Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość monia- bytom
dziewczyny mozecie mi pomoc:) to co napisalam do zabeczka i to c oona mi odpisala ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia955
A więc tak wiem już wszystko o tamponach, jakich uzywac na poczatek ale... BOJE SIE ZE BEDZIE BOLAŁO!!! Kupiłam o.b pro comfort mini ale boje sie ich użyć ze względu że przy wkładaniu będzie mnie bolało lecz przy wyciąganiu (mam 13 lat) jedna osoba tutaj pisała że uzywała tych o.b mini i przy wyciąganiu z bulu łzy jej leciały? A i mam jeszcze jedno pytanie jak dalego włożyć tampona? gdzieś czytałam że na długość palca wskazującego (którym sie wprowadza tampon)?? PROSZĘ O ODPOWIEDZI!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponik xD
masz rację, przy wyciąganiu nie nasiąkniętego tamponu możesz poczuć ból. dlatego musisz w nim pochodzić i całego wykorzystać, wtedy on stanie się śliski i wystarczy pociągnąć za sznureczek :P tamponu nie da się włożyć zbyt głęboko, więc palec wskazujący wydaje mi się dobrą głębokością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia14
udało mi sie w koncu,(mam wlasnie w sobie tampon) ale nie zbyt mi w nim konfortowo bo go czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjsguil
Grayuluję! :-) ale jezeli go czujesz to chyba nie wsunełaś wyystarczajaco gleboko. Następnym razem na pewno bedzie lepiej, bo juz bedziesz wiedziala jak to zrobic i nie bedziesz sie bala :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia14
Mam pytanko: czy tamponow mozna uzywac przez caly okres czy tylko przez pierwsze 2-3 dn ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybcia_11
A co sie stanie jak sznureczek od tampona sie urwie i go nie wyciągnę. Co wtedy zrobić i jak go wyciągnąc?? Dziewczyny proszę pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybcia_11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia14
Nie powinien sie urwac bo jest poprowadzony przez caly tampon a nie przez jego kawalek, ale jesli w co wątpię by sie urwal to tam masz wszystko opisane w ulotce musisz poczekac az caly nasiaknie przykucnąc i postapic jak przy oddawaniu...:D a jesli to tez nie pomoze to isc do ginekologa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia14
kjsguil ale nie moge dalej bo mi sie sam wysowa a poza tym tak dziwnie sie czuje jak wkladam tmpon boli mnie brzuch,wiecie cos o tym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia- bytom
do monia14 słuchaj brzuch moze Cie bolec od tego ze masz miesiaczke, ja uzywam tamponów dopiero w drugi dzien okresu bo jak włoze w ten sam dzien co dostane to tez mnie brzuch boli. lepiej uzywac tapomny tak w 2 lub 3 dniu miesiaczki, a jesl Tampon czujesz lub CI sie wysówa to znaczy ze zle włozylasz. Musisz go pchac nie prosto lecz tak na skos tak jak by w strone odbytu wtedy glebiej wejdzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia- bytom
do monia14 słuchaj brzuch moze Cie bolec od tego ze masz miesiaczke, ja uzywam tamponów dopiero w drugi dzien okresu bo jak włoze w ten sam dzien co dostane to tez mnie brzuch boli. lepiej uzywac tapomny tak w 2 lub 3 dniu miesiaczki, a jesl Tampon czujesz lub CI sie wysówa to znaczy ze zle włozylasz. Musisz go pchac nie prosto lecz tak na skos tak jak by w strone odbytu wtedy glebiej wejdzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy na noc
a czy na noc zakladacie tampony i przesypiacie z nim cala noc? czy zmieniacie w nocy? bo ja dopiero zaczynam używać tamponow (wczesniej byly podpaski ) i zwyczajnie nie wiem jak to z ta noca jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia- bytom
lepiej na noc nie uzywac tamponow tylko zwyczjanie podpaski, chyba ze masz ochote wstawac w srodku nocy ;) to prosze bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy na noc
a wlasnie poczytalam na stronie o.b ze nie ma przeciwskazan do uzywania tamponow w nocy :) uzylam wiec i przynajmniej przespalam spokojnie a nie budzilam sie i sprawdzalam czy mi sie podpaska nie przesunela. Spalam 8 godz. wstalam i od zaru zmienilam tampon i szafa gra. :) a dodam ze to byla noc z 1 na 2 dzien okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nj ky
