Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość azumi25
lek neoprolac 150 faktycznie wycofali niema go w całej polsce ja tez miałam juz przyjmowac wieksza dawke i teraz musze brac 2x po 75 i na to samo wychodzi tylko ze drozej ale przynajmiej dobrze go toleruje a nie jak inne to była masakra miałam wszystkie mozliwe schizy tyko ze teraz dostałam dziwnego plamienia ktora trwało dwa tygodnie a tak na wstepie chodziłam prawie trzy lata z mlekotokiem brałam od 5 lat tabletki anty awiec okres był prawidłowy.lecze sie od 4 miesiecy a okres srednio bywał raz na 2 miesiace i niewiem co ztym plamieniem teraz znowy miała ktoras z was taka sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azumi25
leki w naszym przypadku sa bardzo drogie ale co zrobic lepiej kupowac drogie to moze szybciej sie tego szitu pozbedziemy ale napisze wam co poradziła mi moja doktor endokrynolog ze najlepiej bedzie jak znajde sobie SPONSORA hehehehe moze powinnysmy rozwarzyc te opcje,cały czas zastanawiałam sie czego ona mi tak powiedziała albo jest jajcara albo pomyslała ze z tytułu wieku moja sytuacja finansowa jest nieuregulowana naszczescie niemusze sie zastosowac do jej rady hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na początku brania dostinexu miałam trochę problemów żołądkowych i skórnych, ale po 2 tyg się unormowało :) Co do miesiączki, wcześniej na norprolacu organizm nie reagował wcale i była sztucznie wywoływana przez zażywanie rigevidonu, jednak na dłuższy czas się nie sprawdziło :( Na dostinexie w pięrwszym roku była jeszcze nieregularnie z wahaniami cykli nawet do 50 dni, a potem coraz bardziej się skracały. Drugi rok już miałam cykle po 30 dni i od paru miesięcy mam zredukowaną dawkę do 0,5 tabl na tydzień-cykle nadal są 28-30 dni, więc ideal :) Co do zakupu- ja kupowałam jakiś czas w cenie wynegocjowanej ok 280 zł. Teraz ostatnio znalazłam aptekę internetową gdzie płacę 260 zł za 8 tabl, ale odbiór osobisty w W-wie-teraz mi opakowanie służy na 4 m-ce, więc koszty się zmiejszyły, ale.....warto było :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zobaczcie jak instytucje zarabiaja na nas kase bo DOSTINEX jest 100% platny a Bromergon chyba z 6zl a jakie skutki uboczne i stawia sie nas pod sciana bo jesli nie stac to truj sie babo tym co tanie i sie mecz.Dziwi mnie fakt ze coraz wiecej osob zapada na te chorobe i nikt nic nie robi by pomoc nam obnizyc koszta leczenia jedynym sposobem jest odliczanie od podatku. Co do Dostinexsu tez mam @ jak w zegarku i jestem zadowolona ze nawet jesli zapomne o tabletce to i tak ma ona dlugie dzialanie w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gizela57
od tygodnia biorębromergon2,5 mg w dawce 1+2 lekarz mówi, że muszę dojść do dawki 2+2+2, wydaje mi się że to starasznie dużo. Prolaktynę mam 280 zamiast 23. Po tych tabletkach mam bóle głowy, ostre bóle żołądka, ogólne zmęczenie, a on mówi,że to nie od leku. Napiszcie jakie były skutki uboczne jak brałyście bromergon. Może ktoś zna dobrego endo na pomorzu środkowym? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smolidoli kurcze źle mnie zrozumiałaś-to jest pocieszające co piszesz, może i ja przerzucę się na Dostinex. Chodze i szulam a przy okazzji pytam o Dostinex i niestety nie ma.Pisząc ciekawe miałąm na myśli pozytyw bo ja już powoli trace chęci. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam ale poleciało chyba w kosmos. Smolodoli źle mnie zrozumiałaś-to ciekawe co piszesz, chetnie skorzystam z Twoiej wiedzy bo szczerze mówic juz płakac mi się chce.Jednak leki kosztuja sporo a barć je muszę.Myślę o Dostinexie-muszę pogadac powanie o tym z lekarzem bo i żołądek zaczyna siadać a i efekty marne po Norprolacu. Na drugi raz bedę pisała uważniej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Agusia35, jeżeli chodzi o zastrzyki to wszystko zależy od tego na co chorujesz. Ja choruję na akromegalię i owszem brałam zastrzyki przed operacją, które miały zmniejszyć guza. Ze względu na to że akromegalia jest chorobą przewlekłą płaci się za nie 3zł a nie tyle ile kosztują naprawdę czyli w zależności od dawki od 3 do 5 tys. Pierwsze też słyszę że ktoś może nie przeżyć operacji nie biorąc tego leku. Ja operację miałam robioną przez nos a też się okazało że