Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

basiulka jeśli planujesz dzidziusia to bez stymulacji jajników się nie obejdzie (chyba).prawdopodobnie lekarz na początku zaproponuje ci clostybegyt lub duphaston lub inne leki na jajeczkowanie i będzie obserwował przez usg czy pęcherzyki rosną i pękają czyli czy jest owulacja.jeśli to nie zaowocuje dzieckiem pewnie będzie szukał innych przyczyn ale to póżniej.wiesz jest fajna klinika na akademickiej BOCIAN, zajmują się leczeniem niepłodności itd.moja znajoma dzięki nim będzie mama, a chodziła do różnych sław białostockich przez kilka lat.ja pewnie tez tam pójdę jak wróci mi ochota na lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiulka_82
bosco Sobolewski wypisał mi duphaston celem zlikwidowania torbieli i przyjmowałam go przez dwa miesiące i pomógło bo torbiel zniknęła a teraz przyjmuję te leki homeopatyczne. Okres spóźnia mi się za każdym razem i te koszmarne pęcherzyki, których mam tyle :( A ten lekarz od pco do ktorego Cię skierowano to jak się nazywa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiulka ja byłam u wielu lekarzy pierwszy był wołczyński- prostak i tyle domitrz- byłam u niego w szpitalu,dawno temu,wiem ze jest ok i zajmuje się niepłodnością ale podobno nieżle kosztuje wizyta maciek kinalski- zrobiła na mnie miłe wrażenie irina kowalska -też ok,jak ja do niej chodziłam to zajmowała się pco i później połozyłam się na endokrynologię do kliniki, prowadziła mnie górska,zrobili wszystkir badania i stwierdzili pco,zaleciła metformax plus hormony plus dieta obecnie chodziłam do przychodni do rejonówki po recepty na metformax i hormony a od czerwca odstawiłam hormony,tak jak ci pisałam i jakoś w ciązy nie jestem i wiem że muszę iść do kogoś mądrzejszego od mojego ginekologa ale nie mam weny. ale jeśli już się zdecyduję to myślę że pojdę do bociana ( dr mrugacz) basiula jeśli chcesz zajść w ciąże idz do bociana, jeśli jeszcze nie to może spróbuj u kowalskiej lub zadzwoń do podlaskiego cen. endokrynologicznego i zapytaj czy któryś z lekarzy specjalizuje się w pco (ona tam przyjmuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiulka_82
Bosco Dzięki wielkie :) Nie ukrywam, że naprawdę mi bardzo pomogłaś. Może najpierw wybiorę się do tej Kowalskiej, albo zadzwonię do tego centrum :):) Dzięki wielkie raz jeszcze :):) Życzę powodzenia w oczekiwaniu na bobaska :) Jak będę miała jakieś newsy o swoim stanie zdrowia to napiszę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiulka_82
Bosco Mam jeszcze jedno pytanie. Czy to centrum endokrynologiczne znajduje się właśnie na ul. Mickiewicza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak na mickiewicza też życzę powodzenia.dam znać jeśli cos mi wpadnie do głowy:-)) pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane dzisiaj ide do lekarza z wynikami.boje sie ze powie mi ze niebede mogla miec dzieci.Nie moge sie doczekac jakie leczenie mi zaleci no i czy przyniesie to rezultaty:)Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorace wargi4
Witam w klubie. Ja nie miałam nigdy zrobionej prawdziwej diagnozy, tylko były takie przypuszczenia, że mam policystyczne jajniki. Po wstępnym leczeniu "Diane" mój okres powrócił dość regularnie i dałam sobie spokój. Teraz minęło kilka lat i znowu coś jest nie tak (okres 40-dniowy). Do tego zdałam sobie sprawę, że mam kilka włosków na piersiach, a to charakterystyczny objaw. Natomiast ważę 55 kilo przy wzroscie 170 więc jestem raczej szczupła. Czy PCOS jest zawsze związane z otyłością? Czy któraś z was ma podobne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorace wargi z tego co juz wyczytalam PCO dotyczy kobiet z nadwaga ale i takze z niedowaga.ale najlepiej jakbys znalazla dobrego lekarza ktory potwierdzi ci to lub znajdzie wytlumaczenie na twoje dolegliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorace wargi4
