Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość gość
Becia a ile czekalas na termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i jeszcze w ktorym momencie ustala sie termin operacji? Mam badania w szpitalu w Wimie wlasnie i wtedy sie ustala od razu po badaniach czy na wizycie prywatnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prof. Zieliński operował mnie 14.03.17r. (przynajmniej tak wszyscy twierdzą, ja tam spałam :D ) mikrogruczolak (i Cushing do tego) lubelscy endokrynolodzy konsultowali z profesorem czy podawać mi leki przed zabiegiem nic nie dostawałam, bo odwlekłoby to termin zabiegu, a zmiana została wykryta dość szybko i nie zdążyła jeszcze zrobić spustoszenia w organizmie w połowie stycznia 2017r. (piątek) byłam na wizycie na ul.Mokotowskiej (pierwsza i jedyna) zostałam zakwalifikowana do operacji i dostałam karteczkę jakie badania mam zrobić przed operacją, a 3 dni później informacje, że mam się zgłosić 12.03 do szpitala 13.03 miałam jeszcze jakieś dodatkowe badania, a 14.03 już operacje w razie pytań: annadianawp.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bylas po 6tyg na kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy akromegalii przed operacją przeważnie dostaje się analogi somatostatyny podobno łatwiej wtedy usunąć guza ja dostawałem przez kilka miesięcy przed zabiegiem do tej pory dostaję na obniżenie GH i IGF-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maru
Bylam miesiąc po operacji na wizycie w wimie u neurochirurga, ale w sumie to dostałam na niej tylko skierowanie na rezonans... Mam się zgłosić na kontrole 3/4 miesiące po operacji z wynikiem pooperacyjnego rezonansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maru masz wyniki hispat. Mi dr obiecał wysłać pocztą ale nie doszło jeszcze a w szpitalu nie mają. Czy to tak długo trwa?operacje miałam 31 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilam do szpitala w kwietniu to uslyszalam ze nie maja jeszcze wyników z lutego i ze powinny byc w maju. Zadzwonilam jakos w tamtym tyg to usłyszałam ze prof. prosił zeby nie podawać wynikow przed wizytą u niego więc nie wiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość5
A czy makrogluczolak często po latach odrasta? Jaka jest skuteczność tych operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maru, widocznie to nie na wyniki przez telefon, w ogole przez telefon to jeszcze nigdy i nigdzie nie udalo mi sie uzyskac wynikow... a szczegolnie tego badania histopatologicznego (dzwonilam prosto do pracowni) - prosba i grozba - nic z tego. Ostatecznie zostaly przeslane faxem, bo akurat bylam juz w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzwoniłam się zapytać czy są ;) mąż akurat jechał do Wwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to luz :) no tak, troche to trwa ;) najwazniejsze, ze guz usuniety i tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_83
Do gość5: Mi się odtworzył po około 6 miesiącach, okazało się iż operacja była nieradykalna. Obecnie jestem rok po radioterapii uzupełniającej i obserwacji skutków ale w innym ośrodku niż była wykonywana operacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość83: a kiedy robiłeś kontrolny MR po zabiegu, dopiero po pół roku? Czy można wiedzieć jakiego typu miałeś gruczolaka? Czy po radioterapii wszystko jest ok, nie masz żadnych ubytków? Pewnie nie byłeś operowany w warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Także jestem po operacji gruczolaka w Warszawie , minęło 2 tygodnie jak wróciłam z oddzialu. W szpitalu bylam 9 dni po operacji. Nie udało się wyciąć całego . Co będzie dalej ze mną dowiem się pewnie za 4 tygodnie gdy pojadę do profesora. Pozdrawiam i powodzenia dla wszystkich co są przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze że z nosa faktycznie rano jeszcze cieknie więc pewnie to norma u niektorych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_83
