupiłam zestam ob dla poczatkujących. Jednak moje obawy stały się słuszne. Nie mogłam umieścić tampona w... każdy wie gdzie:):). Próbowałam już klkakrotnie jedank za każdym razem zatrzymywałam się na połowie. Odczuwałam przy tym ogromny ból. Dodam że robiłam to podczas miesiączki. Wyjaśnijcie mi czy rzeczywiście odczuwa sie taki ból przy aplikacji. Jak najlepiej jest go stosować by umiescic go bez bólu. PS mam tampony bez aplikatora:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
napewno nie byłaś dostatecznie rozluźniona---spróbój jeszcze raz np. w rozkroku( ja tak robie) moim zdaniem to najlepsza pozycja~ spróbój w 2 dniu okresu pozdro ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -_fiołek_-
nie powinnas odczuwac bolu, po prostu sie rozluznij i zaloz kucajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djghhg
ja chce isc na basen ale dostałaam okres i chce włozyc tampona ale to bedzi moj pierwszy taz ja nic niewiem jak jaaa mam to zrobic prosze pomocy:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(::(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczonaJA
tkyds- można. jeśli boli to nie wina tampona, tylko TWOJA. albo jesteś ciapa i nie umiesz się za to zabrać, albo się boisz, lub używasz złych tamponów ( w sensie nie odpowiednich dla ciebie). jesli faktycznie masz problemy spowodowane inną budową powinnaś iść do gina.innej metody nie ma. nikt nie pomoże ci go wciskać przez internet. i nie narzekaj na tampony, nie szczekaj, bo je można pokochać. na pierwszy raz z tamponem, anjlepiej wybrać dzień kiedy krwawienie jest najintensywniejsze. wtedy pójdzie gładko, szybko i bezboleśnie ;)) pani, która narzeka na tampaxy bo się \'rozlatują\' powinna zamknąć \'dziób\'. jak można zastraszać dziewczynki, które tamponów się boją?! tampax się nie rozlatuje- wciąż jest na sznureczku, on po prostu traci trochę swój kształt- rozciąga się. wiadomo, ze ob zachowują swój kształt, ale ob nie ma aplikatora, za pomocą którego możemu w higieniczny sposób zaaplikować WSZĘDZIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczonaJA
djghhg: dziecko, idziesz do jakieś drogerii np. rossmann i kupujesz moje pierwsze ob. jest to paczka mini tamponow ob. 8 sztuk, książeczka wprowadzająca i różowe pudełeczko. albo poczytaj OD POCZĄTKU FORUM. na to pytanie zostały napisane odpowiedzi mnóstwo razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
można kupić tampaxy----i włożyć w aplikator tampony ob. pisze tak bo one naprawde nie są dobrej jakości i nie każ mi się zamknąć-wyrażam własne zdanie. Aha a po 2 jest wiele dziewczyn które wolą ob na 1 raz bo tampax z aplikatorem nie chciał wejść a ob bez problemu. A i po 3 nie masz chusteczek np. takich bambino lub zwykłej wody do przetarcia rąk( np. przetrzeć chusteczką i potem wodą) Ja TyLkO wYrAŻam WłAsNe ZdAnIe. bo też użyłam tampaxów na 1 raz cały aplikator włożyłam i tak go czułam. A z ob masz pełną kontrole nad tym gdzie go wkładasz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdxdxd
Aaa ja sobie dzisiaj włożyłam tampon pierwszy raz ale mam ob a nie mam odwagi żeby go wepchać dalej, wszedl caly ale mam wrażenie, że zaraz wyleci. Ałl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoświadczonaJA
gocha94 , ale słuchaj dziewczyno, swoje zdanie możesz wyrażać w inny sposób, bo osoby które nie stosowały nigdy wcześniej tamponów mogą się po prosto przerazić . sama mam koleżankę, która używa tylko tampaxów, bo nie lubi sobie 'grzebać w dupie palcem'. sama osobiście wolę zwykłe tampony, ale dla dziewczyn na pierwszy raz najlepiej polecić tamapxy ze względu na aplkator. czy do was do szkół nie przychodzą kobiety i nie rozmawiają o dojrzewaniu? ja własnie po takiej rozmowie postanowiłam zastosować tampony. tampaxy. przeczytałam uważnie książeczkę dołączoną do próbek i poradziłam sobie świetnie. zanim zacznie się próbować trzeba nauczyć się CZYTAĆ. przecież z instrukcją można pójść do łazienki i robić wszystko punkt po punkcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HEJO
Mam pytanie jestem jeszcze dziewica i czy moge juz aplikowac sobie tampony??????? bardzo sie boje ,ze przekuje sobie blone dziewicza co mam zrobic ? POMOCY!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady nobody666
do HEJO ,nie chce cie straszyc ale u mnie doszlo do rozerwania tej blony wlasnie tamponem :( !!! Jestem wsciekla !!! Probowalam go wcisnac i byly z tym duze trudnosci i bol za razem.Ale nie poddawalam sie i mocniej go wcisnelam i glebiej,najglebiej ,tak jak kazali!Gdy go wcisnelam poczulam ze jest tam jakos luzno i nie odczowam juz bolu i jakiejs blokady przy aplikowaniu kolejnych nawet duzych tamponow!!!Radze ci uwazaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 14andziii
