Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Karolcia955
a niektore z was pisały że boli przy wyjmowaniu?? Czy to prawda? prosze o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabeczka_85
do KASIAULKA ja mam straszne problemy z tymi bólami i byłam już nie raz u lekarza wile leków też próbowałam i mogę Ci polecić coś co kiedyś poleciła mi koleżanka przy silnych bólach biorę dwie tabletki NO-SPA i 1 tabletkę IBUPROM lub IBUPROM MAX i nawet że pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja polecam saridon, pomaga lecz nie mozna tyloma tabletkami sie faszerować, zniszczycie sobie żołądek, możecie np. sie ruszać-poćwiczyć, to jest polecane włanie w czasie bolów, lecz gdy juz nie mozecie zwitrzmac to wtedy sięgnijcie po tabletki. ale zresztą jak chcecie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka;*** ostatnio mialam okres 10-dniowy. chyba w pierwszych dniach ok. 5,6 nie bylo krwi czerwonej tylko brazowa , nosilam wkladki. Potem zaczął sie taki prawdziwy. wie ktoś czego takie sie działo????? DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpadka czytajcie
tak jak emillka to robiłam i kiedyś mi się sznureczek urwał a tampon nie chciał wyjść i za każdym razem wchodził dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co_robic
Ja mam takie pytanie. Mam 14 lat, miesiączkuje od roku i uzywam podpasek....Jestem z tego zadowolona i ogolem bym w ogole nie myslala o przerzuceniu się na tampony, ale za miesiąc jadę na obóz do Włoch i właśnie wtedy powinien wypadnie mi okres...;( A ja kocham wodę i pływanie i jeszcze wycieczka do wodnego parku...Nie chcę z tego zrezygnować, ale nie wiem czy naprawdę w tamponach mozna pływać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
WŁAŚNIE ONE SĄ DO TEGO STWORZONE---POLECAM OB MINI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalusia55
hej dziewczyny ja chciałabym uzywac tampony ale sie boje to moj pierwszy raz i nie wiem jakich uzywac moze tampaxy sa dobre prosze pomorzcie bo jutro ide do apteki i musze je miec bo za 3 dni mam basen nie chce z niego rezygnowac... plissssssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalusia55
jakie w ogóle sa dobre ? pomórzcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalusia55
jest tu ktoś? hallllooooo prosze pomorzcie plissssssssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia955
DO lalusia55 : Ja mam 13 lat i okres mniej wiecej wypada mi w tym czasie jak jade nad morze na kolonie... I wlaśnie wtedy wypróbuje o.b pro comfort mini teraz nie potrafie ci powiedziec jakie sa najlepsze bo sama nie mam jeszcze doświadczenia ale z tego co czytalam to lepsze a raczej najlepsze są o.b pro comfort mini z otoczką silk-touch na początek bo tampaxy podobno sie rozwalają i jest to podobno posklejana wata... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aNGEL....
witam!....w tym roku jade na kolonie i właśnie w tym czasie mam dostać okres....wkurzylam sie bo w tamtym roku miałam ten sam problem ;( no i własnie zdecydowałam sie zacząc uzywać tamponów niektóre moje kolezanki juz to zrobiły i nie załują....no i mam takie pytanie ...mam 13 lat i czy to niezawcześnie???...bardzo prosze o jakieś informacje na ten temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
Oczywiście że możesz!!! polecam ob mini 8 sztuk---ok. 5 zł 16 sztuk---ok. 9 zł pozdro ;************** ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalusia55
Dzięki karolcia955 wypróbuje je. Moja siostra dostała w 2 gim w szkole tampaxy i właśnie mówiła że są złe to może jednak wypróbóje te ob. i jeszcze raz dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Nie ma za co... ważne że pomogłam... Mam nadzieje ze jak je wyprobujesz to ci sie spodobaja i bedzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Błagam... Pomóżcie mi jakoś... Mam 12 lat i jadę od 4 lipca na kolonię do Włoch! Akurat wtedy wypadnie mi okres ;( Pomocyy!! Wiecie... Morze, aqua parki... Nie chciałabym stracić wszystkich atrakcji przez to cholerstwo ;( Chciałabym użyć tamponów, ale strasznie się boję pierwszego razu... ;( Jakich tamponów najlepiej używać? Jak się aplikuje tampony? Pomóżcie, błagam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokom567
po pierwsze nie ma sie czego bac :) po drugie kup za pierwszym razem najmniejsze z dostepnych tamponów moim zdaniem najlepsze sa ob pro comfort mini. 'Obierasz' tampona z folijki i wkładsz tam gdzie trzeba wskazujacym palcem :P Najlepiej jak najgłebiej-mniej wiecej 3/4 palca. I bardzo ważne nie spinaj się, tylko się rozluźnij wtedy bedzie o wiele lepiej :) Jak Ci nie wyjdzie sięgnij po tampaxy, odwalą całą robotę za Ciebie ;) Trzymam kciuki :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
