Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jadziula

refluks- czy macie ten problem????

Polecane posty

Gość REFLUKS
jest to cofanie sie zółci do żołądka i nie bardzo wyleczalne . Moze powowdować wrzody lub nadżerki ale leki osłonowe wystarcza no i koniecznie dieta lekkostrawna. Czasem moga być kamienie w woreczku i to wszystko na tym się konczy ten koszmarek . ja ma to od 12 lat i się nie przejmuję a do bólów brzucha juz się przyzwyczaiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekaweeee
niestety masz racje,tej choroby nie da sie do konca wyleczyc,tylko zaleczyc bo po pewnym czasie ona sie nawraca. Ja tez sie przyzwyczaila,do bolow brzucha,ale jak mam te okropne ze skurczami,to tylko idzie zagruzc poduszke w zeby ... :-) ja mam rowniez przepukline przewodu pokarmowego,co jest strasznym dyskomfortem przy jedzeniu .Moj lekarz powedział Mi,ze jestem schorowana jak starsza babcia dodam ,ze mam !9 lat a juz tyle chorob za soba ;-( miedzy innymi zapalenie watroby rok temu,cos okropnego.... :-( kochane kobietki duuzo zdrowka Wam zycze.Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z refluksem
Witam ! Ja równiez mam refluks.Jestem juz po 2 gastroskopiach.Biorę od października leki non stop.Wszystko zalezy od tego co zjem i jak jem.Nie potrafię jeść pomału,przeżuwać jak krowa.Jem szybko ,a potem cierpię.No i czasami nie potrafię odmówić sobie,czegoś czego nie powinnam jeść,czyli słodyczy,potraw smazonych.Lekarka powiedziala mi,że nawet nie można jesć żadnych surowizn,czyli surowych owoców i jabłek.A teraz lato sezon na jabłka,brzoskwinie i wychodzi,że można sobie tylko owoce pooglądać.Najeść się tylko oczami. Gdzieś przeczytałam,że na refluks jest polecany żel Aloe Vera. Czy może ktoś z Was stosował ten żel ?Czy on faktycznie pomaga? Bo na len nie moge już patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z refluksem
Może ktoś odpowie na moje pytanie....proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppppppppppppp
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Z Refluksem
Odpowiadam na Twoje pytanie: Ja stosuje żel Aloe Vera, ktoś mi go zaproponował kiedyś poprzez maila. Pije już 2 butelke i naprawde czuje się lepiej. Są rózne opinie na ten temat. Ale wg mnie preparat Aloe Vera jest bardzo dobry na refluks. Mi pomaga. Ale to wszystko zależy od organizmu. Osobiście polecam i również czekam na odpowiedzi dot. tego produktu na forum. Pozdrawiam ;) Jeśli chcesz to pisz do mnie na maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata1
Wiotam!Ja tez GO mam!!!,tylko,ze u mnie glownym poroblemem jest okropny niesmak w ustach-ciagle mi kwasno,albo gorzko.Lekarstwa nie pomagaja na to.Mialam juz 4 razy gastoskopie i nie wiem co dalej robic, to bardzo uprzykrza zycie.Pomozcie!!!!!!!!!!!!111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata1
Oczywiscie Witam a nie Wiotam!!!!Hi,Hi,Hi!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja tez niestety ma refluks. Teraz wlasnie mam nasilone objawy bo przesadzilam ostatnio ze slodyczami:( Najgorsze jest uczucie jakbym miala zwymiotowac gdy te kwasy podchodza mi pod gardlo:( Mam pytanku czy jak macie nasilone objawy refluksu to czy robi wam sie takze czasem slabo?? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gouda
Witam, tez podejrzewam u siebie refluks, jeszcze nie bylam z tym u lekarza, ja nie czuje dzialania kwasow, zgagi, mnie dławi, sciska w przełyku, dzisiaj ide kupic Gastal, moze to coś da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik 712
dziewczyny do lekarza po recrpte. polecam ORTANOL. Buteleczka kosztuje ok.16 zł. pojecie po jednej dziennie rano! i macie na jakiś czasspokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oo09op
ja tez to mam... powiedzcie, czy macie przy tym schorzeniu problemy ze szkliwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziaaaaaaaaaaaaaa
No widze ze nie jestem sama;( ja biore controloc czy jakos tak...heli cos tam;) ...itp..jak narzie jakos mi nie pomaga...moze dlatego ze nie moge z niektórych rzeczy zrezygnowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sumik
chyba mam reflux bynajmniej lekarze tak twierdza jest tez problem prz tym z lambia i helico bacter pylori masakra zaczynalem od polprazolu 20mg potem bioprazol itd teraz jest controloc i lanzul w dawce 40 mg.bule brzucha mam non stop wczesniej to nawet po wodzie mi sie ulewalo mam pytanko ZNA KTOS DOBREGO GASTROLOGA pieniadze nie graja roli ???? czekam na odpowiedz....!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani zywieniolog
