Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balleyage

pigułki Yasmin

Polecane posty

Gość JULIES
Yasmin wcale nie ma konskiej dawki hormonow.Tez tak poczatkowo myslalam ale jeden ginekolog mi wszystko wytlumaczyl.O to jego wypowiedz: Drospirenon nie jest gestagenem, stąd więc zupełnie inna dawka. We wszystkich dostępnych w polsce tabletkach jest etynyloestradiol oraz jakiś gestagen (lewonorgestrel, norgestymat, gestoden, dezogestrel i chyba jeszcze jakiś jeden) lub, a tak jest w przypadku 2 tabletek zamiast gestagenu jest inna substancja chemiczna która ma jedynie działanie gestagenne a gestagenem nie jest. Tymi tabletkami jest właśnie yasmin i diane-35, w dianie jest octan cyproteronu w dawce 2 mg. Wszystkie gestageny ze względu na prawie identyczną budowę chemiczną występują w tab w bardzo zblizonych ilościach, od 0,250 - gravistat (mam nadzieje że nikt z Was go nie używa!!!) przez 0,150 mg - większość tabletek do dawki 0,75 w logeście , harmonecie , femodenie i minulecie. Natomiast drospirenon i octan cyproteronu to zupełnie inne substancje, inaczej skonstruowane chemicznie i żeby osiągnąć pewien efekt terapeutyczny muszą być zastosowane w innej dawce ... a co do EE to jezeli wazycie ponad 55kg to tabletki z dawka 0,20 sa po prostu za slabe.Takze nie martwcie sie!Ja zaczynam za jakies 2 tygodnie.Tez wczesniej bralam Logest z mala iloscia hormonow ale okazaly sie byc dla mnie za slabe i w koncu mialam z nimi straszne problemy.Mam nadzieje ze z Yasmin tak nie bedzie.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość de9
ja mam chyba deja vu - bo ta wypowiedź była tu już cytowana w innym wątku o Yasmin (pan Adam z Częsochowy? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JULIES
Tak to wypowiedz Adama.Pozwolilam sobie ja skopiowac jeszcze raz bo powstal drugi watek o yasmin mimo ze na tamtym wszystko dokladnie wyjasniamy.pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleofas
Lekarze może i wiedzą, ale z tej wiedzy nie korzystają i poprzestają na tym , co powiedzą im koncerny farmaceutyczne. Czyli, powiedzmy, są kryci. A koncerny jakoś się wybronią, bo mają kaskę, nawet jeśli pacjentka zemrze na zator. Prowadzę duży serwis antykoncepcyjny, stąd wiem, że lekarze często nie uwzględniają przeciwwskazań i przepisują pigułki pochopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleofas
Z tego, co wyczytałem w literaturze naukowej, Yasmin został dopuszczony do stosowania przez FDA w USA w roku 2001. Naukowcy piszą, że jest on zbyt mało poznany, by mówić o jego miejscu w porównaniu z innymi preparatami. Ze względu na złożoną naturę działań niepożądanych, może stanowić opcję dla kobiet, które źle tolerują stosowane dotychczas pigułki. Ale żadnej gwarancji nie ma, że będzie lepiej. Ze względu na właściwości zawartego w nim progestagenu DRSP), ma on dodatkowe przeciwwskazania: hiperkalemia (zbyt wysoki poziom potasu), stosowanie preparatów zawierających potas, niewydolność nerek lub nadnerczy (ze względu na działanie antymineralkortykoidowe), gdyż może to spowodować niewydolność układu krążenia. W przypadkach wątpliwych naależy w 1 miesiącu stosowania badać poziom potasu we krwi. To nieprawda, że od preparatu sie chudnie. W prowadzonych przez 1 rok badaniach klinicznych stwierdzono, że połowa kobiet schudła o dwa kilo, a połowa przytyła średnio o 2 kg. Czyli statystycznie się nie tyje, a jak będzie w konkretnym przypadku - pacjentka stwierdzi sama. Preparatu nie powinno się stosować przy przewlekłym zażywaniu Ibupromu (ibuprofenu) ze względu na możliwe interakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginger 21
KOBIETY GŁOWY DO GÓRY:)) byłam w podobnej sytuacji jeśli chodzi o wątpliwości związane z zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych ( chodzi mi tutaj dokładnie o nowe tabletki yasmin - pierwsze opakowanie) , mój lekarz widząc ze mam problemy z trądzikiem sam mi zaproponował ten rodzaj tabletek. Stosuję je już tydzień i czuję się po nich bardzo dobrze a skóra powoli zaczyna mi sie goić... Jeśli macie pewne wątpiwosci powinnyście szczerze porozawiać ze swoim lekarzem a ona ma "świety obowiązek" odpowiedzieć wam na wszystkie pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JULIES