do AniuŚś xd "Wybierz najwygodniejszą pozycję Wiele kobiet uważa, że najłatwiej jest wprowadzić tampon, kiedy siedzą na sedesie, z rozchylonymi kolanami; inne uważają, że wygodniej jest w pozycji stojącej. Jeżeli wolisz stać, najłatwiej jest unieść jedną nogę, stawiając stopę na krawędzi wanny lub sedesu. Albostać z rozchylonymi nogami(ja tak robie) Kiedy stosujesz tampon po raz pierwszy, możesz odczuwać niewielkie napięcie. Jest to zupełnie naturalne. Problem w tym, że jeżeli jesteś spięta – napięte są również Twoje mięśnie. Weź kilka głębokich oddechów. Kiedy będziesz zrelaksowana, tampon wślizgnie się bez żadnego problemu. >>>>>Instrukcja aplikacji tamponu:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
1. Umyj ręce. Zerwij środkowy, kolorowy pasek i usuń dolną część osłonki. 2. Wyciągnij sznureczek zwinięty na końcu tamponu i mocno go pociągnij 3. Włóż koniec wskazującego palca w zagłębienie na końcu tamponu (tam gdzie jest sznureczek). Zdejmij osłonkę z górnej części tamponu. 4. Wolną dłonią rozchyl wargi sromowe, tak aby odsłonić wejście do pochwy. Znajduje się ono między ujściem cewki moczowej, a odbytem. 5. Palcem wskazującym wprowadź tampon do pochwy po łuku (ku tyłowi i ku górze) tak głęboko, jak tylko możesz. Jeśli napotkasz opór, po prostu zmień nieco kierunek wprowadzania. Tampon jest prawidłowo wprowadzony, jeśli w ogóle go nie czujesz. 6. Jeśli nadal czujesz tampon podczas siedzenia lub chodzenia, powinnaś wprowadzić go nieco głębiej. Po wprowadzeniu tamponu umyj ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
Jeżeli naprawdę odczuwasz trudności przy aplikacji tamponu, powinnaś poradzić się swojego lekarza. Bardzo rzadko, ale zdarzają się anatomiczne odstępstwa, które mogą sprawić, że aplikacja tamponu jest bardzo trudna, lub wręcz niemożliwa. Dobra wiadomość jest taka, że te rzadkie odstępstwa prawie zawsze są łatwe do skorygowania. Jeśli tampon został prawidłowo umieszczony, nie może wyślizgnąć się z pochwy, ponieważ mięśnie dna miednicy utrzymują go na miejscu. Nie może również przesunąć się głębiej i zgubić w Twoim ciele. Pomiędzy pochwą a macicą istnieje otwór połączony szyjką macicy, ale jest zbyt wąski, aby tampon mógł się przez niego przedostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
Jak usunąć tampon Rozluźnij mięśnie i delikatnie ale stanowczo pociągnij sznureczek pod tym samym kątem, pod jakim wkładałaś tampon. Najłatwiej jest usunąć tampon, kiedy jest on całkowicie nasączony." ps.polecam ob mini powodzenia pozdro ;****** ps2 ;P musiałam w kilki"notkach" o nie chceiało całej w jednej ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznajoma13
Mam pare pytań(...) otóż Mam 13 lat i boję używać tamponów zawsze używałam podpasek ale gdy teraz wyjeżdżam na kolonie i wyliczyłam że będę miała okres w tym samym dniu co wyjeżdżamy a ja niechce mieć okresu na wakacje bo ciepło kąpać sie nie wolno i chciałąbym zacząć używać tamponów ale boję się że będzie mnie to boleć prze wkładaniu i wyciąganiu . I czy mogę używać tamponów w moim wieku( 13 lat) i jakich . Tylko że sie ogromnie boję ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
nieznajoma13 przeczytaj wcześniejsze wątki na tej stronie i na wcześniejszej 41 (pseudo moje gosia94) wszystko napisałam wcześniej ;] pozdro ;*************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki gocha94! Spróbowałam, pierwszy raz nie poszło, ale za drugim bez żadnych problemów! Nic mnie nie boli. Dzięki jeszcze raz ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
nie ma sprawy ;D a jakie wybrałaś ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanneecciiaa5236
używałam tamponów już kilkanaście razy, ale tylko tych najmniejszych o.b. mini pro comfort. Niestety krwawienie mam dość obfite, więc musiałam zrezygnować z tamponów przez pierwsze dni miesiączki, ponieważ musiałam wymieniać je mniej więcej co godzinę... Chciałabym używać większych tamponów (na przykład \'normal\'), ale mam rodzaj błony dziewiczej perforowanej (dwa otwory, a cienka fałdka przechodzi przez środek...) i boję się, że nie będę mogła potem go wyjąć. Przy wyjmowaniu \'mini\' zawsze zaczepia mi się i muszę wtedy przytrzymywać tę fałdkę by tampon mógł się swobodnie zmieścić. Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena126
Tak sobie czytam i czytam o tamponach na tym naszym "babskim forum" ;) Hehe, ale chyba jeszcze żadna kobitka nie zadala tego pytanka... A mianowicie chodzi mi o to, czy moge włozyc tampon predzej niz zacznie mi sie miesiaczka.Moje miesiaczki sa bardzo nieregularne, a chcialabym wybrac sie na dyskoteke, ktorej termin jest "w okolicach" terminu rozpoczecia sie nastepnej miesiączki i nie chce podczas zabawy ujrzec czerwonej plamy na spodniach...podpaski odpadają... Bardzo prosze doświadczone kobitki o odpowiedzenie na to dosc kłototliwe pytanko.Mam nadzieje, ze jednak mozna wkladac tamponiki przed rozpoczeciem okresu :):):) Bardzo prosze o możliwie najszybsze udzielenie odpowiedzi, poniewaz juz niedlugo Imperezka, HiHi ;] Z Góry Dziękuję Za Pomoc ;) Pozdrawiam:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Niestety ale nie wolno używać tamponów przed okresem!! Bo wtedy w tampon wsiąknie naturalna wydzielina z pochwy i może dojść do wysuszenia pochwy przez co beda robic sie otarcia itp. Więc nawet nie prubój wkładać tampona przed okresem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×