guz był twardy. Niestety najprawdopodobniej zostały jakieś jego resztki bo hormony dalej szaleją i obecnie jestem leczona właśnie zastrzykami Sandostatyny żeby unormować hormon wzrostu i IGF1. Kamila 23, podstawa dobrego leczenia to trafna diagnoza. Musisz uzbroić się w cierpliwośc i poczekać do tej następnej wizyty. No i przede wszystkim postaraj się nie stresować i nie zamartwiaj się na zapas. Znajdź sobie jakieś zajęcia, które odwrócą Twoje myśli. Ja np. chodzę na aerobik, czasami gram w siatkówkę i zaczęłam studia podyplomowe. Nie mam czasu na zamartwianie się:) Trzymam kciuki i powodzenia:) Kasiu, co u Ciebie? Megii77, Smolidoli ściskam Was mocno:) a całą resztę gorąco pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azumi25
czesc gizela57 brałam bromokorn a ztego co wiem to bromergon i bromekorn to sa taskie same leki ja naprzykład miałam wszystkie objawy jakie były opisane nawet ten naj zadszy jak zatkanie nosa bardzo zle znosiłam go ale juz po neoprolacku jest idealnie czasem tylko mam wymioty ale juz przynajmniej niemam zplatan umysłowych.dziewczyny mowicie ze neoprolac jest słaby w działaniu mi niby prolaktyna szybko spadła po 2x poakowaniach od przyjmowani ale ja miałam w porownaniu do was dosyc niska bo 57 a guz ma 5mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azumi25
lekarz ci sciemnia wystarczy przeczytac ulotke objawy niepozadane ale co on ma zainteres wtym niewiem ty jakiej wielkosci masz pasazera na gape

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azumi25
musze wam powiedziec dziewczyny ze u nas jest jeszcze ztraszne zacofanie i w sprawie refundacji lekow dla nas i co do diagnozy dobrze postawionej umnie zaczeło sie od przytycia duzo i szybko chodziłam po lekarzach robili mi badania na tarczyce ogolna morfologie wszystko oki a jak sie zapytałam doktor ogolniej ze to jest nie mozliwe ze jestem na drakonskiej dieci i zamiast chudnac tyje jak oszalała to mi walneła teksta no wie pani ma pani juz 25 lat wiec juz bedzie pani tyła ja tez chciała bym schunac a tu nic a miała kolo 50tki dobre no nie mało tego przy robieniu esg piersi powiedziałam lekarzowi ze mam wyciek ale niejestem w ciazy pobrał wydzieline do badania wynik wyszedł ze to normalne mleko i nic nie powiedział i tak sie zeszło 3lata dopiero jak mi biust skoczył z b na d i mleko tryskało na boki to ginekolog podniusł alarm i tak wianuszek poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gizela57
Jestem 2 miesiące po wycięciu makrogruczolaka, przed prl była ponad 1000 teraz tylko 280. Ale myślę, ze ten endo nie miał do czynienia z przysadkami tylko z tarczycą i nie bardzo wie jak leczyć. Jakie dawki bromergonu przyjmowałyście? A jak byłyście po operacji to też prl była taka wysoka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azumi25
ja brałam tylko przez 2 tygodnie tenbromokorn a ztym lekarzem to faktycznie powinnas sie zastanowic niemoge ci nic doradzic bo nie jestem lekarzem ale bardzo ładnie spad ci poziom prolaktyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ LUSIU po twojej wczesniejszej wypowiedzi nie wiedzialam o co chodzi ale dobrze ze sie wyjasnilo ,wiesz jesli zoladek ci zaczyna szwankowac i leczenie z marnym skutkiem to raczej nie zwlekaj ze zmiana leku a po Dostinexsie poczujesz ulge i komfort w zazywaniu zreszta dawkowanie moze bedziesz miala mniejsze to i koszt leczenia sie zmniejszy warto sprobowac. POZDRAWIAM CIE I TAKZE SCISKAM TU-KASIU WSZYSTKIE DZIEWUSZKI Z FORUM I TE NOWE I TE STARE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smolidoli uważam, że wspólnie powinnyśmy dostawać w ramach reklamy leki Dostinex za darmo :D :D :D Ja już tak Megii przekonywałam aby pogadała z lekarzem i teraz też laska odżyła :) Lusia nie ma wyjścia -staniesz się kolejną naszą ofiarą Dostinexowej euforii i tym samym dołączysz do klubu zdrowych wiecznych 18-stek Dostinexowych-hahahaha. Też uważam, ze kasowo wyjdzie Ci tak samo jak Norprolac, bo pewnie Cię będą prowadzić na dawce 0,5 tabl na tydzień AAAA! Jeszcze zapomniałam-Smolidoli-a jak Ty odpisujesz od podatku?? Ja kiedyś pytałam to mi powiedziano, że muszę mieć FV w każdym miesiącu na zakup powyżej 100 zł i do tego grupa inwalidzka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANN123 juz ci odpwiadam ja jestem na rencie z ZUS od momentu operacji ale tez mam orzeczenie o niepelnosprawnosci z PFRON i byc moze mam latwiej ale trzeba pytac bo przepisy sie zmieniaja. Co do reklamy leku faktycznie nikt nam nie placi a interes kwitnie ale i tak warto bo czlowiek wie ze zyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikami
