Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość PYTANKA
hej. mam pare pytań ;] --------------------------------------------------------------------- czy w podpasce można się opalać i nie dostanie się krwotoku? --------------------------------------------------------------- czy tampon można wprowadzać środkowym palcem? czy jak zamiast krwi leci brązowa i jest jej średnio to można użyć tamponów mini? --------------------------------------------------------------------- czy ma noc mozna uzyć tamponów, bo stronce ob piszą że można tylko trzeba zmienić zaraz przed pójściem spać, a zmienić zaraz po wstaniu. jak to jest??? -------------------------------------------------------------------- dzieki;*** za odp. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena126
Dziekuje bardzo za odpowiedz, ktora szczerze mowiac mnie nie zadowoliła :) Przynajmniej wiem co mam robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
A mam takie pytanie: Bo przecież gdy w tampona nasiąknie krew to on się powieksza czy pomimo tego nie bedzie mnie bolało przy wyjmowaniu? Proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczne problemy
hej,ja wiem ze powtarzam pytanie z poprzednich postow,ale jest taka glupia sprawa,ze moze w koncu moje marzenie sie spelni i pojade na woodstock......no i ja mam nieregularny okres i wogole,ale wczoraj wieczor dostalam,a za rowny miesiac jest ta impreza,kurde musze cos zrobic zeby mi nie przeszkadzalo.Jak wiecie tam jest troche syf....nigdy nie uzywalam tamponow,wiec chcialam przedewszystkim zapyytac,czy moge w takiej sytuacji ich uzyc.I jak czesto sie zwykle zmienia.A moze macie jakies inne sposoby aby zapomniec o miesiaczce,albo zeby ja o kilka dni opoznic...ja juz sie chwytam wszystkiego co mozliwe,musze tam jechac.A i jeszcze jak byscie mi polecily jakies tabletki na ten bol,bo zwykle go nie mialam,ale wczoraj nie moglam przez niego spac.bardzo mi zaelzy na odpowiedzi,z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) akurat mam okres, więc chciałam teraz nauczyć się używać tamponów, bo za równo miesiąc będę nad jeziorem, a z podpaskami to wiadomo.. no i właśnie mam bardzo głupie pytanie: na jaką głębokośc wkłada się tampon? bo po wielu wysiłkach i wielkim stresie wreszcie go włożyłam, myślałam że wystarczająco głęboko, ale jak zaczełam iśc to mnie strasznie uwierał, więc ta głębokośc chyba jednak nie była wystarczająca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiunia1007
ja tez mialam problem z aplikacja tamponu dlatego zrezygnowalam ..ale moze kiedys znow zaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
najlepiej wkładać tampon na długość całego palca wskazującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdy ja włożyłam połowę palca i nie czułam tamponu to źle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
gosia94 : Jesli wogole nei czułaś tamponu to znaczy że umieściłaś go prawidłowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka;D kiedy mam wiedzieć że musze zmienić tampon-czytałam że jak łatwo wychodzi to znaczy że tak SWOBODNIE tak leciutko??? ____________________________________________________ i czy np. jak sie ruszam no to napinam mięśnie, to tampon nie wyślizgnie mi się? bo też czytałam że trzeba się naprężać żeby wyciągnąć tampon gdy się urwie sznurek, no a jak się ćwiczy to też się napina(jakbym chciała \"urodzić\"tampona;P)właśnie---na a dajmy na to że jest sznurek i jak gram to się tak właśnie naprężam i on mi nie wyleci nie wiem czy mnie zrozumiałyście;PP jak coś to 2 raz wytłumaczę;] ~~~ dzieki;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość145
czy tampon może mi wylecieć jak posmaruje go wazelina dla ułatwienia aplikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampon
Witam. Mam 14 lat i nie wiem cyz moge uzywac juz TAMPONOW. NIedlugo wyjezdzam do Gdańska i zapewne bedzę chodzic nad morze, a mi akurat wypada ze dostane okres!! Bardzo chcialabym sie kompac i spedzic ten czas jak najmilej ale nie wiem czy mogę juz uzywac tamponow a jesli moge to jakich, z jakiej irmy i czy z aplikatorem?? Moje miesiaczki sa baardzo dlugie i dosc obfite. Czy gdzy za pierwszym razem uzyje najmniejszego TAMPONA to krew nie przedostanie sie szybko na bielizne i czy bede musiala go zmienic co chwila. NIe wiem nawet jak czesto trzeba zmienic TAMPON i czy przy wyciaganiu TAMPONU odczuwa sie jakis ból. Czy za pierwszym razem moge uzyc wiekszego TAMPONA?? CZy musi to być np. ObMINI lub cos w tym rodzaju. Bardzo prosze o odpowiedz bo naprawdę chcialabym uzywac TAMPONOW, oczywiscie nie zawsze tylko wtedy kiedy bede np. jechac na plaze albo bede isc na rolki. Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to już jest