ja tam uzywa bez przerwy tamponow i a noc tez nawet jak spie 10 godzin.;d;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Hej. Mam 11 lat i niedawno dostałam pierwszy okres. Teraz będę miała drugi. Z podpaskami czuję się niekomfortowo :\ Czy powinnam używać tamponów? I jeśli tak ro jakich? I jak to się robi? A poza tym : wstydzę się powiedzieć o tamponach mamie :( POMOCY! Proszę o szybka odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helena do louisy i Help
A więc możesz używać tamponów, zresztą hyba tylko jedna dziesiąta dziewczyn które są na tym linku powiedziały mamie że używaja tamponów nie martw się wszystko jest na ulotce Aha dziewczyny mam pytanie czy tampony o.b mini mają aplikator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
A czy to prawda że tampon może przebić błonę dziewicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazakla
Kupiłam OB mini ProKomfort! I się przeraziłam! są duże! Próbowałam go włożyc ale nie wiem jak! To sie wydaje takie proste ale nie jest! Pomocy! Jak to dziadostwo:) włożyc! Zbliżają sie wakacje! HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Mazakla, a czy ten tampon jest z aplikatorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia955
Mazakla: Nie przesadzaj tampony o.b pro comfort mini nie są wcale duże... A ile ty masz lat bo ja mam 13 lat pierwszy okres dostałam niedawno (06.06.2008r.) i odrazu kupiłam sobie te o.b procomfort mini i mi jakoś bezproblemowo weszły (owszem nie zrobilam tego szybko bo pierwszy raz używałam tamponow i sie trochce balam to powoli go wkładałam) ale za pierwszym razem włożyłam go w to miejsce co nalezy tzn. na całą długość palca wskazującego :D Lousie: Nie Lousie tampony o.b są bez aplikatorów ale według mnie one ich nie potrzebują,ponieważ maja specjalną otoczkę silk-touch dzięki której wkładanie i wyjmowanie staje się łatwiejsze... Ale jeśli ty wolisz z aplikatorem to tampony z aplikatorami jakie znam to: Bella tampo i tampax Ale dużo czytałam na różnych forach o tamponach i baardzo mało osób używa bella tampo z aplikatorem bo podobno się zacina A tampaxy... Ja liczyłam głosy tampaxów kto jest na tak kto jest na nie to jednak przewyżały głosy na NIE podobno są jak wata nawet jeśli je włożysz we właściwe miejsce to czujesz jak by ci się rozlatywal w środku a podobno jak sie go wyjmie to przy wyjmowaniu jest już cały rozwalony!! Mam nadzieję że trochę pomogłam chociaż nie mam jeszcze wielu infrommacji o tamponach poniewaz mam dopiero 13 lat wiec dopiero jestem w trakcie dowiadywania sie o tych sprawach :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Mam problem: na jednej stronie napisali że tamponów można używać gdy miesiączkuje się co najmniej rok. To prawda? Ja miesiączkuję dopiero do miesiąca :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Mój ostatni post jest nie ważny. Teraz mam pytanie: Jak mam powiedzieć mamie że chcę używać tamponów? Niech mi ktoś napisze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia- bytom
poprostu powiedz jej to, albo zostaw w toalecie lub w lazience tampony, mama sama zobaczy i juz pytan zadawac nie bedzie, chyba ze masz starsza siostre ktora tez ich uzywa... ja tak zrobilam zostawialam i nawet nie zadawala pytan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
No ale: 1. Mam starszą siostrę 2. Ja się wstydzę xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Da mi ktoś przykładowy tekst jak powiedzieć mamie że chcę używać tamponów? Wtedy to już będzie total - GiTeS :) Będę bardzo wdzięczna. ___ Lousie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia- bytom
nie wiem jaki widzisz problem, przeciez to Twoja mama powinna zrozumiec, a moze sama uzywa tamopnow a Ty o tym nie wiesz... nie ma co sie wstydzic, albo zapytaj siostry czy uzywa tampony, jesli powie ze tak to spytaj jak powiedziala mamie ... ja nie mowilam sama zobaczyla ze ich uzywam i nawet nic nie mowil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Ok, mam jeszcze jedno pytanie: Jakie polecacie na początek? Tampax'y czy O.b. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia- bytom
ja bym wybrala jesli poraz pierwszy chcesz uzywac tamponow;) ja je do dzis uzywam juz od 5 lat i jest wszystko gites ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×