Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kate18

Jak modelki dbają o urodę?

Polecane posty

Gość wymiarowa
Dziewczyny, mam pytania; - na jaki najkrótszy okres agencja może podpisać umowę z modelką - kiedy agencja może zerwać umowę z modelką - jeśli modelka zajdzie w ciążę, czy agencja zrywa z nią umowę Napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ofca
widze amelio ze masz bardzo podobna budowe do mojej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Curious
kobitka-> Do mnie też nie. Ale jakoś się tym nie przejmuję, bo jakby mi przyszło zastanawiać się nad wyjazdem za granicę, to nie jestem pewna czy bym się zdecydowała.... ;) A poza tym nie ma się co martwić, bo oni przecież nawet jeśli się nie odzywają, to mogą sobie zapisać Twoje fotki w bazie danych i odezwać się nawet za pół roku. :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate18
Też umieściłam tam swoje zdjęcia (korzystam póki nie mam umowy z żadną polską agencją) ale mnie obejrzało dopiero 19 agencji :( W sobotę jedna się odezwała, ciekawe co będzie dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Curious
kate18-> Wooooooooow! Gratuluję! :) A co do wymiarów, ja mam 165 zm wzrostu ;( a wymiary 85-64-88. Chciałabym spaść w pasie do 60, ale nie chcę schudnać w biuście i w biodrach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia_17
kate18=>gratuluje:):)Napisz wiecej szczegółów .Dzwonili do ciebie czy meila wyslali i co ci mówili.A i jeszcze jedno pytanko-czy mówili po polsku?? chetnie wyslalabym tam swoje fotki ale angielskiego znam na podstawach i bym sie chyba z nimi nie dogadala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate18
Odezwali się 18.08. czyli w czwarek (nie w sobotę - pomyliłam się), napisali na maila, po angielsku. Chcą nawiązać współpracę i mnie reprezentować. Jeśli się zdecyduję to mam im przesłać dobre zdjęcia, które oni umieszczą na stronie internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna sprawa
kate18 mam nadzieje, ze wyslesz te fotki:) a jaka agencja sie odezwala?? masz juz fotki czy bedziesz dopiero robic? i jakie to sa wystarczajaco dobre fotki?? kurcze ja sie zastanawiam nad umieszczeniem tam zdjec, ale troche martwie sie na jaka agencje mozna trafic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje kate18!!!!:-) jaka agencja sie odezwala..? ja mam problem z fotka na tej stronie ktorej nie moge umiescic a to fota calej sylwetki i wypadaloby zeby tam byla nie wiem dlaczego tak jest ...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatku jak sie logowalam to byla a teraz ta fotka zniknela i nie wiem jak ją tam z powrotem umiescic probowalam ze 20 razy ale nie idzie...lipka:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zauwazylyscie
ze Misie1878787 gdzies ostatnio wcielo??? ciekawe co u niej, pisala, ze sporo agencji sie nia interesuje, ciekawe co dalej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ofca
gratuluje kate18! wyslij te fotki :) a jaka agencja sie odezwala? tez dalam zdjecia na ta strone i pierwsze model search mam jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate18
Nie wiem czy zdecyduję się wysłać tam zdjęcia. W Polsce jestem już w dwóch agencjach (na razie z żadną nie mam umowy na wyłączność), co trochę mam jakieś castingi... Z resztą zobaczę, może odezwie się jeszcze ktoś :) Zdjęcia profesjonalne to zdjęcia z sesji :) Z makijażem, dobrym światłem... Wiecie o co chodzi. Mam takie foty ale i tak systematycznie staram się wzbogacać portfolio, więc jeśli już to pewnie zrobię jakieś nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate18
Ta agencja to Max.1 Models z Rumunii. Napisali, że reprezentują modelki z centralnej i wschodniej Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate18
Ale nadal obejrzało mnie dopiero 20 agencji :( Dlaczego? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Curious