na temat refluksu a konkretnie-diety przy problemach tego typu rozpisalam sie na temacie o "nadkwasocie"!nie jest to choroba nieuleczalna,jest to zaburzenie ktore mozna zaleczyc,fakt ze lubi powracac-ale przy odpowiedniej diecie i stylu zycia mozemy sie zabezpieczyc!jesli macie pytania a propo diety-postaram sie pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgocha
Widze ,że jest nas sporo. Ja myslałam ,ze mam zawal, taki scisk między piersiami jaki odczuwałam, taki ból,ze mało nie nosiło mnie po scianach jeszcze nigdy nie przeszlam. Nie widziałam juz jak mi lepiej, czy leżąc, czy stojąc ...nie mogłam sie wyprostować. Jutro ide na dodatkowe wyniki , ekg nic nie wykazalo...czyli chyba nie zawał... Biore controloc i duspatalin retard. ,ale krótko... Taki scisk w klatce piersiowej odczuwam zaraz po jedzeniu, czy to moze byc refluks? Jak sobie radzicie z tym piiiiiiiip, bo ja juz mam dość! RATUNKU!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coralie
radze tabletki zawierajace czastke omeoprazol, sa bardzo skuteczne na takie dolegliwosci.Choc lecze sie we Francji bo tam mieszkam, to wiem ze te tabletki istnieja w Polsce ale sa na recepte.Tak czy inaczej, radze ci isc do gastrolog;.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrunio
relux mam chyba z 10 lat przyzwyczaiłem się z nim żyć a objawy mam potworne nawet ból serca od tego przeszywający na wylot lewej łopatki ico mam zroić ? przeciesz niewyrwe z tego powodu zęba mam 37lat pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
do basia19g Ja też mam stwierdzony refluks(miałam gastroskopię).Ja nie czuję zgagi,tylko mam straszne mdłości,często chce mi się wymiotować i czuję się bardzo słabo jakbym miała zemdleć!Szczegółowo opisałam swoje dolegliwości na stronie o NADKWASOCIE.Czasem tak słabo i źle się czuję,iż zastanawiam się czy to faktycznie jest refluks? Jak możesz to opisz dokładnie jakie masz dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiuncia
przede wszystkim trzeba zrobić gastro zeby dokładnie stwierdzic ja wlasnie sie dowiedzialam ze mam gorny. coz dieta...... i wszystko raczej wodniste i w malych ilosciach i unikac chemii. np teraz jestem chora i musze brac sporo lekow zoładek juz mnie tak boli ze nie wiem co mam robic . pomaga debridat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora na refluks
POSŁUCHAJCIE !!! Mam refluks, zgagę, codzienne odruchy wymiotne, ostatnio zniszczone szkliwo (czy to przez ten wyżerający kwas solny???) i co jakiś czas (od jakiś 8 lat) omdlewam - potworny skurcz, zimny pot, biegunka, wymioty i spadek ciśnienia ( do 60/40 - grozi zapścią). Te ataki trwają różnie - od paru minut do godziny. Jest to straszne. Za każdym razem zaczyna się od skurczu brzucha, potem czuję skręt kiszek, ostatnio drętwieją mi kończyny, sinieją usta, nie widzę momentami, raz całkowicie zemdlałam - COŚ POTWORNEGO !!!! Nikt nie widział co mi jest. Wreszcie sama poprosiłam o gastroskopię. Refluks jest. Powiedzcie mi czy to możliwe, że takie cuda się dzieją?? A co ze szkliwem? Czy refluks jest na całe życie czy można to wyleczyć? Czy faktycznie nieleczony prowadzi do wrzodów i raka przełyku? Czy rzucenie palenia jest konieczne? jak cos piszcie na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylllllllko
tak,rzucenie palenia jest konieczne,nalezy odstawic alkohol,przyprawy ostre i tluste,slodycze,kwasne itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yarsoon
Witam! Ja z objawami typu bóle brzucha, nieprzyjemne przewracanie się w żołądku męczę się od jakichś 2 lat. Ja na przykład rzadko miewam odruchy wymiotne i dziwny smak w ustach. Natomiast ostatnio wogóle nie mam ochoty na jedzenie. A niedobrze robi mi się gdy spojrzę na śniadanie. Bleee. Jem dopiero po kilku godzinach jak wstanę. Początkowo brałem Riflux a teraz lekarz przepisal mi Lanzul. Najgorzej martwi mnie to przewracanie w żołądku bo to strasznie krępujące. Jestem studentem i zajęcia czasami bywają okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafa koralowa
ja mam refluks a wlasnie zjadlam grzybki w occie bo nie moglam sie powstrzymac i teraz cierpie,zaraz ide wypic siemie lniane zawsze mi troche pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Refluks to choroba
uklady pokarmowego!!! Ludzie jak sie nie znacie to nie dawajcie glupich rad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×