do azumi To co napisałaś, to zupełnie jakbym słyszała swoja historię, tylko, ze u mnie trwało to kilkanaście lat. A jak byłam u endokrynologa ze swoja wagą, to usłyszałam, ze najpierw muszę schudnąć, a dopiero później przyjść do lekarza. Przecież gdybym mogła schudnąć, to nie jeździłabym gdzieś po endokrynologach. Dopiero teraz przez czysty przypadek okazało się ze mam makrogruczolaka , tzn już nie mam, bo dwa tygodnie temu go wycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny byłam u gin-endo tak sobie na przeglądzie i ten tez powiedział mi że Dotinex do wypróbowania.Mam teraz na oku nowa endokrynolog tylko muszę się zarejestrować i działać. Taką ostatnio mam zgagę i wogle ciężkość w żołądku że poprostu nie wiem jak długo tak wytrzymam.Oj wgle nerwy mnie oststnio zjadają. Poza tyn w aptece doz-tam gdzie ja się zaopatruje nie ma Dostinexu wogóle. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bednar
Witam, dawno mnie tutaj nie było, a zauważyłem, że ktoś wspominał ;-) Ostatnio w ogóle na nic nie mam czasu - praca się zmieniła... Jestem jakieś 293dni i 11 godzin po zabiegu. Wydaje mi się, że wszystko jest w porządku. Głowa nie boli, chyba nie rosnę (czasem tylko oglądam język, czy znowu nie rośnie :-P ). Chyba dla świętego spokoju będę musiał sobie zrobić jakieś podstawowe badania. Tak czy inaczej, wszystko jest ok (chyba ;-) ), nastrój w porządku, chce się żyć ;-) Jakby ktoś miał iść na zabieg i się bał, to nie ma czego :-) Trzymajcie się, Bednar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejferek
Witam wszystkich :) Do" Bednar" Czy jesteś chory na akromegalię? Mój mąż jest chory:( Czy masz czas żeby pogadać na gg, miałabym kilka pytań ? plis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bednar witaj :) Super, że dobre wieści u Cię :) Oby więcej takich-pozdrawiam Lusia-ja ostatnio kupowałam Dostinex w Superapteka.pl -odbiór osobisty w W-wie (zapłaciłam 260 zł za 8 tabl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atalaka
Hej wszystkim Niedawno sie dowiedziałam ze mam makrogruczolaka 27mm takze duży i konieczna jest operacja bardzo sie boje, leczyłam sie dotychcZas na zanik miesiaczki az wkoncu ktos normalnie sie mna zajał i wykrył ten guz, który spowodowal to spustoszenie. termin operacji juz za miesiac w warszawie. czy sadzicie ze tak duzy guz uda sie usunąc w calości. czy przysadka zacznie dzialac z tego co wiem to czasem ona nie działa i nie wytwarza hormonów Czy mozna wówczas dalej żyć??? Mam 27 lat i jestem przerazona Pozdrawiam wszystkich:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia35
witam.wlasnie dostalam skierowanie do szpitala Bielańskiego do Warszawy do doktora Zgliczyńskiego.Może kogoś operowal???bo nic o nim nie wiem.prosze piszcie jak cos o nim wiecie.Mam makrogruczolaka 2,5cm osadzony na skrzyzowaniu nerwów wzrokowych.nie wiem czy bede miala operacje przez nos prosze z calego sera napiszczie cos zozwiejcie moje watpliwosci nie chcialabym miec otwieranej czaszki.jeszcze jedno bede brala zastrzyk na zmniejszenie tego guza a nazywa sie on SOMATOSTATYNA.moze ktos bral ten lek czekam na jakos odpowiedz.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Agusia35, prof. Zgliczyński jest endokrynologiem, nie neurochirurgiem. Skierownie do niego dostałaś najprawdopodobniej dlatego, (z tego co piszesz wnioskuję, chorujesz na akromegalię)że w szpitalu bielańskim mają świetny oddział diagnostyki endokrynologicznej i zajmują się największą w Polsce ilością osób chorych na akromegalię. Współpracują też z dr Zielińskim, neurochirurgiem więc podejrzewam, że na ewentualną operację zostaniesz skierowana właśnie do niego. Jeśli chodzi o zastrzyki to ja je brałam przed operacją i teraz też je biorę. Jak możesz to napisz jakie są Twoje wyniki hormonu wzrostu i IGF1. Jeżeli masz jakieś pytania to pisz, może będę mogła Ci pomóc. Głowa do góry:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×