Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość Albert23
Witajcie dziewczyny! Mam do was pytanie. Czy możliwe jest aby recepte na Postinor wypisał inny lekarz niż ginekolog? Miałem przykry wypadek i moja dziewczyna udała się do lekarza (do Pani doktor która jest jej dobrą znajomą ale nie jest ginekologiem). Twierdzi ze przepisała jej ten lek i ona go wzięła. Być może popadam w paranoję ale z tego co tu czytam wynika że zaden inny lekarz nie może tego przepisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwa123
postinor może wypisac tez lekarz rodzinny wiecej zaufania do dziewczyny bo zbzikujesz gosciu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka21
uff.............test dał wynik negatywny. Jestem teraz o wiele spokojniejsza, mam nadzieje że Postinor nie zafałszował wyniku (ponoć może). Tylko pytanie czy test zrobiony po 7 dniach w ogóle jest wiarygodny........wiem wiem, jak to napisał ixxx przesadzam pewnie ale już taka jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietajcie, ze Postinor nie ma takiej skutecznosci jak pigulki antykoncepcyjne. ale podziwiam was. Ja bym chyba zawalu dostala na waszym miejscu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goska28
Zawal to raczej nie... powiedzialabym stan przedzawalowy i awersja do seksu na pewien czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek24
>ale ja głupia U mnie było 20 godzin PO i postinor nie zadziałał. Nie wiem czemu. Już w to nie wnikam. Stało się - widocznie tak miało być. Wczoraj udało mi się odstać do gina w przychodni. Zrobił mi USG. Nie ma najmniejszych wątpliwości. Będę mamą. Najdziwniejsze jest to, że jesteśmy bardzo... spokojni. Żadne z nas nie histeryzowało, nie krzyczało. Pogodziłam się z tym faktem (tak naprawdę miałam na to dość "dużo" czasu, bo wczorajsza wizyta tylko mnie upewniła w 100%). Boję się tylko reakcji innych: rodziców, rodziny, znajomych. I tak bardzo się tym przejmuję, że bardzo pobolewa mnie brzuch, a w nocy śnią mi się koszmary. :( Ale sam fakt bycia mamusią? Jestem spokojna :) PS. Dziewczyny nie martwcie się! Postinor naprawdę działa. Są takie sytuacje, gdy metody antykoncepcyjne nie poskutkują, ale to takie rzadkie przypadki. Cóż, ja się właśnie do nich zaliczyłam. Życzę Wam wszystkim, abyście nie musiały się bać... A jeśli los zdecyduje, że macie zostać mamusiami, to życzę, abyście cieszyły się tym faktem. Tak mi wczoraj zalecił lekarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi909
do kwiatuszka: No cóż, pozostaje tylko się cieszyć! :) Jakby nie patrzeć czeka Cię niezwykły cudzik, a że moment nieodpowiedni.. czasem nieodpowiednie momenty są przez całe życie. Nie przejmuj się tak bardzo tym, co mogą powiedzieć znajomi itp. Najwyżej wprowadzisz trochę sensacji w ich życie ;) ..ale pewnie szybko wszyscy przywyczają się do tej myśli.. Tak jak Ty ;). Co do skuteczności działania postinoru - wydaje mi się, że gdy postinor łykany jest po owulacji, bo wtedy następuje wpada, to jego skuteczność znacznie maleje. Chyba największą bronią postinoru jest niedopuszczenie do jajeczkowania. Widocznie w Twoim przypadku doszło do zapłodnienia w ciągu tych 20h i te inne postinorowe funkcje już nie dały rady.. Może tak po prostu miało być..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek24
Dziękuję >mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka 21
kurde strasznie senna jestem od kilku dni............hmm..........a może to objaw ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka 21
mogą to być skutki wzięcia Postinoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akakak
jolka21 sennenosc to bojawy zmeczenia, stresu, nadchodzacej miesiaczki ijescze wielu innych czynnikow niekoniecznie ciazy:) pomysl sobie czy nie bylas nigdy senna i zmeczona tak bez powodu przed wpadka?? wiem ze to sie lato mowi drugiej osobie ale mnie tak przyjaciolka tlumaczyla wiel moich niby ciazowych dolegliwosci czyli mdlosci bole glowy plecow itp. bo ja to juz mialam wszytskie objawy ciazy:) a jednak nie jestem bo dostalam 3 okres i jestem cala szczesliwa chociaz slyszalam ze okres mozna miec do 3 miesiaca ale ja po post. maja okres juz 3 raz musialabym mutanta urodzic wiem ze to okreslenie pewnie sie wielu ludziom tu nie spodoba ale trudno :) ja mam dzis wspanialy nastrój i musze to jakos uczcic oby nie tak jka 3 miesiace temu:> bo z takimi ucztami to koniec do konca zycia oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi909
A propos wkręcania się poprzez zauważanie u siebie objawów ciąży, to właśnie była u mnie kuzynka (4 miesiąc) i brzuch ma chyba bardziej płaski niż ja ;). A wiem, że wiele dziewczyn obserwuje soje brzuchy już w pierwszym (wmówionym) tygodniu ;). Także dziewczyny, nic nie sprzyja nadejściu miesiączki opóźniającej się, jak wyluzowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoinformowana
dziewczyny mam pytanie jak chlopak nie doszedl do szczytu ale plyn ten przedejakulacyjnym moze miec plemniki i czy jak wprowadzilam swoje palce ale przed uprzednim trzymaniu nimi partnera ego... do pochwy aby wlozyc globulke ta antykoncepcyjna patentex oval moglam cos przeniesc na palcach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrezygnowana55
