Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jadziula

refluks- czy macie ten problem????

Polecane posty

Gość No przecież ...
wiemy że to choroba układu pokarmowego.Przecież tylko o tym tutaj piszemy więc o jakie głupie rady ci chodzi??? Jednak jak nie wiesz to uświadamiam cię że refluks to też choroba układu moczowego ale zgodnie z tematem tego topiku nikt o tym tutaj nie pisze.Nie wiem skąd te niepotrzebne uwagi??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laryngolog stwierdził u mnie zapalenie przełyku, gardło w porządku. Biorę omar już 3 mies. może zgaga nie pali ale mam bardzo sucho w gardle jak można to zaleczyć jest to bardzo uciążliwe ,tak jakby brakowało śliny, jak zjem to ustąpi na chwilę i znowu to samo, może ktoś też tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha1006
Też chyba mam refluks, mam straszną gorycz w ustach i pieczenie w gardle oraz na języku biały nalot a raczej maź. Lekarz przepisał mi Polprazol. Żołądek mnie nie boli tylko najgorsza ta gorycz nawet nie chcę żeby chłopak mnie całował, bo boję się, że to wyczuje . Co robic pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy w moim przypadku to się kwalifikuje pod chorobę Refluks - mam 30 lat, od dziecka (od kiedy pamiętam) mam problem ze zwracanym pokarmem z żołądka do przełyku.. i tak jest po każdym większym posiłku.. Zawsze kiedy się najem przez następne pół godziny regularnie mi wraca jedzenie do przełyku.. nie mniej problem jest o tyle łagodny.. że wraca mi jedzenie jeszcze nie strawione.. bardzo rzadko zdarza się aby wróciło coś z kwasami żołądkowymi.. czy abym miał zgagę.. myślę, że zgaga mi się zdarza tak często jak przeciętnemu człowiekowi nie posiadających powyższych dolegliwości.. może kilka razy w roku.. Nie byłem z tym u lekarza, bo nie mam ani żadnych bólów brzucha.. ani też problemów z niesmakiem czy pieczeniem w przełyku. Tak naprawdę dopiero moja dziewczyna mi zwróciła na to uwagę, że zachowanie mojego organizmu nie jest normalne i zastanawiam się czy nie powinienem pójść się zbadać.. by w przyszłości uniknąć jakiś już faktycznych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnulkaaa
Czesc :) ja mecze sie z refluksem juz jakies 4 lata i troszke kiepsko to widze staram sie trzymac diete i nie jesc rzeczy po ktorych jest znacznie gorzej zazywam controloc jakies 2 miesiace no ale niestety nie widze zadnej poprawy najgorej jest przed i podczas okjresu wtedy odczuwam wszystko silniej aj brak slow czasami czlowiek nie daje sobie rady z tym wszystkim no ale trzeba sie jakos przyzwyczaic mniejmy nadzieje ze kiedys bedzie lepiej!! I polecam mniej nerwow dla osob ciarpiacych na to schorzenie sama naleze do osob bardzo nerwowych a wiec wiem jak przez nerwy te objawy moga sie nasilic Pozdrawiam wszystkim i jestes z wami mniejmy nadzieje ze bedzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xa
Wróciłam dziś ze szpitala ze zdiagnozowanym refluksem żołądkowo-przełykowym (podobno bardzo poważnym). Moim problemem nie jest zgaga, nie czuję też odbijania, podchodzenia jedzenia do gardła tylko nieświeży oddech (delikatnie mówiąc). Towarzyszy mi on on bardzo wielu lat i od niedawna przełamałam się i usiłuję z nim walczyć. Wcześniej brałam Metronidazol, Polprazol, później Helicid i Gasprid, a teraz dostałam Controloc i Sulpiryd (w małych dawkach). Bardzo jestem ciekawa rezultatów, mam nadzieję, że mi to pomoże. Wiem, że muszę zmienić dietę tylko to trochę trudne, bo jestem wegetarianką. Nie wiem już co ja mam jeść. No i ten alkohol i papierosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojra1
Witam wszystkich .Niech mi ktos pomoze ,bo do naszych lekarzy nie mam siły .Zmgam sie od 9 tygodni z bólem -kłocie po prawej stronie klatki piersiowej i pod żebrami.Byłam juz u 3 lekarzy ,miałm robione USG ktore nic nie wykazało badanie prób watrobowych wyszło w porzadku a mnie ciagle boli, nie wiem co robic dodam ze cierpie od roku na refluks żoładkowo dwunastniczio przełykowy.Jestem młoda i nie chciałabym reszte życia spedzic z tym bólem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1980