jesli Twoja dziewczyna wziela 1 tabletke w 1 dniu okresu to rzeczywiscie jest juz zabezpieczona od 1 tabletki.Skoro juz 2 tydzien je bierze to na prawde nie masz sie juz czym martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziak-1982
Witam:) Właśnie przeglądam sobie wszelkie opinie i wiadomości nt. pigułek antykoncepcyjnych . O yasmin czytałam sporo dobrego i kilka neutralnych komentarzy że nic cudownego... Wybieram sie do mojego ginekologa i chcę ,żeby zapisał mi jakieś tabletki odpowiednie dla mnie.Zapytam też czy mogłabym zażywać yasmin czy może sa jakieś przeciwskazania (??) jeśli chodzi o moją osobę... Mam nadzieję że jeśli będę je brała to nie rozczaruję się i będę mogła wystawić własną pozytywną opinię tak jak wiele Was tutaj:) Serdecznie pozdrawiam i dziekuję , bo dzięki waszym komentarzom być może będę brać naprawdę dobry środek...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia 1
biore juz 3 opakowanie yasminu i wlasciwie nie odczulam nic .twarz nadal mam jak tarka a moze i bardziej .i zaczynaja olec mnie nogi tz. mam skurcze w nocy .nie wiem co bedzie dalej ale chce je brac nadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Witam ponownie. Lekarz nie zapisał mi jednak Yasmin. Za to zapisał mi Novynette - i biore już 3 opakowanie. Jak narazie jestem bardzo zadowolona , nie odczuwam jakiś niedogodności wszystko jest ok. Po nich okres zawsze dostaję w czwartki jak w zegarku praktycznie co do godziny :) Tak wiec nie mam teraz zaskakujących niespodzianek* Pozdrawiam serdecznie a co do ceny to u mnie w aptekach yasmine są dość drogie bo już ponad 40 zł , a za novynette płacę ok 27-28 zł :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Let me be...
Cześć Wasm Yasminki:) Mam pytanie, jeśli wziełam pierwszą tabletkę o godzinie 21, to moge dziś drugą o 19, by dalej kontynuować o tej godzinie?;) Pewnie pytanie jest bardzo prostackie, ale tak chciałam sie upewnić na wszelki wypadek;) Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julies
mozesz wziac o 19...wszystko bedzie w porzadku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Let me be...
Dzieki wielkie;) Tak sądziłam, ale mozna czasami nabawić sie obaw czytając wszystkie pytania, komentarze:p Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorę 4 opakowanie Yasminu. Ogólnie raczej jestem zadowolona. Piersi mi urosły no ale niestety tyłek tez nieco się zaokrąglił. Poza tym nie zauważyłam żadnych innych skótków ubocznych. U mnie te tebletki kosztują 35 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Let me be...
A ja biore moje własnie drugie opakowanie i czuje sie dobrze. Czasami bolą mnie nogi, ale da sie to przezyc;) Nie przytyłam, piersi owszem troszke mi urosły:p, ogólnie dobrze;) Musze jednak zrobić sobie proby wątrobowe, tak na wszelki wypadek:( Pozdrawiam serdecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia000
YASMIN sa do kitu a lekarze przepisuja je niby jak wielki hit na rynku a guzik prawda przepisuja je bo maja prowizje od nich.ja najpierw bralam diae 35 przez 10 miesiecy potem weszly yasmine i moja lekarka powiedziala ze diane s aszkodliwe i trzeba je odstawic i zmienic na inne ja zaproponowalam cilest ale ona oczywiscie w ymyslila ze najlepsze sa yasmine dzialaja na cere i nie wplywaja na wage .zadnego efektu takiego nie zauwazylam za to mialam ciagle krwawienie miedzy miesiaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2006
ja jestem po porodzie i tez slyszalam same dobre rzeczy o yasmin poprosze mojego lekarza o nie.moja bratowa schudla po nich 8 kg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doloresso
biorę pigułki yasmin od trzech miesiecy, i dopiero po tym czasie zaczęlam miec bóle głowy. jednak sa one do przezycia. za to cera mi sie poprawila. a jaesli chodzi o schudniecie.... narazie bez zmian. jednak schudniecie poprzez pigułki to tylko kwestia zminejszenia ilości wody w organizmie a nie tłuszczu, niestety. ogólnie jestem zadowolona. tylko cena mogłaby byc niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odkupie 1 opakowanie Yasmin, kontakt na maila: przylepka_22@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majcia
a w Twojej aptece nie ma? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betina sid