Patentex Oval jest globulka plemnikobojcza. Rany Boskie , nie przeceniajcie tych plemnikow.... Jakbys wprowadzila sobie palcami do pochwy sperme to mialabys powody do obaw, ale tak? I jeszcze jedna uwaga, do tych ktore stracily glowe bez zabezpieczenia. o HIV pomyslalyscie? Bo moja siostra raz nie pomslala o prezerwatywie. Postinor zadzialal, niestety po 3 miesiacach zrobila badanie na obecnosc wirusa i na to postinor juz nie pomogl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość critu23
A mi to nikt nie odpowiedział :( Dziewczyny odpiszcie ja też mam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość critu23
Hej A ja 10 powinnam wziąść pigułke anty ale zrobiłam sobie przerwe od pigułek.No i pękła nam guma.Można sobie wyobrazić.Wzięłam postinor po 15 godzinach bo w sobote nie mogłam dostać iteraz nie wiem kiedy sie spodziewać okresu bo wczesniej brałam pigułki i nie miałam normalnego cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehheheeheheheh
kwiatuszek pisal rowniez ze nie moze "dostac" sie do prywatnego gina a to duuuzaa roznica madralo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość critu23
Wiece co wam powiem? Gdyby wam ktoś nie odpisywał to dopiero byście sie czuły.Troche zainteresowania nie tylko problemem Kwiatuszka.Jesli można to nazwać forum.Nie uzyskałam żadnej odpowioedzi na moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt ci nie odpowiedzial bo sam nie wie:( p.S. Czasami ludzie nie maja akurat pieniedzy na prywatna wizyte. Do niektroych lekarzy nie mozna sie dlugo dostac. Nawet prywatnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metii
chhmmmm.... ciekawy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metii
co do POSTINOR to i ja mialam "przyjemnosc" skorzystania z niego. Otoz pekla nam guma i nie widzielismy innego wyjscia. Lekarz przepisal mi to bez rzadnego problemu. Od razu po kupeniu wzielam 1 tabletke a po 12 godz. drugą. I pomoglo bo w niedziele dostalam okres. I cale szczescie, tym bardziej ze mam juz prawie roczna coreczke i drugi taki bobasek to teraz nam nie w glowie(jestem mloda mezatka).Pozrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość critu23
A moge wiedzieć ile czasu po Postinorze dostałaś miesiączke? A co do brania tabletek to ja też wzięłam po 12 godzinach ale boje sie że ta pierwsza to i tak pózno bo po 15 g.od zdarzenia.A starałam sie jak mogłam aby dostać recepte na Postinor(to była sobota)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metii
do critu21 pierwsza tabletke wzielam jakos tez po 12 godz. A okres dostalam po 5 dniach od wziecia tabletek, czyli jakos z 6 dni mi sie przyspieszyl jak bym miala dostac normalnie. Ale podobno po tych tabletkach moze sie przyspieszyc 5 dni lub spoznic, wiec to normalne. Nie martw sie, postinor naprawde dziala jesli wzielam je zgodznie z zaleceniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metii
sorry mialam napisac: jesli wzielas je zgodnie z zaleceniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość critu23
Dzięki za odpowiedz.Tylko że u mnie to jest inna sytuacja tak jak pisałam wcześaniej.10 paż powinnam wziąść pigułke z nast.opakowania ale postanowiłam zrobić przerwe(biore pigułki już pare lat i zalecane są przerwy)a 22 pękła guma.Jakm czytam na forum nie wszystkim pomogo.Niektóre kobitki piszą o krwawieniu po Poistinorze.Mnie bolało podbrzusze i brodawki są cholernie bolące.Kusi mnie zrobić test.Już nawet kupiłam(Acon)ale nie wiem czy pare dni po to nie za wcześnie.:( Ale wierze w skuteczność Postnoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monton
a co powiecie na to : stalo sie w 21 dniu cyklu (normalnie cykle 28dni), nie zrobil tego we mnie, tylko na inne miejsce na ciele, jak poszlam sie umyc to boje sie ze reka przenioslam sobie nizej, postinor wziety dopiero po 60h. czy myslicie ze jest ryzyko ? odpowiedzcie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość critu23
Na 99% że nic sie nie stało.Spoko nie potrzebnie sie denerwujesz.Ja to inna sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monton
Critu23 Postinor wzielas po 15h to spoko - najgorsze jest to że rozregulowałąś sobie miesiączke tym że przestalaś brać tabletki, ale nie mysle że to bedzie duza roznica może kilka dn tylko. Minelo tylko kilka dni - lepiej poczekaj z testem min. 6 dni - po co miec min pewnosci - niezaleznie od wyniku. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość critu23
Monton Dzięks za odpowiedz.Mam nadzieje że sie uspokoiłaś? Wiem że rozregulowałam okres i nie wiem do kiedy czekać a z testem fakt poczekam jeszcze troszke:) Pozrdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monton
Nie bardzo sie uspokoiłam - zapomniałam dodać że robiliśmy to bez żadnego zabezpieczenia a dzisiaj mnie strasznie mdli ... ale czy to nie za wczesnie na "poranne mdłości"? nie minął nawet tydzień - po jakim czasie zaczyna sie je mieć? helpppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×