słuchaj a może to są wrzody żołądka lub dwunastnicy ( raczej 12-tnicy) poproś o gastroskopię czy miałaś już robioną i co wykazała. Na podstawie jakich badań stwierdzono refluks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arythma
Kamiczka ;] Boli jak jasny pieron, nic nie pomaga, promieniuje do kręgosłupa, a człowiek zapomina z wrażenia numeru na pogotowie. Refluks sam w sobie nie moze dawać takich bóli -żołądek nie jest unerwiony, jedynie przełyk może być obolały, ale to też raczej pieczenie. Polecam USG na stojaka i skupić się głównie na pęcherzyku żółciowym. I nie bawic się w rozpuszczanie ewentualnych kamieni, tylko iść na zabieg od zaraz. Po sobie wiem, że jak człowiek dostanie kamyki na pamiątkę w serwetce, to od razu się lżej czuje. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojra1
hej dzieki za odp miałm robiona gastroskopie i nie wyszły mi wrzody ale to bylo w sirpniu zeszłego roku a co do kamieni to miałam Usg tez nic nie wyszlo .Czy was tez tak boli od refluksu prawa str klatki?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchi
cze mam problem 2 lata mam juz poroblemy uk.pokarmowego nickt nie moze i pomuc mam straszne bole ze wyc do ksiezyca teraz mam nawrot boli czy ktos mzoe mi polecic lekarza dobrego lub jakies leki albo jakis domowy sposbo bardzo BOLI!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchi
pomocy:::::::::::(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FOMIK
cześć wszystkim!! :) wreszcie znalazłam forum które dotyczy mojego problemu. Ja również cierpię na refluks od jakiś 3 lat i powiem, że brałam już wiele leków i nic mi nie pomaga, może na początku, ale później jest to samo:( Musze być na diecie i czasem jest to ciężkie do utrzymania i jak sobie pozwolę na coś zakazanego, to jest masakra:) ostatnio napiłam się coca coli, jak mi tak żołądek dokuczał i naprawdę pomogło !!:) chociaż nie piję tego często, bo oczywiście jest bardzo szkodliwe, ale od czasu do czasu pomaga. Czy ktoś słyszał o taki leku LOSEK ? podobno jest dobry na dolegliwości żołądkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia__24__
HEJ!!!! Od pewnego okresu ciąglę leczyłam się na zapalenie tchawicy. Raz w miesiącu byłam na wizycie u laryngologa z bolącym gardłem. Zalecono mi gastroskopię, ale mnie nie bolał brzuch i nie poszłam na nią. Dopiero gdy któregoś dnia tak rozbolało mnie gardło, że nie mogłam mówić poszłam na gastroskopię, no i okazło sie REFLUKS. Dostałam Controloc. Biorę go już ok 2 tyg, stosuję dietę, czyli zero tłuszczy, słodyczy, napoi gaz itp. No cóż gardło cały czas mnie pobolewa i żołądek daje też znać o sobie. Co do siemienia lnianego jakoś nie mogę się skusić. Najgorsze jest to, ze chciałabym zajść w ciąże i się boję, gdzyż biorę leki:( Jestem tylko cikawa jak długo to potrwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez podejrzewam u siebie refluks ale z dolegliwosci to mam tylko uczucie jakby coś mi zalegało w przełyku. oczywiście nie mam związanych z tym problemów z oddychaniem czy przełykaniem , wszystko jest ok tylko to denerwujące uczucie no i czasem mi sie odbija kwasami żołądkowymi, ale rzadko. właściwie wszystko zaczęło sie od tego gdy z kumplami wypiliśmy swojskie winko i podejrzewam ze może to jednak osad siarki z tego wina mi tam zaległ. jeśli tak to co mi proponujecie? jak go stamtąd wypłukać?? zastanawiałem sie jakby to byłby refluks to jakie leki są najskuteczniejsze? zastanawiałem się nad rifluxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchi
to ja znowu nie umiem pomodz komuś bo sam szukam pomocy moze mi ktos co spolecic z krakowa juz mam dosc:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna julia
Może wybierzesz się na konsultację do kliniki dra Popieli w Witkowicach? Jest tam wielu specjalistów, np. dr Richter. Tylko należy liczyć się z kosztami:-O życzę dużo zdrowia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To trzeba sie wybrac
gdzie znowu po klinikach go wysyłasz????refluks to nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna julia