ach glupia jestem że nie zaczelam się leczyć gdy jeszcze mieszkałam w Łodzi. Teraz to sobie mogę pomarzyć o wizycie u Gina :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego?Im szybciej zaczniesz sie leczyc tym bardziej nic straconego.Podobno PCO zostaje na cale zycie i trzeba tylko pilnowac sie i co jakis czas robic badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie. Byłam dziś u ginekologa. Zrobił mi usg. stwierdził, że "obraz usg nie przemawia za PCOS", ale przy [prawym jajniku napisał "widoczne poj PG". to chyba oznacza pęcherzyki Graffa? stwierdził jdnak, że tych pęcherzy mam tylko kilka, a o PCOS można mówić dopiero wtedy kiedy jest ich więcej niż 10. Co o tym sądzicie? (nadal czekam na okres, żeby sobie zrobić badania hormonalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edmundasaska
hej dziewczyny, ja dzis wyszlam ze szpitala... Zrobili mi mase badan i nadal wszytko wskazuje na policystyczne jajniki. Po zrobieniu usg oddolnego wykrytu ze mam na obu jajnikach liczne pecherzyki, ogolnie lewy jajnik ma objetosci 27ml, a prawy 5,7ml , do tego wielkosc ich jest znaczna. ORAZ NA LEWYM JAJNIKO WYKRYTO TORBIELA i kazano obserowac i za dwa tyg udac sie na kolejne usg i zobaczyc czy on sie nie powiekszyl. Jak myslicie co dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniab601
czesc dziewczyny. dowiedzialam sie ze mam pcos jakis rok temu. mialam robione badanie na prolaktyne, dostalam bromergon i wszystko sie unormowalo. co 2 miesiace mialam robione usg i za kazdym razem wychodzily pecherzyki na jajnikach. po za tym od zawsze mam nieregularne miesiaczki i bore co miesiac duphaston. mam 24 lata i chcialabym miec dziecko. mialam robione testy na owulacje ale jej nie mam. poradzcie co mam dalej robic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka8824
witam wszystkich. ja tez mam PCO. lekarz przepisał mi siofor 500. czy ktos miał z nim do czynienia?? schudł ktos po nim?? mi maja dołaczyc diete do tego:/ Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fancik
Cześć dziewczyny. Głowa do góry, PCO to nie koniec świata, ja też mam zdiagnozowany ten zespół, mniej więcej od roku, na początku nie przeszkadzało mi to, ale z czasem myśl o drugim dziecku (córkę już mam) i związanych z tym trudnościach doprowadzały mnie do łez. Lekarz przepisał mi Duphsaton i Clostilbegyt (albo coś podobnego) i kazał brać w określonym dniu cyklu, ale jak tu mówić o cyklu skoro miesiączkę się ma raz na dwa miesiące, żeby wywołać owulację. I muszę wam powiedzieć, że BEZ KURACJI HORMONALNEJ też da się zajść w ciążę, jestem tego przykładem, tabletek nie brałam, a jestem w 6 miesiącu ciąży i już wiem, że będę szczęśliwą mamusią drugiego aniołka - córci. Więc glowy do góry, nie załamujcie się, życzę wszystkim Wam pogody ducha i wytrwałości, będzie dobrze. Mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. dołączam się do wątku. u mnie też pco. czy któraś z Was leczyła się Cyprestem? wrażenia? efekty? mam zacząć w przyszłym tygodniu. mam spore oczekiwania, albo raczej nadzieję, że w końcu coś mi pomoże. mam problemy z cerą, potworny łojotok (leczenie dermatologiczne ponosi klęskę:/), nadmierna potliwość (do tego stopnia że mam ochotę zamknąć się w domu i nigdzie nie wychodzić), bolesne miesiączki. w badaniach podwyższony testosteron, prl, dheas. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie. Nie mogę zrobić badań, bo potwornie spóźnia mi się okres. Ciąża wykluczona. Od kilku dni boli mnie jajnik tak jak zawsze pzred okresem. Antykoncepcję odstawiłam w styczniu. Dwa pierwsze okresy miałam regularnie (z małymi różnicami) a ostatni miałam 18 marca! To już prawie 2 miesiące. 31 maja mam długo oczekiwaną wizytę, na którą jiaąłm przyjść z wynikami zrobionymi w 5 d.c. I chyba nici z tego, bo okresu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alojzaa