Julies pisała o tym,że Yasmin nie ma wiekszej ilości hormonu,a poprostu ma inny hormon. I nawiasem mówiąc bardzo Ci dziękuję, bo to mnie naprowadziło na odpowiednie poszukiwania w necie.Kiedyś brałam Harmonet, a teraz po1,5 rocznej przerwie dostałam Yasminn, i wystraszyłam sie tej różnicy w składzie. A o co chodzi? Jeżeli też się zastanawiacie, nad stosowaniem Yasminnu,zawierającego drospirenon, poczytajcie sobie może o nowym składniku:). To adres http://www.pfm.pl/u235/navi/199908 . Ja stwierdziłam,że chyba warto sprubować:), i postanowiłam sie zdecydować. Jak mi się nie spodoba, to wrócę do Harmonetu;) MAM JESZCZE PYTANIE DO DZIEWCZYN KTÓRE BJORĄ YASMIN... JAK WYGLĄDA SPRAWA OCHOTY NA SEKS? NIE OBNIŻA SIE LIBIDO...? NAPISZCIE COŚ NA TEN TEMAT... Pozdrawiam:) i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodziuteńka kasienka
ja biore yasmin od 6 miesiecy jestem z nich strasznie zadowolona,libido no coz na sama mysl lece do mojego chlopaka:)zadnych boli glowy ,lub innych poprostu super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynusia
Witam wszystkich na tym forum!!! Ja biore Yasmin od 2 tygodni.Mam tylko jedno pytanie do tych wszystkich, które biorą je dłużej: czy miałyście na początku stosowania tego leku krwawienia międzymiesiączkowe??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleofas
A co się tak uwzięłyście na ten Yasmin??? Na razie to nowość; za 20 - 30 lat się przekonacie, czy był dobry, ale wtedy może być po... herbacie. A screening w kierunku mutacji brca-1, 2 zrobiłyście? W sumie ruletka watykańska przy raku to pryszcz... Miłego brania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniessta
Czesc Niestety ja nie mogę sie tak pozytywnie wypowiedziec na temat Yasmin. po nim mialam cos w rodzaju uczulenia na twarzy i szyje. Duze czerwone plamy. Moja lekarka tez zachwalala. Bylam nawet u dermatologa bo myslalm ze to od czegos innego. W przychodni zauwazylam, ze maja dlugopisy z napisem Yasmine, karteczki z napisem Yasmine, plakaty z napisem Yasmin. to nie przypadek ze nie ktorzy lekarze przepisuja Yasmine. Oczywiscie tolerancje zalezy od indywidualnej osoby. Ja osobiscie wracam na Logest, po ktorym czulam sie nalepiej i nie przytylam mimo iz mam do tego tendencje Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betina sid
Do Jasper. Skoncentruj się raczej na maturach, bo chyba nie masz dużych powodów do zmartwień. Pamiętam jak ja kiedyś bralam inne tabletki, i coś mi się pomieszało,że to ostatnia, i skończyłam opakowanie wcześniej o tydzień:p. I lakarz mi kazał być spokojną,że sytuacja hormonalna w organiżmie nie zmienia się tak nagle. Więc narazie się ucz, i powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betina Sis sid
:) To się ciesze i gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunienka
Witam! Chcialabym zapytac o jeszcze jedna kwestie zwiazana z tymi pigulkami, a mianowicie o Wasze libido? Zauwazylam, biorac wczesniej Cilest, ze ochota na sex spadla. Odczuwalam tez zwiekszona suchosc pochwy, czyli wydzielanie sluzu, szczegolnie w chwili podniecienia, bylo slabsze i jakby opoznione-w porownaniu ze stanem, kiedy pigulek w ogole nie bralam. Powazna to sprawa, bo taka suchosc wplywa na otarcia, a co za tym idzie mniejsza ochote, a nawet bol. W takiej sytuacji pojawia sie pytanie: po co brac, jak i tak Ci sie nie chce?:) Prosze poobserwujcie sie i wyrazcie swoje opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość callmebarb
Hej! Niestety moje doswiadczenia z yasmin nie sa najlepsze. Jako pierwsze bralam Marcilon i okropnie sie po nim czulam- stany depresyjne,spadek libido, okropnie obrzmiale i bolesne piersi, do tego stopnia,ze nie moglam wejsc pod prysznic).Lekarz zapisal mi Yasmin i twierdzil,ze na pewno bedzie lepiej. Objawy zdecydowanie sie zmniejszyly, psychucznie czulam sie swietnie! ale za to zaczelam zatrzymywac wode w organizmie. Moje piersi zrobily sie ogromne i puchly mi kostki. Teraz biore Cilest,ale niestety nie ma wiekszej poprawy. Nastepny krok to plastry:) Ale oczywiscie wszystko zalezy od tolerancji organizmu a z tego co wiem to raczej Yasmin sa dobrze tolerowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość callmebarb
Do lunienki: ja uwazam, ze antykoncepcja w tabletach jest po to zeby nie czuc,ze sie ja stosuje, wiec na Twoim miejscu poradzilabym sie lekarza i poprosila o zmiane tabletek. One moga powodowac rozne skutki uboczne a to przeciez nie o to chodzi. A zmiana na inne to przeciez zaden problem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×