ejj dziewczyny a gdzie mam włozyc tampon wiem głupie pytanie ale ja jestem w tym temacie zielona!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terminator- Jaś
Dziewucho!!!!!!!!Przeczytaj sobie ulotke dołączona do tamponów!!!!!!!!!!To pytanie było głupie!Jak nie wiesz gdzie go wsadzic to sobie w dupe go zaaplikuj ^^ Ja mam prawdziwe pytanie!!!!!Probowałem to zrobic dotknąłem tampon do pochwy i wydawało mi sie ze nie ma tam zadnej lochy i nie wiedzialem gdzie go wsadzic.szukalem tej dziury palcami i moglem znales.czy ona tam jest?czy jak on nie chce wlesc do srodka to mam go pchac czy poprusto rozewrzec wargi sromowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genia
Uzywałam juz tampaxsowz aplikatorem,było ok.chce uzyc jakies bez aplikatora tylko nie wiem jak gleboko wsadzic palec do pochwy czy do połowy palca wskazujacego czy caly palec mam tam wsadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Do genia: Ja słyszałam i czytalam na innych forach że na cały palec wksazujący ale... Ja uważam że samemu będzie się wiedzialo jak daleko go wsadzić bo pewnie się czuje że już dalej nie wejdzie... Ja osobiście nie używałam tamponów przy pierwszej miesiączce teraz czekam na drugą która mi się spóźnia już 6 dni!!! Wiem że na poczatku bede miala nieregularne ale jednak sie boje... A wam jak najdluzej sie spoznial okres? I moje drugie pytanie: wiem ze bylo juz wiele takich pytań ale ja zadam nie całkiem takie samo a mianowicie: Ja teraz 11.lipca.2008r. w piątek jadę na 19dni na kolonie nad morze beda tam wycieczki do parku wodnego itp. wiem ze mozna sie kapac z tamponem ale po kapieli powinnam go odrazu zmienic albo po nasiaknieciu? A jak bede miala pojsc w las i zmienić tampona? W reke go nie wezme bo sie spale ze wstydu i moze ktos zobaczy ze go zmieniam? Co mi poradzicie...? I jakie jest wasze zdanie na ten temat? Bo jestem załamana miesiączkę drugą powinnam dostać po okolo 28 dniach a dzisiaj minelo 34 i nic... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma31
pomozcie PLIS niedługo jade na spływ kajakowy. i w kazdej chwili moge miec okres.czy moge zalozyc tampon nie majac jeszcze okresu.a jak dostane w trakcie.przeciez na kajaku nie ma WC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
A więc tak dzisiaj dostałam drugą miesiączkę :P I użyłam pierwszy raz tampona o.b pro comfort mini! Jestem strasznie zadowolona co prawda dwa tampony zmarnowałam ale za trzecim razem weszło! Ale musialam troche pomoczyc palca bo inaczej ciezko wchodzil.. Tampona wogole nie czułam i bez boleśnie się wyjął. Musiałam dzisiaj sprobować tamponow bo... JUTRO wyjeżdżam na kolonie!!! A przecież w publicznej toalecie nie będę zmieniała podpaski która bardzo szeleści!! A takto włożę szybko tampona i po sprawie...Chociaż nie bede ukywała że wolałabym załozyć podpaskę na drogę, ale cóż poradzić... Mus to mus :-( Boję się tylko o jedno że tampon szybciej mi nasiąknie niż będzie jakiś postój... Moje krwawienie jest srednio obfite wiec czulabym sie pewniej z o.b normal ale chyba bedzie za duzy jak na pierwszy raz :-( A wy jak myślicie jeśli postoje były by najdłużej co jakies 4/5 godzin to tampon mi nie przesiąknie? Albo nie dostane TSS za zbyt długie trzymanie tampona? Bardzo was blagam o odpowiedz jutro wyjezdzam o 7,40 wiec chcialabym wiedziec blagam pomozcie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! mam takie pytanie. w poniedzialek jade na kolonie i w trakcie wypadnie mi okres a ma byc wycieczka do parku wodnego na caly dzien.jeszcze nigdy nie uzywalam tamponow.jak bede miala obfite dni to moge uzyc tampax czy lepiej ob. (zeby nie przeciekalo nic i bylo latwo je uzyc) i co ok. ile mam go zmieniac??bardzo prosze o odp i dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczne problemy
hej,a mozna na probe wlozyc tampon nie majac okresu? bo on wypadnie dopiero jak pojade,a wtedy nie bede miala czasu na nauke wkladania... a ciekawi mnie jedno,bo to polega na tym,ze krew wsiaka w tampon,ale przeciez czasem nie tylko krew leci...rozumiecie... :) wiec jak to jest? a chusteczki do higieny intymnej mozna kupic w zwyklym kosmetycznym sklepie?bo tam gdzie jade,zbyt duzej higieny nie bedzie i musze to jakos zastapic.Bardzo mi zalezy na odpowiedzi,z gory dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×