kobitka-> Hehe, ja też przez przypadek znalazłam tę stronę. Ale ona jst płatna. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Curious
Mnie obejrzały 23 agencje. Myślę, że dużo osób ma urlop i potem nadrobią oglądanie nowych ofert. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajc
czesc dzewczynki :) tak czytam i widze ze mowice ile agencji was ogladalo na tej stronce ktorej jestescie zalogowane ja teraz obliczylam to mnie ogladalo 36 agencji i tez dostalam maila z jednej ale zrezygnowalam i nie wyslalam im swoich fotek ale nie wiem jaka to agencja bo usunelam maila :( zobaczymy dalej czy sie jeszcze jakies odezwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawa1
W spisie tematow jest nowy temat ,,,,Duch,,, napiscie prosze co o tym myslicie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O Rores Models
Witam forumowiczow! Jesli chodzi o pytania dotyczace RORES MODELS to moge cos o tym powiedziec,bo jestem z Krakowa akurat i poznalam wszystkie krakowskie agencje,wyjechalam tez na kilkanascie kontraktow zagranice,wiec wiem co pisze.Moja praca modelki,zwlaszcza zagranica powoli dobiega konca wiec podam Wam kilka informacji.Moze sie Wam do czegos przydadza.Amelia pisala tu o tym,ze dziwne jest ze RORES umieszcza w swojej agencji 150 dziewczat,ktorych 90% nie ma i nie bedzie mialo szans na jakiekolwiek zlecenie,nie mowiac o karierze,a niektore moga wywolac tylko smiech.To nie dziwne,jesli wlasciciel bierze np 70 - 100 zl za te marne kilka amatorskich zdjec,robionych przez niego osobiscie w ogrodowej restauracyjce na zapleczu pewnego hotelu w Krakowie lub czasem,w jego naprawde wyjatkowo obskurnej kawalerce-biurze,w ktorej zdaza mu sie proponowac dziewczynie rozebrane zdjecia na tle bialej zaslonki,mowiac,ze takie tez sie przydadza to juz wiesz dlaczego.Poza tym za umieszczenie galerii bierze podobne stawki.Pan Zygmunt F.,ktory jest wlascicielem tej agencji to juz postac legenda w malopolskim srodowisku mody.Zaczal w 1993 roku i przez te lata jakos mu sie udalo nawiazac kontakty z ok 10-oma (tylko) agencjami na swiecie.Udalo mu sie ulokowac w nich moze ok 30-40 modelek w sumie przez te dlugie lata, lecz wszystkie sukcesywnie od niego odchodzily potem i odchodza wciaz.Wyjatek chwilowo stanowi Anna Nocon z Gdanska oraz pozostale dwie ciekawe mlode dziewczyny.Wyplynely na rynek dopiero pol roku temu i jeszcze go nie zdazyly tak naprawde poznac bowiem nie sa z Krakowa i pojechaly tylko na zdjecia probne do IMG.Z tego Ani sie udalo,choc teraz ma krotka przerwe.Moze sie jej powiedzie rowniez w tym sezonie,bowiem trafila na dobry okres dla jej urody.Kasia J. to juz starsza modelkai caly czas przebywa za granica,konczy juz swoja kariere (rozmawialam z Nia) i ma juz ulozone zycie we Francji bez posrednictwa wlasciciela RORES. IMG dba o te dwie dziewczyny i w tym maja szczescie, bo w RORES nie zarobilyby nic. Wlasciciel to czlowiek,ktory raz na miesiac organizuje jakis casting w Krakowie.Czesciej w innych miastach, w ktorych go nie znaja. Czasem dla prawdziwej agencji,czasem dla jakiejs pseudo erotycznej,choc oficjalnie jest przeciw!!Mozecie poczytac sobie o tym na innych forach internetowych.Nie zapewnia zadnych normalnych zlecen w kraju,reklamowych czy fashion.Po odejsciu od niego modelek oczernia je wsrod pozostalych,ze to niby one sa glupie itp. Jest poza tym msciwy. Jak dana modelka od niego odejdzie, w zagranicznych agencjach stara sie zniszczyc ich wizerunek na wypadek gdyby zaczely wspolpracowac z jakas inna agencja.To nie sa mrzonki,to smutna prawda. Na szczescie jego wplywy za granica sa nikle. A w ostatnim czasie nawet oni juz widza jego brak profesjonalizmu. Podstawowa cecha Zygmunta F. jest "kolorowanie" kazdej dziewczynie ze ma wielka szanse, nie majac jej faktycznie (sami sobie zobaczcie wiekszosc "modelek") no i to ze wykorzystuje je do maximum.Organizuje czasem pokazy mody,w ktorych dziewczyny