Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

Gość Inke
Witam serdecznie U mnie także stwierdzono zespoł policystycznych jajników. Mam 29 lat i nieregularne miesiączki od zawsze. Choc nie unikam wizyt u ginekologa dopiero teraz dowiedzialam sie że to poważny problem. Wczesniejsza lekarka twierdzila, ze "to taka uroda"...i już. Zmieniłam lekarza- przepisał Metformine. Z początku mnie to zdziwiło Jednak widzę, ze to rzeczywiscie się stosuje w tym zaburzeniu. Niepokoi mnie tylko jedna sprawa. Metformina obniza cukier, a ja i tak mam niski poziom cukru (Często zdarzaja mi się objawy niedocukrzenia)... Mówiłam to lekarzowi, ale ..bez oddźwięku.. Nie wiem co robić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KUNKA
Witajcie kobiety!! Dwa lata temu wykryto u mnie jajniki policystyczne, a zaczeło sie to od tego, że lekarz robiąc mi usg rzucił hasło że mam dwa torbiele (tzn.CYSTY) na praym jajniku i niezbędna jest natychmiastowa operacja! No i kroili mnie, potem dochodziłam do siebie tydzień. I już myślałam że będzie git;) aż tu pewnego zimowego wieczoru (1,5 roku po operacja) padłam na ziemie zwijając sie z bólu! Co się okazało: o tak sobie, sam z siebie PĘK MI JAJNIK!!! FEST!!! I znowu szpital i operacja (która na szczęście się nie odbyła:)) A wiecie w jakim okresie w ciągu roku pęk mi mój bidny jajnik? Dzień przed WIGILIĄ BOŻEGO NARODZENIA!! I w ten wspaniały sposób leżałam przez święta w szpitalu-FEST!! (oj, ale nawet nie było tak żle) Nie miałam wtedy operacji bo CUDEM (lekarze mówili "Wigilia noc cudów") jajnik SAM mi sie zrósł!! potem brałam mercillon przez trzy miesiące i było w miare wporządku z okresem. Teraz nie biore niczego i jest zajebicho bo chodze na AKUPUNKTURE która mi naprawde pomaga(sama w to nie wierze ale to prawda!) Wiadomo że nigdy nie będzie TIP TOP :) ale tak jak jest teraz to jak dla mnie BOMBA!! :))) 3majcie sie ramy to sie nie posramy!! BUZIAKI!!!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki21
cze dziewuszki pół roku temu moja ginekolog powiedziala mi ze mam PCO,oczywiscie dopiero ją (bo zmieniłam ją z takiej starszej pani ginekolog)zaniepokoił mój trądzik trwajacy od około 5 lat i nieregularne okresy,wcześniej nikt na to nie wpadł, dermatolog też nie....powiedziała mi że to się leczy..ale najpierw musiala mi przepisać tabletki na wywołanie okresu... oczywiście,pacjent za pacjentemi kazała mi doczytac o tym na necie...ale powiedziala ze to sie leczy,choc nie wiem jak to rozumieć?bezustanne branie tabletek hormonalnych,?:(aod diany to tyłam -przytyłam z 5 kilo tera waże około 70 ale i tak musze się pilnować,biore teraz rigevidon..zzobaczymy co to będzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plussssz
Hej! Mogę smiało powiedzieć że należę do tej grupy kobiet z pco!Od szkoły podstawowej borykam się z nie regularnymi miesiączkami,trądzikiem,i nadmiernym owłosieniem(nie jestem małpką),natomiast nigdy z otyłością! przez 3lata regularnie brałam tabletki antykoncepcyjne "MERCILON" (swiństwo),co również przyczynilo sie do problemów z jajeczkowaniem i w konsekwencji z zajsciem w ciążę!Chodziłam do 2 ginekologów przy czym ani jeden ani drugi nie był w stanie mi powiedziec co tak naprawde mi dolega! wyszłam za mąż no i oczywiscie pragnelismy miec dziecko! i co? guzik!dostałam adres do kolejnego lekarza, ktory mial zdziałac cuda!i wiecie co! UDAŁO SIE!Miesiączki nie miałam4 miesiace,wskoczylismy w cykl przez podanie ESTROFENU,następnie CLOSTILBEGYT, a nastepnie miałam inseminacje przy pomocy PREGNYLU!Tak jestem w ciąży !Wszystko trwało ok2 miesiecy!wiec mówię wam głowa do góry!Teraz sen z powiek spędza mi myśl czy wszystko będzie ok?trzymam kciuki-wy tez trzymajcie!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KRZYKA
Cześć dziewczyny! mam nadzieję, że mnie jeszcze pamiętacie. Ja rownież cierpiałam na PCOS i w styczniu przeszłam zabieg laparoskopii. Następnym etapem byla luteina i folik i jest rezultat! Dzisiaj jestem w 8 tygodniu ciąży! Bardzo sie cieszę. Trzymam za Was kciuki, aby i wam się powiodło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plusssz do KRZYKI
CZEŚĆ CIESZE SIĘ BARDZO I GRATULUJE! JA TEŻ JESTEM W CIĄŻY(WŁAŚNIE DZIŚ ZACZYNA SIE 7 TYDZIEN)TEZ CIERPIE NA POLICYSTYCZNE JAJNIKI, TYLKO ŻE JA NIE MIAŁAM LAPAROSKOPII! OBECNIE JESTEM NA LEKACH I ZASTRZYKACH PODTRZYMUJĄCYCH! MAM NADZIEJE ŻE WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE I ZE SIE UDA!MAM PYTANIE! CZY TY DOSTAJESZ OBECNIE JAKIES LEKI,ODPISZ ,BARDZO PROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plusssz do KRZYKI
