Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jadziula

refluks- czy macie ten problem????

Polecane posty

Gość tyryryyyy
Pół roku z tym bólem mnie przeraża :(. Ja tak samo ciągle myślę o tym żeby mi się nie pogorszyło, a jak lekko zaboli to się zaraz nakręcam i boli jeszcze bardziej :/. 'Refluks' tak niewinnie brzmi, a takie cholerstwo, że się w głowie nie mieści ;/. Ja już tak samo badania wymuszałam, a na to ekg z wielką łaska mnie wysłała 'ja serce wykluczam ale jeśli pani chce to proszę' :/ gastroskopie też wyprosiłam i morfologie i mocz. Wszyscy mi mówią że histeryzuje, a ja po prostu mam dość tego bólu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyryryyyy
Halo halo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara39
co tam ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyryryyyy
Znowu mi się nasila a do tego naczytałam się o chorobach i się nakręciłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara39
nie martw sie bedzie lepiej :) wiem co czujesz bo też tak miałam :( dziś też nie czuję sie najlepiej ale staram sie nie nakręcać i rozmyślać , nie czytaj bzdur w necie ( też przez to przechodziłam ) lepiej pogadaj z przyjaciółką albo kimś bliskim, obejrzyj jakiś film, poczytaj książkę , zajmij myśli czymś innym, głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyryryyyy
Jak się tak naczytam w necie to nagle wszystko mam, od wad serca przez tarczyce po węzły chłonne i najgorsze to że generalnie wszystko pasuje :|. Moja pani doktor też mówiła żebym nie czytała, bo to tylko pogarsza mi stan, ale to silniejsze ode mnie :(. Już próbowałam czytać książkę, film oglądać, grać w scrable i nic :( czuje się jak jakas zdesperowana histeryczka :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akol18
Na refluks kupiłam sobie przez internet krótką książkę dra Konrada Kokurewicza ,,Choroba refluksowa przełyku" i tam można wszystko na ten temat znależć - łącznie z przykładami diety (ale mu robię reklamę!). U mnie objawy refluksu były takie: stan podgorączkowy, bóle w klatce i w plecach, odbijanie, zawroty głowy, uczucie podnoszenia się płynów (myślałam, że to woda w płucach, a to oczywiście kwas z żołądka), chrypka i przez nią bóle gardła, suchy kaszel (bo kwas podrażnia płuca i gardło) i przede wszystkim wieczne odchrząkiwanie (co 2 minuty), pogorszenie stanu w pozycji poziomej - trzeba spać prawie na siedząco. Natomiast żadnej zgagi ani pieczenia w przełyku nie miałam, brak wymiotów, brak bólu żołądka. Dostałam controloc 40 - 3 miesiące, 2 miesiące contoloc 20 (ten bez recepty) i teraz biorę ten ostatni tylko w razie pogorszenia samopoczucia. Kokurewicz twierdzi, że w 90% ta choroba jest uleczalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara39
hej tyryryryy zaglądasz tu jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooooowalijka
W Google dużo czytałam, ale dużo informacji jest tutaj: http://tylemarek.com/kyani/jak-leczyc-refluks.html niestety jeżeli ma to dziecko to bardzo źle bo to może być nawet przyczyna do powstawania nowotworów i podobnych wg tego co tam piszą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luudzik
Jeśli cierpisz na częste lub długo utrzymujące się objawy refluksu kwasu, powinieneś skonsultować się z lekarzem. Pozostawiony bez leczenia, refluks kwasu może doprowadzić do rozwoju komórek przednowotworowych. Zajrzyj na stronę http://www.przelykbarretta.pl/ - znajdziesz tam wiele porad jak sobie z nim radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej sobie poradzis z refluksem sporzywajac kiszonki nie ma innej metody,a do lekarzy nie ma po co chofzic i tak tylko chemie pisza,która pomaga doraznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulunia262626262626
witam mam juz to 3 lata już mam dosc ciagłe bóle pieczenia w klatce i okolicach serca ekg eho morfologia wszystkie wyniki miałam robione wyszły dobrze po za mała niedoczynnoscia tarczycy i tachykardią ,mam ciagłe obijanie jezenie zwraca mi sie o buzi nawet głopia woda boję sie już jesć mam dwójke zieci a jestem nie do życia kobieta ciągle latam do lekarza ciagle antybiotyk ze mam infekcję ale to nic nie pomaga mam uczucie jak by łapał mnie zawał ale by już złapaał trzy lata temu jak się to wszystko zaczeło nie moge długo stać bo wtedy mama uczucie jak bym miała zaraz upaść co ja mama zrobić biorę emanere 40 wyszło refluks doprzelykowy i nieżyt śluzówki antrum z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Az 3l,ja juz sobie dawno refluks wyleczyłem i o nim zapomniałem,a wy dlaczego jeszcze chorujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Az 3l,ja juz sobie dawno refluks wyleczyłem i o nim zapomniałem,a wy dlaczego jeszcze chorujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Li
Mi tez przydarzył się ten refluks, miałem lekkie kłucie w lewej części mostka, poszedłem na usg nic, po gastroskopii wylazło że zaczerwienienie wpustu do żołądka.Tam są skale- dali skalę 2. Dostałem lek emanera. Chyba za bardzo się nadźwigałem i dostałem przepukliny górnego zwieracza,a od tego prosta droga do refluksu,jako skutku, ale to tylko domysł.Może z innego powodu Niby choroba do wytrzymania ale denerwująca. U mnie dodatkowo ciągle burczy w żołądku. Jak pisałem zaczynało się od lekkiego kłucia po lewej stronie mostka, doszło to burczenie. Nie mam jeszcze doświadczenia na co uważać przy jedzeniu i jak się z tym żyje. Na razie praca i "zapomnienie" daje najlepsze rezultaty. Martwię się a bardziej mnie to denerwuje, że może się to ciągnąć przez całe życie. Ale może coś się tam zregeneruje. Napiszę jak coś zaobserwuję ciekawego.Na razie pozostaję ja i moje burczenie.Piotr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raz dziennie stosuję Emanerę 20mg i nie mam żadnego kłopotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtek 1983