Mam 15 lat. Pierwszą miesiączkę dostałam w marcu 2005 a następną 9 miesięcy później. Potem znów normalnie co miesiąc miesiączkowałam, choć niezbyt reguralnie, wahało sie do 10 dni. następnie w wakacje w ogole nie miałam, potem jescze nie miałam 5 miesięcy , potem dostawalam co 2 miesiące a teraz znow nie mam, Czy mam isc juz do lekarza czy poczekac az sie sam ureguluje?? Boje sie że mam jakieś problemy hormonalne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiula_82
Do bosco Hej jestem właśnie po wizycie w klinice Bocian. Byłam u dr Mrugacza. Moje odczucia- rewelacja :) Super lekarz, super podejście do pacjentki. Pocieszył mnie i zarazem uspokoił. Powiedział, że nie jest tak źle- obraz jajników jest rzeczywiście policystyczny, ale nie taki mocny jak myślałam.Jeszcze jedna rzecz, która mnie ucieszyła- to, że zauważył na jajniku rozwijający się pęcherzyk owulacyjny.Muszę powiedzieć, że kamień spadł mi z serca :):) Wypisał mi Bromergon na zbicie prolaktyny. Za miesiąc mam wizytę kontrolną. Także polecam- możesz spokojnie tam się udać :):) Pozdrawiam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do basiulka hej super ze jesteś zadowolona,też powoli dojrzewam aby tam się udać,za 2 tyg mam urlop i myślę że jak wrócę to pojdę.mam pytanie czy miałaś swoje wyniki badań?czy polecił ci zrobić nowe?ile kosztowała wizyta?:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiulka_82
Hej bosco :) Miałam ze sobą swoje wyniki badań-looknął na nie i powiedział, że za miesiąc powtórzy Prolaktynę, ale zrobi mi to na miejscu w klinice. Ja za swoją wizytę zapłaciłam 120 zł (70 zł wizyta+50 zł USG). Wizyta w celu leczenia niepłodności kosztuje 150 zł. Nie wiem tylko ile kosztują jakiekolwiek inne badania bo z tego wszystkiego zapomniałam zapytać ;) A czy Ty przyjmowałaś Bromergon?? Ja biorę od środy i nie widzę żadnych niepożądanych działań- czuję się świetnie :):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć basiulka jak tam weekend?:-)) nie brałam nigdy bromergonu wiesz myślę że dojrzewam do wizyty u nowego lekarza,powiem ci że nie chcę mi się znowu latać po lekarzach ale cóż wiem,że będzie trzeba:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiulka_82
Hej bosco :) Dzięki, weekend szybko zleciał ;) Dziwnie reaguję na ten bromergon-bo spać nie mogę, ale poza tym jest ok :) Ale do Bociana biegnij, nie będziesz żałować :) Namówiłam swoją koleżankę i też jutro tam się wybiera. Jak będziesz miała ochotę coś skrobnąć to pisz na mojego maila : blaszka2@poczta.onet.pl Pozdrawiam i miłego dnia :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minęły dwa miesiące od mojej osttniej miesiączki. 31 maja mam wizytę, na którą miałam się stawić z wynikami badań hormonalnych. Ale jakich badań? Miałam je zrobić w 5 dniu cyklu. Jakiego cyklu, jak od dwóch miesięcy trwa mój poprzedni cykl. Czy wasz organizm też tak wariował po odstawieniu antykoncepcji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenax ja po odstawieniu hormonów dostałam okres przez wywołanie,czekałam 3 miesiące i poszłam po tabletki,i tak było zawsze.a badania hormonalne powinnaś pójść i zrobić i nie ma co czekać na okres tylko sunąć do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale skoro endokrynolog kazała mi je zrobić w 5 dniu cyklu to mam zrobić mimo, że nowy cykl jeszcze się nie zaczął??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możecie mi napisać, w którym dniu cyklu powinny być robione te badania?: prolaktyna progesteron DHEAS LH i FSH androstendion testosteron wolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miesia*
witam Dziewczyny jak myslicie czy po duphastonie dostane okres. juz kończe brać yasmin i za niedługo zaczynamy staranie o fasolke, pierwszy ra zbędę brała te tabletki, nie wiem czego moge sie spodziewać doradźcie coś buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×