TZN.CHODZI MI O TO CZY TY BIERZESZ JAKIEŚ LEKI PO TEJ LAPAROSKOPII , CZY CIĄŻA ROZWIJA SIE PRAWIDŁOWO NO I CO MÓWIA LEKARZE?ŻYCZĘ POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!Lekarz stwierdzil u mnie rowniez ZPJ.Zeby sie przekonac skorzystalam z porad dwoch lekarzy i potwierdzilo sie.Jakie sa badania na plodnosc?I czy duzo kosztuja?Okres mam nieregularnie,jak jest to bardzo skapo,a bole potworne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 3 miesiecy biore Diane 35 i miesiaczki sie wyrownaly,ale tez nie sa regularne,klopoty z cera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyrownaly sie w tym sensie,ze sa czesciej ,ale i tak nie ma stalej regulacji w nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka23
czesc, czy ktoras z Was Drogie Kobiety brala cilest? Ja przyjmuje od 3 lat, w tym czasie mialam 5 miesieczna przerwe.. i martwia mnie sluchy, ze po cilescie trudno zajsc w ciaze. Czy ktos moze podzielic sie ze mna swoja wiedza na ten temat- bardzo bede wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante do zuzanki
CZEŚĆ! JA NIE BRAŁAM CILESTU ALE BRAŁAM MERCILLON! POWIEM CI TYLKO TYLE ŻE PO KAŻDYCH TABLETKACH ANTY JEST PROBLEM Z ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ!OCZYWIŚCIE ZAPRZECZĄ OSOBY KTÓRE NIE MIAŁY Z TYM PROBLEMÓW!AAAA BIERZESZ TE TABLETKI BO MASZ PROBLEM Z PCO CZY TYLKO PO TO ABY CHRONIĆ SIĘ PRZED CIĄŻĄ? NIE MA JEDNEJ SZTYWNEJ ZASADY, KADŻA Z NAS INACZEJ REAGUJE NA SPECYFIKI! ŻYCZĘ CI JAK NAJLEPIEJ, POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika173
Cześć! Ja też mam PCO i jestem po pierwszej inseminecji i pregnylu ale właśnie dostałam @ a już myślałam że się udało. Jestem załamana ale będę walczyć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka1
Cześć dziewczyny, Dopiero dziś odkryłam to forum, bo szukałam czegoś o tym strasznym nadmiernym owłsoieniu przy PCOS. Czy Wy coś z tym robicie???Ja jeździłam już na lasery, wydałam masę pieniędzy i nic.Teraz znowu siedzę każdego ranka pół godz. przed lustrem i wyrywam włoski z twarzy - porażka.Poradźcie coś.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazda33
Też mam policystyczne jajniki od wielu lat, praktycznie odkąd pamiętam. Polega to na tym, że mam rzadko miesiączki, i nigdy nie wiem kiedy dostanę, dlatego trudno mi było zaplanować dzieci. I tak z pierwszym wpadłam 10 lat temu, a drugiego synka urodziłam w tym roku ,też wpadka, bo jak planowaliśmy 3 lata temu, brałam hormony, biegałam codziennie na USG na badanie jajeczkowania, to nic z tego nie wyszło. Jak odpuściliśmy z męzem temat, to sam się rozwiązał ale dopiero po 3 latach. Ale ogólnie jest ok, brałam Diane 35 i bardzo mi służyła, nie tyłam etc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka1
a miałaś nadmierne owłosienie, czy obyło się bez???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, w marcu dowiedzialam sie,ze mam policystyczne jajniki,poniewaz staramy sie o dziecko biore metformin /musze wyjasnic,ze mieszkam w stanach/.chcialabym sie spytac,czy jest ktos kto zna ten lek,lub slyszal o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam tu masz o metformixie lepiej zastapić go dietę efekt taki sam, ale dietę ciężko utrzymać http://www.storktest.pl/index.php?option=content&task=view&id=23&catid=32&Itemid=42 tutaj masz o diecie tu o stymulacji owulacji http://starania.webd.pl/viewtopic.php?t=1314 tu o diecie http://starania.webd.pl/viewtopic.php?t=5280 tu produkty na PCOS http://www.sklep.starania.pl/default.asp?id_sklepu=43&id_dzialu=0&srch=chrom+mieszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze mam prośbę, przeczytałam ostatnio, że miesiączka u kobiet które zachorowały na PCOS rozpoczyna się wcześniej niż u kobiet, któe nigdy nie chorowały, możecie wypełnić kliknięceiem ankietę po prawej stronie na http://www.storktest.