zaufaj instynktowi swojemu. nie uzywaj co okres tamponów bo one som nie zdrowe. ale jeżeli jedziesz nad morze to bendom one potrzebne. nikt ci nie powie co ile masz zmieniac - sama bedziesz widziała. spoko wyluzuj. nie wiem dokładnie co ile sie zmienia bo ich nigdy nie urzywałam ale zmien poprostu jak bedom zabrudzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdusia15
Siemka okres mam dopiero 7 a tampony stosuje juz gdzies od 5 czyli po 2 miesiaczce zaczełam :) ja to na poczatku zamowilam probki ob z ich stronki gdy mi listonosz przyniosl to od razu je tworzylam i gdy mialam okres chcialam je wyprobowac, ale pierwsze podejscie nie bylo udane:( i w tym okresie juz balam sie sprobowac ale podczas 3 miesiaczki juz pomyslalam "DO ODWARZNYCH SWIAT NALEZY" i.....udało sie :) ale zrobilam to tak : - jedna noga oparlam sie o wanne a druga stala lekko na podlodze - wzielam zwykly balsam do ciala chyba garniera - nalalam sobie go troche na reke i palcem posmarowalam sobie TO MIEJSCE i palca wskazujacego na calej dlugosci i wlozylam jego kawalatek do pochwy tak tylko zeby nawilzyc poczatek dziurki - pozdniej odpakowalam tampona i z wielka latwoscia wszedl do srodka do samego konca, palec wskazujacy wszedl do pochwy na dlugosc 3/4 tak ze tylko kawalek wystawal i wlasnie tak aplikuje sie najlatwiej tampony :) przynajmniej to jest moj sposob teraz juz przy ich wkladaniu nie robie tyle zamieszania mocze tylko kawalem palce w jakims balsamie i tampon wchodzi bez problemu :) GDYBYM JA ZREZYGNOWALA PRZY PIERWSZYM NIE UDANYM RAZIE TO BY NIC Z TEGO NIE BYLO a teraz nie wyobrazam sobie zycia bez nich :D dlatego NIE PODDAWAC SIE ! :) jak macie jakies pytania co do okesu lub tamponow piszcie na mojego e-maila :) odpowiem w ciagu 24 godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdusia15
ja za pierwszym razem uzylam mini ale mi sie nie udalo....ale przy kolejnym okresie odwazylam sie i wlozylam takiego jakiego mialam pod reka wiec byl to ob normal i wszystko poszlo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha! udało mi się dzisiaj zaaplikować pierwszego tampona (wcześniej trzy razy mi nie wyszło, ale wreszcie się udało :P). No i poszłam go wyprobować w wodzie, mam taki basenik w ogrodzie wiec poszłam się wykąpać. Nic nie przeciekło, wszystko było pięknie, kocham tampony:DD tylko że po wyjściu stweirdziłam ze muszę go zmienić, bo siedziałam dość długo w tym basenie, więc pewnie nasiąkł. No i wyjmowanie było okropne! bolało! :| ale jak wyjełam to w sumie wyglądał na porządnie nasiąkniętego więc nie wiem dlaczego tak było.. czy jak wy wyjmujecie to odczuwacie jakiś ból? czy tak hop siup, nic nie czuć? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość145
czy tampon może mi wylecieć jak posmaruje go wazelina dla ułatwienia aplikacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
weź cały zapełniony a tak boli jak wyciągam-jakbym rodziła xDD najbardziej boli jak się zbliża do początka pochwy ;/ To JeSt NaJgOrSzE;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cala_ja
wejdz na www.myob.pl zarejstruj sie a pozniej tam znajdziesz dojkładna instrukcje używania tamponów i co moze sie stac i wogóle wszytsko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna999
Dzisiaj był mój pierwszy raz z tymi cudeńkami (mam 17 lat). W sumie przedtem okres nie przeszkadzał mi w codziennych sprawach. Mam 7 dni miesiączkę, średnio obfitą i dzisiaj moja siostra wymyśliła wypad nad wodę (4 dzień okresu). Wybrałam sobie Tampaxy, a właściwie wyboru nie miałam gdyż tylko te leżały w szufladzie. Były to Tampax Lites (czy jakoś tak) dla początkujących z aplikatorem. Siedziałam pół godziny w łazience studiując instrukcję i się odważyłam na użycie tampona. Było dziwnie przy wkładaniu, ale się udało, nic nie uwierało, nie bolało, tampon był stosunkowo blisko wyjscia pochwy (jakies 1,5cm sznureczka było w środku). Założyłam w południe, po jakiś 4 godzinach wymieniłam na nowy, bo wybierałam się nad wodę. Przy wyciąganiu pierwszego nic nie bolało, czułam jedynie mały nacisk na ściany pochwy-i tyle. Drugi (po kapieli nad wodą) też poszedł gładko, chociaż zaraz go musiałam wymienić, bo go poprostu czułam. Trochę bardziej zwiększył objętość niż