Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Moniia33
do Aneczki1970 jak rozmawiałam przez tel z dr.Zielińskim to mówił ze endokrynolog ma mi zlecic badania hormonalne i sprawdzic ile mam brac jeszcze tabletki-wiec dziwne ze Twój nic Ci nie zlecił, a co do rezonansu powiedział ze mam zrobic gdzie poprzedni /a poprzedni robiłam prywatnie/i tak sie troche zdziwiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Akroo dzięki za odpowiedz zapomniałam dodać ze oprócz tego rezonansu mam wynik z prolaktyny czynnościowej 14 jednostek na czczo a po tablecie 190 ponadto zaburzenia okresu i tętna brak owulacji równowagi i bół głowy jutro jadę do kliniki w Krakowie będę rozmawiać z endokrynologiem choć nie miły facet zobaczę jak się to potoczy lekarz u którego byłam prywatnie powiedział tylko ze sa nie wielkie zmiany przepisał DOSTINEX i kazał za 4 tygodnie robić badania ale co będzie to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endoguz
Ja biore hydrocortison od 13-lat czyli od pierwszej operacji w dawce 1 - 1/2 - 0 mam badany poziom kortyzolu. Co do rezonansu to wykonuję raz do roku na zlecenie endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka- skierowanie na rezonans powinien dać Ci neurolog lub endokrynolog z tego co kojarzę także lekarz ogólny jak to jest kwestia cyklicznej kontroli i masz np to wpisane w poprzedniej karcie szpitalnej. Ja także zawsze wykonywałam w szpitalu. Pamiętaj tylko, że na każde kolejne badanie trzeba zabrać poprzednie wyniki, wtedy radiolog robi porównanie. U mnie ok- ciąża przebiega póki co książkowo. Byłam na konsultacji w Klinice Endo. Prl mam 134 ng/ml, więc jak na mnie super wynik. Poprzednio w ciąży startowałam z poziomu 247 ng/ml, więc jak teraz na 5 miesiąc jest całkiem ok. Wydawało mi się, że wzrok mi deczko szwankuje ale byłam na badaniach i jest super, więc chyba zwyczajnie muszę częściej przecierać okulary :) Życzę Wam wszystkim poprawy zdrowia- pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Monia33 Kiedy dzwoniłaś do doc. Zielińskiego w poniedziałek ????Pytałaś się o wizytę kontrolną kiedy masz przyjechać i czy masz wziąć ze sobą jakieś wyniki od endykrologa jak będziesz ???Czy dopiero masz przyjechać z wynikiem rezonansu po 3 -4 miesiącach ??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniia33
do Aneczki: dzwoniłam do dr.Zielińskiego w czwartek, jak dostałam tej wysypki i zmiejszył mi dawkę leku.Na wizytę do niego mam jechac teraz juz za 4 tygodnie /w sumie 6 tyg od szpitala/ i mówil ze endokrynolog stwierdzi ile mam brac hydrokortyzol jeszcze.Więc pewnie z wynikami tez do niego.Za 3-4 miesiące dopiero rezonans i wtedy znowu do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Moniia33: ja wybieram się za 3 tygodnie. Czy Ty wybierasz się do szpila czy na prywatną wizytę? A będziesz do niego dzwoniła jeszcze przed wizytą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga992
cześć dziewczyny u mnie już początek 9 miesiąca ciąży gruczolak bez zmian, nadal jestem na dostinexie, ale od jakiegoś czasu bolą mnie wszystkie stawy i raczej nie jest to grypa, czy któraś miała lub ma podobne doświadczenia i co na to poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniia33
do Aneczki: jak dzwoniłam do dr Zielińskiego to mówił zebym na Mokotowską przyjechała:)ale się zastanowie gdzie pójdę:)a dzisiaj byłam u endokrynologa i on tez pracuje na Szaserów i w połowie lutego mam się połozyc na oddział endokrynologii i będe 3 dni miała robione badania i testy czy wszytsko jest ok. Troche się zdziwiłam-skierowanie już mam, ale z drugiej strony dobrze bo mnie przebadają na każdą okolicznośc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
daga992 Od początku jesteś na dostinexie? czy wcześniej stosowałaś jakieś inne leki np. Norprolac? Ja bedąc na Norprolacu miałam bóle stawów (dwie osoby z forum tez juz poruszały ten temat - ann123 i bodajże Lusia 79), zmieniłam wówczas lek na Dostinex, aby sprawdzić czy może to przypadkiem nie po Norprolacu te bóle. Znacznie się zmniejszyły po odstawieniu Norprolacu, a włączeniu Dostinexu. Ale do rzeczy....teraz po dwóch latach stosowania Dostinexu (Norprolac stosowałam 8 lat, a wcześniej krótko bromergon) z powrotem powróciły, może trochę mniejsze, ale jednak są. Myślę więc, że to może jakiś skutek uboczny leku:-(. Robiłam tez badania na przeiwciała ANA (kolagenozy), ale wynik był niejednoznaczny, wiec nie wiadomo co to. Ale ciekawą rzecz zaobserwowałam....prolaktyna jest w normie, wiec lekarz mówił,zeby spróbować odstawić lek (Dostinex) na jakieś dwa miesiące i zobaczymy co się będzie działo....tak też zrobiłam...i bóle prawie ustąpiły....., na razie wróciłam do Dostinexu bo prolaktyna rosła...zobaczymy co dalej bedzie czy bóle wrócą????pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
Mam pytanie do wszystkich, którzy zażywali, bądź nadal zażywają Hydrocortison . Czy zauważyliście u siebie jakiś zwiększony apetyt lub przybranie na wadze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniia33
do Akroo-ja biorę i faktycznie jest większy apetyt i z tego co na ulotce - zatrzymuje wode to i waga pewnie większa.Ale to tylko moje spostrzeżenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