chodza za darmo lub max za 50 zl lub jakis ciuch z prezentowanej kolekcji niezaleznie od tego czy im sie on naprawde podoba czy nie.Ktos zapyta czemu one wogole wychodza? Nie wiem sama, pytanie czemu niektore nawet z nim sypiaja w zamian za miejsca w jego lokalnych Wyborach Miss,gdzie nagrody nie przekraczaja wartosci 500-1000 zl od sponsorow.Facet dodatkowo sprzedaje wejsciowki po 10-20 zl, kaze w wiekszosci dziewczynom je rozprowadzac do upadlego,a potem mowi im ze nie ma dla nich funduszy bo te 2-3 tys zl i pieniadze od sponsorow poszlo na organizacje,co jest wierutnym klamstwem,bowiem za miejsca,w ktorych cos organizuje nie placi za nie, bo to ich reklama poprzez notatke w gazecie i nic mu nie licza za to udostepnienie pomieszczenia.Najdziwniesze jest to ze rzadko kto o tym tak naprawde pisze.Przeciez on byl bohaterem co najmniej 1 sprawy o molestowanie, i skandalu z wykorzystywaniem Miss Polonia do podpisywania umow wylacznosci ze swoja agencja, a organizuje dla nich druga edycje konkursu bo nikt inny,bardziej profesjonalny z Krakowa nie ma na to aktualnie ochoty.I nie ma sie co dziwic jesli potem laureatka tylko polfinalu moze zniknac z agencji na rok-dwa, to po co normalnej agencji takie wybory.Profesjonalne agencje zyja z zalatwiania reklam itp,a nie z Wyborow Miss.Nie mowiac juz o wstawianiu w wiekszosci tylko swoich "modelek" do konkursow przez pana Zygmunta ,co jest bezsensem bo odebralo mu swieze,nawet te naiwne dziewczyny,ktore mogl do swojej agencji sciagnac.Pan F. ma poparcie ze strony 2 lokalnych gazet: Gazety Krakowskiej i Glosu Nowej Huty.Poparcie przejawia sie w opisach jego,nawet czasem amatorskich imprez,a opisuja je jego znajomi lokalni dziennikarze (baluja z nim na kazdej imprezie,to taki typ kolegow od kieliszka). O tym,i nie tylko,wiedza juz wszystkie modelki w Krakowie, ktore przeniosly sie do innych, bardziej profesjonalnych agencji.A mozecie przekonac sie same, przyjezdzajac do Krakowa i poznajac troche to srodowisko. Oczywiscie moze ktos powiedziec,ze mimo tych i innych przekretow,o ktorych nie ma sensu tu pisac,warto z RORES MODELS wspolpracowac,w koncu jakas szansa jest, ze mimo uciazliwego wlasciciela i wielu klopotow,co ktorejs sie cokolwiek uda..Ale prawda jest taka dziewczyny,ze za granice wyjezdzaja naprawde wyjatkowe modelki i to nie koniecznie im sie bardzo powodzi,bowiem to naprawde ciezka praca i czasem koszty pobytu sa rowne wynagrodzeniom po oplaceniu roznych prowizji.W dodatku agecja ktora je wysyla musi sie nimi opiekowac i monitorowac ich kariere na biezaco,bowiem za granica tez zdarzaja sie niewypaly.Podstawa dla modelki musi byc agencja,ktora ma bardzo duzo zlecen reklamowych,tv i innych na rynku polskim,organizuje dobrze platne pokazy,ma solidnych partnerow i dobre kontakty zagraniczne dla tych nielicznych wybranych modelek. Ale tak na pewno nie jest RORES MODELS.Ja za to znalazlam naprawde fajna,profesjonalna agencje w Krakowie,ale aby nie byc posadzona o kryptoreklame nie wymienie jej nazwy.Bo potem Pan F.,ktory czasem sie podszywa na forach za jakas dziewczyne bedzie pisal,ze np mam w tym jakis interes itp. Warszawskie agencje bywaja dobre ale tez czesto maja za duzo modelek i nie potrafia do nich podchodzic z wystarczjaca opieka i to jest inny jeszcze problem.Wiec kazda modelka powinna sie dobrze zastanowic z kim wspolpracuje.Najlepiej oczywiscie z agencja w poblizu,ale to nie ma aż tak duzego znaczenia,bowiem w dobrych agencjach dojazdy na castingi do reklam itp. sa zwracane,a do promowania zagranica nasze miejsce zamieszkania wogole nie ma znaczenia...Aha no i na koniec kwestia prowizji.Te 10%, ktore reklamuje RORES Models jako jego super niska prowizja,to jest 10% od kwoty brutto przychodu,ktory placi reklamodawca np za granica agencji polskiej,z ktorej jest modelka.Modelka otrzymuje ok. 50%,reszte agencja zagraniczna-posrednik np. IMG,ktore wspolpracuje