no i po co ten krzyk? prosił o polecenie czegoś, więc odpowiedziałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem dzis po gastroskopii stwierdzono wylewanie zółci di żoładka bioro controloc od roku czy wy macie tez ciagły bol po prawej str gdzie watroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
witam.tak sie naczytalam ,ze az wlosy deba mi sie zjezyly. ja od dziecka mam problemy z zoladkiem.agle nadkwasota itp.teraz znowu mi dokucza to strasznie.kwasnoc w ustach.tyle,ze mi sie nie odbija po jedzeniu.problem jest takze taki,ze nie odchodza mi gazy ijestem wzdeta.na gastroskopie nie poszlam dwa razy ze strachu.w rodzinie sa wrzody ,a to przeciez choroba genetyczna.pije tylko wode i herbate jak tylko napije sie jakiegos soku lub coli to zaraz zgaga i nadkwasnosc.kurcze do tego problemy z wyproznianiem sie (sic) jakby ktos mi ciagle pompowal brzuch.normalnie czuje jak jedzenie mi zalega.ratuje sie ranigastem,espumisanem,ostatnio mam podzucila mi ranisan i polprazol.do ego jestem w UK i ciagle wysylaa mi te leki.pije miete i rumianek.za kazdym razem jak jestem w polsce to obiecuje sobie ze pojde do lekarza ale tego nie robie .do tego strasznie boli mnie brzuch jak cos zjem to przechodz,a w ogole nie czuje glodu .mozektos ma podobnie i poleci akies leki mleczko do picia czy herbatke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchi
dzieki za checi bylem tam juz u dr zajaca teraz zmienilm lekarza jest lepije przynajmniej nie chodze na czworakch bo mam takie bole ze na pogotowiu to jak mni ewiodza to mają mnie juz dosc jeszce jak te leki nie pomoga to jakis anty boityk na bakterie juz nie wiem no mam tak ochote cos zjesc norlnego atu nic:( jak mozecie jesz mi napisac jakie leki macie???????? zazywacie na pieczenie ostre na skorcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchi
pozatym moge zyc ztym palneim odbijaniem ale bole i jak by mi ktos wsadzil do zoladka loptke zazacegi wegla to ju zmam dosc po prostu bol na maxaa jak to jakos poradzic sobie ztym cio:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarciNNNel
Witam wszystkich...Tez cierpie na ta chorobe tak przypuszczan bo do lekarza niestety nie moge sie nigdy wybrac...A moimi glownymi objawami sa: odbijanie ( czasami odbija mi sie non stop nawet do godziny ) ucisk w gardle (uczucie zawadzania w gardle) uczucie pelnosci w zoladku i czasem lekkie dusznosci , wymioty i dziwne uczucie w okolicach lewego barku (nie bol tylko cos w stylu mrowienia?)...nie wiem czy robic gastroskopie zoladek mnie rzadko boli...wiec...jak ktos ma podobne objawy albo moze znacie jakies dobre leki na to to piszcie odrazu !!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie czemu dajecie zarobic koncerna farmaceutycznym biorac leki typu losec controloc itp ja wam polecam zabieg metodą Stretta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabol
witam ja też mam ten problem masakra i musze zrezygnowac z pracy bo nie daje rady może ktoś ma jakies sposoby ale zebym mógł z kims pogadac zapraszam i dzieki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabol
mam pytanie co to znaczy reflux biliaris susp. gastritis chronica i antrum gastritis Ievioris gradus prosze o pomoc mam to napisane na gastroskopii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darcki
muj ojciec na to cierpi ma refluks 1 stopnia dieta nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem i moje życie legło w gruzach Teraz mam 29 lat i kiedy mialam 21 to... sie zaczęło i pomógł mi lekarz od nerwic, wszystko jak ręką odjął...jednak 3 lata temu, znowu wróciłó i znowu jestem wrakiem człowieka!!Nie ma ratunku, od lekarza do lekarza, od lekow do następnych i tak w kółko. Najgorsze jest to ze mi te cholerne leki nie pomagają!Stwierdzili u mnie ze ten refluks to bardziej na tle nerwowym i daja coraz to nowe tabletki na uspokojenie...Ja sie wykoncze...jeszcze zastanawia mnie jak ja rodzine zaloze jak bede przy dziecku chodzic, jak ja sie non stop pokladaaam?????????????Nie wiem co to bedzie????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejja nie wiem co mam juz zrobic? ludzie odezwijcie się bo umieram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×