do Moniia33 , no właśnie jak ja zażywałam ten lek to miałam tak samo.. często chodziłam głodna, nie czułam sytości i przytyłam niestety ... A jak u Ciebie z miesiączką ? Masz normalnie, czy miałaś jakieś zaburzenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniia33
do Akroo - miesiączki nie mam niestety:(czekam na 21 lutego ide na 3 dni do szpitala to sprawdzą co i jak, a u Ciebie jak wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga 992
witam przez dwa lata brałam norprolac i nic mi nie było teraz od 6 miesięcy biore dostinex i od około 2 miesięcy bolą mnie stawy, pod względem wagi to nie tyję i w tym względzie jest lepiej jak po norprolacu> teraz od około 1 miesiąca nie biorę dostinexu i bule nadal nie ustępują czy któraś coś bierze na te bule i co Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
do Moniia33 No ja już od półtora roku nie mam. :( I przez to chyba nie mogę ani kilograma schudnąć. :( załamka . Teraz jestem 3 miesiąc po operacji i w marcu mam jechać do szpitala na kilka dni na badania, ale aż do Warszawy. A w międzyczasie postanowiłam sobie, że pójde jeszcze tu u siebie w miejscu zamieszkania do endokrynologa, również bardzo dobrego i może coś szybciej zaradzi ... Do aneczka1970 A czy dużo przytyłaś ?? I w jakim czasie ? Pozdrawiam Was wszystkie ! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga nie do końca mogę mieć rację ale to też może bóle związane z obciążeniem organizmu przez ciąże, ale związek z lekami też może być prawdopodobny. Ja bym Ci doradzała wyłącznie paracetamol jako środek przeciwbólowy. Moja reumatolog też doradzała mi plastry takie na bóle miejscowe i te plastry też można w ciąży stosować ale nie pamiętam ich nazwy, bo sama póki co nie potrzebowałam. Jeszcze niedużo Ci zostało, więc może ten ostatni miesiąc szybko minie i już potem wszystkie dolegliwości odejdą na bok- wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniia33
do Akroo - pojedz do Warszawy na badania, co Ci da endokrynolog bez badań?i wyników?Ja się kłade na oddział 21 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Akroo: Ważyć się nie ważyłam, ale raczej trochę przytyłam bo zauważyłam że niektóre ubrania są na mnie za szczupłe. A Ty w jakiej dawce bierzesz hydrokortyzon i czy jeszcze bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
już teraz nie biorę żadnych leków. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniia33
do Akroo - kto Ci odstawił hydrokortizol?bo przeczytałam ze juznie bierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
do Moniia33 - endokrynolog. Byłam na kontroli, ale to już ponad miesiąc temu i powiedziała mi lekarka, że już nie ma potrzeby bym brała. Widocznie wyniki badań z krwi były dobre. Ale odstawiać musiałam stopniowo. I mówiła mi jeszcze, że jak się źle będę czuła, czy będę miała iść do dentysty lub jakiś stres będę odczuwała, to mam zażyć jedną tabletkę. ;) W sumie to sama się zdziwiłam, że tak szybko po operacji miałam odstawiony ten lek, bo tylko 3 tyg go brałam. A tu niektórzy piszą, że miesiącami biorą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dziewczyny, jakie badania musiałyście zrobić przed operacją na Szaserów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniia33
...no dziwne że tylko 3 tygodnie, ja się kłade na oddział endokrynologiczny 21 lutego - 1,5 miesiąca po operacji i powiedzieli że dopiero po wynikach i testach stwierdza czy mam odstawic,a czytałam ze tez niektóre wogole nie odstawiają długo. Kazdy ma inaczej:)a na wystąpienie miesiączki nic nie dostałas?cos lekarz mówił?ja juz tez nie mam 2 miesiące, a wczesniej co miesiąc wywoływana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
Iwibal63 ja musiałam zaszczepić się dwa razy przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby, ale jeśli jak byłaś mała i się szczepiłaś to teraz raczej nie ma takiej potrzeby, lekarz powinien Ci doradzić co zrobić. :) Ponadto musiałam zrobić podstawowe badania krwi.. i więcej jakoś nie pamiętam, wyleciały mi. Ale dr. Zieliński ( jeśli on Ciebie będzie operował ) powinien Ci dać karteczkę i na niej będą wypisane badania, które masz wykonać ok 2 tyg. przed operacją ;)) Do Moniia33 A w jaki sposób miałaś wywoływaną miesiączkę ?? No mi nic nie dali na to, bo powiedzieli, że to przez tego guza i zanim wszystkie hormony się ustabilizują, to może troszkę potrwać, więc teraz czekam, a jej ani widu.. ;/ Mam w marcu jechac na wszystkie badania do szpitala do Warszawy, ale teraz w przyszłym tygodniu idę do endokrynologa u mnie w miejscu zamieszkania, bo jak mam czekać jeszcze ponad miesiąc to masakra ! I prawdopodobnie przez ten brak miesiączki nie mogę teraz schudnąć.. zobaczymy co powie mi pani endokrynolog.. już się boję. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniia33
do Akroo: dostawałam od lekarza ginekologa-endokrynologa jakies proszki /teraz nie pamietam nazw/i co miesiac brałam przez 5 dni i dostawałam, ale teraz nic nie moge narazie brac-do momentu jak mi nie sprawdza poziomu na oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
Do Moniia33 - no miejmy nadzieję, że już będziesz miała normalnie, bez wywoływania i ja teeż. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
Do Moniia33 - no miejmy nadzieję, że już będziesz miała normalnie bez wywoływania i ja teeż. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×