Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balleyage

pigułki Yasmin

Polecane posty

Gość Zaniepokojona Anita
Cześć to znowu ja ;) Plamy na szyji znowu wróciły(niestety) wybieram sie do dermatologa bo maść Lorinden A i tabletki Zyrtec pomagają mi tylko okresowo jak przestanę smarować znowu wychodzi mi to paskudne uczulenie na szyji i w dodatku sie powiększa ;( Mam do Was pytanko drogie dziewczyny czy zażywając pigułki Yasmin używacie jeszcze prezerwatywy??Bo mój chłopak się boi ciąży i używamy prezerwatyw,próbowałam go namówić żebyśmy się kochali bez ale on jest nieugięty boi się wpadki ;) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotkaaa.....
stokrotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotkaaa.....
do Anity.Miałam podobny problem ze swoim mężem-on też bał sie kończyć we mnie ale jakoś sobie poradziłam ;-) Podam Ci kilka moich sposobów na to żeby przekonać do siebie faceta. Po pierwsze powinnas pochować wszystkie prezerwatywy a następnie rozpalić do czetwoności swojego chłopaka czy to erotyczna bielizna czy to tańcem erotycznym, jednak napewno zachęcisz go do seksu jesli z nienacka np.podczas ogladania telewizji spodejdziesz do swojego chłopaka w seksownej bieliżnie i zaczniesz powolutku ssać mu peniska :-) powolutku a potem coraz bardziej-zobaczysz ze zaraz bedzie chciał na Ciebie wskoczyć a tu niespodzianka ;-) nie ma prezerwatyw-myślisz ze sie powstrzyma? Mysle że chciała bys poczuć jego sperme w sobie-ale tu zeby go przekonać potrzeba wiecej zachodu i starań. Nie wiem jaki stosunek masz do jego nasienia.Ja sama na poczatku naszego zwiazku miałam bardzo negatywny ale pózniej okazało sie ze wszystkie opinie na forach sa przesadzone a sperma mojego męża jest tak samo kochana jak i on. Zeby Twoj chłopak doszedł w tobie musisz posłuzyć sie jakimś fortelem. musisz powiedzieć ze zrobisz coś o czym on zawsze marzył jesli on pozwoli na to co chesz. Moj mąż marzył o tym żebym doprowadziła go do szczytowania ustami. Zrobiłam to i co bardziej musze Ci powiedzieć ze sperma jest swiatna maseczka na cere :-). Mysle ze jesli zaproponujesz mu to o czym maży kazdy facet czyli orgazmie na twarzy lub ustach to i on nie bedzie Ci dłużny i dojdzie w tobie.A moge zagwarantować Ci ze nie ma nic bardziej wspaniałego niż poczuć orgazm ukochanej osoby w sobie. Pozdrawiam Ci.Napisz na forum co udało Ci sie dokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggg
tez mam jakies uczulenie,biore te tabsy i na ramionach mam 2 takie plamki w wielkosci ok 2 cm i sa chropowate tez tak macie? no i czasem mam wzdecia, ktore przechodza jakos po 1,5 tyg brania tabsow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona Anitka
U mnie jest to samo też wzdęcia,a te plamy są większe rozlały mi się na pół szyji i też sa chropowate.Czy Wy chudniecie po tych pigułkach bo u mnie waga bez zmian ,jestem w trakcie drugiego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekula
Ja przytyłam odkad zaczelam brac jakies 2-3 kilo. ale nie wiem czy to efekt tabletek czy pory roku :] jesli chodzi o plamki to mialam ale poznikaly,ale strasznie swedzi mnie cala skora - i tez nie wiem czy to przez tabletki czy przez cholerna wroclawska wode :/ ale na pewno wiem, ze wzdecia rowniez mi sie zaczely, a czasami to nie do zniesienia. cery za idelanej tez nie mam(a koncze juz 4 opakowanie). owszem mniej jest tlusta,ale wypryski sie pojawiaja,to tu to tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona Anitka
