Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balleyage

pigułki Yasmin

Polecane posty

Gość balleyage

Witam, czy ktoś moze sie wypowiedzieć na temat Yasmin? Mają być w Polsce około czerwca. Chciałabym wiedzieć jak działają na cerę. Nie potrafię sobie z nią poradzić ;( Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelle_wroc
Ja zaczynam brac te tabletki od czerwca, moja lekarka je bardzo chwali wiec przekonam sie na wlasnej skorze czy mowi prawde;) Teraz od paru miesiecy biore jeanine, wszystko ok ale nie widze zadnej pioprawy jesli chodzi o skore i wlosy wiec dlatego chce zmienic. Poza tym podobno od yasmin chudnie sie ok.2 kg/rok bo nie zatrzymuja wody w organizmie! Super:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelle_wroc
Hmmm, w sumie to bardzo ufam mojej lekarce, ona sama tez to brala i byla bardzo zadowolona. Wiem, ze pigulki to sprawa indywidualna wiec za bardzo sie nia nie sugeruje no ale bardzo mnie zaskoczylas, nie wiedzialam, ze po yasmin moze mi sie przytrafic cos takiego, moze to byl tylko przypadek z ta dziewczyna??? Moglabys mi podac jakies linki potwierdzajace to, ze yasmin jest na tej czarnej liscie? Tylko raczej nie po holendersku tylko po angielsku;) Dzieki, na pewni przedyskutuje to z moja lekarka i zastanowie sie jeszcze nad ta zmiana... W sumie to po jeanine czuje sie bardzo dobrze... Dzieki Kikker, czekam na odp, papa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiss
to straszne ja mam je przypisane teraz kończę opakowanie Harmonetu to naprawdę dziwne na Jeanine też nażekają o co wtym wszystkim chodzi.Znam kilka osób które biorą Diane 35 i są zachwycone. O tej zkrzepicy nie wiedziałam u mnie w rodzinie choruje siostra taty na to i na starość wysiada u nas krążeniówka.Nie wiem co robić bo już nie wiem czy brać te Yasmin jak takie są skutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laluniaaaaa
A czy wy w ogóle nie czytacie ulotek? Przecież tam dokładnie są opisane przeciwskazania i zagrożenia. Poza tym - ginekolog przepisuje wam dany środek na podstawie waszych wyników badań oraz tego co wy mu o sobie powiecie - więc trochę zaufania do wiedzy waszego lekarza! p.s. Nie ma idealnej tabletki antykoncepcyjnej - każda niesie za sobą ryzyko zakrzepicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość de9
Zgodzę się z laluniąąąą ;) Mam zaufanie do swojego lekarza i wierzę w jego kompetencje. Droga koleżanko - Kikker - proszę podaj źródło, gdzie wyczytałaś, które środki antykoncepcyjne znalały się na czarnej liście. Bardzo fajnie, że dzięki wiedzy jaką zdobywasz na medycynie potrafisz już sama zadecydować co jest dla Ciebie lepsze i jestem w pełni podziwu dla wiary w Twoje kompetencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikker mieszka w Holandii
wiec wie, ze sa na czarnej liscie. Ale co sie dziwiwcie. To sa tablety 4 generacji. Najbardziej szkodliwe pod wzgledem zakrzepicy. Najzdrowsze sa te II generacji (jesli chodzi o zakrzepice)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieprawda
Nieprawda z tymi tabsami II generacji że są niby bezpieczniejsze pod względem zakrzepicy... jak brałam tabletki II generacji, to czułam się okropnie, zaczęłam mieć bóle łydek, czułam normalnie że mam złe krążenie w jednej nodze, już miałam całkiem odstawić tabletki bo dosłownie chodzić wieczorem nie mogłam z bólu, i żylaki zaczęły mi się robić! A jak zmieniłam na Yasmin, to wszystko minęło i czuję się doskonale!! Więc coś tu nie tak z tymi przerażającymi wiadomościami w tabsach IV generacji. Po co by je w ogóle na rynek wprowadzali??!! Przecież to logiczne, że im bardziej jest zaawansowana medycyna, tym lepsze i bezpieczniejsze leki się produkuje. Tak mi się przynajmniej wydaje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PSYCHOZA
Znalazłam stronkę - dla tych co znają angielski - proszę same zapoznajcie się i same wyróbcie sobie opinie http://www.encolombia.com/medicina/congresos/noticiasm-dotch.htm ja tylko zacytuję jeden istotny fragment: "The Dutch Medicines Evaluation Agency, which has a leading role in the European Union in assessing the safety of Yasmin, has as a result of the two deaths asked that the drug carry a warning that the risk of venous thrombosis from using it remains unknown." p.s. znam przypadki zgonów po zażyciu alkoholu! nie pijcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tylko estrogeny ale tez
