Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość lizzy88
Witajcie!! Może wy mi pomożecie czy za wyniki Immunochistohemiczny się płaci?? Wydawało mi się że to jest z NFZ-tu ?? proszę pomóżcie mi!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
ja z innej calkiem beczki ale potrzebuje rady dziewczyn co braly tabletki anty::: dzisiaj właśnie wzięłam przez przypadek dwie tabletki dzisiejsza i jutrzejsza : co robic??? jutro (sroda) brac z czwartku tabletke itd??? czy na jutro calkiem przerwac i kontynuowac w czwartek? pozdrawiam i dajcie znac bo nie iwem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i proszę jaki mamy ładny przykład niesubordynacji pacjentki-oczywiście nie znam do końca okoliczności, więc może po kolejnym wpisie ZdenerwowanejK bedę ją przepraszać-coś mnie się zdaje, że Ty od paru miesięcy miałaś brać bromergon i obniżać prl-a tu nagle masz pytanie o tabletki anty, które bierzesz. Cały czas podtrzymuje opinię, że grono pacjentów serio nie zdaje sobie sprawy, że szkodzą sami sobie, a potem najłatwiej po kilku latach takiego leczenia powiedzieć, że lekarz konofał i zmarnował komuś zdrowie-oj.... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdenerwowak przy zaburzeniach hormonalnych i zarzywaniu tabletek hormonalnych np bromergon zazywanie anty jest z reguly nie wskazane mozna na ten temat poczytac na forum ze od zazywania anty zaczynaja sie problemy z prl ,@,a na koncu z guzami choc nie zawsze ale z reguly. POZDRAWIAM I ZYCZE DOBREJ NOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc do zdenerwowanak- za pomylke PRZEPRASZAM. ANN -CO DO TAB ANTY MAMY JEDNAK OBIE RACJE I JEDNAKOWE PODEJSCIE, ROZNI NAS TYLKO PEWNIE WIEK I PODEJSCIE DO MUCHY ALE TO PRYSZCZ -PORADZILAM SOBIE Z TYM.DOSTINEXU SKUTKI NA PLUS -ZDANIE JEDNAKOWE -A MOZE MY SIE JUZ SPOTKALYSMY ALE W INNYM ZYCIU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smolidoli-nadal tylko nic nie odpowiedziałaś o prawku swoim-a jak zdałam to pomyślałam też o Tobie :) Co do dostinexu to powiem tylko tak- parę lat temu byłam grzeczną, poczciwą kobietą i bywało, że los dawał mi popalić i życie jakoś nie oszdzędzało-teraz coraz bardziej staje się taką kawał cholery :O-Ty nawet poprzedniczce ładnie kulturalnie odpowiedziałaś- a ja już z grubej rury :O Choć przyznaję, że teraz jakby łatwiej mi żyć-mam więcej energii, zapału do wszystkiego :D Zapomniałam jeszcze o jednym-Grażka-wiem, że nie należy to do łatwych rzeczy ale spróbuj rozgraniczyć dwie sprawy-siebie i chorobę-niech ona sobie jest jak tam chce-dawaj jej to, czego wymaga-leki, badania-ale nie zapominaj o sobie-na każdym kroku staraj sobie samej sprawiać przyjemności każdą chwilą życia i zauważać wszystko wokół co cieszy-a sporo tego jest Kochana-tylko się rozejrzyj-będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANN ZAPOMNIALAM NAPISAC ZE PRAWKO W KIESZENI -UFF. CO DO ODPOWIEDZI KOLEZANCE NA TEMAT ANTY= WIEDZA I DOSWIADCZENIE -ALE NIE MOJE .A DZIEWCZYNY KTORE LADUJA TO W SIEBIE TE TABL TROSZKE MNIE DENERWUJA BO ALBO SIE LECZYSZ NA JEDNO ALBO MASZ JEDNO I PCHASZ SIE W DRUGIE ,,G...,,CZASAMI BYWA TAK ZE LEKARZE SAMI PCHAJA OSOBY W ANTY A TO JEST KARYGODNE W NASZYCH SCHORZENIACH. ANN -KURCZE KONKRETNA JESTES I TO JAK HO HO HO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO GRAZKI GRAZKA GLOWA DO GORY MIMO PRZECIWNOSCI LOSU I ZLEGO SAMOPOCZUCIA -A SWOJE TEZ PRZESZLAM -LICZY SIE TO ZE ZYJEMY I TO JEST NAJWAZNIEJSZE A JA I TAK WIERZE ZE @ TEZ JESZCZE WROCI O ILE PRZYSADKA NIE ZOSTALA USZKODZONA I JESZCZE JEDNO JESTEM OPTYMISKA I WIERZE W CUDA A JAK WIEMY CUDA SIE ZDARZAJA . POZDRAWIAM CIE SERDECZNIE I TRZYMAJ SIE KOCHANA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dawno tu nie pisałam , ale miałam ostatnio troche problemów ze zdrowiem. Chciałabym się was cos zapytać, doradzić... Otóz przypomnę ze mam gruczolaka przysadki wielkości 3mm , leczę go bromergonem. Prolaktyne podstawowa zawsze miałam dobra ale po mtc była wysoka i wiem ze mam hiperprolaktynemie czynnosciową. Lekarze jednak twierdzą że ten guz to typ prolaktynoma. Ostatnio miałam problemy z jelitami. Miałam kolonoskopie i podejrzenie wrzodu odbytnicy, wysłano wyniki do badania histopatologicznego. dzis odebrałam wyniki i pisze tam tak zacytuje fragment " W blaszce właściwej umiarkowanie obfite jednojadrzaste nacieki " (A , B ) Czy to przypadkiem nie oznacza tej choroby leśniowskiego crohna , która tez jest przyczyna zaburzeń przysadki mózgowej?? Czy to możliwe że lekarze xle mnie dtąd leczyli podejrzewając guza prolaktynoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