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, w marcu dowiedzialam sie,ze mam zespol policystycznych jajnikow,od czerwca biore metformin,ktory jest lekiem dla cukrzykow,ale ponoc pomaga rowniez kobieta,ktore maja problemy z jajnikami . chcialabym sie dowiedziec,czy ktoras z was zna ten lek lub szlyszala o nim,jesli tak to dajcie mi znac co o nim wiecie (musze wspomniec,ze przyswajam go bardzo \"trudno\",ale ponoc warto sie meczyc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliweczka czesto sie stosuje metformin/max, bo on sprawia ze pecherzyki maja ciensze scianki i pekaja, pomaga przyswoic cukry,z ktorymi my mamy problem. ogolnie ciezko sie go przyswaja,dlatego mnie lekarz zalecil zaczac od pol tabl na noc, za kilka dni pol rano i pol wieczorem i z czasem dojsc do wskazanej dawki ale powoli. ja dzieki temu nie odczulam nic. pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki zsrr,ja rowniez zaczelam od jednej tabletki i co dwa tygodnie zwiekszalam dawke az do czterech tabletek dziennie.metformin biore od czerwca i choc poczatki byly okropne teraz jest nieco lepiej,ale nadal mam dni kiedy czuje sie paskudnie.zastanawiam sie czy to faktycznie dobry lek na moja dolegliwosc /nie jestem diabetyczka/ i ponadto boje sie,ze to faktycznie moze mi rozregulowac poziom cukru we krwi /jeszcze tego by mi brakowalo :-).kontrolne badania bede dopiero miala za niecaly miesiac. od jakiego czasu ty bierzesz ten lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliweczka, metformax 100 btalam 3 miesiace razem z bromergonem i duphastonem, 2 tabl dziennie. tez nie jestem diabetyczka, nie mialam nigdy problemow z cukrem, jednaksrednio co2 tygchodzilam do mnie do przychodni n pomiar poziomu cukru. nie potrzeba na to skierowania i nie jest to platne. poziomu cukru nie zmienial sie. dla mnie tobyyl pierwszy etapleczenia,teraz juz tego nie biore,lekarz chcial jak najkrocej zebym to brala,by mnie nie faszerowac zbytnio i teraz przez 3miesiace mam brac yasmine, a potem prawdopodobnie badania i mam nadzieje ze juz nic,bo wydaje misie ze wracam do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melanina
a czy niepekające pecherzyki to to samo ? lekarz mi powiedział niedawno ,że prawdopodobnie nie pękają mi :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak to to samo, nie pekaja bo maja za grube scianki i nie dochodzi do owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melanina
no tak póki co okres mi sie ustalibizował :( bywało tak,że miałam co 2 tyg . okres , okropne bóle brzucha , zreszta nadal mam w połowie cykli takie kłócie z uciskiem:(( miałam isc do lekarza , ale czytając doszlam do wniosku ,że to narazie mi nic nie da , jestem za młoda na dzieci narazie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lekarza idz, zeby jakjuz bedziesz chciala dzieci,nie bylo problemu i juz w 1.miesiacu staran sie udalo,a i po co ma cie bolec,ja tez jestem za mloda na dziecko, choc gdyby bylo to byli bysmy szczesliwi,lecze sie intensywnie zeby za 3 lata bez problemu zajsc w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melanina
no tak , ale jakie są konkretne objawy ? ja pamietam,ze mialam okropne bole brzucha , okresy co prawie 2 tyg. , do tego mi jeszcze jakis stan zapalny doszedl , dostalam tabletki i potem sie stabilizowało tzn.miesiączka bo bóle nadal są w polowie cyklu , a lekarz podejrzewał ,ze to nie pekajace pecherzyki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika173
Cześć dziewczyny!!! Co do metformaxu 500 to moja dr mi go przepisała już w lutym bo miałam lekką nadwagę 156/62 i ja ten lek kupiłam ale jak przeczytałam ulotkę to się wystraszyłam bo przecież ja nie jestem cukrzykiem i wogóle źle się po nim czułam miałam zawroty głowy i po kilku dniach przestałam go brać. Ja myślałam że on jest na schudnięcie więc wolałam się nie faszerować. W lipcu zaczęłam się leczyć w NOVUM i tam mi wyjaśnili że przy PCO ten lek to konieczność i biorę 2 tab dziennie. Na początku też się kiepsko czułam ale teraz jest w porządku. Biorę jeszcze bromergon luteinę i folik. I czekam aż na teście będą 2 krechy bo jestem po inseminacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melanina
pragne dodać,że na rękach mam troche wiecej owlosienia niz przecietne osoby , nie jest to czarne ale ciemnie owłosienie no i troche go jest :O , dodatkowo z tylu na udach mam takie czarne dlugie , ale tylko na udach , na brzuszku pojawiają sie sporadycznie(okolice pępka) i są jasne :) , wąsa nie mam , nie wiem czy jest sens zaczac leczyc sie w wieku 16 lat ? skoro przecież teraz i tak mamą nie zostane (wiek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×