I powiedzcie mi drogie koleżanki czemu ta cała Yasmin jest taka chwalona i promowana przez ginekologów,nie dość ze droga 39 zł u mnie w aptece (co w porównaniu z Microgynonem który wcześniej brałam kosztował ok.10zł)Niby takie same zalety tych pigułek miały być,ja przede wszystkim zmieniłam bo po nich miało się chudnąća tu guzik, stoję w miejscu(po Microgynonie przytyłam ok.6kg.)Wiem ze nie ma pigułek idealnych ale po Yasmin jestem zawiedziona,mam jeszcze trzy opakowania chyba będę dalej brała,chyba ze wystąpi u mnie jeszcze więcej skutków ubocznych.Pozdrawiam. P.S. Nie przekonałam jeszcze mojego chłopaka do seksu bez gumki,nijak nie mogę,boi sie wpadki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekula
Nigdzie nie jest napisane ze chudnie sie po Yasmin. One po prostu zgodnie z tym co mowia i jest napisane, nie powoduja ona zatrzymywania wody w organizmie (a przynajmniej mniej) niz inne tabletki. Ale faktycznie Anita, jesli pojawi sie wiecej ubocznych skutkow to przejdz sie do ginekologa - mimo tak zachwalane,nie na kazdego moga cudownie działać. Hmm, jesli chodzi o seks z dodatkowym zabezpieczeniem (gumki) to musiz uzyc skutecznej perswazji :) jakiej uzyjesz, tylko zalezy od ciebie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda czarna
mam pytanie, czy po 7 dniowej przerwie gdy zapomni sie wziasc tabletke i wezmie dobiero na drugi dzien to jest jakies ryzyko zajscia w ciaze? i czy teraz powinnam wziesc dwie tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zalezy ile godzin minęło od zapomnianej tabletki. Jeżeli powyżej 24 to przez 7 dni powinno się stosować dodatkowa ochronę np. gumkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda84
Witam ! Chcialabym sie dowiedziec czy ktoras z dziewczyn miala podobny przypadek. Mianowicie, poszlam do lekarza po pigułki anty, dostalam YASMIN. Powiedzial ze to jest nowa pigułka, nowej generacji i ze m.in sie po niej nie tyje. I tak... w pierwszych 3 tyg to mialam takie schizy ze lepiej bylo sie do mnie wogole nie odzywac. Plakalam nawet wtedy jak mi widelec na podloge spadl. No dobra , teraz sie z tego troche smieje ale stany deppresyjne byly okropne. Ale minely, co najwazniejsze. Ponadto nie odczuwalam zadnych dodatkowych negatywnych skutkow. Aha, biust mi sie strasznie powiekszyl Z jedenj strony to bylo bardzo fajne...z drugiej strony caly czas mnie bolal i byl po prostu napuchniety - jak przed okresem. Ten objaw nie zniknal. Na przerwanie tabletek zdecydowalam sie sama bez konsultacji z lekarzem. Po prostu partner wyjezdzal a ja nie chcialam sie niepotrzebnie szprycowac hormonami. Bylo wszystko w porzadku. Okres pojawil sie normalnie. Bole tak jak zwykle nic szczegolnego. Po pol roku poszlam znowu po pigulki i okazało sie ze ma CYSTE! Bylam przerazona bo powiedzial ze jest duza. Nie moglam uwierzyc, dlaczego, jak to sie stalo, czy cos nie tak zrobilam.... Nie, powiedzial ze to sie zdarza i to nie jest od tabletek. Ale skoro cysta jest zaburzeniem hormonalnym, to gdybym nigdy nie ingerowala w swoja nat gospodarke horm. na pewno by sie nie pojawily - to moje zdanie. Mniejsza o to. Powiedzial ze i tak bym dostala tabletki anty bo to I sposob na wyleczenie torbieli. Zaznaczam ze nie mialam rzadnych objawow. Tak wiec jak zaczelam brac ponownie Yasmin, to potem krwawilam caly miesiac - cysta sie likwidowala. Po miesiacu, przy kolejnym badaniu okazalo sie ze zniknela Uhh Ale zapytalam sie co mam zrobic aby to sie nie powtorzylo, jakbym chciala przetwac branie - Skoro chce przerwac to chce miec dzieci. A jak zajde w ciaze to mi sie nie zobia. No i tak otrzymalam bardzo "wyczerpujaca" odpowiedz. I teraz pytanie: CZY KTORAS Z DZIEWCZYN PO PRZERWANIU YASMIN DOSTALA CYSTY? Znalazlam na forum 1 przypadek, dlatego i ja o tym napisalam. Przypominam, moja cysta zostala wykryta przy badaniu kontrolnym, przez USG. Nie mialam ojawow a i lekarz powiedzial ze przy normalnym badaniu nie zawsze mozna ja wykryc, potrzebne jest USG. Pozdrawiam Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWCIA1984