poprzedni. Tampony zakładałam kucając przytrzymując aplikator w miejscu rowków kciukiem i palcem środkowym. Był rozciągnięty, trzymałam tak jakby w połowie. Delikatnie i powoli z moją lekką pomocą sam się wsunął, tak, że rowki wystawały, a palcami dotykałam ciała. Wskazującym palcem naciskałam górną część aplikatora (tą co rozciągnełam) tak jakbym go składała spowrotem. I cyk - po sprawie :) Tampon się nie wyślizgnie, pochwa jest umięśniona i jej ściany podtrzymują go na miejscu.Gdyby Wam sznurek się urwał (co jest praktycznie niemożliwe, osobiście wymęczyłam te tampony przed założeniem, próbując urwać sznurek) tampon łatwo wyciągnąć nawet palcami, jest blisko ujścia pochwy. Do tego trzeba trochę cierpliwości i rozluźnienia, a wszystko będzie dobrze! Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość layna
boze, probowalam milion razy i nie moge wlozyc tampona, nie wiem gdzie. rysunki niewiele mi mowia. probujac wlozyc tampon bardzo mnie boli, nie moge sobie z tym poradzic chocbym nie wiem jak sie rozluznila i rozchylila nogi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do layna napewno nie byłaś rozluźniona. musisz bardziej. obniż się i rozstaw nogi. uda się;) pochwa to ta 2 dziurka. jest jakby wśrodku warg sromowych mniejszych dam ci pare linków z obrazkami narządów... http://img424.imageshack.us/img424/6333/beztytuuhehhh4wg.png TU JEST DOKŁADNY RYSUNEK;] http://eu.itsmybody.com/48/my_body/images/perineum.gif pozdrawiam ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość layna
huuh, dzieki za obrazek (pierwszy nie dziala). poszperalam troche w necie i sprobowalam jeszcze raz. wystyarczylo chyba zmienic pozycje, wlozylam caly tampon, tylko ze dalej juz nie moge. z tego co wiem powinnam wlozyc calego palca ;/ probowalam w rozne strony ale jakos sie nie dalo. boze ale mam problemy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tkyds
Ja jestem całkiem rozlużniena, a i tak mnie boli!!! bardzo!!! Zeby włożyć palec też nie ma mowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna999
Bez paniki, naprawdę. Na początku może bardzo powoli wchodzić. Najlepiej zakładać tampon kiedy się ma najobfitsze krwawienie, bo wtedy ściany pochwy są bardzo śliskie i jest mniejszy opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola_13
Słchajcie dziewczyny mam wielki problem. Kupiłam sobie na początek ampony ob. mini, bo słyszalam tutaja ch, och i w ogóle. I mam taki wielki bol przy jego zakladaniu ze nie moge az oddychaj. Zastanawiam sie , czy przypadkiem nie naleze do grupy kobiet, które maja zbyt mała " dziurke" na tampony. A jak zobaczylam swoja a za nia taka akby scianke z miesa, to od razu wiedzialam ze tampon jest nie dla mnie. Boje sie isc do ginekologa, a wyjezdzam na wakacje juz pojutrze blagam odpiszcie jak najszybciej !!! Napiszcie czy mam probowac z tampaxami ??? A i dodm jescze ze ob. mini wcisnelam tylko 1/4 a dalej dostalam zbyt mcnego bolu mimo iz bylam wyluzowana, po prsotu ta " ścianka" nie pozwolila tamponowi wejsc dalej. Boje sie ze ak escze ra zuzje tamponu to ta " ścianka" - cyzli błona peknie, a nie chce w wieku 13 lat stracic dziewictwo. odpiszcie szybko !!!!!!! plise

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola_13
dodam jescze ze pojutzre jade nad Morze i dlatego nie chcialabym siemeczyc na piachu z powodu tych dni, tylko miec t aswobode. Błagam odpsizcie szybko bardzo m inatym zalezy . ( Aha przepraszam za dziwny jezyk pism ale sie spieszylam ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgoskkaa
Cześć ! W sieprniu jade nad morze i akurat bede mieć okres . Chciałabym , przez ten czas pływać i bawić sie doskonale . Jednak , po raz pierwszy mam zamiar użyc tamponu . Ale , sie chyba boje :) . Natomiast , mam takie pytaaniie .. Jak są te tampony z aplikatorami , to jak ja mam je wprowadzic .. Na tym tamponie jest jakis przycisk czy cos takiego , ze ten tampon sie sam umieszcza , w tym prawidłowym miejscu ?? Z góry Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha94
to są takie 2 rurki (-tu jest--------------------------------|=========================- (___tampon__________________|_______________________ no mniej więcej xD /--------->>>ta u góry _______________________________/ rurka wchodzi do tej pierwszzej gdy już jest ta 1 w pochwie;] popychasz ją. ale nie polecam tampaxów bo to posklejana wata i jak się wyjmuje to się rozlatuje ;D;PP pozdrawiam;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×