progesterony wplywaja na zakrzepice. a dokladnie polaczenie estrogenow z progesteronem (dlatego mowi sie o generacjach, bo chodzi o generacje progesteronu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRAMOFONKA
Ale tu sa straszne rzeczy napisane.Lekarz przepisal mi te Yasmin bo wczesniej przez 1,5 roku bralam Cilest i zauwazyłam ze wypadaja mi po nim włosy.Za jakis tydzien spodziewam sie miesiaczki i chcialm rozpoczac branie Yasmin.Ale sama nie wiem czy sie decydowac skoro wypowiedzi o tych tabletach sa takie...straszne!!Napiszcie cos ...dobrego!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie panikujcie
to, iles tam osob zmarlo stosujac Yasmin nie znaczy, ze wszyscy od tego umrzemy.Jeden umrze po Yasmin, drugiego przejedzie auto. Nie mozna tak generalizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PSYCHOZA
dokładnie! ja kiedyś po głupiej penicylinie miałam wstrząs - to co - mają ją wycofać? umieścić na czarnej liście? ludzie mają przestać jej zażywać?! Ludzie (kobiety!) opamiętajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm a moze wypowiedza sie te dziewczyny ktore juz stosowały yasmin i maja wiedze wynikająca z doświadczenia a nie z ksiazek i publikacji? piszcie kobietki, ja zaczynam jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Robertossa
A czy słyszałeś o tym, że prostytutki, które b. często mają styczność z prezerwatywami, coraz częściej zaczynają zapadać na nowotwory ścianek pochwy?? Od lateksu z którego są prezerwatywy?? Przecież gumy to też chemia, która przy tarciu przechodzi do naszego organizmu. I co ty na to????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co mają
zrobić kobiety, które MUSZĄ brać pigułki antykoncepcyjne, bo np. ich organizm produkuje za mało naturalnego estrogenu lub progesteronu?? To nie takie proste, powiedzieć: tabletki szkodzą, nie należy brać ich w ogóle. Bo niektórzy muszą i tyle, bo bez nich czują się okropnie, a jeszcze nie wymyślono sposobu na to żeby organizm pobudzić do produkowania własnych hormonów, jak mu się nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobiety z PCOs też
muszą brac hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosuje Yasmin od 6 miesiecy nie moge narzekac toleruje ja bardzo dobrze jest to moja trzecia z koleji pigulka wczesniej diane-35 przez 3 lata cilest przez 3 lata teraz lekarz zaproponowal mi przejscie na cerazette ze wzgledu na pekajace naczynka na nogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też biorę Yasmin
i jestem bardzo zadowolona, i tez MUSZĘ brać hormony ze względu na niedobory hormonów w organizmie (miałam krwawienia dwa razxy w miesiącu!!!)_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_23
Edi25 --->a urosly Ci piersi po Yasmin? Ja teraz biore jeanine i powiekszyl mi sie biust. Chce przejsc na Yasmin, ale nie chce, zeby piersi zmalaly :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość de9
ja dopiero co rozpoczęłam zażywanie Yasmin (1 tydzień) i wydaje mi się jakby mi piersi lekko się zaokrągliły (jeszcze bardziej! bo mam już dość spory biust - miseczka D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofonka
No...no, jakby piersi po Yasmine rzeczywiscie sie troche "powiekszyły' było by super.Juz sie nie moge doczekac jak zaczne je brac.Wczorajsze Wasze wypowiedzi przekonały mnie do nich i juz sie ich nie obawiam.Dzieki.Piszcie wszystkie swoje spostrzezenia na ich temat.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jak z tymi piersiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piersi urosly mi jak zaczelam stosowac cilest ale po yasmin nie zmalaly sa w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agilla
Zaczynam niedługo brać Yasmin i wciąż mam ogromne wątpliwości do tej końskiej dawki hormonów. Yasmin (30 mikrogramów EE + 3 mg drospirenon))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agilla
Przez 4 lata brałam Harmonet i przytyłam. Jak lekarz powiedził mi o Yasminie,ze nie powinny przyczyniać sie do odkładania wody w organizmie to byłam zachwycona. Teraz jednak mam coraz większe wątpliwości czy je zacząć zażywać. Nie obawiacie sie tej duzej dawki hormonow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biore Cilest który ma
duzo hormonó i nic nie przytyłam;)Wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×