Ja biore yasmin już 7 miesięcy, nie odczuwam żadnych zmian. Czuje się tak jakbym ich w ogóle nie brała. Nie przytyłam ale i nie schudłam nogi mnie nie bolą biust mi też nie urósł. Nigdy wcześniej nie brałam żednych tabletek wiec nie mam porównania, no i chyba za pierwszym razem trafiłam od razu na dobre tabletki. Więc jak czytam o tych tabletkach jakieś negatywne wypowiedzi to się dziwnie bo mnie to nie dotyczy w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annoush
Ja chciałabym odsprzedać swoje tabletki Yasmin. Kupiłam je w cenie 35 zł za listek, chętnie odsprzedam za 30 zł. Data ważności 08.2008. Mam kilka listków, bo pół roku temu zaopatrzyłam się na pobyt za granicą. Niestety, wróciłam wcześniej, a tabletek antykoncepcyjnych już nie biorę. Jestem z Krakowa. Jeśli jesteście zainteresowane, piszcie na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi28
stosuje tabletki od niedawna jak na razie nie mam z nimi problemu, fakt piersi urosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi28
Mam pytanko jak jestem po drugim opakowaniu i czekam na okres i jest już 4 dzień i nic. Jak się pojawi i będzie trwał "jakiś czas" to kiedy mam wziąść tabletkę bo powinnam w niedzielę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostawałm na 4 dzień zazwyczaj w nocy z 4 na 5 dzień bo tabletki brałam o 19. takze doczekasz sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi28
Ja też czasami się pocę w nocy. Z tą bezsennością to różnie bo zanim zaczęłam brać to też nie przesypiałam w nocy to nie ma dla różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi28
Jak jest okres to kiedy mam wziąść tabletkę z następnego opakowania bo powinnam wziąść w niedzielę. Ostatnią brałam w sobotę:7 dni - okres - niedzila - czy po skończonym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondi28-> pierwsza tabletke nowego opakowania zawsze bierzesz w ten sam dzien tygodnia w Twoim przypadku jest to niedziala, niezaleznie od tego czy okres trwa czy sie juz skonczyl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi28
do cheris - dzięki bardzo za odpowiedz bo nie byłam pewna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca 88
biorę Yasmin od dwoch tygodni i mam kilka pytan, na ktore odpowiedzi nie moglam znalezc w ulotce. 1. czy to jest calkiem normalne, ze bola mnie piersi, zwlaszcza po zewnetrznej stronie? (nigdy mnie nie bolaly, nawet przed okresem) 2. kiedy zaczynaja dzialac tabletki w takim przypadku: od 7 lat czyli w sumie prawie od poczatku mam straszne problemy z regularnoscia okresu. sprawa wyglada mniej wiecej tak: mam okres przez 2 miesiace (tak, tak, dzien w dzien...), ze trzy dni przerwy, pozniej okres przez trzy tygodnie, dzien przerwy, okres przez 3 miesiace, 30 dni przerwy... i tak w kołko. slowem, nigdy nie wiem, kiedy bede miala okres, kiedy nie... kiedy moja ginekolog przepisala mi Yasmine, bylam (a jakze by inaczej) w trakcie okresu. zaczelam je brac tak po prostu nastepnego dnia, bo i tak nie wiedzialam kiedy powinien byc ten pierwszy dzien miesiaczki, tak prawidlowo... okres jak za dotknieciem rozdzki minal w ciagu 10 godzin, ale kiedy tabletki zaczely dzialac jako metoda antykoncepcji????? 3. pierwsze tabletki antyk. - Mercilon, po ktorym czulam sie fatalnie, dostalam w wieku 13 lat (to przez ta nieregularnosc). byly tez zastrzyki hormonalne. jak sądzicie, jakie to bedzie mialo konsekwencje w przyszlosci?? PROSZĘ, ODPISZCIE MI... niedlugo tu zajrze. :* buzka dla wszystkich, ktore biorą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWCIA 1984