w koncu dodzwonilam się do lekarza a propos tabletek:) ten sam lekarz który przepisał mi bromergon na obniżenie prl, przepisał mi tabletki anty; po miesiacu brania bromergonu (1tabl) prolaktyna spadla z 1200 do 260 czyli juz miesiac temu byla w normie, teraz biore pol tabletki i mam jeszcze wybrac jakis miesiac:) bralalm anty miesiac przed leczeniem i w trakcie wiec mimo ulotki chyba warto sluchac sie lekarza ze anty jednak zxbytnio nie moga podniesc prl (przynajmniej na pewno nie dwukrotnie), przynajmniej tak jest w moim przypadku; a anty to troche inne hormony jak ktos sie na tym zna... i powoli przestaja mi wypadac wlosy:) na co mialo wlasnie zadzialac:) pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
ps. przed wysokim wynikiem prl nigdy wczesniej nie bralam anty wiec nie one podniosly u mnie ten hormon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
Kamila- nie znam info na ten temat; ale życzę wszystkiego dobrego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylanoga21
Ufff... we wtorek i w środę byłam u Zgliczyńskiego i Zielińskiego na konsultacji. Efekt znakomity :) Jutro kładę się do szpitala bielańskiego na powtórne badania (ostatnie rok temu!) a potem z badaniami do Zielińskiego aby ustalić termin operacji :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usiłuję umówić się na wizytę u prof. Zgliczyńskiego, ale w klinikach zarówno na ul.Kaczej jak i Górczewskiej najbliższy termin jest za miesiąc :/ Może wiecie gdzie jeszcze przyjmuje profesor Zgliczyński ? Jeszcze jedno... czy wyniki badań hormonalnych mają jakąś ważność? Czy jeśli zrobiłam badania tydzień temu, a na wizytę do endokrynologa pójdę za miesiąc, to czy będą ważne ? bo do dr Zdunowskiego nie chcę iść, po tym jak mnie ostatnio potraktował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
lenka 84 jeśli chodzi o wyniki to myślę,że jak pójdziesz do prof. Zgliczyńskiego na wizytę to na pewno będzie chciał,zebyś zrobiła je ponownie....Na ul. Górczewskiej jest od razu przykliniczne laboratorium i tam robią wszystkie hormony...na razie weź na wizytę te które masz już zrobione....w razie potrzeby profesor zleci powtórzenie badań...nie ma sensu sie gdzie indziej kłóć...pozdrawiam i zyczę wytrwałości:-)...miesiąc to nie jest aż taki odległy termin:-)...jeśli to ma być wizyta u prof. zgliczyńskiego to warto nawet poczekać dwa....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megii77 Dziękuję za odpowiedź :) Jasne, że poczekam, bo dużo pozytywnych opinii słyszałam o profesorze i już się nie mogę doczekać wizyty (zapisałam się na połowę listopada na Górczewską). Mam cichą nadzieję, że nie będzie kazał powtarzać badań hormonalnych. Po konsultacji u Niego mam wizytę u prof. Bonickiego, ciekawa jestem co On mi powie.. zabieg czy leki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczek19861
czesc wammam mam 23lata i mam pytanko przestalam miesiaczkowac i mam wydzieline z piersi wyglada tak jak by mleko 2 tygodnie temu bylam narezonansie i wykryto u mnie gruczolaka o rozmiarze 7mm przepisano mi bromergon boje sie ze nie zajdew ciaze a bardzo bym chcialaprosze was pomozcie mi powiedzcie mijak ktoras z was miala taki przypadek to po ilu zaszlyscie w ciaze czy mam szansewogule nazajcieboje sie ze nie a bardzo bym chciala miec dziecki blagam doradzciemi cos pozdrawiampaczek19861

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