Do gość 2017.05.22 Nie, nie byłem operowany w Warszawie. Miałem makrogroczulaka czynnego hormonalnie. Operacja wrzesień 2014, rezonans kontrolny luty 2015, a następny czerwiec 2015. Kolejny był w lutym 2016 i kwietniu 2016 przed radioterapią ale już w innym ośrodku (opis nieco się różnił). W listopadzie 2016 kontrolny po radioterapii a na lipiec 2017 mam kolejny. O jaki ubytek chodzi ? Obecnie rozmiar guza jest stabilny a wyniki badań są w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.05.24 czy to był guz o typie prolaktynoma? Moja koleżanka miała taką samą sytuację, ale nie pojechała do profesora, nie zrobili jej MR 3msc po zabiegu - proponują jej po 6 msc tam, skąd pochodzi... no i niestety wróciła do leków, by ten poziom PRL ustabilizować. gość_83 2017.05.24 Chodziło mi o to, czy masz problemy po radioterapii - znam przypadek pana z akromegalią, który również musiał się jej poddać po zabiegu, bo guz był bardzo agresywny i w 6msc wrócił do poprzednich rozmiarów i uciskał na coś, stąd propozycja radio - tylko u tego pana chyba opadła jedna powieka i jest problem ze wzrokiem (chyba w tym samym oku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_83
Nie, nie miałem żadnych problemów. Guz najczęściej jest umiejscowiony w pobliżu skrzyżowania nerwu wzrokowego i często dochodzi do jego ucisku. Zresztą skutki uboczne zależą też od rodzaju radioterapii i dawki promieniowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc D
Napiszcie proszę jakie leki bierzecie po operacji. Nie wiem jak najlepiej załatwić rezonans kontrolny np w Poznaniu. Nie mam całkowicie wyciętego gruczolaka ale może tyle wystarczy. Przedtem nie widziałam już nic na lewe oko a teraz widze dobrze czyli sukces. Czy ktoś może mi napisać ile jest wolnego po takim zabiegu. Czy miesiąc starczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie biorę nic i nic nie brałam też bezpośrednio po. Po zabiegu jest 30 dni zwolnienia zdaje się. Endo powinien przyjąć na oddział zaraz po zabiegu, a potem wyznaczyć termin kolejnej hospitalizacji za te 3 msc po zabiegu, by zrobić MR. Nie wiem jak to funkcjonuje w innych miastach, zalezy chyba kto kogo i jak prowadzi. Generalnie na tej grupie nikt nie poleca neurochirurgii w Pn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maru
Ja biorę kortyzol, na poczatku było 20mg rano i 10mg popołudniu (od 19.03), powoli zmniejszam dawkę i jestem na etapie 5mg rano. Tyle ze ja miałam Cushinga. Chodzę do endo co miesiąc. W szpitalu od operacji nie byłam. Rezonans w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja od operacji bylam 2x... Najpierw od razu po na obserwacje jak poszlo (osie, hormony itp) a potem po 3msc od zabiegu na rezonans i znowu te same badania, profile horm.itp. Kortyzon tez biorą nie-cushingi dla zabezpieczenia, zalezy od rozleglosci zabiegu i stanu pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość D
Widze że leki są różnie brane ja mam także hydrocortisonum 20 po 2Xdziennie. Miesięczne chorobowe kończy się za tydzień a do profesora mam przyjechać za niespełna 3 tyg z polem widzenia i wynikami hormonów. Zastanawiam się więc czy mogę już za tydzień ruszać do pracy ?. Mój gruczolak jest wycięty nie caly bo dostalam krwotoku mam jednak cichą nadzieje że nie będę musiala mieć kiedyś jeszcze raz operacji. Odzyskalam wzrok w moim oku a nie widzialam nim już prawie nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krwawilas podczas operacji? Jasne, ze mozesz przedluzyc zwolnienie, pewnie internista nie widzial by przeszkod jak nie czujesz sie pewnie, ale generalnie po operacji to wiesz ze wszyscy szybko dochodza do siebie ;) jak masz bardziej fizyczna prace to bym przeciagnela to zwolnienie. Jak nie, to spokojnie wracaj do roboty :) Na pewno prof. mowil o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość D
Tak dostałam krwotok podczas operacji z guza i operacje przerwano. Gruczolak miał 3cm na 4,2 cm. Nie wiem jeszcze ile mi zostawiono. Rano po każdej nocy mam jeszcze rzut ropy z nosa, i częste napady gorąca poza tym jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to pewnie dluzej lezalas na pooperacyjnej? najwazniejsze, ze wzrok sie poprawil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość D
Nie pamiętam nic z tego dnia i nocy. A po operacji leżałem jeszcze 9 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieeek87
mam pytanie, operacje miałam 28 lutego na kontrolnym rezonansie pokazał mi się uwięźnięty płyn oraz jakieś zgrubienie reagujące na kontrast... czy ktoś może miał podobny problem i może podzielić się wiedzą na ten temat? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to dosyc ciekawy opis, skontaktuj sie z operatorem. Bedzie musial to zobaczyc i wtedy Ci odpowie (na opisach tez cuda pisza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×