z kilkunastoma agencjami polskimi.Tylko,ze modelka po oplaceniu sobie mieszkania,przelotu itp. pozniej odliczanych czesto zysk osiaga w wysokosci 10-15% max od swoich zlecen brutto.Czyli zarabia tyle samo co np RORES lub inna agencja polska wysylajaca dziewczyny za granice.To wiec standard i tzw kolejne "kolorowanie" pana F. Dla zainteresowanych krakowskimi agencjami moge zarekomendowac trzy agencje. ADELI Models (mili ludzie,brak jednak kontaktow zagranicznych), Reklamex-Entry (ciekawe pokazy mody,lecz zajeli sie ostatnio szkolą aktorską i zaniedbali kwestie reklam) i ENERGY Models (mloda lecz bardzo dobrze prowadzona z kompletem ofert krajowych i zagranicznych).Pozostale agencje jak np ICE, Erica, RORES lepiej omijac z daleka,jesli ktoras z Was mysli powaznie o tym zawodzie.Pozdrawiam Wszystkich forumowiczow i życze powodzenia!!:):) Dorota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O Rores Models
cd...rowne wynagrodzeniom po oplaceniu roznych prowizji.W dodatku agecja ktora je wysyla musi sie nimi opiekowac i monitorowac ich kariere na biezaco,bowiem za granica tez zdarzaja sie niewypaly.Podstawa dla modelki musi byc agencja,ktora ma bardzo duzo zlecen reklamowych,tv i innych na rynku polskim,organizuje dobrze platne pokazy,ma solidnych partnerow i dobre kontakty zagraniczne dla tych nielicznych wybranych modelek. Ale tak na pewno nie jest RORES MODELS.Ja za to znalazlam naprawde fajna,profesjonalna agencje w Krakowie,ale aby nie byc posadzona o kryptoreklame nie wymienie jej nazwy.Bo potem Pan F.,ktory czasem sie podszywa na forach za jakas dziewczyne bedzie pisal,ze np mam w tym jakis interes itp. Warszawskie agencje bywaja dobre ale tez czesto maja za duzo modelek i nie potrafia do nich podchodzic z wystarczjaca opieka i to jest inny jeszcze problem.Wiec kazda modelka powinna sie dobrze zastanowic z kim wspolpracuje.Najlepiej oczywiscie z agencja w poblizu,ale to nie ma aż tak duzego znaczenia,bowiem w dobrych agencjach dojazdy na castingi do reklam itp. sa zwracane,a do promowania zagranica nasze miejsce zamieszkania wogole nie ma znaczenia...Aha no i na koniec kwestia prowizji.Te 10%, ktore reklamuje RORES Models jako jego super niska prowizja,to jest 10% od kwoty brutto przychodu,ktory placi reklamodawca np za granica agencji polskiej,z ktorej jest modelka.Modelka otrzymuje ok. 50%,reszte agencja zagraniczna-posrednik np. IMG,ktore wspolpracuje z kilkunastoma agencjami polskimi.Tylko,ze modelka po oplaceniu sobie mieszkania,przelotu itp. pozniej odliczanych czesto zysk osiaga w wysokosci 10-15% max od swoich zlecen brutto.Czyli zarabia tyle samo co np RORES lub inna agencja polska wysylajaca dziewczyny za granice.To wiec standard i tzw kolejne "kolorowanie" pana F. Dla zainteresowanych krakowskimi agencjami moge zarekomendowac trzy agencje. ADELI Models (mili ludzie,brak jednak kontaktow zagranicznych), Reklamex-Entry (ciekawe pokazy mody,lecz zajeli sie ostatnio szkolą aktorską i zaniedbali kwestie reklam) i ENERGY Models (mloda lecz bardzo dobrze prowadzona z kompletem ofert krajowych i zagranicznych).Pozostale agencje jak np ICE, Erica, RORES lepiej omijac z daleka,jesli ktoras z Was mysli powaznie o tym zawodzie.Pozdrawiam Wszystkich forumowiczow i życze powodzenia!!:):) Dorota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ciekawa wypowiedz dorota....bardzo wyczerpujaca i dajaca do myslenia o tej agencji.........niezla przestroga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ofca
dzieki dorota... tym bardziej ze zastanawialam sie nad rores...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi od początku rores nie
wydawal sięzbyt dobrą agencją:-oJakos nie mam zaufanie do niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Curious
Dzięki za info o Rores Models. :) W takim razie chyba tam się nie będę zgłaszać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×