hej, u mnie bylo podejrzenie gruczolaka bo mialam bardzo wysoka prolaktyne i kilka innych objawow, na szczescie go nie mam; nie wiem jak u ciebie z prolaktyna ale z tego co sie orientuje to chyba gruczolak nie przeszkadza w zajsciu w ciazw tylko za wysoka prolaktyna (ktora tez potrafi uniemzliwic jej utrzymanie)- poznalam tu dziewczyne ktora ma gruczolaka i dwoje dzieci- i jest tu takich wiecej wiec glowa do gory!!! najwazniejsze to pozytywne myslenie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczek19861
dzienki za pocieszenie ale wiesz co tak jak patrze nawyniki to jest problem bo prolaktyne mam bardzo wysoka bo az 200,1ng/ml topowiedzcie mi to zlejak mam tak wysoka prolaktyne moge miec problemy z zajsciem w ciaze no i dochodzi jeszcze 7 mm gruczolak pomuscie doradcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
paczek 1961 Przede wszystkim musisz trafic do dobrego lekarza, z czym jest ciezko, bynajmniej u mnie.. Jesli bierzesz bromergon to jakis lekarz Ci go przepisal, ten lek obniza prolaktyne a co za tym tez idzie pomaga w zajscie w ciaze. Poszukaj najlepiej dobrego endokrynologa i ginekologa. I nie spiesz sie tak z ta ciaza, najpierw skup sie na obnizeniu prl, poniewaz mozesz znalezc sie w takiej sytuacji,ze zajdziesz w ciaze a jej nie donosisz i bedziesz musiala dluzej czekac na ponowne staranie sie o zajcie. pozdrawiam Cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
mialo byc paczek19861 sorki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczek19861
dzienki pocieszylas mnie no niepowiembo trafilamdo dobrego endokrynologa wwroclawiu moze masz racjenaje najpierw sie dobrze wyleczyc a potem zajsc w ciaze dzienki za pocieszenie pa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paczek19861 Jesli zbijesz prl to po 1-zajdziesz w ciaze,2 - gruczolak moze sie wchlonac i wierze ze tak bedziesz miala. Wiec uwazam ze powinnas narazie zajac sie zbiciem prl,nastepnie utrzymaniem jej w normie i dopiero myslec o ciazy Mam nadzieje ze nie jestes desperatka i zaczniesz starac sie mimo to . Nasza i twoja choroba polega na cierpliwosci bo to czas dziala na nasza korzysc a nie na odwrot,musimy zazywac tabsy i kontrolowac wysokosc prl chociaz raz w miesiacu na poczatku leczenia a reszta sama przyjdzie. POZDRAWIAM ZDENERWOWANAK-CO U CIEBIE CZY CZUJESZ SIE JUZ LEPIEJ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
smoli doli tak dzięki wróciłam do normy:) czuję sie naprawde dobrze, może nieraz jest mi rano niedobrze ale to pewnie bromek- za jakis czas bede ponownie robic badania iciekawa jestem czy dalej spada?! mam nadzieje ze tak:) a jak u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę pomóżcie mi1
Mam stwierdzonego gruczolaka przysadki mózgowej 3 mm dotychczas miałam tylko robione badanie na prl i podstawowe jest dobre ale wskazuje na hiperprlaktynemię czynnosciowa. Słyszałamże przy takiej nie ma mowy o gruczolaku. Truje sie tym bromergonem i zastanawiam sie czy jest sens czy ten gruczolak jest od tego.. Co moze być więc przyczyna gruczoaka i jakie badania powinnam dodatkowo wykonać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczek19861
czesc dziewczynki dziekujebardzo za pocieszenie nie nie jestem desperatka macie racje czasjest dobrymlekarstwem zobazymy jak bedzie mam nadzieje ze doprze pozdrawiam i zycze wszyskimpowodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdenerwowanak Witaj u mie wszystko dobrze samopoczucie i humor tez na plus. Co do prl twojej mysle ze dobrze zareagowalas na bromek i nastepny wynik bedzie jeszcze lepszy od pierwszego i mam nadzieje ze napiszesz o nowym wyniku PS; Jak znajdziesz chwile wolna a bede widoczna na gg to odezwij sie to sobie troszke znow pogawedzimy. POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZYCZE DUZO USMIECHU NA BUZKACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
witam:-) smolidoli widzę,że zdrówko i humor dopisuje:-) i tak trzymać:-) na szczęście dzisiaj początek weekend, więc i u mnie radość:-) pozdrowionka dla Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×