Witam u mnie zaczeło się od bólu mostka ,pleców zrobiłem wszystkie badania okazało się że to refluks ,przepisali mi ranlock 40mg co dzień 1 tabletka i dieta ,po roku czasu schudłem 11kg i zapomniałem co to refluks teraz to dziadostwo powróciło tylko w innej formie nie ma bólu w mostku ale ciągle mam sucho w gardle jak przełykam boli mnie krtań i mam co rano kaszel ,pije siemie troche pomaga ale tylko troche jakie leki byście polecili ? Pozdrawiam Refluksowców :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam refluks, bralam tabletki ale przestalam, teraz mnie tak zaatakowal ze sie dusze, brakuje mi powietrza, od dzisiaj pije juz taki zel i jest troche lepiej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Skutecznie pomoże np ....popijanie gęstego kiśla z mąki ziemniaczanej ,chleba ze smalcem ),ochrania błonę śluzową żołądka ).Dziurawiec silnie bakteriostatyczny i skuteczny .Popijać wygodnie( nawet z paczki ) zwykłą herbatą lub przygotować olej dziurawcowy -leczy nawet wrzody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Dieta .....Unikać jak ognia !!! potraw kwaśnych i ostrych kapusty kiszonej ,bigosu ,pieprzu ,papryki ,gotowych przypraw , napoje gazowane , alkohol, czipsów ,chrupek (niby dla dzieci ale jak szkodzą !!! -"burki "natychmiast. Wsłuchiwać się w swój organizm ,który za każdym razem da nam znać co zaszkodziło !Ziemniaki !!(skrobia ) najlepsze na żołądek (pojadać 3x dziennie ) w dawce ,która usunie dolegliwości ....Korzystne banany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żołądkowiec
ffinka - ty nic nie wiesz o refluksie,więc może zamilcz. Poza tym nie pisze się ''kiśla'' , tylko ''kisielu''. Przepisywac głupoty z jakiegoś artykułu każdy potrafi. Kapustę kiszoną i inne produkty można jeśc , jeżeli organizm je toleruje. Z burakami ostrożnie,niewielką ilośc i nie każdy reaguje pozytywnie. To samo z bananami. Najpierw poczytaj trochę fora o chorobach przewodu pokarmowego,a potem doradzaj.Nie wolno nikomu zalecac , czegoś co np. mnie pomogło,bo innej osobie nie ''wyjdzie to na zdrowie''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeromy
Go travelling rising i need a loan for 3000 with bad credit pleasure explosion Syria submitted a declaration of its chemical weapons arsenal to the OPCW last month but the details have not been disclosed. Chemical weapons experts believe Syria has roughly 1,000 tons of sarin, mustard and VX nerve gas, some of it stored as bulk raw chemicals and some of it already loaded onto missiles, warheads or rockets.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reuben
I'm originally from Dublin but now live in Edinburgh clamp simple buy paxil without rx modification stormy The 62-year-old writer was helping raise funds for opponents of NYUâs expansion plans at a gala Monday at the Standard East Village â exactly the kind of glitzy new development she spent the night criticizing. That irony was not lost on Lebowitz, who has called the neighborhood home for five decades.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to, że to co można jesć przy refluksie, to z zazwyczaj jest indywidualna sprawa każdego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jewell
Do you play any instruments? buy quetiapine india Martin-Artajo and Grout âtook full advantage of thefreedomâ that the CIOâs Valuation Controls Group offered, andâregularly interacted with the VCG employee, provided theirviews of the market to the VCG employee and provided theirselection of broker quotes.â

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam problem z refluksem i ogólnie nie najlepiej z żołądkiem ale jedyne co naprawdę pomaga to odpowiednia dieta. Zdrowe żywienie - owoce,warzywa,kasze -unikanie ostrych potraw, słodyczy, kiedy przestaje się trzymać diety problem od razu powraca. A tak troszkę z innej beczki, zapraszam wszystkich ciekawskich do zajrzenia na tego bloga http://piskolak.blox.pl/html wieku:-), gdzie jest wiele nowinek i gadżetów XX III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darrell
I'm in a band LOAN BALANCE Health Foundation chief executive Dr Jennifer Dixon, who is also a CQC board member, said: "It makes sense to use the wealth of routinely available data in the NHS to try to spot patterns which might identify or predict poor quality care for patients.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewis
Have you read any good books lately? klonopin 2mg pill Thousands of overseas companies are registered in the islands. In 2002 Turks and Caicos was removed from a list of countries and territories considered to be uncooperative tax havens by the Organization for Economic Cooperation and Development (OECD), which seeks to end harmful tax practices around the globe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×