Do pytającej 88. Co prawda mnie piersi nie bolały podczas brania tabletek, ale wiem od koleżanek które zarzywają także yasmin że piersi bolą wiec jest to raczej normalne, że mogą boleć. Jeśli chodzi o to od kiedy powinnaś zacząć brać tabletki to cieżko mi powiedzieć bo powinno zacząć sie brac je w pierwszy dzień okresu ale skoro u ciebie cieżko to określić to rzeczywiście może dobrze że wziełaś, sama nie wiem kiedy bym wzieła na twoim miejscu. A skoro bierzesz tabletki już dwa tygodnie to spokojnie już działają, ja po trzech dniach brania wspólrzyłam i w ciąże nie zaszłam. Pozdrawiam serdecznie starałam sie pomóc jak tylko potrafiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adasssss
hej dziewczyny pomozcie prosze... biore yasmin wlasnie... w niedziele wzielam ostatnia.W zeszlym miesiacu okres dostalam we wtorek.dzis jest sroda,a ja go wciaz nie mam!! Czy to mozliwe ze okres sie tak spozni podczas brania tablet?? boze oszaleje zaraz!! wspolzylam z chlopakiem ,ale nie zabiezpieczalismy sie gumka, bo zaufalam tabletka!! mam nadzieje,ze to ze okresu nie mam to normalne i ze bedzie..pomocy!!! mialyscie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko ja dostawałam dopiero na 4 dzień bedzie dobrze od tego są zeby zabezpieczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeh
spoko laska ja dostaje pod koniec 5 dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adasssss
dostalam dzis okres:D ale super, dzieki dziewczyny:D:D buzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca 88
dzieki, Ewcia 84. mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok, bo z kazda tabletka czuje sie coraz dziwniej... mam nadzieje, ze przy drugim opakowaniu te wszystkie skutki uboczne miną... no nic, mi zostały jeszcze dwie tabletki z tego opakowania. pozdrawiam Was wszystkie (a w zasadzie to wszystkich, bo wiem, ze mezczyzni tez tu bywaja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
Biore Yasmin od 11 miesiecy i jestem z nich bardzo zadolona:) Schudnac nie schudlam ( i dobrze,bo naleze do chudzielcow i nie jest mi potrzebna utrata wagi:P),przytyc tez nie przytylam(niestety:P). Lekarz polecil mi je ze wzgledu na to,ze sa to tabletki specjalnie dla mlodych dziewczat,nie zatrzymuja wody w organizmie,przez co sie nie tyje.Nie mam zadnych skutkow ubocznych, zadnych bolow brzucha,piersi,przed okresem tez nie , ogolnie okres jest mniej obfity:)Nastroj takze mam po nich bardzo dobry,nie jestem nerwowa ani nic takiego:)Wiadomo,ze kazdy organizm moze inaczej zareagowac,ale ja osobiscie polecilabym je wszystkim:)Jedynym minusem moze byc cena,w zaleznosci od apteki waha sie od 33 do 43 zl.A co do zakrzepicy,to ogolnie osoby z taka choroba nie powinny brac zadnych lekow antykoncepcyjnych,tak samo jak cukrzycy, to dla nich nie jest dobre itd.Zresza przeczytajcie na ulotce,tam jest to szczegolowo opisane.Ja nie mam zakrzepicy,ani cukrzycy,wiec jestem z nich bardzo zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
A co do problemow ze skora, to ja po Yasmin nie mam zadnych:) Cera jest ok,od czasu do czasu jakis pryszcz ale to normalka;) Zadnych plam na skorze nie mam,nic mnie nie swedzi:) Polecam je:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antynastawiona
biorę je po raz pierwszy,wzięłam w 1 dniu cyklu,zażyłam już 17 i ciągle mam okres,nie wytrzymam nerwowo i nie wezmę więcej,cały organizm rozregulowałam sobie tym gównem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×